Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Dlhopolka

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
12,0km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Dlhopolka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Dlhopolka, score de la fenêtre 35.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 10:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    3004005006007000 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 669 à 329 m au-dessus du niveau de la mer sur 12,0 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    669 m a.s.l.
    Point le plus bas
    313 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    356 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    30 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,09

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Dlhopolka de 2018
    2018imagé 18 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Dlhopolka de 2021
    2021imagé 10 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Dlhopolka de 2024
    2024imagé 24 août 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Dlhopolka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Dlhopolka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 280 mg/l, stredne tvrdá voda (8,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 163 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    42nGy/h dávkový príkon

    10. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 14,6 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    92vrtov do 3 km

    393 rozborov vody v okolí

    Z toho 92 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    16lokalít do 3 km

    16 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    28záznamov do 5 km

    5 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    253plôch do 3 km

    17 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Flyš33%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • flyš33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    flyšpaleocén – eocénzlínske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih80%SR 32 %
    • malý pokles20%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • magurský flyš100%SR 5,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov50%SR 2,7 %
    • rajón pieskovcových hornín50%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • flyšová formácia50%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce75%SR 15 %
    • Gravier25%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)75%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,21typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    8,6°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,53 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    280mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa8,07 mg/l46. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3173 mg/l37. percentil
    • DraslíkK2,28 mg/l37. percentil
    • CalciumCa50,1 mg/l35. percentil
    • SulfatesSO427,8 mg/l31. percentil
    • ChloruresCl3,44 mg/l23. percentil
    • FluoruresF0,0666 mg/l21. percentil
    • MagnésiumMg6,94 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,59 mg/l76. percentil
    • AmóniumNH40,140 mg/l58. percentil
    • FosforečnanyPO40,133 mg/l50. percentil
    • NitratesNO33,96 mg/l27. percentil

    Métaux

    • FerFe1,09 mg/l96. percentil
    • AluminiumAl1 016 μg/l95. percentil
    • ManganèseMn146 μg/l86. percentil
    • ZincZn16,2 μg/l81. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromeCr163 mg/kg95. percentil
    • NickelNi38,0 mg/kg87. percentil
    • CobaltCo9,89 mg/kg70. percentil
    • CuivreCu25,0 mg/kg56. percentil
    • MercureHg0,114 mg/kg55. percentil
    • SéléniumSe0,270 mg/kg55. percentil
    • AntimoineSb0,609 mg/kg47. percentil
    • BizmutBi0,198 mg/kg42. percentil
    • VanadiumV62,5 mg/kg36. percentil
    • PlombPb12,9 mg/kg32. percentil
    • CínSn2,22 mg/kg31. percentil
    • ZincZn77,0 mg/kg27. percentil
    • MolybdèneMo0,264 mg/kg26. percentil
    • CadmiumCd0,0863 mg/kg21. percentil
    • ArsenicAs4,56 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn942 mg/kg60. percentil
    • CalciumCa1,65 %38. percentil
    • SodiumNa0,751 %26. percentil
    • FerFe2,29 %26. percentil
    • TitánTi3 824 mg/kg25. percentil
    • DraslíkK1,34 %24. percentil
    • MagnésiumMg0,634 %17. percentil
    • AluminiumAl4,66 %15. percentil
    • PhosphoreP524 mg/kg10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BérylliumBe1,91 mg/kg78. percentil
    • ZirkónZr451 mg/kg66. percentil
    • BoreB64,8 mg/kg63. percentil
    • GáliumGa15,2 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi30,4 mg/kg55. percentil
    • CérCe54,2 mg/kg32. percentil
    • RubídiumRb81,4 mg/kg31. percentil
    • YtriumY23,6 mg/kg28. percentil
    • StronciumSr109 mg/kg24. percentil
    • BáriumBa365 mg/kg22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    42nGy/h vo vzduchu

    rozsah 34 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    moyen

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,53 ppm20. percentil
    • Potassium (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,04 ppm9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • moyen100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +52nT

    rozsah 39 až 68 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -53mGal

    reziduálna -9,5 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)278–908m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek555m a.s.l.
    • Pente moyenne13,7°
    • Priemerná januárová teplota-5,1°C
    • Priemerná júlová teplota16,1°C
    • Ročné zrážky860mm

    Geomorfologické celky

    • Javorníky100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma80%SR 33 %
    • kotlinová klíma20%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Dlhé Pole 6 – Dlhé Pole – nijaký (190 m od vody)Dlhé Pole 3 – Dlhé Pole – nijaký (240 m od vody)Dlhé Pole 5 – Dlhé Pole – nijaký (300 m od vody)Dlhé Pole 1 – Dlhé Pole – nijaký (460 m od vody)Dlhé Pole 2 – Dlhé Pole – nijaký (490 m od vody)Dlhé Pole 7 – Dlhé Pole – nijaký (510 m od vody)Dlhé Pole 4 – Dlhé Pole – nijaký (610 m od vody)Horný Hričov 3 – Horný Hričov – občasný (960 m od vody)Horný Hričov 2 – Horný Hričov – občasný (1,0 km od vody)Horný Hričov 1 – Horný Hričov – nijaký (1,1 km od vody)Horný Hričov 4 – Horný Hričov – nijaký (1,3 km od vody)Svederník 2 – Svederník – nijaký (1,7 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (2,1 km od vody)Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota – nijaký (2,1 km od vody)Svederník 1 – Svederník – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,8 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a5 (8,2 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,6 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,6 km od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (4,1 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (120 m od vody)Dlhé Pole – keramické íly (760 m od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (1,5 km od vody)Dlhá nad Kysucou č. 2 – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Turkov č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Dlhá nad Kysucou č. 1 – stavebný kameň – pieskovec (2,6 km od vody)Svederník – Marček – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Turkov č. 2 – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (3,3 km od vody)Turzovka č. 10 – štrkopiesky (3,5 km od vody)Turzovka č. 13 – Grušperovce – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Turzovka č. 5 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Turzovka č. 3 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,7 km od vody)Turzovka č. 2 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,8 km od vody)Turzovka č. 6 – Vyšný Koniec – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Turzovka č. 16 – Vyšný Koniec – štrkopiesky (3,9 km od vody)Divina – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Turzovka č. 12 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Turzovka č. 11 – Semeteš – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (4,6 km od vody)Turzovka č. 7 – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (4,8 km od vody)Rudinská – stavebný kameň – pieskovec (4,8 km od vody)Divina – mineralógia (4,0 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (150 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (160 m od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (170 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (300 m od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (310 m od vody)SVEDERNIK – Svahové prúdy (330 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (370 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (390 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (440 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (490 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (530 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (590 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (670 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (680 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (680 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (710 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (730 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (780 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (900 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)TURKOV – Zosuvy (940 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (940 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (960 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (970 m od vody)DLHE POLE – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)Veľké Rovné-Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Veľké Rovné-Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dlhé Pole-Hlaváčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Dlhé Pole-Hlaváčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Dlhé Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Hričovské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Oblazov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Horný Hričov č.d.80 500m SV od K320 – vrt (1,1 km od vody)Horný Hričov – vrt (1,5 km od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,8 km od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,8 km od vody)Dolný Hričov – žel. stanica – vrt (2,3 km od vody)Dolný Hričov – vrt (2,5 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,6 μg/lmedián 2,20 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk, 1999, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk, 1999, 860 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 947 μg/lmedián 276 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,175 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,80 μg/lmedián 3,40 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dlhé Pole – Kondžákovci, pravostranný prítok potoka Dlhopolk, 1999, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 70,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 320 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,520 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,41 mg/lmedián 5,77 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)36 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)31 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)30 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)38 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)32 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO35×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A3×
    • trieda D1×
    • trieda B1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 100 μg/lmedián 13,0 μg/l30 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 830 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 12,5 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,20 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source75,09 Bq/l3,27 Bq/l
    studňa16,89 Bq/l6,89 Bq/l
    vrt s prelivom111,9 Bq/l11,9 Bq/l
    upravený prameň25,99 Bq/l5,62 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie13,73 Bq/l3,73 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.2,5 km
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie4,1 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.4,3 km
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 km
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    92 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 35 ostatných; s číslom archívnej správy 92.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m46×
    • 10–30 m40×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Veľké Rovné-Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m75808 98Ab30.pdf40 m
    Svederníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m53732 98Ab20.pdf60 m
    Svederníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m42762 98Ab8.pdf60 m
    Veľké Rovné-Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m75808 98Ab31.pdf80 m
    J-16bez určenia účelu13,0 m8382280 m
    Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m42935 98Ab15.pdf100 m
    Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,4 m33639 98Ab7.pdf110 m
    Dlhé Pole-Hlaváčováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m65909 98Ab16.pdf110 m
    VV-2bez určenia účelu120,0 m83822160 m
    J-21bez určenia účelu40,0 m83822160 m
    Dlhé Poleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m42037 98Ab12.pdf170 m
    J-19bez určenia účelu25,0 m83822180 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 556,1 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5018,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dlhé Pole 6 – Dlhé Pole120 m²––190 m
    Dlhé Pole 3 – Dlhé Pole500 m²––240 m
    Dlhé Pole 5 – Dlhé Pole150 m²––300 m
    Dlhé Pole 1 – Dlhé Pole500 m²––460 m
    Dlhé Pole 2 – Dlhé Pole1 600 m²––490 m
    Dlhé Pole 7 – Dlhé Pole75 m²––510 m
    Dlhé Pole 4 – Dlhé Pole–––610 m
    Horný Hričov 3 – Horný Hričov––monitorovaná960 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy244×
    • Svahové prúdy9×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny186×
    • Stabilizovaný49×
    • Aktívny16×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000116×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova37×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S6×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Bytča1 parcours de pêche · 12 km27Dlhopolka27

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh