Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Tisza

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Tisza, score de la fenêtre 13.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    98991001011021030 km2 km4 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 103 à 99 m au-dessus du niveau de la mer sur 5,4 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    101 m a.s.l.
    Point le plus bas
    100 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    1,8 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,3 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,34

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Tisza de 2019
    2019imagé 13 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Tisza de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Tisza de 2025
    2025imagé 23 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Tisza

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • TiszaTisza · norme non respectée sur 4 des 4 années3 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1
    • fer à partir de 1 mg/l1

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Malé Trakany, pK 3,0 : 3 indicateurs (2025)Zemplénagard, pK 0,0 : 3 indicateurs (2025)rkm 3 (cours supérieur)rkm 0 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Malé Trakanykm de rivière 3,03 indicateurs
    • Zemplénagardkm de rivière 0,03 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Tisa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 364 mg/l, stredne tvrdá voda (10,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 1,34 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C125 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 105 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 125 °C (prírastok 60 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 6,30 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Tisa).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    37vrtov do 3 km

    78 rozborov vody v okolí

    Z toho 33 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu70m
    • 60 – 80100%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C100%SR 4,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,66typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    10,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    364mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa25,2 mg/l85. percentil
    • ChloruresCl35,4 mg/l84. percentil
    • DraslíkK4,03 mg/l65. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3201 mg/l46. percentil
    • CalciumCa56,2 mg/l42. percentil
    • MagnésiumMg9,60 mg/l30. percentil
    • SulfatesSO427,3 mg/l30. percentil
    • FluoruresF0,0745 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,734 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,71 mg/l61. percentil
    • FosforečnanyPO40,0731 mg/l36. percentil
    • NitratesNO31,77 mg/l5. percentil

    Métaux

    • FerFe1,08 mg/l96. percentil
    • ManganèseMn636 μg/l96. percentil
    • ZincZn25,0 μg/l91. percentil
    • AluminiumAl243 μg/l84. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CadmiumCd1,34 mg/kg95. percentil
    • ZincZn291 mg/kg95. percentil
    • ChromeCr148 mg/kg94. percentil
    • CuivreCu53,9 mg/kg90. percentil
    • ArsenicAs20,1 mg/kg90. percentil
    • PlombPb27,7 mg/kg85. percentil
    • AntimoineSb1,73 mg/kg81. percentil
    • VanadiumV84,9 mg/kg78. percentil
    • BizmutBi0,311 mg/kg75. percentil
    • CobaltCo10,2 mg/kg73. percentil
    • NickelNi27,2 mg/kg61. percentil
    • CínSn2,55 mg/kg46. percentil
    • MercureHg0,0770 mg/kg34. percentil
    • SéléniumSe0,118 mg/kg15. percentil
    • MolybdèneMo0,188 mg/kg14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi8 140 mg/kg95. percentil
    • SodiumNa1,08 %79. percentil
    • ManganèseMn1 158 mg/kg76. percentil
    • FerFe3,29 %76. percentil
    • PhosphoreP719 mg/kg33. percentil
    • MagnésiumMg0,700 %26. percentil
    • AluminiumAl4,88 %22. percentil
    • DraslíkK1,29 %18. percentil
    • CalciumCa0,863 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr1 071 mg/kg97. percentil
    • CérCe116 mg/kg96. percentil
    • BérylliumBe1,82 mg/kg74. percentil
    • YtriumY32,4 mg/kg73. percentil
    • BoreB49,7 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa10,3 mg/kg22. percentil
    • LítiumLi23,0 mg/kg14. percentil
    • BáriumBa331 mg/kg11. percentil
    • RubídiumRb69,7 mg/kg11. percentil
    • StronciumSr88,3 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,28 %40. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,16 ppm13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C125 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 125 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 60 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 105 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Veľké Trakany – občasný (2,3 km od vody)Veľké Trakany – Kolónia – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)MALE TRAKANY – Zosuvy (100 m od vody)Veľké Trakany (260 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Malé Trakany (320 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (770 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Veľké Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Veľké Trakany, dom č.225 – studňa (1,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 6,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 2,60 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 207 μg/lmedián 207 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,160 μg/lmedián 0,160 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 90 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,570 μg/lmedián 0,570 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,20 mg/lmedián 6,20 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 21. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,1 μg/lmedián 2,30 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 115 μg/lmedián 302 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 2,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 9,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrbežná hodnota
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka12,08 Bq/l2,08 Bq/l
    studňa12,77 Bq/l2,77 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    37 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 33.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m2×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Veľké Trakany15,1 m18044 129Cd6.pdf260 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou45,8 m18044 129Cd5.pdf300 m
    Malé Trakany53,0 m18044 129Cd4.pdf320 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou67,4 m18044 129Cd3.pdf390 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt65,0 m56893 129Cd15.pdf460 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd14.pdf590 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd11.pdf640 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt65,0 m56893 129Cd13.pdf770 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou64,9 m18044 129Cd2.pdf800 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt53,0 m56893 129Cd10.pdf830 m
    Veľké Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 m18044 129Cc10.pdf890 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd12.pdf910 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľké Trakany–1970–2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Čierna nad Tisou1 parcours de pêche · 5,4 km7Tisza7

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád