Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Ung vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Uh č. 1, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Lekárovce82 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 08:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1001021041061080 km5 km10 km15 km20 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 107-től 101 m tengerszint feletti magasságig 21,2 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    107 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    101 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    6,0 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,3 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,26

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ung vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    Ung vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    Ung vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ung vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)2
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson2

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Uh

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,5modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 303 mg/l, stredne tvrdá voda (9,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 33,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km63 °C112 °C

    Teplo pod nohami

    63°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 108 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 112 °C (prírastok 49 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 17,2 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna voda, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    154vrtov do 3 km

    421 rozborov vody v okolí

    Z toho 96 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 4,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    8 ložísk, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky6×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu30m
    • 30 – 4050%SR 1,5 %
    • 20 – 3050%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice80%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,48typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    9,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    303mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,67 mg/l78. percentil
    • KloridokCl15,8 mg/l63. percentil
    • NátriumNa10,8 mg/l57. percentil
    • FluoridokF0,118 mg/l52. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3171 mg/l37. percentil
    • SzulfátokSO431,4 mg/l36. percentil
    • KalciumCa49,8 mg/l35. percentil
    • MagnéziumMg10,3 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,230 mg/l72. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,14 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,282 mg/l67. percentil
    • NitrátokNO34,53 mg/l33. percentil

    Fémek

    • VasFe1,05 mg/l96. percentil
    • AlumíniumAl507 μg/l95. percentil
    • MangánMn319 μg/l94. percentil
    • CinkZn9,62 μg/l63. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NikkelNi33,9 mg/kg79. percentil
    • VanádiumV85,4 mg/kg79. percentil
    • KrómCr88,8 mg/kg73. percentil
    • RézCu27,8 mg/kg65. percentil
    • BizmutBi0,251 mg/kg62. percentil
    • CinkZn108 mg/kg61. percentil
    • AntimonSb0,721 mg/kg57. percentil
    • CínSn2,82 mg/kg57. percentil
    • MolibdénMo0,399 mg/kg54. percentil
    • ArzénAs6,62 mg/kg50. percentil
    • KobaltCo8,30 mg/kg47. percentil
    • ÓlomPb14,4 mg/kg43. percentil
    • KadmiumCd0,155 mg/kg42. percentil
    • HiganyHg0,0875 mg/kg42. percentil
    • SzelénSe0,201 mg/kg39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • VasFe3,40 %79. percentil
    • AlumíniumAl6,57 %77. percentil
    • DraslíkK1,65 %71. percentil
    • TitánTi5 024 mg/kg70. percentil
    • FoszforP926 mg/kg60. percentil
    • MangánMn900 mg/kg56. percentil
    • NátriumNa0,840 %44. percentil
    • MagnéziumMg0,708 %27. percentil
    • KalciumCa0,855 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa20,9 mg/kg93. percentil
    • BerilliumBe2,31 mg/kg92. percentil
    • LítiumLi40,4 mg/kg88. percentil
    • BáriumBa610 mg/kg87. percentil
    • RubídiumRb104 mg/kg82. percentil
    • BórB71,3 mg/kg78. percentil
    • YtriumY31,3 mg/kg68. percentil
    • ZirkónZr406 mg/kg51. percentil
    • CérCe59,0 mg/kg50. percentil
    • StronciumSr107 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Kálium (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km63 °C112 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    63 / 112 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 49 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 108 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,7°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky654mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Záhor – nijaký (60 m od vody)Bajany – občasný (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – trvalý (230 m od vody)Drahňov – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Pinkovce – nijaký (1,7 km od vody)Záhor – nijaký (1,8 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)EVO Vojany – Vojany – nijaký (2,5 km od vody)Malčice – nijaký (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (4,3 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (6,3 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (8,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Liesková 1 – zemný plyn, gazolín (170 m od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (1,1 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (1,5 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,7 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,0 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Slavkovce – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (110 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (160 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (210 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Ppinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Stretavka – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (470 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Stretavka – pozorovací vrt SHMÚ (500 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (570 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Vysoký Dvorec – pozorovací vrt SHMÚ (990 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,2 μg/lmedián 3,20 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 337 μg/lmedián 307 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 2000, 40 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,580 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,59 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 mg/lmedián 9,20 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 1,25 μg/l34 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 250 μg/lmedián 182 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,240 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 7,50 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,375 μg/l34 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa96,44 Bq/l2,94 Bq/l
    potok, rieka22,02 Bq/l1,71 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    154 vrtov v pásme 3 km, z toho 75 hydrogeologických a 79 ostatných; s číslom archívnej správy 96.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m8×
    • 10–30 m24×
    • 30–100 m51×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m68×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Pavlovce-VII.ložiskový582,0 m–90 m
    Pavlovce-VIII.ložiskový606,0 m11332100 m
    Lekárovce-Pinkovcemonitorovací vrt40,0 m79564 129Ab47.pdf110 m
    Pavlovce nad Uhommonitorovací vrt15,0 m78253 129Aa28.pdf130 m
    Liesková-1ložiskový2 600,0 m–130 m
    Str-22ložiskový2 400,0 m–140 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab45.pdf150 m
    Lekárovce-Pinkovcemonitorovací vrt40,0 m79564 129Ab48.pdf160 m
    Lekárovce nad Uhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 m8539 129Ab7.pdf160 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab43.pdf170 m
    Lekárovce nad Uhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou29,0 m8539 129Ab8.pdf170 m
    Str-30ložiskový1 805,0 m–170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný4,3 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnevyužívaný6,3 km
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnevyužívaný8,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 525,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Záhor–1979–60 m
    Bajany1 800 m²1975–140 m
    Pavlovce nad Uhom100 m²1982–140 m
    Pavlovce nad Uhom15 000 m²1980–230 m
    Drahňov160 m²1990–1,4 km
    Pinkovce–1982–1,7 km
    Záhor200 m²1984–1,8 km
    Pavlovce nad Uhom15 000 m²1982–2,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagykapos2 horgászvíz · 21 km10Uh č. 110

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád