Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Длгополка

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
12,0km
край
Жилінський край
Аерофотознімок водотоку Длгополка з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Длгополка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Длгополка, оцінка вікна 36.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    3004005006007000 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 669 до 329 м н. р. м. на 12,0 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    669 м н. р. м.
    Найнижча точка
    313 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    356 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    30 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,09

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Длгополка за 2018 рік
    2018знято 18 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку Длгополка за 2021 рік
    2021знято 10 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку Длгополка за 2024 рік
    2024знято 24 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Длгополка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Dlhopolka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 280 mg/l, stredne tvrdá voda (8,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 163 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    42nGy/h dávkový príkon

    10. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 14,6 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    92vrtov do 3 km

    393 rozborov vody v okolí

    Z toho 92 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    16lokalít do 3 km

    16 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    28záznamov do 5 km

    5 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    253plôch do 3 km

    17 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Флиш33%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • flyš33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    flyšpaleocén – eocénzlínske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih80%SR 32 %
    • malý pokles20%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • magurský flyš100%SR 5,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov50%SR 2,7 %
    • rajón pieskovcových hornín50%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • flyšová formácia50%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце75%SR 15 %
    • Гравій25%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)75%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,21typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    8,6°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,53 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    280mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • НатрійНа8,07 мг/л46. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3173 мг/л37. percentil
    • ДраслікK2,28 мг/л37. percentil
    • КальційЦа50,1 мг/л35. percentil
    • СульфатиSO427,8 мг/л31. percentil
    • ХлоридиЦл3,44 мг/л23. percentil
    • ФторидиF0,0666 мг/л21. percentil
    • МагнійМґ6,94 мг/л20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,59 мг/л76. percentil
    • АмоніумNH40,140 мг/л58. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,133 мг/л50. percentil
    • НітратиNO33,96 мг/л27. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе1,09 мг/л96. percentil
    • АлюмінійАл1 016 μg/l95. percentil
    • МарганецьМн146 μg/l86. percentil
    • ЦинкЗн16,2 μg/l81. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ХромЦр163 мг/кг95. percentil
    • НікельНі38,0 мг/кг87. percentil
    • КобальтЦо9,89 мг/кг70. percentil
    • МідьЦу25,0 мг/кг56. percentil
    • РтутьГґ0,114 мг/кг55. percentil
    • СеленСе0,270 мг/кг55. percentil
    • АнтимонСб0,609 мг/кг47. percentil
    • БізмутБі0,198 мг/кг42. percentil
    • ВанадійV62,5 мг/кг36. percentil
    • ОловоПб12,9 мг/кг32. percentil
    • ЦінСн2,22 мг/кг31. percentil
    • ЦинкЗн77,0 мг/кг27. percentil
    • МолібденМо0,264 мг/кг26. percentil
    • КадмійЦд0,0863 мг/кг21. percentil
    • АрсенАс4,56 мг/кг19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн942 мг/кг60. percentil
    • КальційЦа1,65 %38. percentil
    • НатрійНа0,751 %26. percentil
    • ЗалізоФе2,29 %26. percentil
    • ТітанТі3 824 мг/кг25. percentil
    • ДраслікK1,34 %24. percentil
    • МагнійМґ0,634 %17. percentil
    • АлюмінійАл4,66 %15. percentil
    • ФосфорP524 мг/кг10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БерилійБе1,91 мг/кг78. percentil
    • ЗірконЗр451 мг/кг66. percentil
    • БорB64,8 мг/кг63. percentil
    • ҐаліумҐа15,2 мг/кг61. percentil
    • ЛітіумЛі30,4 мг/кг55. percentil
    • ЦерЦе54,2 мг/кг32. percentil
    • РубідіумРб81,4 мг/кг31. percentil
    • ИтріумY23,6 мг/кг28. percentil
    • СтронціумСр109 мг/кг24. percentil
    • БаріумБа365 мг/кг22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    42nGy/h vo vzduchu

    rozsah 34 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    середнє

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,53 ppm20. percentil
    • Калій (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,04 ppm9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 486 Bq/m²49. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • середнє100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +52нТл

    rozsah 39 až 68 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -53mGal

    reziduálna -9,5 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)278–908m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek555m н. р. м.
    • Середній ухил13,7°
    • Priemerná januárová teplota-5,1°C
    • Priemerná júlová teplota16,1°C
    • Ročné zrážky860mm

    Geomorfologické celky

    • Яворніки100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma80%SR 33 %
    • kotlinová klíma20%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Dlhé Pole 6 – Dlhé Pole – nijaký (190 m od vody)Dlhé Pole 3 – Dlhé Pole – nijaký (240 m od vody)Dlhé Pole 5 – Dlhé Pole – nijaký (300 m od vody)Dlhé Pole 1 – Dlhé Pole – nijaký (460 m od vody)Dlhé Pole 2 – Dlhé Pole – nijaký (490 m od vody)Dlhé Pole 7 – Dlhé Pole – nijaký (510 m od vody)Dlhé Pole 4 – Dlhé Pole – nijaký (610 m od vody)Horný Hričov 3 – Horný Hričov – občasný (960 m od vody)Horný Hričov 2 – Horný Hričov – občasný (1,0 km od vody)Horný Hričov 1 – Horný Hričov – nijaký (1,1 km od vody)Horný Hričov 4 – Horný Hričov – nijaký (1,3 km od vody)Svederník 2 – Svederník – nijaký (1,7 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (2,1 km od vody)Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota – nijaký (2,1 km od vody)Svederník 1 – Svederník – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,8 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a5 (8,2 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,6 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,6 km od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (4,1 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (120 m od vody)Dlhé Pole – keramické íly (760 m od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (1,5 km od vody)Dlhá nad Kysucou č. 2 – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Turkov č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Dlhá nad Kysucou č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Svederník – Marček – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Turkov č. 2 – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (3,3 km od vody)Turzovka č. 10 – štrkopiesky (3,5 km od vody)Turzovka č. 13 – Grušperovce – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Turzovka č. 5 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Turzovka č. 3 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Turzovka č. 2 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,8 km od vody)Turzovka č. 6 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Turzovka č. 16 – Vyšný Koniec – štrkopiesky (3,9 km od vody)Divina – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Turzovka č. 12 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Turzovka č. 11 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (4,6 km od vody)Turzovka č. 7 – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (4,8 km od vody)Rudinská – stavebný kameň – pieskovec (4,8 km od vody)Divina – mineralógia (4,0 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (150 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (160 m od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (170 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (300 m od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (310 m od vody)SVEDERNIK – Svahové prúdy (330 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (370 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (390 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (440 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (490 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (530 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (590 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (670 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (680 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (680 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (710 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (730 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (780 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (900 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)TURKOV – Zosuvy (940 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (940 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (960 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (970 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)Veľké Rovné-Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Veľké Rovné-Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dlhé Pole-Hlaváčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Dlhé Pole-Hlaváčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Hričovské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Oblazov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Horný Hričov č.d.80 500m SV od K320 – vrt (1,1 km od vody)Horný Hričov – vrt (1,5 km od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,8 km od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,8 km od vody)Dolný Hričov – žel. stanica – vrt (2,3 km od vody)Dolný Hričov – vrt (2,5 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,6 μg/lmedián 2,20 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk, 1999, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk, 1999, 860 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 947 μg/lmedián 276 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,175 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,80 μg/lmedián 3,40 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk, 1999, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 70,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,520 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,41 мг/лmedián 5,77 мг/л10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)36 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)31 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)30 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)32 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO35×
    • Ца-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A3×
    • trieda D1×
    • trieda B1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 100 μg/lmedián 13,0 μg/l30 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 мг/лmedián 0,00500 мг/л30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 12,5 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,20 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    prameň75,09 Bq/l3,27 Bq/l
    studňa16,89 Bq/l6,89 Bq/l
    vrt s prelivom111,9 Bq/l11,9 Bq/l
    upravený prameň25,99 Bq/l5,62 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,73 Bq/l3,73 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.2,5 км
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie4,1 км
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.4,3 км
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 км
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    92 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 35 ostatných; s číslom archívnej správy 92.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м46×
    • 10–30 м40×
    • 30–100 м4×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Veľké Rovné-Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м75808 98Ab30.pdf40 м
    Svederníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 м53732 98Ab20.pdf60 м
    Svederníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 м42762 98Ab8.pdf60 м
    Veľké Rovné-Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м75808 98Ab31.pdf80 м
    J-16bez určenia účelu13,0 м8382280 м
    Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 м42935 98Ab15.pdf100 м
    Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,4 м33639 98Ab7.pdf110 м
    Dlhé Pole-Hlaváčováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 м65909 98Ab16.pdf110 м
    VV-2bez určenia účelu120,0 м83822160 м
    J-21bez určenia účelu40,0 м83822160 м
    Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м42037 98Ab12.pdf170 м
    J-19bez určenia účelu25,0 м83822180 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 556,1 км
    kategória a5minerálna voda< 15> 5018,2 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Dlhé Pole 6 – Dlhé Pole120 м²––190 м
    Dlhé Pole 3 – Dlhé Pole500 м²––240 м
    Dlhé Pole 5 – Dlhé Pole150 м²––300 м
    Dlhé Pole 1 – Dlhé Pole500 м²––460 м
    Dlhé Pole 2 – Dlhé Pole1 600 м²––490 м
    Dlhé Pole 7 – Dlhé Pole75 м²––510 м
    Dlhé Pole 4 – Dlhé Pole–––610 м
    Horný Hričov 3 – Horný Hričov––monitorovaná960 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви244×
    • Svahové prúdy9×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални186×
    • Стабілізовани49×
    • Актівни16×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000116×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova37×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S6×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Битча1 рибальська ділянка · 12 км27Длгополка27

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг