Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Hradnianka

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
12,9km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua Hradnianka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Hradnianka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Hradnianka, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    2503003504004505005500 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 490 a 298 m s. n. m. en 12,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    490 m a.s.l.
    Punto más bajo
    283 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    207 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    16 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,33

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Hradnianka de 2018
    2018fotografiado 13 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Hradnianka de 2021
    2021fotografiado 10 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Hradnianka de 2024
    2024fotografiado 23 ago 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Hradnianka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Hradnianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 485 mg/l, tvrdá voda (17,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 40,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    33°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 22 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    39. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 830 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jabloňové – ľavostranný prítok potoka Hradnianka, 1400 m SZ ).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    122vrtov do 3 km

    441 rozborov vody v okolí

    Z toho 122 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    42°C na ústí vrtu

    14 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 8,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    29lokalít do 3 km

    1 záťaž, 28 skládok

    Najbližšia záťaž: Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    29záznamov do 5 km

    14 ložísk, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    120plôch do 3 km

    16 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MANÍNSKA TEKTONICKÁ JEDNOTKA100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová100%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • izolátor100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Súľovských vrchov a Podmanínskej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátovo-silikátogénne100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 až Ca-Mg-HCO3100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,07typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    17,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,03 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    485mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3312 mg/l80. percentil
    • CalcioCa85,2 mg/l75. percentil
    • MagnesioMg22,0 mg/l71. percentil
    • DraslíkK3,02 mg/l50. percentil
    • SulfatosSO438,7 mg/l48. percentil
    • FluorurosF0,108 mg/l47. percentil
    • ClorurosCl7,12 mg/l44. percentil
    • SodioNa5,41 mg/l30. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,174 mg/l56. percentil
    • NitratosNO36,88 mg/l55. percentil
    • AmóniumNH40,114 mg/l51. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,78 mg/l40. percentil

    Metales

    • CincZn14,0 μg/l76. percentil
    • AluminioAl136 μg/l69. percentil
    • HierroFe0,164 mg/l69. percentil
    • ManganesoMn25,3 μg/l45. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NíquelNi40,8 mg/kg90. percentil
    • CromoCr95,5 mg/kg78. percentil
    • AntimonioSb1,18 mg/kg75. percentil
    • CincZn132 mg/kg74. percentil
    • SelenioSe0,331 mg/kg68. percentil
    • CobaltoCo9,67 mg/kg68. percentil
    • PlomoPb19,4 mg/kg68. percentil
    • MercurioHg0,139 mg/kg63. percentil
    • BizmutBi0,244 mg/kg60. percentil
    • VanadioV69,8 mg/kg54. percentil
    • CobreCu24,2 mg/kg53. percentil
    • ArsénicoAs6,50 mg/kg48. percentil
    • CínSn2,16 mg/kg29. percentil
    • CadmioCd0,0947 mg/kg24. percentil
    • MolibdenoMo0,153 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa6,96 %88. percentil
    • MagnesioMg1,44 %79. percentil
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • FósforoP878 mg/kg54. percentil
    • HierroFe2,61 %46. percentil
    • AluminioAl5,11 %31. percentil
    • ManganesoMn656 mg/kg26. percentil
    • SodioNa0,710 %19. percentil
    • TitánTi3436 mg/kg13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB92,2 mg/kg93. percentil
    • LítiumLi38,6 mg/kg85. percentil
    • StronciumSr144 mg/kg57. percentil
    • RubídiumRb86,4 mg/kg44. percentil
    • BáriumBa420 mg/kg44. percentil
    • YtriumY22,4 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa10,0 mg/kg20. percentil
    • CérCe50,3 mg/kg19. percentil
    • BerilioBe0,726 mg/kg15. percentil
    • ZirkónZr232 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 30 až 59 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,79 ppm72. percentil
    • Potasio (K)K1,30 %48. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,44 ppm18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km33 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    33 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 22 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žilinská kotlina100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,3°C
    • Ročné zrážky825mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma50%SR 29 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové – SK1000500P (2,0 km od vody)Súľov – Hradná – nijaký (80 m od vody)Súľov – pri sútoku Č.potoka – Súľov – Hradná – nijaký (120 m od vody)Predmier – pri potoku – Predmier – nijaký (240 m od vody)Súľov – Hradná – nijaký (390 m od vody)Predmier – trvalý (470 m od vody)Predmier – za cintorínom – Predmier – nedá sa odhadnúť (510 m od vody)Predmier – parkovisko – Malá Bytča – nijaký (610 m od vody)Súľov – Hradná – nad PD – Súľov – Hradná – nijaký (640 m od vody)Predmier – nijaký (810 m od vody)Mikšová – TKO – Mikšová – nedá sa odhadnúť (920 m od vody)Mikšová – pri skládke – Mikšová – občasný (930 m od vody)Bytča – Malá Bytča – nijaký (1,0 km od vody)Predmier – pri obaľovačke – Maršová – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Bytča – Malá Bytča – nijaký (1,2 km od vody)Nad obcou – Bodiná – trvalý (1,3 km od vody)Hrabové – hnojisko – Hrabové – nijaký (1,3 km od vody)Bytča – za štadiónom – Malá Bytča – nijaký (1,8 km od vody)Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové – nijaký (2,0 km od vody)Bytča – Hrabové – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Biela voda – Bodiná – občasný (2,2 km od vody)hnojisko – Vrchteplá – nijaký (2,2 km od vody)Maršová – trvalý (2,3 km od vody)Bytča – štrkovisko – Veľká Bytča – trvalý (2,4 km od vody)Bytča – Veľká Bytča – nijaký (2,4 km od vody)Bytča – Veľká Bytča – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Bytča – Veľká Bytča – nijaký (2,7 km od vody)Bytča – pri križovatke – Veľká Bytča – nijaký (2,7 km od vody)Hvozdnica – nijaký (2,9 km od vody)Rajec – Rk-22 – nekúpeľný (5,0 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-20 – kúpeľný (6,5 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-14 – kúpeľný (6,5 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-21 – kúpeľný (6,6 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-21A – kúpeľný (6,6 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-19 – kúpeľný (6,6 km od vody)Rajecké Teplice – B-1 – kúpeľný (6,7 km od vody)Rajecké Teplice – B-2 – kúpeľný (6,7 km od vody)Rajecké Teplice – B-3 – kúpeľný (6,7 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-22 – kúpeľný (6,7 km od vody)Rajecké Teplice – P-2 – kúpeľný (6,7 km od vody)Rajecké Teplice – BJ-23 – kúpeľný (6,7 km od vody)Rajecké Teplice – RT-1 – kúpeľný (6,8 km od vody)Kamenná Poruba – RTŠ-1 – nekúpeľný (8,0 km od vody)RTŠ-1 – j2 (8,6 km od vody)a5 (5,0 km od vody)c1 (5,2 km od vody)a1 (5,9 km od vody)c1 (6,6 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,1 km od vody)d1 (8,2 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,0 km od vody)Rajec (5,3 km od vody)Rajecké Teplice (6,6 km od vody)Jablonové – stavebný kameň (110 m od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (940 m od vody)Veľká Čierna – Petrová – dolomit (4,0 km od vody)Veľká Čierna – Baranová – stavebný kameň (4,3 km od vody)Jablonové – stavebný kameň (90 m od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (1,1 km od vody)Veľká Čierna – Petrová – dolomit (4,0 km od vody)Veľká Čierna – Baranová – stavebný kameň (4,3 km od vody)Predmier – Kúty – štrkopiesky a piesky (280 m od vody)Predmier – štrkopiesky a piesky (490 m od vody)Predmier – štrkopiesky a piesky (540 m od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Rajec – stavebný kameň (4,7 km od vody)Súľov – Hradná – stavebný piesok – pieskovec (1,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kotešová – Maršo – štrkopiesky (1,3 km od vody)Vrchteplá (Okrúhle) – stavebný kameň – zlepenec (1,4 km od vody)Bodiná – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Vrchteplá – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Malá Čierna – stavebný kameň – zlepenec (2,0 km od vody)Babkov (pod Tobolky) – stavebný kameň – zlepenec (2,5 km od vody)Beňov – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Podhorie (Cincačka) – stavebný piesok – dolomitický pieskovec (2,9 km od vody)Podhorie – stavebný kameň – zlepenec (3,1 km od vody)Jasenové (Dubová) – stavebný kameň – vápenec (3,2 km od vody)Babkov – keramické íly (3,6 km od vody)Babkov – Strážna – stavebný kameň – zlepenec (4,0 km od vody)Jasenové – štrkopiesky (4,5 km od vody)Štiavnik V. – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Súľovské skaly – všeobecná geológia (510 m od vody)Kostelecká tiesňava – geomorfológia (4,5 km od vody)Súľov Hradná – Zosuvy (80 m od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)SULOV – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)PREDMIER – Zosuvy (150 m od vody)HRADNA – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)PREDMIER – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)PREDMIER – Zosuvy (340 m od vody)PREDMIER – Zosuvy (340 m od vody)HRADNA – Zosuvy (340 m od vody)– Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Blokové rozpadliny (460 m od vody)PREDMIER – Zosuvy (490 m od vody)JABLONOVE – Zosuvy (590 m od vody)HRABOVE – Zosuvy (610 m od vody)MIKSOVA – Zosuvy (620 m od vody)MIKSOVA – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)MIKSOVA – Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)JABLONOVE – Zosuvy (820 m od vody)JABLONOVE – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)BODINA – Svahové prúdy (870 m od vody)BUCINA – Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)HRABOVE – Zosuvy (990 m od vody)– Blokové rozpadliny (1,0 km od vody)– Blokové polia + zosuvy (1,1 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,1 km od vody)MIKSOVA – Zosuvy (1,1 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HRABOVE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)JABLONOVE – Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (1,6 km od vody)JABLONOVE – Zosuvy (1,7 km od vody)JABLONOVE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HRABOVE – Zosuvy (1,7 km od vody)HRABOVE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (1,9 km od vody)HRABOVE – Zosuvy (1,9 km od vody)MALA CIERNA – Blokové polia (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)JABLONOVE – Zosuvy (2,0 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (2,0 km od vody)BENOV – Zosuvy (2,0 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,1 km od vody)BENOV – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)VRCH TEPLA – Zosuvy (2,1 km od vody)Bytča-Predmier II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (60 m od vody)Súľov-Čierny potok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Bytča-Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (120 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (230 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Súľov-Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Súľov-Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (350 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Predmier (400 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)PNZZ-NS Hrabové (540 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (550 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (560 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (580 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (590 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (590 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (600 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (610 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (620 m od vody)Bytča-Hrabové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Mikšová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Bytča-Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Predmier – monitorovací vrt (890 m od vody)Hrabové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Hrabové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Mikšová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Hrabové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (420 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (580 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (710 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (810 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)Súľov, 400m V od K461 – vrt (70 m od vody)Predmier – vrt (110 m od vody)Hradná, 1000m JV od K615 – studňa (140 m od vody)Jablonové, 550m JJV od K328 – studňa (180 m od vody)Predmier – JRD – vrt (200 m od vody)Jablonové, 1000m JZ od K702 – prameň (390 m od vody)cca 500 V od obce, pod vrchom Kečka – prameň (430 m od vody)Hrabové – vrt (430 m od vody)Súľov, HG vrt, HVS-1, 20m – vrt (440 m od vody)Bodiná-studena, 350m J od K574 – prameň (510 m od vody)Malá Bytča – studňa (540 m od vody)Súľov-Hradná, 1200m SZ od K867 – prameň (580 m od vody)Predmier – vrt (590 m od vody)Súľov-Hradná, 700m Z od K822 – prameň (590 m od vody)Predmier – el.rozvodňa – vrt (620 m od vody)Jablonové, 1000m JZ od K702 – prameň (650 m od vody)Hradná, 1000m ZSZ od K867 – prameň (730 m od vody)Krstný prameň – prameň (930 m od vody)Jablonové, 950m J od K658 – prameň (940 m od vody)Súľov, 1450m ZJZ od K720 – prameň (970 m od vody)Jablonové – za dolinkami – prameň (1,1 km od vody)Maršová (Predmier) – vrt (1,1 km od vody)Jablonové, Kruh – prameň (1,2 km od vody)Maršová – vrt (1,2 km od vody)Jablonové, 1300m SZ od K658 – prameň (1,2 km od vody)Vrchteplá – Minarčíkovské – prameň (1,3 km od vody)Bytča – železničná stanica – vrt (1,3 km od vody)Vrchteplá-Minarčik, 1150m JZ od K615 – prameň (1,3 km od vody)Maršová, 500m ZSZ od K566 – prameň (1,4 km od vody)Rašov – vrt (1,5 km od vody)Hrabové-Opr.c.d.III/100, 850m JZ od K501 – prameň (1,6 km od vody)Vrchteplá-RD, 1100m SV od K595 – prameň (1,6 km od vody)Rašov, 450m JJZ od K299 – studňa (1,8 km od vody)Malá Čierna, 1200m SSV od K766 – prameň (1,9 km od vody)Malá Čierna, 1200m SSV od K766 – prameň (1,9 km od vody)Súľov – Čierny potok – prameň (2,1 km od vody)Súľov, 750m JV od K816 – prameň (2,1 km od vody)Rašov, 1000m JV od K600 Hradiste – prameň (2,2 km od vody)Kostelec – Vrchteplá – prameň (2,6 km od vody)západný okraj obce, prameň Cibuľková, – prameň (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 830 μg/lmedián 245 μg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Jabloňové – ľavostranný prítok potoka Hradnianka, 1400 m SZ , 700 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súľov, 1600m JZZ od K720, 900 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 1,30 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 130 μg/lmedián 70,0 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hradná, ľavostranná vetva Hradnianky, 1400m JV od K615, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,60 μg/lmedián 1,15 μg/l18 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súľov, 1600m JZZ od K720, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,660 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hradianka, potok, 1998, 150 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,67 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hradianka, potok, 1998, 110 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,3 mg/lmedián 7,93 mg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Brancovský, potok, 970 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))17 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO325×
    • Ca-HCO320×
    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A33×
    • trieda B5×
    • trieda E2×
    • trieda F2×
    • trieda G2×
    • trieda C1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 780 μg/lmedián 7,00 μg/l31 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 8,00 μg/l31 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 510 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente423,1 Bq/l11,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie714,5 Bq/l9,50 Bq/l
    upravený prameň441,5 Bq/l21,6 Bq/l
    studňa214,1 Bq/l11,3 Bq/l
    vodná nádrž11,96 Bq/l1,96 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Jablonovéstavebný kameňŤažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.90 m
    Jablonovéstavebný kameňŤažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.110 m
    Predmier – Kútyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Korbáš Ján VANDO280 m
    Predmierštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie490 m
    Predmierštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie540 m
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.940 m
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,1 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO2,0 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.2,0 km
    Veľká Čierna – PetrovádolomitŤažené ložisko – Bekam, s.r.o.4,0 km
    Veľká Čierna – PetrovádolomitŤažené ložisko – Bekam, s.r.o.4,0 km
    Veľká Čierna – Baranovástavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen4,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    122 vrtov v pásme 3 km, z toho 87 hydrogeologických a 35 ostatných; s číslom archívnej správy 122.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m51×
    • 10–30 m55×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Bytča-Predmier II.úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m40510 98Ac49.pdf30 m
    V-5inžiniersko-geologický5,0 m8403830 m
    Predmiermonitorovací vrt12,0 m73581 98Ac79.pdf60 m
    V-3inžiniersko-geologický5,0 m8403880 m
    V-4inžiniersko-geologický5,0 m8403880 m
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m8403880 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m8403890 m
    Súľov-Čierny potokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m36408 98Ac42.pdf110 m
    V-7inžiniersko-geologický5,0 m84038110 m
    V-6inžiniersko-geologický5,0 m84038110 m
    Bytča-Predmierúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,5 m42938 98Ac56.pdf120 m
    Predmiermonitorovací vrt12,0 m73581 98Ac80.pdf120 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Rajec – Rk-2226 °C22,0 l/s1308 mCa-Mg-HCO3využívaný5,0 km
    Rajecké Teplice – BJ-2029 °C1,0 l/s136 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný6,5 km
    Rajecké Teplice – BJ-14––10 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný6,5 km
    Rajecké Teplice – BJ-2134 °C15,5 l/s121 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný6,6 km
    Rajecké Teplice – BJ-21A34 °C5,5 l/s30 mCa-Mg-HCO3využívaný6,6 km
    Rajecké Teplice – BJ-1934 °C1,3 l/s161 mCa-Mg-HCO3využívaný6,6 km
    Rajecké Teplice – B-138 °C2,4 l/s27,3 mCa-Mg-HCO3využívaný6,7 km
    Rajecké Teplice – B-238 °C2,5 l/s22,1 mCa-Mg-HCO3využívaný6,7 km
    Rajecké Teplice – B-338 °C–30,1 mCa-Mg-HCO3využívaný6,7 km
    Rajecké Teplice – BJ-2236 °C2,3 l/s105 mCa-Mg-HCO3využívaný6,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a5minerálna voda< 15> 5015,0 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 525,2 km
    kategória Rajectermálne kúpalisko––15,3 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 555,9 km
    kategória Rajecké Teplicetermálne kúpalisko––16,6 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 518,2 km
    RTŠ-1geotermálna voda22 – 385 – 1518,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bytča – KK NEFT – Bytča – HrabovéSK1000500P2,0 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Súľov – Hradná30 m²––80 m
    Súľov – pri sútoku Č.potoka – Súľov – Hradná–––120 m
    Predmier – pri potoku – Predmier–––240 m
    Súľov – Hradná–––390 m
    Predmier–1989–470 m
    Predmier – za cintorínom – Predmier–––510 m
    Predmier – parkovisko – Malá Bytča–––610 m
    Súľov – Hradná – nad PD – Súľov – Hradná700 m²––640 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy111×
    • Blokové rozpadliny6×
    • Blokové polia1×
    • Svahové prúdy1×
    • Blokové polia + zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny55×
    • Stabilizovaný48×
    • Aktívny16×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00021×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick16×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
    • Nedostatočne doložené9×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Bytča1 coto de pesca · 13 km34Hradnianka34

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh