Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Ubľa vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Ubľa, ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    1002003004005000 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 466-től 205 m tengerszint feletti magasságig 19,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    466 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    187 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    279 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    14 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,24

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ubľa vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 19.
    Ubľa vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. okt. 10.
    Ubľa vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ubľa vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Ubľa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 20 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek33 % čiary vody

    33 % vápence a dolomity, 33 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 350 mg/l, stredne tvrdá voda (11,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,23 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    36. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    16objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda pri štôlni Kýčera (halda), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 64,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 75. percentil (Ublianka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    157vrtov do 3 km

    576 rozborov vody v okolí

    Z toho 152 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    146plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek33%SR 72 %
    • Mészkövek és dolomitok33%SR 2,7 %
    • Flyš33%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • flyš67%
    • kvartér33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    flyšeocén – oligocénmenilitové a smilnianskesúvrstvie1×
    flyšpaleocén – eocénpodmenilitové súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty60%SR 16 %
    • fluviálne sedimenty nív40%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,8m
    • 2 – 560%SR 48 %
    • 5 – 1020%SR 20 %
    • 0 – 220%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • DUKLIANSKY PRÍKROV83%SR 3,8 %
    • MAGURSKÝ PRÍKROV17%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih67%SR 7,7 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • dukliansko-bukovský flyš100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón flyšoidných hornín75%SR 5,4 %
    • rajón náplavov horských tokov25%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia75%SR 13 %
    • formácia kvartérnych sedimentov25%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Kavics33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Uhu100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    11,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,03 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    350mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,131 mg/l58. percentil
    • DraslíkK3,36 mg/l56. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3227 mg/l55. percentil
    • KalciumCa63,9 mg/l51. percentil
    • NátriumNa6,32 mg/l36. percentil
    • MagnéziumMg10,5 mg/l34. percentil
    • KloridokCl4,81 mg/l33. percentil
    • SzulfátokSO422,7 mg/l21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,74 mg/l62. percentil
    • AmóniumNH40,0859 mg/l41. percentil
    • NitrátokNO33,40 mg/l21. percentil
    • FosforečnanyPO40,0288 mg/l16. percentil

    Fémek

    • VasFe0,144 mg/l64. percentil
    • MangánMn33,5 μg/l52. percentil
    • AlumíniumAl21,0 μg/l20. percentil
    • CinkZn2,74 μg/l18. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdénMo1,23 mg/kg95. percentil
    • HiganyHg1,34 mg/kg95. percentil
    • AntimonSb5,96 mg/kg91. percentil
    • NikkelNi42,1 mg/kg91. percentil
    • KrómCr99,8 mg/kg81. percentil
    • VanádiumV82,1 mg/kg75. percentil
    • BizmutBi0,297 mg/kg72. percentil
    • RézCu27,4 mg/kg64. percentil
    • ÓlomPb18,3 mg/kg63. percentil
    • KobaltCo9,30 mg/kg63. percentil
    • SzelénSe0,274 mg/kg56. percentil
    • CínSn2,69 mg/kg51. percentil
    • ArzénAs6,49 mg/kg48. percentil
    • KadmiumCd0,161 mg/kg44. percentil
    • CinkZn78,7 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi4 969 mg/kg68. percentil
    • DraslíkK1,62 %66. percentil
    • VasFe3,01 %66. percentil
    • AlumíniumAl5,72 %53. percentil
    • MangánMn865 mg/kg52. percentil
    • NátriumNa0,812 %38. percentil
    • MagnéziumMg0,745 %32. percentil
    • KalciumCa1,28 %24. percentil
    • FoszforP641 mg/kg23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa18,8 mg/kg86. percentil
    • BerilliumBe2,09 mg/kg86. percentil
    • BórB74,9 mg/kg83. percentil
    • LítiumLi36,2 mg/kg79. percentil
    • ZirkónZr472 mg/kg72. percentil
    • RubídiumRb94,3 mg/kg65. percentil
    • YtriumY29,5 mg/kg60. percentil
    • CérCe59,0 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa374 mg/kg25. percentil
    • StronciumSr104 mg/kg17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,19 ppm44. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,50 ppm40. percentil
    • Kálium (K)K1,25 %30. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)194–801m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek426m a.s.l.
    • Átlagos lejtés12,4°
    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Beskydské predhorie60%SR 1,2 %
    • Bukovské vrchy40%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy60%SR 7,5 %
    • Poloniny40%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %
    • prirodzene kyslé pôdy50%SR 8,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda50%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A50%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri štôlni Kýčera – 5 – halda (2,0 km od vody)Štôlňa Kýčera – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda pri štôlni Runzák III – 5 – halda (2,3 km od vody)Štôlňa Runzák III – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Prepadlina nad št.Runzák III – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Prepadlina nad št.Runzák III – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Prepadlina nad št.Runzák III – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Halda pri štôlni Ladomirov – 5 – halda (2,4 km od vody)Štôlňa Ladomirov – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda pri štôlni Runzák II – 5 – halda (2,5 km od vody)Šachtica Š-3 – 1 – šachta (2,5 km od vody)Štôlňa Runzák II – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Šachtica Š-1 – 1 – šachta (2,7 km od vody)šachtica č-3 – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)šachtica č-1 – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Štôlňa Ladomirov – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Ladomírov – Ortuťové rudy (2,7 km od vody)Strihovce – Zlaté rudy (4,8 km od vody)Ubľa – nedá sa odhadnúť (50 m od vody)Ubľa – občasný (70 m od vody)Ubľa – občasný (90 m od vody)Kalná Roztoka – nijaký (100 m od vody)Kalná Roztoka – nijaký (100 m od vody)Klenová – nedá sa odhadnúť (340 m od vody)Ruská Volová – nedá sa odhadnúť (510 m od vody)Kalná Roztoka – nijaký (540 m od vody)Ubľa – – (730 m od vody)Brezovec – nedá sa odhadnúť (730 m od vody)Ruská Volová – nijaký (2,9 km od vody)Ladodmírov – Ladomirov – občasný (2,9 km od vody)Ubľa – tehliarske suroviny (420 m od vody)Ubľa – stavebný kameň – pieskovec (760 m od vody)Ladomirov – stavebný kameň – pyroxenický andezit, an (1,6 km od vody)Príslop – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Šmigovec – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)Ladomírov – ortuťové rudy (2,8 km od vody)Starina – všeobecná geológia (4,9 km od vody)– Blokové polia (60 m od vody)– Blokové polia (90 m od vody)Ubľa – Zosuvy (90 m od vody)– Blokové polia (110 m od vody)UBLA – Zosuvy (120 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (140 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (150 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (160 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (160 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (160 m od vody)– Blokové polia (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (190 m od vody)RUSKA VOLOVA – Zosuvy (200 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Blokové polia (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (240 m od vody)UBLA – Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové polia (250 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (280 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Blokové polia (320 m od vody)UBLA – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (380 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (470 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (490 m od vody)– Blokové rozpadliny (490 m od vody)KLENOVA – Blokové rozpadliny (520 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (580 m od vody)– Blokové rozpadliny (600 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)LADOMIROV – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (690 m od vody)UBLA – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (700 m od vody)– Blokové polia (710 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (820 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (820 m od vody)RUSKA VOLOVA – Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (980 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)LADOMIROV – Zosuvy (1,0 km od vody)LADOMIROV – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)STAKCINSKA ROZTOKA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,2 km od vody)LADOMIROV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (1,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Ubľa/Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kalná Roztoka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Klenová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Kalná Razoka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (720 m od vody)Ubľa – monitorovací vrt (770 m od vody)Topoľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Michajlov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Ruská Volová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Brezovec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Stakčianska Roztoka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Ladomirov – negatívny vrt (2,5 km od vody)Príslop – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Príslop – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Príslop – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Kolbasov,500m VJV od K741 Kalidlo – prameň (1,5 km od vody)Kolbasov,1100m JV od K658 – prameň (1,5 km od vody)1100m JJZ od K658 – prameň (1,8 km od vody)Bukova,800m Z od K532 – prameň (1,9 km od vody)križovatka medzi Príslopom, Topoľou a Kolbasovom – prameň (1,9 km od vody)Topoľa,500m VJV od K586 – prameň (2,4 km od vody)Prislop,500m ZJZ od K658 – prameň (2,6 km od vody)dolná časť obce vedľa štátnej cesty – prameň (2,6 km od vody)Prislop,1700m J od K654 – prameň (2,6 km od vody)800 m Z od k. Kolodník (579) – prameň (2,9 km od vody)horná časť obce vedľa štátnej cesty – prameň (3,0 km od vody)Kolbasov,1500m SZ od K430 Kycera – studňa (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 64,0 μg/lmedián 45,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 280 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 10,7 mg/lmedián 9,18 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)50 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)49 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)45 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)30 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Cinabarit (HgS)12 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Arany (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    331 zrno70 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)46 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))25 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)22 vzoriek, najviac 231 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))13 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-HCO35×
    • Ca-K-HCO3-NO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A7×
    • trieda B4×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,490 mg/lmedián 0,0100 mg/l46 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,05 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 304 μg/lmedián 20,5 μg/l46 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 490 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 7,00 μg/l46 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka10,350 Bq/l0,350 Bq/l
    forrás1023,5 Bq/l12,4 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie224,1 Bq/l20,1 Bq/l
    upravený prameň16,54 Bq/l6,54 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×
    • iný druh objektu5×
    • halda4×
    • šachta2×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri štôlni Kýčerahaldarumeľka2,0 km
    Štôlňa Kýčeraštôlňarumeľka2,0 km
    šachtica č-3iný druh objekturumelka19662,1 km
    Halda pri štôlni Runzák IIIhaldarumeľka2,3 km
    Štôlňa Runzák IIIštôlňarumeľka2,4 km
    Prepadlina nad št.Runzák IIIiný druh objekturumeľka2,4 km
    Prepadlina nad št.Runzák IIIiný druh objekturumeľka2,4 km
    Prepadlina nad št.Runzák IIIiný druh objekturumelka2,4 km
    Halda pri štôlni Ladomirovhaldarumelka19662,4 km
    šachtica č-1iný druh objekturumelka19662,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    LadomírovOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt2,7 km
    StrihovceZlaté rudyAumineralogický výskyt4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    157 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 131 ostatných; s číslom archívnej správy 152.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m79×
    • 10–30 m32×
    • 30–100 m16×
    • 100–300 m26×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    V5inžiniersko-geologický5,0 m5947220 m
    V8inžiniersko-geologický6,0 m4934820 m
    V12inžiniersko-geologický6,0 m4934820 m
    V4inžiniersko-geologický5,0 m5947230 m
    V16inžiniersko-geologický7,0 m3338530 m
    KS-1inžiniersko-geologický2,5 m8548030 m
    V7inžiniersko-geologický4,0 m4934830 m
    V9inžiniersko-geologický6,0 m4934830 m
    V13inžiniersko-geologický6,0 m4934830 m
    KS-2inžiniersko-geologický2,5 m8548040 m
    V2inžiniersko-geologický5,0 m5947240 m
    V15inžiniersko-geologický4,0 m4934840 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ubľa–1983–50 m
    Ubľa200 m²1991–70 m
    Ubľa400 m²1989–90 m
    Kalná Roztoka75 m²1987–100 m
    Kalná Roztoka200 m²1985–100 m
    Klenová300 m²1984–340 m
    Ruská Volová200 m²1982–510 m
    Kalná Roztoka70 m²1985–540 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy129×
    • Blokové rozpadliny9×
    • Blokové polia8×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny128×
    • Stabilizovaný17×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova63×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S57×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00012×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szinna1 horgászvíz · 20 km28Ubľa28

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád