Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 Градніанка, оцінка вікна 34. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 485 mg/l, tvrdá voda (17,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Nikel 40,8 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 33°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 22 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 49nGy/h dávkový príkon 39. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 4 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 830 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jabloňové – ľavostranný prítok potoka Hradnianka, 1400 m SZ ). 122vrtov do 3 km 441 rozborov vody v okolí Z toho 122 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 42°C na ústí vrtu 14 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 8,0 km od vody. 29lokalít do 3 km 1 záťaž, 28 skládok Najbližšia záťaž: Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 29záznamov do 5 km 14 ložísk, 15 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 120plôch do 3 km 16 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,07typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 17,0°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,03 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 485mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 49nGy/h vo vzduchu rozsah 30 až 59 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 33 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 22 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Jabloňové – ľavostranný prítok potoka Hradnianka, 1400 m SZ , 700 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súľov, 1600m JZZ od K720, 900 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, ľavostranná vetva Hradnianky, 1400m JV od K615, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súľov, 1600m JZZ od K720, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradianka, potok, 1998, 150 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradianka, potok, 1998, 110 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Brancovský, potok, 970 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 510 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 122 vrtov v pásme 3 km, z toho 87 hydrogeologických a 35 ostatných; s číslom archívnej správy 122. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Ваг
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Градніанка
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Градніанка
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku Hradnianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
312 мг/л80. percentil85,2 мг/л75. percentil22,0 мг/л71. percentil3,02 мг/л50. percentil38,7 мг/л48. percentil0,108 мг/л47. percentil7,12 мг/л44. percentil5,41 мг/л30. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,174 мг/л56. percentil6,88 мг/л55. percentil0,114 мг/л51. percentil2,78 мг/л40. percentilМетали
14,0 μg/l76. percentil136 μg/l69. percentil0,164 мг/л69. percentil25,3 μg/l45. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
40,8 мг/кг90. percentil95,5 мг/кг78. percentil1,18 мг/кг75. percentil132 мг/кг74. percentil0,331 мг/кг68. percentil9,67 мг/кг68. percentil19,4 мг/кг68. percentil0,139 мг/кг63. percentil0,244 мг/кг60. percentil69,8 мг/кг54. percentil24,2 мг/кг53. percentil6,50 мг/кг48. percentil2,16 мг/кг29. percentil0,0947 мг/кг24. percentil0,153 мг/кг9. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6,96 %88. percentil1,44 %79. percentil1,55 %55. percentil878 мг/кг54. percentil2,61 %46. percentil5,11 %31. percentil656 мг/кг26. percentil0,710 %19. percentil3 436 мг/кг13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
92,2 мг/кг93. percentil38,6 мг/кг85. percentil144 мг/кг57. percentil86,4 мг/кг44. percentil420 мг/кг44. percentil22,4 мг/кг23. percentil10,0 мг/кг20. percentil50,3 мг/кг19. percentil0,726 мг/кг15. percentil232 мг/кг11. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,79 ppm72. percentil1,30 %48. percentil6,44 ppm18. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан джерело 4 23,1 Bq/l 11,3 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 7 14,5 Bq/l 9,50 Bq/l upravený prameň 4 41,5 Bq/l 21,6 Bq/l studňa 2 14,1 Bq/l 11,3 Bq/l vodná nádrž 1 1,96 Bq/l 1,96 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Яблонове stavebný kameň Ťažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o. 90 м Яблонове stavebný kameň Ťažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o. 110 м Предміер – Кути štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Korbáš Ján VANDO 280 м Предміер štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 490 м Предміер štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 540 м Мала Битча štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 940 м Мала Битча štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 1,1 км Велька Битча štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO 2,0 км Велька Битча štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o. 2,0 км Велька Чіерна – Петрова dolomit Ťažené ložisko – Bekam, s.r.o. 4,0 км Велька Чіерна – Петрова dolomit Ťažené ložisko – Bekam, s.r.o. 4,0 км Велька Чіерна – Баранова stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 4,3 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Битча-Предміер ІІ. úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,5 м 40510 98Ac49.pdf30 м V-5 inžiniersko-geologický 5,0 м 8403830 м Предміер monitorovací vrt 12,0 м 73581 98Ac79.pdf60 м V-3 inžiniersko-geologický 5,0 м 8403880 м V-4 inžiniersko-geologický 5,0 м 8403880 м V-2 inžiniersko-geologický 6,0 м 8403880 м V-1 inžiniersko-geologický 5,0 м 8403890 м Súľov-Čierny potok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 м 36408 98Ac42.pdf110 м V-7 inžiniersko-geologický 5,0 м 84038110 м V-6 inžiniersko-geologický 5,0 м 84038110 м Битча-Предміер úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,5 м 42938 98Ac56.pdf120 м Предміер monitorovací vrt 12,0 м 73581 98Ac80.pdf120 м Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Раєц – Рк-22 26 °C 22,0 л/с 1308 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 5,0 км Раєцке Тепліце – BJ-20 29 °C 1,0 л/с 136 м Ца-Мґ-HCO3 nevyužívaný 6,5 км Раєцке Тепліце – BJ-14 – – 10 м Ца-Мґ-HCO3 nevyužívaný 6,5 км Раєцке Тепліце – BJ-21 34 °C 15,5 л/с 121 м Ца-Мґ-HCO3 nevyužívaný 6,6 км Раєцке Тепліце – BJ-21A 34 °C 5,5 л/с 30 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 6,6 км Раєцке Тепліце – BJ-19 34 °C 1,3 л/с 161 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 6,6 км Раєцке Тепліце – B-1 38 °C 2,4 л/с 27,3 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 6,7 км Раєцке Тепліце – B-2 38 °C 2,5 л/с 22,1 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 6,7 км Раєцке Тепліце – B-3 38 °C – 30,1 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 6,7 км Раєцке Тепліце – BJ-22 36 °C 2,3 л/с 105 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný 6,7 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a5 minerálna voda < 15 > 50 1 5,0 км kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 5,2 км kategória Rajec termálne kúpalisko – – 1 5,3 км kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 5 5,9 км kategória Rajecké Teplice termálne kúpalisko – – 1 6,6 км kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 8,2 км RTŠ-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 8,6 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Битча – KK NEFT – Битча – Грабове SK1000500P 2,0 км Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Сульов – Градна 30 м² – – 80 м Súľov – pri sútoku Č.potoka – Súľov – Hradná – – – 120 м Predmier – pri potoku – Predmier – – – 240 м Сульов – Градна – – – 390 м Предміер – 1989 – 470 м Predmier – za cintorínom – Predmier – – – 510 м Predmier – parkovisko – Malá Bytča – – – 610 м Сульов – Градна – над ПД – Сульов – Градна 700 м² – – 640 м Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
34з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 830 μg/lmedián 245 μg/l18 vzoriek
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,30 μg/lmedián 1,30 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
БаріумБаvysoká (horných 5 %)
najvyššie 130 μg/lmedián 70,0 μg/l10 vzoriek
МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,60 μg/lmedián 1,15 μg/l18 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,660 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
АрсенАсbežná hodnota
najvyššie 1,67 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,3 мг/лmedián 7,93 мг/л18 vzoriek
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 780 μg/lmedián 7,00 μg/l31 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
РтутьГґextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 мг/лmedián 0,00500 мг/л31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
СеленСеmierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 19,0 μg/lmedián 8,00 μg/l31 vzoriek6 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


