Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Уж

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька2

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Uh č. 1, оцінка вікна 16.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 02:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Лекаровце92 см–
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 02:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Дуже повільний водотік Рівнинна, майже стояча ділянка: спокійна, часто більш каламутна вода; дно зазвичай мулисте та піщане. Типово для коропових ділянок.

    1001021041061080 км5 км10 км15 км20 км№ 2№ 1
    Висотний профіль водотоку: від 107 до 101 м н. р. м. на 21,2 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    107 м н. р. м.
    Найнижча точка
    101 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    6,0 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    0,3 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,26

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Уж за 2019 рік
    2019знято 13 черв. 2019
    Аерофотознімок водотоку Уж за 2022 рік
    2022знято 26 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Уж за 2025 рік
    2025знято 5 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Уж

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    2 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)2
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції2

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Uh

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,5modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 303 mg/l, stredne tvrdá voda (9,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 33,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 17,2 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna voda, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    154vrtov do 3 km

    421 rozborov vody v okolí

    Z toho 96 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 4,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    8 ložísk, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky6×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu30m
    • 30 – 4050%SR 1,5 %
    • 20 – 3050%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice80%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,48typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    9,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    303mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ДраслікK5,67 мг/л78. percentil
    • ХлоридиЦл15,8 мг/л63. percentil
    • НатрійНа10,8 мг/л57. percentil
    • ФторидиF0,118 мг/л52. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3171 мг/л37. percentil
    • СульфатиSO431,4 мг/л36. percentil
    • КальційЦа49,8 мг/л35. percentil
    • МагнійМґ10,3 мг/л33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,230 мг/л72. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,14 мг/л69. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,282 мг/л67. percentil
    • НітратиNO34,53 мг/л33. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе1,05 мг/л96. percentil
    • АлюмінійАл507 μg/l95. percentil
    • МарганецьМн319 μg/l94. percentil
    • ЦинкЗн9,62 μg/l63. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • НікельНі33,9 мг/кг79. percentil
    • ВанадійV85,4 мг/кг79. percentil
    • ХромЦр88,8 мг/кг73. percentil
    • МідьЦу27,8 мг/кг65. percentil
    • БізмутБі0,251 мг/кг62. percentil
    • ЦинкЗн108 мг/кг61. percentil
    • АнтимонСб0,721 мг/кг57. percentil
    • ЦінСн2,82 мг/кг57. percentil
    • МолібденМо0,399 мг/кг54. percentil
    • АрсенАс6,62 мг/кг50. percentil
    • КобальтЦо8,30 мг/кг47. percentil
    • ОловоПб14,4 мг/кг43. percentil
    • КадмійЦд0,155 мг/кг42. percentil
    • РтутьГґ0,0875 мг/кг42. percentil
    • СеленСе0,201 мг/кг39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ЗалізоФе3,40 %79. percentil
    • АлюмінійАл6,57 %77. percentil
    • ДраслікK1,65 %71. percentil
    • ТітанТі5 024 мг/кг70. percentil
    • ФосфорP926 мг/кг60. percentil
    • МарганецьМн900 мг/кг56. percentil
    • НатрійНа0,840 %44. percentil
    • МагнійМґ0,708 %27. percentil
    • КальційЦа0,855 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа20,9 мг/кг93. percentil
    • БерилійБе2,31 мг/кг92. percentil
    • ЛітіумЛі40,4 мг/кг88. percentil
    • БаріумБа610 мг/кг87. percentil
    • РубідіумРб104 мг/кг82. percentil
    • БорB71,3 мг/кг78. percentil
    • ИтріумY31,3 мг/кг68. percentil
    • ЗірконЗр406 мг/кг51. percentil
    • ЦерЦе59,0 мг/кг50. percentil
    • СтронціумСр107 мг/кг21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Калій (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Záhor – nijaký (60 m od vody)Bajany – občasný (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – trvalý (230 m od vody)Drahňov – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Pinkovce – nijaký (1,7 km od vody)Záhor – nijaký (1,8 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)EVO Vojany – Vojany – nijaký (2,5 km od vody)Malčice – nijaký (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (4,3 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (6,3 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (8,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Liesková 1 – zemný plyn, gazolín (170 m od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (1,1 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (1,5 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,7 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,0 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Slavkovce – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (110 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (160 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (210 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Ppinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Stretavka – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (470 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Stretavka – pozorovací vrt SHMÚ (500 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (570 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Vysoký Dvorec – pozorovací vrt SHMÚ (990 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,2 μg/lmedián 3,20 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрmierne zvýšená
      najvyššie 337 μg/lmedián 307 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 2000, 40 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,580 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,59 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 мг/лmedián 9,20 мг/л9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 1,25 μg/l34 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 250 μg/lmedián 182 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,240 мг/лmedián 0,00500 мг/л34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 7,50 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,375 μg/l34 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa96,44 Bq/l2,94 Bq/l
    potok, rieka22,02 Bq/l1,71 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Стретаваhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 м
    СтретаваgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 м
    Стретаваhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 м
    СтретаваgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 м
    Сеннеhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 км
    СеннеgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 км
    Сеннеhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 км
    СеннеgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    154 vrtov v pásme 3 km, z toho 75 hydrogeologických a 79 ostatných; s číslom archívnej správy 96.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м8×
    • 10–30 м24×
    • 30–100 м51×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m68×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Павловце-VII.ložiskový582,0 м–90 м
    Павловце-VIII.ložiskový606,0 м11332100 м
    Лекаровце-Пінковцеmonitorovací vrt40,0 м79564 129Ab47.pdf110 м
    Павловце над Угомmonitorovací vrt15,0 м78253 129Aa28.pdf130 м
    Ліескова-1ložiskový2 600,0 м–130 м
    Стр-22ložiskový2 400,0 м–140 м
    Лекаровцеširokoprofilový vrt35,0 м44377 129Ab45.pdf150 м
    Лекаровце-Пінковцеmonitorovací vrt40,0 м79564 129Ab48.pdf160 м
    Лекаровце над Угомúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 м8539 129Ab7.pdf160 м
    Лекаровцеširokoprofilový vrt35,0 м44377 129Ab43.pdf170 м
    Лекаровце над Угомúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou29,0 м8539 129Ab8.pdf170 м
    Стр-30ložiskový1 805,0 м–170 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Чіерне Поле – Стретава-2185 °C–3758 мЦа-Цлnevyužívaný4,3 км
    Чічаровце – Чічаровце-549 °C1,3 л/с1146 мНа-Цлnevyužívaný6,3 км
    Беша – Чічаровце-639 °C1,0 л/с873 мНа-Цлnevyužívaný8,4 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 525,5 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Загор–1979–60 м
    Баяни1 800 м²1975–140 м
    Павловце над Угом100 м²1982–140 м
    Павловце над Угом15 000 м²1980–230 м
    Драгньов160 м²1990–1,4 км
    Пінковце–1982–1,7 км
    Загор200 м²1984–1,8 км
    Павловце над Угом15 000 м²1982–2,5 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Великі Капушани2 рибальських ділянок · 21 км10Uh č. 110

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад