Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Dolnobarský kanál

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
10,2km
région
Région de Trnava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Dolnobarský kanál

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Dolnobarský kanál, score de la fenêtre 18.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    1101111121131141150 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 115 à 111 m au-dessus du niveau de la mer sur 10,2 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    113 m a.s.l.
    Point le plus bas
    112 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    1,0 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,1 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,28

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Dolnobarský kanál de 2017
    2017imagé 1 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Dolnobarský kanál de 2020
    2020imagé 20 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Dolnobarský kanál de 2023
    2023imagé 29 sept. 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Dolnobarský kanál

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Stations d’épuration problématiques près des parcours de pêche1 station d'épuration à moins de 2 km du parcours de pêche

    • COV Dolny Stalcharge 114%1,4 km

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Dolnobarský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 475 mg/l, tvrdá voda (15,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Bizmut 0,255 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 63. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C87 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 87 °C (prírastok 42 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    31. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 58,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Gabčíkovo-Topoľníky, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    515vrtov do 3 km

    409 rozborov vody v okolí

    Z toho 515 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    91°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Dunajská Streda – DS-1, výdatnosť 15,2 l/s, 4,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    23 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu230m
    • 200 – 30040%SR 0,8 %
    • 300 – 40020%SR 1,2 %
    • 150 – 20020%SR 0,6 %
    • 100 – 15020%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký pokles100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny100%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B50%SR 18 %
    • D50%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    15,2°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,72 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    475mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ChloruresCl32,6 mg/l82. percentil
    • SodiumNa19,1 mg/l79. percentil
    • SulfatesSO466,4 mg/l73. percentil
    • MagnésiumMg22,0 mg/l71. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3246 mg/l62. percentil
    • CalciumCa72,7 mg/l61. percentil
    • FluoruresF0,134 mg/l59. percentil
    • DraslíkK3,04 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO310,1 mg/l73. percentil
    • FosforečnanyPO40,285 mg/l67. percentil
    • AmóniumNH40,128 mg/l55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,87 mg/l17. percentil

    Métaux

    • FerFe0,172 mg/l70. percentil
    • ZincZn10,1 μg/l65. percentil
    • AluminiumAl64,6 μg/l50. percentil
    • ManganèseMn16,7 μg/l34. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentil
    • SéléniumSe0,287 mg/kg59. percentil
    • PlombPb16,5 mg/kg55. percentil
    • CuivreCu22,6 mg/kg45. percentil
    • ArsenicAs6,08 mg/kg43. percentil
    • NickelNi22,7 mg/kg40. percentil
    • CobaltCo7,83 mg/kg40. percentil
    • MolybdèneMo0,298 mg/kg33. percentil
    • ZincZn80,7 mg/kg32. percentil
    • CadmiumCd0,108 mg/kg29. percentil
    • MercureHg0,0683 mg/kg27. percentil
    • VanadiumV56,6 mg/kg21. percentil
    • ChromeCr52,5 mg/kg20. percentil
    • AntimoineSb0,353 mg/kg17. percentil
    • CínSn1,80 mg/kg14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa9,45 %95. percentil
    • MagnésiumMg2,71 %94. percentil
    • PhosphoreP957 mg/kg64. percentil
    • SodiumNa0,771 %30. percentil
    • DraslíkK1,29 %19. percentil
    • FerFe2,16 %18. percentil
    • ManganèseMn555 mg/kg12. percentil
    • AluminiumAl4,40 %10. percentil
    • TitánTi2 970 mg/kg6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr234 mg/kg93. percentil
    • BoreB53,5 mg/kg30. percentil
    • RubídiumRb72,7 mg/kg15. percentil
    • LítiumLi22,7 mg/kg13. percentil
    • BáriumBa331 mg/kg11. percentil
    • GáliumGa8,10 mg/kg10. percentil
    • BérylliumBe0,493 mg/kg7. percentil
    • CérCe42,1 mg/kg7. percentil
    • ZirkónZr161 mg/kg5. percentil
    • YtriumY13,4 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil
    • Potassium (K)K1,25 %31. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,68 ppm24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C87 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 87 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 42 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ňárad – Heďbeneéte – občasný (120 m od vody)Kútniky – Töböréte – občasný (250 m od vody)Dolný Bar – nijaký (350 m od vody)Gabčíkovo – trvalý (410 m od vody)Dolný Štál – pri ihrisku – Horné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (560 m od vody)Ohrady – trvalý (790 m od vody)Kútniky – ČOV – Ohrady – nijaký (970 m od vody)Dunajská Streda – Mliečany – Mliečany – trvalý (1,3 km od vody)Kútniky – medzi traťou – Trhová Hradská – trvalý (1,3 km od vody)Trhová Hradská – trvalý (1,6 km od vody)Kútniky – Töböréte – trvalý (1,6 km od vody)Dolný Bar – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Veľké Dvorníky – nijaký (1,9 km od vody)Dolný Štál – Horný Štál – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Trhová Hradská – nijaký (2,6 km od vody)Šulany – Šuľany – trvalý (2,6 km od vody)Topoľníky – do Sokolca – Dolný Štál – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Trhová Hradská – trvalý (2,8 km od vody)Kračany – Vrakúň – trvalý (2,8 km od vody)Dolný Štál – bývalé ihrisko – Dolné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Trhová Hradská – nijaký (2,9 km od vody)Vrakúň – trvalý (3,0 km od vody)Mad – trvalý (3,0 km od vody)Topoľníky – FGT-1 – nekúpeľný (1,3 km od vody)Dunajská Streda – DS-1 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Dunajská Streda – DS-2 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Boheľov – GPB-1 – nekúpeľný (5,1 km od vody)Dunajský Klátov – VDK-15 – nekúpeľný (5,8 km od vody)FGT-1 – l3 (2,3 km od vody)DS-1,2 – m3 (2,9 km od vody)VDK-15 – l3 (8,1 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,1 km od vody)Dunajská Streda (2,4 km od vody)Topoľníky (3,1 km od vody)Ohrady – štrkopiesky (1,0 km od vody)Trhová Hradská – tehliarske suroviny (1,6 km od vody)Topoľníky – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (70 m od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Trhové Mýto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (110 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (110 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (130 m od vody)Dolný Bar – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (270 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (290 m od vody)Dolný Bar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Dolný Bar – monitorovací vrt (490 m od vody)Kútniky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (700 m od vody)Kútniky – D. Bar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kútniky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Topoľníky – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,3 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Blažov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Blažov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ohrady – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hroboňovo – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Povoda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Mád – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Povoda – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)meteorologická stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)Dolný Bar – vrt (70 m od vody)Trhové Mýto – vrt (100 m od vody)Dolný Bar – vrt (160 m od vody)Topoľníky, 800m V od K112 – vrt (190 m od vody)Dolný Bar, č.d. 122, 500m Z od K144 – studňa (230 m od vody)Topolniky – vrt (240 m od vody)Dolný Bar – vrt (250 m od vody)Dolný Bar-cintorín, 700m Z od K144 – studňa (260 m od vody)Dolný Bar – vrt (290 m od vody)Topoľníky-Canadský majer, 800m Z od K112 – studňa (380 m od vody)Dolný Bar, č.d. 64, 1000m ZJZ od K114 – studňa (640 m od vody)Dolný Bar, č.d. 70, 1100m ZJZ od K114 – studňa (720 m od vody)Kútniky – Dolný Bar – vrt (860 m od vody)Topoľníky-výkup ovocia, 1700m SZ od K112 – studňa (960 m od vody)Trhová Hradská – RD, 1000m JV od K112 – vrt (990 m od vody)Topolniky – vrt (1,1 km od vody)Dolný Bar – vrt (1,1 km od vody)Ohrady – vrt (1,2 km od vody)Ohrady-smer D.Bar, 400m S od K113 – vrt (1,2 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,2 km od vody)Kútniky – vrt (1,3 km od vody)Topolniky – vrt (1,3 km od vody)Topolniky – vrt (1,3 km od vody)Kútniky-Balazov, č.d. 39, 800m SSV od K115 – studňa (1,3 km od vody)Kútniky-Hegybencefe, č.d. 11, 500m JJZ odK115 – studňa (1,3 km od vody)Trhové Mýto, 450m SV od K112 – vrt (1,3 km od vody)Topolniky-PD chov osip,400mS od K113 – vrt (1,3 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,4 km od vody)Hroboňovo – RD, 1100m SV od K112 – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,5 km od vody)Blahov – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,5 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,6 km od vody)Ohrady-zdroj pre obec, 300m SZ od K115 – vrt (1,7 km od vody)Topoľníky, č.d. 16, 800m ZJZ od K114 – vrt (1,8 km od vody)Hroboňovo – vrt (1,8 km od vody)Trhové Mýto-pri PD, 900m JZ od K112 – studňa (1,9 km od vody)Ohrady – vrt (1,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 32,5 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 38,0 μg/lmedián 35,0 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,84 mg/lmedián 2,97 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO336×
    • Ca-Mg-HCO3-SO418×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D17×
    • trieda B11×
    • trieda A8×
    • trieda H8×
    • trieda C6×
    • trieda F6×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,1 μg/lmedián 1,55 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 490 μg/lmedián 195 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,800 μg/l30 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 6,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l30 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 260 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 6,00 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 230 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa530,1 Bq/l3,69 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie17,98 Bq/l7,98 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody112,9 Bq/l12,9 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    515 vrtov v pásme 3 km, z toho 52 hydrogeologických a 463 ostatných; s číslom archívnej správy 515.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m359×
    • 10–30 m119×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    VH-5-91ložiskový15,0 m7872820 m
    VH-9-91ložiskový15,0 m7872830 m
    VH-4-91ložiskový15,0 m7872840 m
    VH-6-91ložiskový15,0 m7872840 m
    VH-10A-91ložiskový15,0 m7872840 m
    VH-7-91ložiskový15,0 m7872850 m
    J-1inžiniersko-geologický7,0 m8134960 m
    S-11inžiniersko-geologický3,5 m7416660 m
    Dolný Barmonitorovací vrt10,0 m81349 12Ab53.pdf70 m
    VH-8-91ložiskový15,0 m7872870 m
    B11-144inžiniersko-geologický1,6 m5372180 m
    Topoľníkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou68,2 m3736 12Ba3.pdf90 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Topoľníky – FGT-174 °C23,0 l/s2501 mNa-HCO3-Clvyužívaný1,3 km
    Dunajská Streda – DS-191 °C15,2 l/s2500 mNa-Cl-HCO3využívaný4,2 km
    Dunajská Streda – DS-255 °C23,0 l/s1600 mNa-HCO3využívaný4,6 km
    Boheľov – GPB-1––2800 m–nevyužívaný5,1 km
    Dunajský Klátov – VDK-1574 °C15,4 l/s2240 mNa-HCO3-Clnevyužívaný5,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    FGT-1geotermálna voda55 – 8016 – 3012,3 km
    kategória Dunajská Stredatermálne kúpalisko––12,4 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 552,7 km
    DS-1,2geotermálna voda80 – 10016 – 3012,9 km
    kategória Topoľníkytermálne kúpalisko––13,1 km
    VDK-15geotermálna voda55 – 8016 – 3018,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ňárad – Heďbeneéte–1970–120 m
    Kútniky – Töböréte5 600 m²1970–250 m
    Dolný Bar36 000 m²1997monitorovaná350 m
    Gabčíkovo–1970monitorovaná410 m
    Dolný Štál – pri ihrisku – Horné Topoľníky9 000 m²1970–560 m
    Ohrady13 000 m²1970–790 m
    Kútniky – station d’épuration – Ohrady7 500 m²1970–970 m
    Dunajská Streda – Mliečany – Mliečany–1960–1,3 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Topoľníky1 parcours de pêche · 10 km15Dolnobarský kanál15

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube