Vízfolyás

Dolnobarský kanál

horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,2km
kerület
Nagyszombati kerület
Légi felvétel a(z) Dolnobarský kanál vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Dolnobarský kanál vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Dolnobarský kanál, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1101111121131141150 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 115-től 111 m tengerszint feletti magasságig 10,2 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    113 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    112 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    1,0 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,1 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,28

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Dolnobarský kanál vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 1.
    Dolnobarský kanál vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 20.
    Dolnobarský kanál vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. szept. 29.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Dolnobarský kanál vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől

    • COV Dolny Stalterhelés 114%1,4 km

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Dolnobarský kanál vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 75%-a

    25% Fiatal üledékek

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 475 mg/l, kemény víz (15,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Bizmut 0,255 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 63. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C87 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 85 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 87 °C (42 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    48NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 31 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 58,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 96. percentilis (Gabčíkovo-Topoľníky, kanál).

    fúrások és talajvízelemzések

    515fúrás 3 km-en belül

    409 vízelemzés a közelben

    Közülük 515-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    91°C a kútfejnél

    5 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Dunajská Streda – DS-1, hozam 15,2 l/s, 4,2 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    23Telephelyek 3 km-en belül

    23 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    3bejegyzés 5 km-en belül

    3 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék75%SR 72 %
    • Fiatal üledékek25%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    négytagúholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×
    négytagúholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×
    négytagúholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága230m
    • 200 – 30040%SR 0,8 %
    • 300 – 40020%SR 1,2 %
    • 150 – 20020%SR 0,6 %
    • 100 – 15020%SR 0,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľký pokles100%SR 2,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón rašelinísk67%SR 1,0 %
    • rajón náplavov aluviálnych rovín33%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny100%SR 5,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvíz minőségi osztály

    • B50%SR 18 %
    • D50%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,93tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    15,2°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (2,72 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    475mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • kloridCl32,6 mg/lszázalék 82
    • NátriumNa19,1 mg/lszázalék 79
    • szulfátokSO466,4 mg/lszázalék 73
    • MagnéziumMg22,0 mg/lszázalék 71
    • bikarbonátokHCO3246 mg/lszázalék 62
    • KalciumCa72,7 mg/lszázalék 61
    • fluoridF0,134 mg/lszázalék 59
    • KáliumK3,04 mg/lszázalék 51

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO310,1 mg/lszázalék 73
    • foszfátokPO40,285 mg/lszázalék 67
    • AmmóniaNH40,128 mg/lszázalék 55
    • kémiai oxigénigényChSK1,87 mg/lszázalék 17

    Fémek

    • VasalóFe0,172 mg/lszázalék 70
    • Cink-Zn10,1 μg/lpercentilis 65
    • AlumíniumAl64,6 μg/lpercentilis 50
    • MangánMn16,7 μg/lpercentilis 34

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • BizmutBi0,255 mg/kgszázalék 63
    • SzelénSe0,287 mg/kgszázalék 59
    • ÓlomPb16,5 mg/kgszázalék 55
    • RézCu22,6 mg/kgszázalék 45
    • ArzénAs6,08 mg/kgszázalék 43
    • NikkelNi22,7 mg/kgszázalék 40
    • KobaltCo7,83 mg/kgszázalék 40
    • MolibdénMo0,298 mg/kgszázalék 33
    • Cink-Zn80,7 mg/kgszázalék 32
    • KadmiumCd0,108 mg/kgszázalék 29
    • HiganyHg0,0683 mg/kgszázalék 27
    • VanádiumV56,6 mg/kgszázalék 21
    • KrómCr52,5 mg/kgszázalék 20
    • AntimonSb0,353 mg/kgszázalék 17
    • Ón-Sn1,80 mg/kgszázalék 14

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KalciumCa9,45 %Percentilis 95
    • MagnéziumMg2,71 %Percentilis 94
    • FoszforP957 mg/kgszázalék 64
    • NátriumNa0,771 %Percentilis 30
    • KáliumK1,29 %Percentilis 19
    • VasalóFe2,16 %Percentilis 18
    • MangánMn555 mg/kgszázalék 12
    • AlumíniumAl4,40 %Percentilis 10
    • TitánTi2 970 mg/kgszázalék 6
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr234 mg/kgszázalék 93
    • BórB53,5 mg/kgszázalék 30
    • RubídiumRb72,7 mg/kgszázalék 15
    • LítiumLi22,7 mg/kgszázalék 13
    • BáriumBa331 mg/kgszázalék 11
    • galliumGa8,10 mg/kgszázalék 10
    • BerilliumBe0,493 mg/kgszázalék 7
    • CériumCe42,1 mg/kgszázalék 7
    • cirkóniumZr161 mg/kgszázalék 5
    • IttriumY13,4 mg/kgszázalék 4

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    48ngy/h a levegőben

    48-49 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,61 ppm56. percentilis
    • Kálium (K)K1,25 %Percentilis 31
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,68 ppm24. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 970 Bq/m²69. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +25nT

    7-36 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -18mGal

    maradék −8,8 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C87 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 87 °C1000 és 2000 m mélységben

    42 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 85 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)103–191m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága119m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,4°
    • januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • évi csapadék590mm

    geomorfológiai egységek

    • Podunajská rovina100%SR 8,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Ňárad – Heďbeneéte – občasný (120 m-re a víztől)Kútniky – Töböréte – občasný (250 m-re a víztől)Dolný Bar – nijaký (350 m-re a víztől)Gabčíkovo – trvalý (410 m-re a víztől)Dolný Štál – pri ihrisku – Horné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (560 m-re a víztől)Ohrady – trvalý (790 m-re a víztől)Kútniky – ČOV – Ohrady – nijaký (970 m-re a víztől)Dunajská Streda – Mliečany – Mliečany – trvalý (1,3 km-re a víztől)Kútniky – medzi traťou – Trhová Hradská – trvalý (1,3 km-re a víztől)Trhová Hradská – trvalý (1,6 km-re a víztől)Kútniky – Töböréte – trvalý (1,6 km-re a víztől)Dolný Bar – nedá sa odhadnúť (1,9 km-re a víztől)Veľké Dvorníky – nijaký (1,9 km-re a víztől)Dolný Štál – Horný Štál – nedá sa odhadnúť (2,6 km-re a víztől)Trhová Hradská – nijaký (2,6 km-re a víztől)Šulany – Šuľany – trvalý (2,6 km-re a víztől)Topoľníky – do Sokolca – Dolný Štál – nedá sa odhadnúť (2,7 km-re a víztől)Trhová Hradská – trvalý (2,8 km-re a víztől)Kračany – Vrakúň – trvalý (2,8 km-re a víztől)Dolný Štál – bývalé ihrisko – Dolné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (2,9 km-re a víztől)Trhová Hradská – nijaký (2,9 km-re a víztől)Vrakúň – trvalý (3,0 km-re a víztől)Mad – trvalý (3,0 km-re a víztől)Topoľníky – FGT-1 – nekúpeľný (1,3 km-re a víztől)Dunajská Streda – DS-1 – nekúpeľný (4,2 km-re a víztől)Dunajská Streda – DS-2 – nekúpeľný (4,6 km-re a víztől)Boheľov – GPB-1 – nekúpeľný (5,1 km-re a víztől)Dunajský Klátov – VDK-15 – nekúpeľný (5,8 km-re a víztől)FGT-1 – l3 (2,3 km-re a víztől)DS-1,2 – m3 (2,9 km-re a víztől)VDK-15 – l3 (8,1 km-re a víztől)a1 (2,7 km-re a víztől)a1 (3,3 km-re a víztől)a1 (4,2 km-re a víztől)a1 (5,1 km-re a víztől)a1 (6,1 km-re a víztől)Dunajská Streda (2,4 km-re a víztől)Topoľníky (3,1 km-re a víztől)Ohrady – štrkopiesky (1,0 km-re a víztől)Trhová Hradská – tehliarske suroviny (1,6 km-re a víztől)Topoľníky – tehliarske suroviny (3,2 km-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (70 m-re a víztől)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Trhové Mýto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (110 m-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (110 m-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (130 m-re a víztől)Dolný Bar – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m-re a víztől)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m-re a víztől)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (270 m-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (290 m-re a víztől)Dolný Bar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m-re a víztől)Dolný Bar – monitorovací vrt (490 m-re a víztől)Kútniky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (700 m-re a víztől)Kútniky – D. Bar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m-re a víztől)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km-re a víztől)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km-re a víztől)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,2 km-re a víztől)Kútniky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km-re a víztől)Topoľníky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km-re a víztől)Topoľníky – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,3 km-re a víztől)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,4 km-re a víztől)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,4 km-re a víztől)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km-re a víztől)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km-re a víztől)Blažov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Blažov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Hroboňovo – monitorovací vrt (1,5 km-re a víztől)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Ohrady – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km-re a víztől)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Hroboňovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Hroboňovo – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km-re a víztől)Povoda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Mád – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km-re a víztől)Ohrady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Povoda – pozorovací vrt SHMÚ (2,4 km-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (40 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (240 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km-re a víztől)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (1,1 km-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)termálne vody – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km-re a víztől)meteorologická stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,9 km-re a víztől)Dolný Bar – fúrás (70 m-re a víztől)Trhové Mýto – fúrás (100 m-re a víztől)Dolný Bar – fúrás (160 m-re a víztől)Topoľníky, 800m V od K112 – fúrás (190 m-re a víztől)Dolný Bar, č.d. 122, 500m Z od K144 – studňa (230 m-re a víztől)Topolniky – fúrás (240 m-re a víztől)Dolný Bar – fúrás (250 m-re a víztől)Dolný Bar-cintorín, 700m Z od K144 – studňa (260 m-re a víztől)Dolný Bar – fúrás (290 m-re a víztől)Topoľníky-Canadský majer, 800m Z od K112 – studňa (380 m-re a víztől)Dolný Bar, č.d. 64, 1000m ZJZ od K114 – studňa (640 m-re a víztől)Dolný Bar, č.d. 70, 1100m ZJZ od K114 – studňa (720 m-re a víztől)Kútniky – Dolný Bar – fúrás (860 m-re a víztől)Topoľníky-výkup ovocia, 1700m SZ od K112 – studňa (960 m-re a víztől)Trhová Hradská – RD, 1000m JV od K112 – fúrás (990 m-re a víztől)Topolniky – fúrás (1,1 km-re a víztől)Dolný Bar – fúrás (1,1 km-re a víztől)Ohrady – fúrás (1,2 km-re a víztől)Ohrady-smer D.Bar, 400m S od K113 – fúrás (1,2 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,2 km-re a víztől)Kútniky – fúrás (1,3 km-re a víztől)Topolniky – fúrás (1,3 km-re a víztől)Topolniky – fúrás (1,3 km-re a víztől)Kútniky-Balazov, č.d. 39, 800m SSV od K115 – studňa (1,3 km-re a víztől)Kútniky-Hegybencefe, č.d. 11, 500m JJZ odK115 – studňa (1,3 km-re a víztől)Trhové Mýto, 450m SV od K112 – fúrás (1,3 km-re a víztől)Topolniky-PD chov osip,400mS od K113 – fúrás (1,3 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,4 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,4 km-re a víztől)Hroboňovo – RD, 1100m SV od K112 – fúrás (1,5 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,5 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,5 km-re a víztől)Blahov – fúrás (1,5 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,5 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,6 km-re a víztől)Ohrady-zdroj pre obec, 300m SZ od K115 – fúrás (1,7 km-re a víztől)Topoľníky, č.d. 16, 800m ZJZ od K114 – fúrás (1,8 km-re a víztől)Hroboňovo – fúrás (1,8 km-re a víztől)Trhové Mýto-pri PD, 900m JZ od K112 – studňa (1,9 km-re a víztől)Ohrady – fúrás (1,9 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 58,0 μg/lmedián 32,5 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 66 százalékos értéke Szlovákiában.

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 38,0 μg/lmedián 35,0 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke Szlovákiában.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 6,84 mg/lmedián 2,97 mg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Gabčíkovo-Topoľníky, kanál2011, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 25 százalékos értéke Szlovákiában.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO336×
    • Ca-Mg-HCO3-SO418×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály D17×
    • osztály B11×
    • osztály A8×
    • osztály H8×
    • osztály C6×
    • osztály F6×
    • osztály G1×

    Fémek a talajvízben

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 19,1 μg/lmedián 1,55 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 5 490 μg/lmedián 195 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 10,5 μg/lmedián 0,800 μg/l30 minták10 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 6,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l30 minták20 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 260 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 25,0 μg/lmedián 6,00 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 230 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke Szlovákiában.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l30 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa530,1 Bq/l3,69 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie17,98 Bq/l7,98 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody112,9 Bq/l12,9 Bq/l

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    515 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 52 hidrogeológiai és 463 egyéb; archív jelentés számával: 515.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m359×
    • 10–30 m119×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m2×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    VH-5-91ložiskový15,0 m7872820 m
    VH-9-91ložiskový15,0 m7872830 m
    VH-4-91ložiskový15,0 m7872840 m
    VH-6-91ložiskový15,0 m7872840 m
    VH-10A-91ložiskový15,0 m7872840 m
    VH-7-91ložiskový15,0 m7872850 m
    J-1inžiniersko-geologický7,0 m8134960 m
    S-11inžiniersko-geologický3,5 m7416660 m
    Dolný Barmonitorovací vrt10,0 m81349 12Ab53.pdf70 m
    VH-8-91ložiskový15,0 m7872870 m
    B11-144inžiniersko-geologický1,6 m5372180 m
    Topoľníkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou68,2 m3736 12Ba3.pdf90 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Topoľníky – FGT-174 °C23,0 l/s2501 mNa-HCO3-Clvyužívaný1,3 km
    Dunaszerdahely – DS-191 °C15,2 l/s2500 mNa-Cl-HCO3využívaný4,2 km
    Dunaszerdahely – DS-255 °C23,0 l/s1600 mNa-HCO3využívaný4,6 km
    Boheľov – GPB-1––2800 m–nevyužívaný5,1 km
    Dunajský Klátov – VDK-1574 °C15,4 l/s2240 mNa-HCO3-Clnevyužívaný5,8 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    FGT-1geotermikus víz55 – 8016 – 3012,3 km
    kategória Dunajská Stredatermálfürdő––12,4 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 552,7 km
    DS-1,2geotermikus víz80 – 10016 – 3012,9 km
    kategória Topoľníkytermálfürdő––13,1 km
    VDK-15geotermikus víz55 – 8016 – 3018,1 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Ňárad – Heďbeneéte–1970–120 m
    Kútniky – Töböréte5 600 m²1970–250 m
    Dolný Bar36 000 m²1997monitorovaná350 m
    Bős–1970monitorovaná410 m
    Dolný Štál – pri ihrisku – Horné Topoľníky9 000 m²1970–560 m
    Ohrady13 000 m²1970–790 m
    Kútniky – szennyvíztisztító – Ohrady7 500 m²1970–970 m
    Dunaszerdahely – Mliečany – Mliečany–1960–1,3 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Topoľníky1 horgászvíz · 10 km15Dolnobarský kanál15

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna