Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Глбоцке рамено

Басейн: ДунайКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
6,4km
край
Трнавський край
Аерофотознімок водотоку Глбоцке рамено з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Глбоцке рамено

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Глбоцке рамено, оцінка вікна 19.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 08:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Повільний водотік Рівнинна річка зі спокійною течією, мілинами вздовж берегів та глибшими ямами на вигинах.

    1881901921941961980 км2 км4 км6 км
    Висотний профіль водотоку: від 197 до 189 м н. р. м. на 6,4 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    198 м н. р. м.
    Найнижча точка
    188 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    9,4 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    1,5 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,06

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Глбоцке рамено за 2017 рік
    2017знято 24 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Глбоцке рамено за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Глбоцке рамено за 2023 рік
    2023знято 27 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Глбоцке рамено

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1
    • залізо від 1 мг/л1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Hlbocké rameno

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 460 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,715 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км38 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    38°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 27 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    52. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 18,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Teplica, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    130vrtov do 3 km

    206 rozborov vody v okolí

    Z toho 130 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    12 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    18záznamov do 5 km

    13 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi veľký zdvih100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Пісок100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Eolické)100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Myjavy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,57typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    15,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    460mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • СульфатиSO494,7 мг/л87. percentil
    • ХлоридиЦл22,3 мг/л72. percentil
    • ДраслікK4,74 мг/л71. percentil
    • МагнійМґ20,5 мг/л67. percentil
    • КальційЦа77,3 мг/л66. percentil
    • НатрійНа12,1 мг/л62. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3210 мг/л49. percentil
    • ФторидиF0,0931 мг/л38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК6,71 мг/л91. percentil
    • АмоніумNH40,466 мг/л85. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,524 мг/л82. percentil
    • НітратиNO311,6 мг/л78. percentil

    Метали

    • МарганецьМн918 μg/l96. percentil
    • ЦинкЗн16,4 μg/l81. percentil
    • ЗалізоФе0,123 мг/л57. percentil
    • АлюмінійАл31,0 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе0,715 мг/кг95. percentil
    • КобальтЦо13,5 мг/кг91. percentil
    • КадмійЦд0,584 мг/кг88. percentil
    • ЦинкЗн137 мг/кг76. percentil
    • НікельНі31,5 мг/кг74. percentil
    • БізмутБі0,255 мг/кг63. percentil
    • АрсенАс7,59 мг/кг61. percentil
    • МідьЦу24,1 мг/кг52. percentil
    • АнтимонСб0,634 мг/кг50. percentil
    • РтутьГґ0,0928 мг/кг45. percentil
    • ХромЦр68,4 мг/кг43. percentil
    • МолібденМо0,333 мг/кг41. percentil
    • ОловоПб13,4 мг/кг36. percentil
    • ЦінСн2,11 мг/кг26. percentil
    • ВанадійV49,8 мг/кг9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн1 594 мг/кг91. percentil
    • ФосфорP1 250 мг/кг86. percentil
    • КальційЦа2,15 %52. percentil
    • ЗалізоФе2,61 %45. percentil
    • МагнійМґ0,801 %41. percentil
    • ДраслікK1,41 %34. percentil
    • АлюмінійАл4,24 %8. percentil
    • НатрійНа0,566 %7. percentil
    • ТітанТі2 981 мг/кг6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа20,0 мг/кг91. percentil
    • БерилійБе1,85 мг/кг75. percentil
    • БаріумБа431 мг/кг48. percentil
    • БорB57,8 мг/кг41. percentil
    • РубідіумРб80,2 мг/кг29. percentil
    • ИтріумY23,4 мг/кг28. percentil
    • СтронціумСр110 мг/кг25. percentil
    • ЗірконЗр268 мг/кг15. percentil
    • ЛітіумЛі22,2 мг/кг11. percentil
    • ЦерЦе45,9 мг/кг11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,45 ppm76. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Калій (K)K1,14 %15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км38 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    38 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 27 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Čáčov – Senica – trvalý (1,4 km od vody)Čáčov – Senica – nijaký (1,8 km od vody)Čáčov – Senica – trvalý (2,0 km od vody)RGL-1 – l3 (9,8 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b1 (7,3 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (4,0 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (4,0 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,6 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,6 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,7 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,5 km od vody)Borský Peter – štrkopiesky a piesky (4,2 km od vody)Jablonica – stavebný piesok – piesky (610 m od vody)Čáčov – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Senica – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Čáčov – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Koválov – keramické íly, tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Cerová-Lieskové – všeobecná geológia (4,5 km od vody)Hlboké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Hlboké – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Senica – monitorovací vrt (760 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Jablonica (1,0 km od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,3 km od vody)Jablonica (1,3 km od vody)Jablonica (1,4 km od vody)Jablonica (1,4 km od vody)Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Čáčov – negatívny vrt (2,2 km od vody)Čáčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Šajdíkove Humence – vrt pre vodné dielo (2,3 km od vody)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)JRD Šajdíkove Humence – negatívny vrt (2,8 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Šajdíkove Humence (2,9 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 2,20 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 83,0 μg/lmedián 52,1 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2004, 940 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2012, 420 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 240 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 30,4 мг/лmedián 19,4 мг/л6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,4 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 32,5 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 мг/лmedián 0,0300 мг/л16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,40 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 350 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 509 μg/lmedián 91,5 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa813,6 Bq/l4,01 Bq/l
    джерело538,6 Bq/l1,61 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie118,3 Bq/l18,3 Bq/l
    upravený prameň27,89 Bq/l6,67 Bq/l
    vodná nádrž11,86 Bq/l1,86 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 км
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 км
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,5 км
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 км
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.3,5 км
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 км
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,6 км
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,6 км
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.4,0 км
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.4,0 км
    Борски Петерštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND, s.r.o.4,2 км
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.4,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    130 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 91 ostatných; s číslom archívnej správy 130.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м77×
    • 10–30 м46×
    • 30–100 м6×
    • 100–300 м1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    SP-11inžiniersko-geologický6,0 м8717740 м
    SP-10inžiniersko-geologický5,5 м8717750 м
    SP-8inžiniersko-geologický5,5 м87177130 м
    SP-12inžiniersko-geologický4,0 м87177130 м
    SP-9inžiniersko-geologický4,0 м87177140 м
    SP-7inžiniersko-geologický5,5 м87177150 м
    SP-13inžiniersko-geologický4,6 м87177290 м
    SP-14inžiniersko-geologický4,6 м87177320 м
    SP-15inžiniersko-geologický4,0 м87177350 м
    V-7inžiniersko-geologický5,0 м85184370 м
    V-4inžiniersko-geologický5,0 м85184370 м
    V-1inžiniersko-geologický5,0 м85184380 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5105,3 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 517,3 км
    RGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Чачов – Сеніца120 м²1978–1,4 км
    Чачов – Сеніца350 м²1975–1,8 км
    Чачов – Сеніца130 м²1980–2,0 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Сеніца1 рибальська ділянка · 6,4 км11Глбоцке рамено11

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай