Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Долнобарски канал

Басейн: ДунайКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
10,2km
край
Трнавський край
Аерофотознімок водотоку Долнобарски канал з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Долнобарски канал

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Долнобарски канал, оцінка вікна 18.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 08:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Дуже повільний водотік Рівнинна, майже стояча ділянка: спокійна, часто більш каламутна вода; дно зазвичай мулисте та піщане. Типово для коропових ділянок.

    1101111121131141150 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 115 до 111 м н. р. м. на 10,2 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    113 м н. р. м.
    Найнижча точка
    112 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    1,0 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    0,1 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,28

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Долнобарски канал за 2017 рік
    2017знято 1 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Долнобарски канал за 2020 рік
    2020знято 20 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Долнобарски канал за 2023 рік
    2023знято 29 вер. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Долнобарски канал

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Проблемні очисні споруди поблизу ділянок1 очисна споруда в радіусі 2 км від ділянки

    • COV Dolny Stalнавантаження 114%1,4 км

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Dolnobarský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 475 mg/l, tvrdá voda (15,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Bizmut 0,255 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 63. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C87 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 87 °C (prírastok 42 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    31. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 58,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Gabčíkovo-Topoľníky, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    515vrtov do 3 km

    409 rozborov vody v okolí

    Z toho 515 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    91°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Dunajská Streda – DS-1, výdatnosť 15,2 l/s, 4,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    23 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu230m
    • 200 – 30040%SR 0,8 %
    • 300 – 40020%SR 1,2 %
    • 150 – 20020%SR 0,6 %
    • 100 – 15020%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký pokles100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny100%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B50%SR 18 %
    • D50%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    15,2°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,72 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    475mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ХлоридиЦл32,6 мг/л82. percentil
    • НатрійНа19,1 мг/л79. percentil
    • СульфатиSO466,4 мг/л73. percentil
    • МагнійМґ22,0 мг/л71. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3246 мг/л62. percentil
    • КальційЦа72,7 мг/л61. percentil
    • ФторидиF0,134 мг/л59. percentil
    • ДраслікK3,04 мг/л51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO310,1 мг/л73. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,285 мг/л67. percentil
    • АмоніумNH40,128 мг/л55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,87 мг/л17. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,172 мг/л70. percentil
    • ЦинкЗн10,1 μg/l65. percentil
    • АлюмінійАл64,6 μg/l50. percentil
    • МарганецьМн16,7 μg/l34. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • БізмутБі0,255 мг/кг63. percentil
    • СеленСе0,287 мг/кг59. percentil
    • ОловоПб16,5 мг/кг55. percentil
    • МідьЦу22,6 мг/кг45. percentil
    • АрсенАс6,08 мг/кг43. percentil
    • НікельНі22,7 мг/кг40. percentil
    • КобальтЦо7,83 мг/кг40. percentil
    • МолібденМо0,298 мг/кг33. percentil
    • ЦинкЗн80,7 мг/кг32. percentil
    • КадмійЦд0,108 мг/кг29. percentil
    • РтутьГґ0,0683 мг/кг27. percentil
    • ВанадійV56,6 мг/кг21. percentil
    • ХромЦр52,5 мг/кг20. percentil
    • АнтимонСб0,353 мг/кг17. percentil
    • ЦінСн1,80 мг/кг14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа9,45 %95. percentil
    • МагнійМґ2,71 %94. percentil
    • ФосфорP957 мг/кг64. percentil
    • НатрійНа0,771 %30. percentil
    • ДраслікK1,29 %19. percentil
    • ЗалізоФе2,16 %18. percentil
    • МарганецьМн555 мг/кг12. percentil
    • АлюмінійАл4,40 %10. percentil
    • ТітанТі2 970 мг/кг6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр234 мг/кг93. percentil
    • БорB53,5 мг/кг30. percentil
    • РубідіумРб72,7 мг/кг15. percentil
    • ЛітіумЛі22,7 мг/кг13. percentil
    • БаріумБа331 мг/кг11. percentil
    • ҐаліумҐа8,10 мг/кг10. percentil
    • БерилійБе0,493 мг/кг7. percentil
    • ЦерЦе42,1 мг/кг7. percentil
    • ЗірконЗр161 мг/кг5. percentil
    • ИтріумY13,4 мг/кг4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil
    • Калій (K)K1,25 %31. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,68 ppm24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C87 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 87 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 42 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ňárad – Heďbeneéte – občasný (120 m od vody)Kútniky – Töböréte – občasný (250 m od vody)Dolný Bar – nijaký (350 m od vody)Gabčíkovo – trvalý (410 m od vody)Dolný Štál – pri ihrisku – Horné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (560 m od vody)Ohrady – trvalý (790 m od vody)Kútniky – ČOV – Ohrady – nijaký (970 m od vody)Dunajská Streda – Mliečany – Mliečany – trvalý (1,3 km od vody)Kútniky – medzi traťou – Trhová Hradská – trvalý (1,3 km od vody)Trhová Hradská – trvalý (1,6 km od vody)Kútniky – Töböréte – trvalý (1,6 km od vody)Dolný Bar – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Veľké Dvorníky – nijaký (1,9 km od vody)Dolný Štál – Horný Štál – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Trhová Hradská – nijaký (2,6 km od vody)Šulany – Šuľany – trvalý (2,6 km od vody)Topoľníky – do Sokolca – Dolný Štál – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Trhová Hradská – trvalý (2,8 km od vody)Kračany – Vrakúň – trvalý (2,8 km od vody)Dolný Štál – bývalé ihrisko – Dolné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Trhová Hradská – nijaký (2,9 km od vody)Vrakúň – trvalý (3,0 km od vody)Mad – trvalý (3,0 km od vody)Topoľníky – FGT-1 – nekúpeľný (1,3 km od vody)Dunajská Streda – DS-1 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Dunajská Streda – DS-2 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Boheľov – GPB-1 – nekúpeľný (5,1 km od vody)Dunajský Klátov – VDK-15 – nekúpeľný (5,8 km od vody)FGT-1 – l3 (2,3 km od vody)DS-1,2 – m3 (2,9 km od vody)VDK-15 – l3 (8,1 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,1 km od vody)Dunajská Streda (2,4 km od vody)Topoľníky (3,1 km od vody)Ohrady – štrkopiesky (1,0 km od vody)Trhová Hradská – tehliarske suroviny (1,6 km od vody)Topoľníky – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (70 m od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Trhové Mýto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (110 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (110 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (130 m od vody)Dolný Bar – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (270 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (290 m od vody)Dolný Bar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (490 m od vody)Kútniky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (700 m od vody)Kútniky – D. Bar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kútniky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Topoľníky – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,3 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Blažov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Blažov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ohrady – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hroboňovo – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Povoda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Mád – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Povoda – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)meteorologická stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)Dolný Bar – vrt (70 m od vody)Trhové Mýto – vrt (100 m od vody)Dolný Bar – vrt (160 m od vody)Topoľníky, 800m V od K112 – vrt (190 m od vody)Dolný Bar, č.d. 122, 500m Z od K144 – studňa (230 m od vody)Topolniky – vrt (240 m od vody)Dolný Bar – vrt (250 m od vody)Dolný Bar-cintorín, 700m Z od K144 – studňa (260 m od vody)Dolný Bar – vrt (290 m od vody)Topoľníky-Canadský majer, 800m Z od K112 – studňa (380 m od vody)Dolný Bar, č.d. 64, 1000m ZJZ od K114 – studňa (640 m od vody)Dolný Bar, č.d. 70, 1100m ZJZ od K114 – studňa (720 m od vody)Kútniky – Dolný Bar – vrt (860 m od vody)Topoľníky-výkup ovocia, 1700m SZ od K112 – studňa (960 m od vody)Trhová Hradská – RD, 1000m JV od K112 – vrt (990 m od vody)Topolniky – vrt (1,1 km od vody)Dolný Bar – vrt (1,1 km od vody)Ohrady – vrt (1,2 km od vody)Ohrady-smer D.Bar, 400m S od K113 – vrt (1,2 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,2 km od vody)Kútniky – vrt (1,3 km od vody)Topolniky – vrt (1,3 km od vody)Topolniky – vrt (1,3 km od vody)Kútniky-Balazov, č.d. 39, 800m SSV od K115 – studňa (1,3 km od vody)Kútniky-Hegybencefe, č.d. 11, 500m JJZ odK115 – studňa (1,3 km od vody)Trhové Mýto, 450m SV od K112 – vrt (1,3 km od vody)Topolniky-PD chov osip,400mS od K113 – vrt (1,3 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – RD, 1100m SV od K112 – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,5 km od vody)Blahov – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,6 km od vody)Ohrady-zdroj pre obec, 300m SZ od K115 – vrt (1,7 km od vody)Topoľníky, č.d. 16, 800m ZJZ od K114 – vrt (1,8 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,8 km od vody)Trhové Mýto-pri PD, 900m JZ od K112 – studňa (1,9 km od vody)Ohrady – vrt (1,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 32,5 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 38,0 μg/lmedián 35,0 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,84 мг/лmedián 2,97 мг/л6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO336×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO418×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D17×
    • trieda B11×
    • trieda A8×
    • trieda H8×
    • trieda C6×
    • trieda F6×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,1 μg/lmedián 1,55 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 490 μg/lmedián 195 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,800 μg/l30 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 мг/лmedián 0,0100 мг/л30 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 260 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 6,00 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 230 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa530,1 Bq/l3,69 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie17,98 Bq/l7,98 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody112,9 Bq/l12,9 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    515 vrtov v pásme 3 km, z toho 52 hydrogeologických a 463 ostatných; s číslom archívnej správy 515.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м359×
    • 10–30 м119×
    • 30–100 м31×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    VH-5-91ložiskový15,0 м7872820 м
    VH-9-91ložiskový15,0 м7872830 м
    VH-4-91ložiskový15,0 м7872840 м
    VH-6-91ložiskový15,0 м7872840 м
    VH-10A-91ložiskový15,0 м7872840 м
    VH-7-91ložiskový15,0 м7872850 м
    J-1inžiniersko-geologický7,0 м8134960 м
    S-11inžiniersko-geologický3,5 м7416660 м
    Долни Барmonitorovací vrt10,0 м81349 12Ab53.pdf70 м
    VH-8-91ložiskový15,0 м7872870 м
    B11-144inžiniersko-geologický1,6 м5372180 м
    Топольнікиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou68,2 м3736 12Ba3.pdf90 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Топольніки – FGT-174 °C23,0 л/с2501 мНа-HCO3-Цлvyužívaný1,3 км
    Дунайська Стреда – DS-191 °C15,2 л/с2500 мНа-Цл-HCO3využívaný4,2 км
    Дунайська Стреда – DS-255 °C23,0 л/с1600 мНа-HCO3využívaný4,6 км
    Богельов – GPB-1––2800 м–nevyužívaný5,1 км
    Дунайски Клатов – VDK-1574 °C15,4 л/с2240 мНа-HCO3-Цлnevyužívaný5,8 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    FGT-1geotermálna voda55 – 8016 – 3012,3 км
    kategória Dunajská Stredatermálne kúpalisko––12,4 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 552,7 км
    DS-1,2geotermálna voda80 – 10016 – 3012,9 км
    kategória Topoľníkytermálne kúpalisko––13,1 км
    VDK-15geotermálna voda55 – 8016 – 3018,1 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Нярад – Гедьбенеете–1970–120 м
    Кутніки – Тöбöрете5 600 м²1970–250 м
    Долни Бар36 000 м²1997monitorovaná350 м
    Габчіково–1970monitorovaná410 м
    Dolný Štál – pri ihrisku – Horné Topoľníky9 000 м²1970–560 м
    Огради13 000 м²1970–790 м
    Кутніки – очисні споруди – Огради7 500 м²1970–970 м
    Дунайська Стреда – Мліечани – Мліечани–1960–1,3 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Топольніки1 рибальська ділянка · 10 км9Долнобарски канал9

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай