Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Хвойніца

Басейн: ДунайКороповіЛососеві – форельові
рибальські ділянки
2
довжина ділянок
34,1km
край
Трнавський край
  • Коропові12,8 км1 рибальська ділянка
  • Лососеві – форельові21,3 км1 рибальська ділянка
Аерофотознімок водотоку Хвойніца з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Хвойніца

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня1
  • Низька1

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Chvojnica č. 2, оцінка вікна 58.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 05:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Лопашов8 см5,7 °C
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 05:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    1002003004005006000 км10 км20 км30 км№ 2№ 1
    Висотний профіль водотоку: від 529 до 163 м н. р. м. на 34,0 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    529 м н. р. м.
    Найнижча точка
    163 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    365 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    11 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,35

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Хвойніца за 2017 рік
    2017знято 24 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Хвойніца за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Хвойніца за 2023 рік
    2023знято 27 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Хвойніца

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    2 з 2 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ мають невиконану норму в найближчій точці принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники2

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    • Chvojnica č. 1Хвойніца · невиконана норма у 3 з 4 років1 показник
    • Chvojnica č. 2Хвойніца · невиконана норма у 3 з 4 років1 показник

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    2 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції2

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    012345Гртанковці, автомобільний міст, ркм 27,0: 1 показник (2025)Holíč, ркм 3,2: 5 показників (2024)ркм 27 (верхня течія)ркм 3 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (2)
    • Гртанковці, автомобільний містркм 27,01 показник
    • Голічркм 3,25 показників
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Chvojnica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 34 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    13 % mladé sedimenty, 13 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 670 mg/l, veľmi tvrdá voda (22,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 235 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 53 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    62. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    1 rudný minerál v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 90,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    281vrtov do 3 km

    863 rozborov vody v okolí

    Z toho 281 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    19lokalít do 3 km

    1 záťaž, 18 skládok

    Najbližšia záťaž: Holíč – olejové hospodárstvo kotolne, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty13%SR 8,6 %
    • Флиш13%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér88%
    • flyš13%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité až piesčito-hlinité štrky s úlomkami hornín vo vrchných náplavových kužeľoch s1×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    flyšpaleocén – eocénsvodnické súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,2m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • stredný zdvih30%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 12 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій73%SR 52 %
    • Іловце27%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)55%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)27%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)18%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Chvojnickej pahorkatiny50%SR 0,0 %
    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát33%SR 0,0 %
    • kvartér Moravy po Brodské17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,79typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    22,8°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    670mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа117 мг/л94. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3366 мг/л88. percentil
    • СульфатиSO498,1 мг/л88. percentil
    • ДраслікK7,24 мг/л86. percentil
    • МагнійМґ28,0 мг/л82. percentil
    • НатрійНа18,9 мг/л78. percentil
    • ХлоридиЦл22,2 мг/л72. percentil
    • ФторидиF0,115 мг/л51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,579 мг/л88. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК5,20 мг/л83. percentil
    • НітратиNO311,5 мг/л78. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,387 мг/л74. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн23,1 μg/l89. percentil
    • МарганецьМн37,4 μg/l54. percentil
    • АлюмінійАл28,7 μg/l28. percentil
    • ЗалізоФе0,0356 мг/л13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦинкЗн235 мг/кг92. percentil
    • СеленСе0,410 мг/кг79. percentil
    • МідьЦу34,2 мг/кг78. percentil
    • НікельНі30,4 мг/кг72. percentil
    • ВанадійV75,7 мг/кг65. percentil
    • ХромЦр79,5 мг/кг62. percentil
    • КобальтЦо9,10 мг/кг60. percentil
    • БізмутБі0,244 мг/кг60. percentil
    • АрсенАс7,32 мг/кг58. percentil
    • МолібденМо0,379 мг/кг50. percentil
    • КадмійЦд0,182 мг/кг49. percentil
    • ЦінСн2,53 мг/кг45. percentil
    • РтутьГґ0,0879 мг/кг42. percentil
    • ОловоПб13,6 мг/кг38. percentil
    • АнтимонСб0,360 мг/кг18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ДраслікK1,72 %79. percentil
    • КальційЦа3,74 %72. percentil
    • ФосфорP1 012 мг/кг69. percentil
    • ЗалізоФе2,91 %62. percentil
    • АлюмінійАл5,79 %55. percentil
    • МарганецьМн889 мг/кг55. percentil
    • МагнійМґ0,869 %48. percentil
    • ТітанТі4 209 мг/кг40. percentil
    • НатрійНа0,692 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • РубідіумРб104 мг/кг82. percentil
    • ҐаліумҐа18,1 мг/кг82. percentil
    • ЛітіумЛі35,4 мг/кг76. percentil
    • БорB69,4 мг/кг74. percentil
    • СтронціумСр157 мг/кг67. percentil
    • ЦерЦе59,5 мг/кг51. percentil
    • БаріумБа421 мг/кг45. percentil
    • БерилійБе1,18 мг/кг37. percentil
    • ИтріумY24,2 мг/кг31. percentil
    • ЗірконЗр335 мг/кг28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,30 ppm74. percentil
    • Калій (K)K1,34 %62. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,40 ppm28. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 53 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,7°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky647mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Holíč – olejové hospodárstvo kotolne – SK2000200P (1,8 km od vody)Lopašov – Častkov – trvalý (180 m od vody)Trnovec – nedá sa odhadnúť (430 m od vody)Radošovce – Hliníky – Radošovce – nedá sa odhadnúť (760 m od vody)Častkov – občasný (780 m od vody)Radošovce – nijaký (790 m od vody)Kátov – trvalý (870 m od vody)TKO Cunín – Revajka – Holíč – nijaký (890 m od vody)Holíč – Biela jama – Holíč – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (1,2 km od vody)Častkov – občasný (1,3 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (1,4 km od vody)Smrdáky – občasný (1,8 km od vody)Chropov – trvalý (1,8 km od vody)Skalica – trvalý (2,5 km od vody)Rohov – trvalý (2,5 km od vody)Koválovec ( Výmol nad dedinou) – Koválovec – občasný (2,6 km od vody)Rohov – občasný (2,6 km od vody)Skalica – občasný (2,7 km od vody)a1 (280 m od vody)a1 (710 m od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (1,8 km od vody)b1 (1,9 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (70 m od vody)Lopašov – stavebný kameň – zlepenec, pieskovec (770 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Chropov – stavebný kameň – zlepenec (1,9 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (2,1 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec (2,6 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec, zlepenec (3,1 km od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LOPASOV – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)HOLIC – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Trnovec – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)JRD-Radošovce – negatívny vrt (180 m od vody)Dubovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Močidlany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Močidlany – negatívny vrt (470 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Častkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Prietržka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 15,0 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 92,0 μg/lmedián 11,0 μg/l22 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bezmenný prítok Radošov. rybníka, cca 500 m. nad hl. vtokom, 2002, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 177 μg/lmedián 82,5 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad , 2002, 920 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l22 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad , 920 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 мг/лmedián 11,2 мг/л22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pavlovský potok, 2002, 330 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,6 μg/lmedián 1,00 μg/l69 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 91,0 μg/lmedián 1,60 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 52,0 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 572 μg/lmedián 103 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l69 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,90 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 мг/лmedián 0,00500 мг/л69 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    minerálny prameň16,96 Bq/l6,96 Bq/l
    studňa2433,4 Bq/l6,27 Bq/l
    джерело864,1 Bq/l4,31 Bq/l
    upravený prameň543,2 Bq/l14,0 Bq/l
    potok, rieka10,270 Bq/l0,270 Bq/l
    vrt s prelivom18,21 Bq/l8,21 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    281 vrtov v pásme 3 km, z toho 110 hydrogeologických a 171 ostatných; s číslom archívnej správy 281.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м159×
    • 10–30 м75×
    • 30–100 м31×
    • 100–300 м11×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Орескеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 м64742 119Dc33.pdf10 м
    J 14inžiniersko-geologický6,0 м8818120 м
    V-1inžiniersko-geologický9,0 м9795340 м
    VO-3inžiniersko-geologický9,0 м8293040 м
    P-7inžiniersko-geologický3,0 м8438640 м
    Pb104inžiniersko-geologický3,2 м10172740 м
    Радошовцеširokoprofilový vrt6,5 м17960 119Da5.pdf50 м
    P-10inžiniersko-geologický6,0 м8438650 м
    J 49inžiniersko-geologický8,0 м8818150 м
    P-5inžiniersko-geologický4,5 м8438660 м
    J 6inžiniersko-geologický3,5 м8818160 м
    J 57inžiniersko-geologický2,0 м8818160 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514280 м
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,9 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Голіч – олейове господарство котолнеSK2000200P1,8 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Лопашов – Частков1 500 м²1965–180 м
    Трновец11 400 м²1987–430 м
    Радошовце – Глініки – Радошовце15 000 м²1970monitorovaná760 м
    Частков1 500 м²1980–780 м
    Радошовце33 430 м²1997–790 м
    Катов2 400 м²1975–870 м
    ТКО Цунін – Ревайка – Голіч14 000 м²1994monitorovaná890 м
    Holíč – Biela jama – Holíč20 000 м²1970monitorovaná1,0 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви10×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални7×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • Стабілізовани1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Сеніца1 рибальська ділянка · 21 км50Chvojnica č. 250
    2. Голіч1 рибальська ділянка · 13 км18Chvojnica č. 118

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай