Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Тиса

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Тиса, оцінка вікна 14.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Дуже повільний водотік Рівнинна, майже стояча ділянка: спокійна, часто більш каламутна вода; дно зазвичай мулисте та піщане. Типово для коропових ділянок.

    98991001011021030 км2 км4 км
    Висотний профіль водотоку: від 103 до 99 м н. р. м. на 5,4 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    101 м н. р. м.
    Найнижча точка
    100 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    1,8 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    0,3 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,34

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Тиса за 2019 рік
    2019знято 13 черв. 2019
    Аерофотознімок водотоку Тиса за 2022 рік
    2022знято 26 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Тиса за 2025 рік
    2025знято 23 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Тиса

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 3 або більше показників1

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    • ТисаТиса · невиконана норма у 4 з 4 років3 показники

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1
    • залізо від 1 мг/л1

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    01234Мале Тракани, ркм 3,0: 3 показники (2025)Земпленаґард, ркм 0,0: 3 показники (2025)ркм 3 (верхня течія)ркм 0 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (2)
    • Мале Траканиркм 3,03 показники
    • Земпленаґардркм 0,03 показники
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Tisa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 364 mg/l, stredne tvrdá voda (10,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 1,34 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км65 °C125 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 105 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 125 °C (prírastok 60 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 6,30 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Tisa).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    37vrtov do 3 km

    78 rozborov vody v okolí

    Z toho 33 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu70m
    • 60 – 80100%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C100%SR 4,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,66typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    10,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    364mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • НатрійНа25,2 мг/л85. percentil
    • ХлоридиЦл35,4 мг/л84. percentil
    • ДраслікK4,03 мг/л65. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3201 мг/л46. percentil
    • КальційЦа56,2 мг/л42. percentil
    • МагнійМґ9,60 мг/л30. percentil
    • СульфатиSO427,3 мг/л30. percentil
    • ФторидиF0,0745 мг/л27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,734 мг/л90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,71 мг/л61. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0731 мг/л36. percentil
    • НітратиNO31,77 мг/л5. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе1,08 мг/л96. percentil
    • МарганецьМн636 μg/l96. percentil
    • ЦинкЗн25,0 μg/l91. percentil
    • АлюмінійАл243 μg/l84. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • КадмійЦд1,34 мг/кг95. percentil
    • ЦинкЗн291 мг/кг95. percentil
    • ХромЦр148 мг/кг94. percentil
    • МідьЦу53,9 мг/кг90. percentil
    • АрсенАс20,1 мг/кг90. percentil
    • ОловоПб27,7 мг/кг85. percentil
    • АнтимонСб1,73 мг/кг81. percentil
    • ВанадійV84,9 мг/кг78. percentil
    • БізмутБі0,311 мг/кг75. percentil
    • КобальтЦо10,2 мг/кг73. percentil
    • НікельНі27,2 мг/кг61. percentil
    • ЦінСн2,55 мг/кг46. percentil
    • РтутьГґ0,0770 мг/кг34. percentil
    • СеленСе0,118 мг/кг15. percentil
    • МолібденМо0,188 мг/кг14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ТітанТі8 140 мг/кг95. percentil
    • НатрійНа1,08 %79. percentil
    • МарганецьМн1 158 мг/кг76. percentil
    • ЗалізоФе3,29 %76. percentil
    • ФосфорP719 мг/кг33. percentil
    • МагнійМґ0,700 %26. percentil
    • АлюмінійАл4,88 %22. percentil
    • ДраслікK1,29 %18. percentil
    • КальційЦа0,863 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр1 071 мг/кг97. percentil
    • ЦерЦе116 мг/кг96. percentil
    • БерилійБе1,82 мг/кг74. percentil
    • ИтріумY32,4 мг/кг73. percentil
    • БорB49,7 мг/кг23. percentil
    • ҐаліумҐа10,3 мг/кг22. percentil
    • ЛітіумЛі23,0 мг/кг14. percentil
    • БаріумБа331 мг/кг11. percentil
    • РубідіумРб69,7 мг/кг11. percentil
    • СтронціумСр88,3 мг/кг5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,28 %40. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,16 ppm13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км65 °C125 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 125 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 60 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 105 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Veľké Trakany – občasný (2,3 km od vody)Veľké Trakany – Kolónia – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)MALE TRAKANY – Zosuvy (100 m od vody)Veľké Trakany (260 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Malé Trakany (320 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (770 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Veľké Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Veľké Trakany, dom č.225 – studňa (1,9 km od vody)1 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 6,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 2,60 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрbežná hodnota
      najvyššie 207 μg/lmedián 207 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдbežná hodnota
      najvyššie 0,160 μg/lmedián 0,160 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 90 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,570 μg/lmedián 0,570 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,20 мг/лmedián 6,20 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 21. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,1 μg/lmedián 2,30 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 115 μg/lmedián 302 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 2,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 9,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    potok, rieka12,08 Bq/l2,08 Bq/l
    studňa12,77 Bq/l2,77 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    37 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 33.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м2×
    • 10–30 м8×
    • 30–100 м20×
    • 100–300 м1×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Вельке Тракани15,1 м18044 129Cd6.pdf260 м
    Мале Траканиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou45,8 м18044 129Cd5.pdf300 м
    Мале Тракани53,0 м18044 129Cd4.pdf320 м
    Мале Траканиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou67,4 м18044 129Cd3.pdf390 м
    Мале Траканиširokoprofilový vrt65,0 м56893 129Cd15.pdf460 м
    Мале Траканиširokoprofilový vrt63,0 м56893 129Cd14.pdf590 м
    Мале Траканиširokoprofilový vrt63,0 м56893 129Cd11.pdf640 м
    Мале Траканиširokoprofilový vrt65,0 м56893 129Cd13.pdf770 м
    Мале Траканиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou64,9 м18044 129Cd2.pdf800 м
    Мале Траканиširokoprofilový vrt53,0 м56893 129Cd10.pdf830 м
    Вельке Траканиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 м18044 129Cc10.pdf890 м
    Мале Траканиširokoprofilový vrt63,0 м56893 129Cd12.pdf910 м

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Вельке Тракани–1970–2,3 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Чірна-над-Тисою1 рибальська ділянка · 5,4 км14Тиса14

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад