Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Hoy en el curso de agua Tisza

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Tisza, puntuación de la ventana 13.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua muy lento Un tramo de llanura, casi estancado: agua tranquila, a menudo más turbia; el fondo tiende a ser fangoso y arenoso. Típico de los cotos de pesca de carpa.

    98991001011021030 km2 km4 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 103 a 99 m s. n. m. en 5,4 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    101 m a.s.l.
    Punto más bajo
    100 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    1,8 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    0,3 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,34

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Tisza de 2019
    2019fotografiado 13 jun 2019
    Imagen aérea del curso de agua Tisza de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Tisza de 2025
    2025fotografiado 23 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Tisza

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • TiszaTisza · norma incumplida en 4 de 4 años3 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Malé Trakany, km de río 3,0: 3 indicadores (2025)Zemplénagard, km de río 0,0: 3 indicadores (2025)rkm 3 (curso alto)rkm 0 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • Malé Trakanykm de río 3,03 indicadores
    • Zemplénagardkm de río 0,03 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Tisa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 364 mg/l, stredne tvrdá voda (10,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 1,34 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C125 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 105 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 125 °C (prírastok 60 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 6,30 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Tisa).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    37vrtov do 3 km

    78 rozborov vody v okolí

    Z toho 33 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu70m
    • 60 – 80100%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C100%SR 4,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,66typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    10,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    364mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodioNa25,2 mg/l85. percentil
    • ClorurosCl35,4 mg/l84. percentil
    • DraslíkK4,03 mg/l65. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3201 mg/l46. percentil
    • CalcioCa56,2 mg/l42. percentil
    • MagnesioMg9,60 mg/l30. percentil
    • SulfatosSO427,3 mg/l30. percentil
    • FluorurosF0,0745 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,734 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,71 mg/l61. percentil
    • FosforečnanyPO40,0731 mg/l36. percentil
    • NitratosNO31,77 mg/l5. percentil

    Metales

    • HierroFe1,08 mg/l96. percentil
    • ManganesoMn636 μg/l96. percentil
    • CincZn25,0 μg/l91. percentil
    • AluminioAl243 μg/l84. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CadmioCd1,34 mg/kg95. percentil
    • CincZn291 mg/kg95. percentil
    • CromoCr148 mg/kg94. percentil
    • CobreCu53,9 mg/kg90. percentil
    • ArsénicoAs20,1 mg/kg90. percentil
    • PlomoPb27,7 mg/kg85. percentil
    • AntimonioSb1,73 mg/kg81. percentil
    • VanadioV84,9 mg/kg78. percentil
    • BizmutBi0,311 mg/kg75. percentil
    • CobaltoCo10,2 mg/kg73. percentil
    • NíquelNi27,2 mg/kg61. percentil
    • CínSn2,55 mg/kg46. percentil
    • MercurioHg0,0770 mg/kg34. percentil
    • SelenioSe0,118 mg/kg15. percentil
    • MolibdenoMo0,188 mg/kg14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi8140 mg/kg95. percentil
    • SodioNa1,08 %79. percentil
    • ManganesoMn1158 mg/kg76. percentil
    • HierroFe3,29 %76. percentil
    • FósforoP719 mg/kg33. percentil
    • MagnesioMg0,700 %26. percentil
    • AluminioAl4,88 %22. percentil
    • DraslíkK1,29 %18. percentil
    • CalcioCa0,863 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr1071 mg/kg97. percentil
    • CérCe116 mg/kg96. percentil
    • BerilioBe1,82 mg/kg74. percentil
    • YtriumY32,4 mg/kg73. percentil
    • BoroB49,7 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa10,3 mg/kg22. percentil
    • LítiumLi23,0 mg/kg14. percentil
    • BáriumBa331 mg/kg11. percentil
    • RubídiumRb69,7 mg/kg11. percentil
    • StronciumSr88,3 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,28 %40. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,16 ppm13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C125 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 125 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 60 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 105 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Veľké Trakany – občasný (2,3 km od vody)Veľké Trakany – Kolónia – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)MALE TRAKANY – Zosuvy (100 m od vody)Veľké Trakany (260 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Malé Trakany (320 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (770 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Veľké Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Veľké Trakany, dom č.225 – studňa (1,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 6,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 2,60 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 207 μg/lmedián 207 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdbežná hodnota
      najvyššie 0,160 μg/lmedián 0,160 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 90 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,570 μg/lmedián 0,570 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,20 mg/lmedián 6,20 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Tisa, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 21. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,1 μg/lmedián 2,30 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 115 μg/lmedián 302 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 2,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 9,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrbežná hodnota
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka12,08 Bq/l2,08 Bq/l
    studňa12,77 Bq/l2,77 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    37 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 33.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m2×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Veľké Trakany15,1 m18044 129Cd6.pdf260 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou45,8 m18044 129Cd5.pdf300 m
    Malé Trakany53,0 m18044 129Cd4.pdf320 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou67,4 m18044 129Cd3.pdf390 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt65,0 m56893 129Cd15.pdf460 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd14.pdf590 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd11.pdf640 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt65,0 m56893 129Cd13.pdf770 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou64,9 m18044 129Cd2.pdf800 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt53,0 m56893 129Cd10.pdf830 m
    Veľké Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 m18044 129Cc10.pdf890 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd12.pdf910 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľké Trakany–1970–2,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Čierna nad Tisou1 coto de pesca · 5,4 km7Tisza7

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád