Ma a(z) Tisza vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Tisza, ablakpontszám 14.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    98991001011021030 km2 km4 km
    A vízfolyás magassági profilja: 103-től 99 m tengerszint feletti magasságig 5,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    101 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    100 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    1,8 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,3 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,34

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Tisza vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    Tisza vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    Tisza vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 23.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Tisza vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • TiszaTisza · nem teljesült határérték 4 évből 4 évben3 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Malé Trakany, fkm 3,0: 3 mutató (2025)Zemplénagard, fkm 0,0: 3 mutató (2025)rkm 3 (felső szakasz)rkm 0 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Malé Trakanyrkm 3,03 mutató
    • Zemplénagardrkm 0,03 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Tisa

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (5 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,7modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Na+K–HCO₃

    mineralizáció 364 mg/l, közepesen kemény víz (10,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    4 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kadmium 1,34 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km65 °C125 °C

    Láb alatti hőség

    65°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 105 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 125 °C (60 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    47NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 21 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 6,30 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 93. percentilis (Tisa).

    fúrások és talajvízelemzések

    37vrtov do 3 km

    78 rozborov vody v okolí

    Közülük 33-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    10 km-en belül nem rögzítenek geotermikus fúrást vagy rugót.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 skládka

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    1plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága70m
    • 60 – 80100%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • východoslovenská panva100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov aluviálnych rovín100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 3 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér juhovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    vegyi típusú talajvíz

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvíz minőségi osztály

    • C100%SR 4,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,66tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    10,1°dH, közepesen kemény

    kalcium és magnézium összege (1,80 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    364mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Na+K–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • NátriumNa25,2 mg/lszázalék 85
    • kloridCl35,4 mg/lszázalék 84
    • KáliumK4,03 mg/lszázalék 65
    • bikarbonátokHCO3201 mg/lszázalék 46
    • KalciumCa56,2 mg/lszázalék 42
    • MagnéziumMg9,60 mg/lszázalék 30
    • szulfátokSO427,3 mg/lszázalék 30
    • fluoridF0,0745 mg/lszázalék 27

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,734 mg/lszázalék 90
    • kémiai oxigénigényChSK3,71 mg/lszázalék 61
    • foszfátokPO40,0731 mg/lszázalék 36
    • nitrátokNO31,77 mg/lszázalék 5

    Fémek

    • VasalóFe1,08 mg/lszázalék 96
    • MangánMn636 μg/lpercentilis 96
    • Cink-Zn25,0 μg/lpercentilis 91
    • AlumíniumAl243 μg/lpercentilis 84

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KadmiumCd1,34 mg/kgszázalék 95
    • Cink-Zn291 mg/kgszázalék 95
    • KrómCr148 mg/kgszázalék 94
    • RézCu53,9 mg/kgszázalék 90
    • ArzénAs20,1 mg/kgszázalék 90
    • ÓlomPb27,7 mg/kgszázalék 85
    • AntimonSb1,73 mg/kgszázalék 81
    • VanádiumV84,9 mg/kgszázalék 78
    • BizmutBi0,311 mg/kgszázalék 75
    • KobaltCo10,2 mg/kgszázalék 73
    • NikkelNi27,2 mg/kgszázalék 61
    • Ón-Sn2,55 mg/kgszázalék 46
    • HiganyHg0,0770 mg/kgszázalék 34
    • SzelénSe0,118 mg/kgszázalék 15
    • MolibdénMo0,188 mg/kgszázalék 14

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi8 140 mg/kgszázalék 95
    • NátriumNa1,08 %Percentilis 79
    • MangánMn1 158 mg/kgszázalék 76
    • VasalóFe3,29 %Percentilis 76
    • FoszforP719 mg/kgszázalék 33
    • MagnéziumMg0,700 %Percentilis 26
    • AlumíniumAl4,88 %Percentilis 22
    • KáliumK1,29 %Percentilis 18
    • KalciumCa0,863 %Percentilis 9
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • cirkóniumZr1 071 mg/kgszázalék 97
    • CériumCe116 mg/kgszázalék 96
    • BerilliumBe1,82 mg/kgszázalék 74
    • IttriumY32,4 mg/kgszázalék 73
    • BórB49,7 mg/kgszázalék 23
    • galliumGa10,3 mg/kgszázalék 22
    • LítiumLi23,0 mg/kgszázalék 14
    • BáriumBa331 mg/kgszázalék 11
    • RubídiumRb69,7 mg/kgszázalék 11
    • StronciumSr88,3 mg/kgszázalék 5

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    47ngy/h a levegőben

    47-47 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,28 %Percentilis 40
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,94 ppm32. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,16 ppm13. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1373 524 Bq/m²91. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -47nT

    -47--47 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    +6mGal

    Maradék +1,4 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km65 °C125 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    65 / 125 °C1000 és 2000 m mélységben

    60 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 105 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)90–120m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága99m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,7°
    • januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • évi csapadék590mm

    geomorfológiai egységek

    • Východoslovenská rovina100%SR 3,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Východoslovenská nížina100%SR 4,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy veľmi náchylné na acidifikáciu100%SR 2,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Veľké Trakany – občasný (2,3 km od vody)Veľké Trakany – Kolónia – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)MALE TRAKANY – Zosuvy (100 m od vody)Veľké Trakany (260 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Malé Trakany (320 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (770 m od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľké Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Malé Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Veľké Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Malé Trakany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Veľké Trakany – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Malé Trakany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Veľké Trakany, dom č.225 – studňa (1,9 km od vody)1 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 6,30 μg/lmedián 6,30 μg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,60 μg/lmedián 2,60 μg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrbežná hodnota
      Legmagasabb 207 μg/lmedián 207 μg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 56 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdbežná hodnota
      Legmagasabb 0,160 μg/lmedián 0,160 μg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: Tisa, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 54 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,570 μg/lmedián 0,570 μg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 44 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2az Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 6,20 mg/lmedián 6,20 mg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: Tisa, 2000, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 21 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO3-SO41×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda H1×

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 27,1 μg/lmedián 2,30 μg/l6 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 100 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3 115 μg/lmedián 302 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,60 μg/lmedián 2,00 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 31,0 μg/lmedián 9,00 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 88 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrbežná hodnota
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 66 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 40 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 30 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    potok, rieka12,08 Bq/l2,08 Bq/l
    studňa12,77 Bq/l2,77 Bq/l

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    37 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hidrogeológiai és 9 egyéb; archív jelentésszámmal 33.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m2×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m4×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Veľké Trakany15,1 m18044 129Cd6.pdf260 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou45,8 m18044 129Cd5.pdf300 m
    Malé Trakany53,0 m18044 129Cd4.pdf320 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou67,4 m18044 129Cd3.pdf390 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt65,0 m56893 129Cd15.pdf460 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd14.pdf590 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd11.pdf640 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt65,0 m56893 129Cd13.pdf770 m
    Malé Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou64,9 m18044 129Cd2.pdf800 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt53,0 m56893 129Cd10.pdf830 m
    Veľké Trakanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou52,0 m18044 129Cc10.pdf890 m
    Malé Trakanyširokoprofilový vrt63,0 m56893 129Cd12.pdf910 m

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Veľké Trakany–1970–2,3 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy1×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny1×

    Jelenlegi állapot

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Tiszacsernyő1 horgászvíz · 5,4 km13Tisza13

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád