Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Hoy en el curso de agua Uh

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Uh č. 1, puntuación de la ventana 16.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Lekárovce92 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 00:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua muy lento Un tramo de llanura, casi estancado: agua tranquila, a menudo más turbia; el fondo tiende a ser fangoso y arenoso. Típico de los cotos de pesca de carpa.

    1001021041061080 km5 km10 km15 km20 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 107 a 101 m s. n. m. en 21,2 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    107 m a.s.l.
    Punto más bajo
    101 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    6,0 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    0,3 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,26

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Uh de 2019
    2019fotografiado 13 jun 2019
    Imagen aérea del curso de agua Uh de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Uh de 2025
    2025fotografiado 5 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Uh

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)2
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Uh

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 17,2 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna voda, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    154vrtov do 3 km

    421 rozborov vody v okolí

    Z toho 96 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 4,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    8 ložísk, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Záhor – nijaký (60 m od vody)Bajany – občasný (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – trvalý (230 m od vody)Drahňov – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Pinkovce – nijaký (1,7 km od vody)Záhor – nijaký (1,8 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)EVO Vojany – Vojany – nijaký (2,5 km od vody)Malčice – nijaký (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (4,3 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (6,3 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (8,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Liesková 1 – zemný plyn, gazolín (170 m od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (1,1 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (1,5 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,7 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,0 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Slavkovce – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (110 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (160 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (210 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Ppinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Stretavka – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (470 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Stretavka – pozorovací vrt SHMÚ (500 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (570 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Vysoký Dvorec – pozorovací vrt SHMÚ (990 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,2 μg/lmedián 3,20 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 337 μg/lmedián 307 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 2000, 40 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,580 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,59 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 mg/lmedián 9,20 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 1,25 μg/l34 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 250 μg/lmedián 182 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,240 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 7,50 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,375 μg/l34 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa96,44 Bq/l2,94 Bq/l
    potok, rieka22,02 Bq/l1,71 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    154 vrtov v pásme 3 km, z toho 75 hydrogeologických a 79 ostatných; s číslom archívnej správy 96.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m8×
    • 10–30 m24×
    • 30–100 m51×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m68×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Pavlovce-VII.ložiskový582,0 m–90 m
    Pavlovce-VIII.ložiskový606,0 m11332100 m
    Lekárovce-Pinkovcemonitorovací vrt40,0 m79564 129Ab47.pdf110 m
    Pavlovce nad Uhommonitorovací vrt15,0 m78253 129Aa28.pdf130 m
    Liesková-1ložiskový2600,0 m–130 m
    Str-22ložiskový2400,0 m–140 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab45.pdf150 m
    Lekárovce-Pinkovcemonitorovací vrt40,0 m79564 129Ab48.pdf160 m
    Lekárovce nad Uhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 m8539 129Ab7.pdf160 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab43.pdf170 m
    Lekárovce nad Uhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou29,0 m8539 129Ab8.pdf170 m
    Str-30ložiskový1805,0 m–170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný4,3 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnevyužívaný6,3 km
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnevyužívaný8,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 525,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Záhor–1979–60 m
    Bajany1 800 m²1975–140 m
    Pavlovce nad Uhom100 m²1982–140 m
    Pavlovce nad Uhom15 000 m²1980–230 m
    Drahňov160 m²1990–1,4 km
    Pinkovce–1982–1,7 km
    Záhor200 m²1984–1,8 km
    Pavlovce nad Uhom15 000 m²1982–2,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Veľké Kapušany2 cotos de pesca · 21 km9Uh č. 19

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád