Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Uh

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Uh č. 1, score de la fenêtre 16.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 02:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Lekárovce92 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 02:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    1001021041061080 km5 km10 km15 km20 kmn° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 107 à 101 m au-dessus du niveau de la mer sur 21,2 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    107 m a.s.l.
    Point le plus bas
    101 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    6,0 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,3 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,26

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Uh de 2019
    2019imagé 13 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Uh de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Uh de 2025
    2025imagé 5 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Uh

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)2
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station2

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Uh

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,5modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 303 mg/l, stredne tvrdá voda (9,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 33,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 17,2 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Čierna voda, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    154vrtov do 3 km

    421 rozborov vody v okolí

    Z toho 96 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 4,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    8 ložísk, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky6×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu30m
    • 30 – 4050%SR 1,5 %
    • 20 – 3050%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice80%SR 0,0 %
    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,48typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    9,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    303mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,67 mg/l78. percentil
    • ChloruresCl15,8 mg/l63. percentil
    • SodiumNa10,8 mg/l57. percentil
    • FluoruresF0,118 mg/l52. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3171 mg/l37. percentil
    • SulfatesSO431,4 mg/l36. percentil
    • CalciumCa49,8 mg/l35. percentil
    • MagnésiumMg10,3 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,230 mg/l72. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,14 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,282 mg/l67. percentil
    • NitratesNO34,53 mg/l33. percentil

    Métaux

    • FerFe1,05 mg/l96. percentil
    • AluminiumAl507 μg/l95. percentil
    • ManganèseMn319 μg/l94. percentil
    • ZincZn9,62 μg/l63. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi33,9 mg/kg79. percentil
    • VanadiumV85,4 mg/kg79. percentil
    • ChromeCr88,8 mg/kg73. percentil
    • CuivreCu27,8 mg/kg65. percentil
    • BizmutBi0,251 mg/kg62. percentil
    • ZincZn108 mg/kg61. percentil
    • AntimoineSb0,721 mg/kg57. percentil
    • CínSn2,82 mg/kg57. percentil
    • MolybdèneMo0,399 mg/kg54. percentil
    • ArsenicAs6,62 mg/kg50. percentil
    • CobaltCo8,30 mg/kg47. percentil
    • PlombPb14,4 mg/kg43. percentil
    • CadmiumCd0,155 mg/kg42. percentil
    • MercureHg0,0875 mg/kg42. percentil
    • SéléniumSe0,201 mg/kg39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FerFe3,40 %79. percentil
    • AluminiumAl6,57 %77. percentil
    • DraslíkK1,65 %71. percentil
    • TitánTi5 024 mg/kg70. percentil
    • PhosphoreP926 mg/kg60. percentil
    • ManganèseMn900 mg/kg56. percentil
    • SodiumNa0,840 %44. percentil
    • MagnésiumMg0,708 %27. percentil
    • CalciumCa0,855 %9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa20,9 mg/kg93. percentil
    • BérylliumBe2,31 mg/kg92. percentil
    • LítiumLi40,4 mg/kg88. percentil
    • BáriumBa610 mg/kg87. percentil
    • RubídiumRb104 mg/kg82. percentil
    • BoreB71,3 mg/kg78. percentil
    • YtriumY31,3 mg/kg68. percentil
    • ZirkónZr406 mg/kg51. percentil
    • CérCe59,0 mg/kg50. percentil
    • StronciumSr107 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,82 ppm64. percentil
    • Potassium (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,48 ppm38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Záhor – nijaký (60 m od vody)Bajany – občasný (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (140 m od vody)Pavlovce nad Uhom – trvalý (230 m od vody)Drahňov – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Pinkovce – nijaký (1,7 km od vody)Záhor – nijaký (1,8 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)EVO Vojany – Vojany – nijaký (2,5 km od vody)Malčice – nijaký (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Vojany – trvalý (2,9 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (4,3 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (6,3 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (8,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (120 m od vody)Stretava – gazolín (120 m od vody)Senné – horľavý zemný plyn (3,3 km od vody)Senné – gazolín (3,3 km od vody)Liesková 1 – zemný plyn, gazolín (170 m od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (1,1 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,5 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (1,5 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,7 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,0 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Slavkovce – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Drahňov – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (110 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (130 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Lekárovce-Pinkovce – monitorovací vrt (160 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Lekárovce nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Pinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Pavlovce nad Uhom – monitorovací vrt (210 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Lekárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Ppinkovce-Záhor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Stretavka – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (470 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Stretavka – pozorovací vrt SHMÚ (500 m od vody)Stretavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (570 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Pinkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Vysoká nad Uhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Vysoký Dvorec – pozorovací vrt SHMÚ (990 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,2 μg/lmedián 3,20 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 337 μg/lmedián 307 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 2000, 40 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,580 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Uh, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,59 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierna voda, kanál, 2000, 440 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 2000, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stretávka, Uh, 1700 m ZJZ od k 100, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 mg/lmedián 9,20 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Uh, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 1,25 μg/l34 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 250 μg/lmedián 182 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,240 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 7,50 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,375 μg/l34 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa96,44 Bq/l2,94 Bq/l
    potok, rieka22,02 Bq/l1,71 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.120 m
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    154 vrtov v pásme 3 km, z toho 75 hydrogeologických a 79 ostatných; s číslom archívnej správy 96.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m8×
    • 10–30 m24×
    • 30–100 m51×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m68×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Pavlovce-VII.ložiskový582,0 m–90 m
    Pavlovce-VIII.ložiskový606,0 m11332100 m
    Lekárovce-Pinkovcemonitorovací vrt40,0 m79564 129Ab47.pdf110 m
    Pavlovce nad Uhommonitorovací vrt15,0 m78253 129Aa28.pdf130 m
    Liesková-1ložiskový2 600,0 m–130 m
    Str-22ložiskový2 400,0 m–140 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab45.pdf150 m
    Lekárovce-Pinkovcemonitorovací vrt40,0 m79564 129Ab48.pdf160 m
    Lekárovce nad Uhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 m8539 129Ab7.pdf160 m
    Lekárovceširokoprofilový vrt35,0 m44377 129Ab43.pdf170 m
    Lekárovce nad Uhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou29,0 m8539 129Ab8.pdf170 m
    Str-30ložiskový1 805,0 m–170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný4,3 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnevyužívaný6,3 km
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnevyužívaný8,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 525,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Záhor–1979–60 m
    Bajany1 800 m²1975–140 m
    Pavlovce nad Uhom100 m²1982–140 m
    Pavlovce nad Uhom15 000 m²1980–230 m
    Drahňov160 m²1990–1,4 km
    Pinkovce–1982–1,7 km
    Záhor200 m²1984–1,8 km
    Pavlovce nad Uhom15 000 m²1982–2,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Veľké Kapušany2 parcours de pêche · 21 km10Uh č. 110

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád