Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Hradnianka, score de la fenêtre 34. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 05:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 485 mg/l, tvrdá voda (17,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Nikel 40,8 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 33°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 22 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 49nGy/h dávkový príkon 39. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 4 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 830 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Jabloňové – ľavostranný prítok potoka Hradnianka, 1400 m SZ ). 122vrtov do 3 km 441 rozborov vody v okolí Z toho 122 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 42°C na ústí vrtu 14 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 8,0 km od vody. 29lokalít do 3 km 1 záťaž, 28 skládok Najbližšia záťaž: Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 29záznamov do 5 km 14 ložísk, 15 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 120plôch do 3 km 16 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,07typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 17,0°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,03 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 485mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 49nGy/h vo vzduchu rozsah 30 až 59 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 33 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 22 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Jabloňové – ľavostranný prítok potoka Hradnianka, 1400 m SZ , 700 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súľov, 1600m JZZ od K720, 900 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, ľavostranná vetva Hradnianky, 1400m JV od K615, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súľov, 1600m JZZ od K720, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradianka, potok, 1998, 150 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradianka, potok, 1998, 110 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hradná, potok vetva Hradnianky, 750m SZ od K867, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Brancovský, potok, 970 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 510 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 122 vrtov v pásme 3 km, z toho 87 hydrogeologických a 35 ostatných; s číslom archívnej správy 122. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Váh
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Hradnianka
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Hradnianka
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Hradnianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
312 mg/l80. percentil85,2 mg/l75. percentil22,0 mg/l71. percentil3,02 mg/l50. percentil38,7 mg/l48. percentil0,108 mg/l47. percentil7,12 mg/l44. percentil5,41 mg/l30. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,174 mg/l56. percentil6,88 mg/l55. percentil0,114 mg/l51. percentil2,78 mg/l40. percentilMétaux
14,0 μg/l76. percentil136 μg/l69. percentil0,164 mg/l69. percentil25,3 μg/l45. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
40,8 mg/kg90. percentil95,5 mg/kg78. percentil1,18 mg/kg75. percentil132 mg/kg74. percentil0,331 mg/kg68. percentil9,67 mg/kg68. percentil19,4 mg/kg68. percentil0,139 mg/kg63. percentil0,244 mg/kg60. percentil69,8 mg/kg54. percentil24,2 mg/kg53. percentil6,50 mg/kg48. percentil2,16 mg/kg29. percentil0,0947 mg/kg24. percentil0,153 mg/kg9. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6,96 %88. percentil1,44 %79. percentil1,55 %55. percentil878 mg/kg54. percentil2,61 %46. percentil5,11 %31. percentil656 mg/kg26. percentil0,710 %19. percentil3 436 mg/kg13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
92,2 mg/kg93. percentil38,6 mg/kg85. percentil144 mg/kg57. percentil86,4 mg/kg44. percentil420 mg/kg44. percentil22,4 mg/kg23. percentil10,0 mg/kg20. percentil50,3 mg/kg19. percentil0,726 mg/kg15. percentil232 mg/kg11. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,79 ppm72. percentil1,30 %48. percentil6,44 ppm18. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián source 4 23,1 Bq/l 11,3 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 7 14,5 Bq/l 9,50 Bq/l upravený prameň 4 41,5 Bq/l 21,6 Bq/l studňa 2 14,1 Bq/l 11,3 Bq/l vodná nádrž 1 1,96 Bq/l 1,96 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Jablonové stavebný kameň Ťažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o. 90 m Jablonové stavebný kameň Ťažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o. 110 m Predmier – Kúty štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Korbáš Ján VANDO 280 m Predmier štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 490 m Predmier štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 540 m Malá Bytča štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 940 m Malá Bytča štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 1,1 km Veľká Bytča štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO 2,0 km Veľká Bytča štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o. 2,0 km Veľká Čierna – Petrová dolomit Ťažené ložisko – Bekam, s.r.o. 4,0 km Veľká Čierna – Petrová dolomit Ťažené ložisko – Bekam, s.r.o. 4,0 km Veľká Čierna – Baranová stavebný kameň Ťažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen 4,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Bytča-Predmier II. úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,5 m 40510 98Ac49.pdf30 m V-5 inžiniersko-geologický 5,0 m 8403830 m Predmier monitorovací vrt 12,0 m 73581 98Ac79.pdf60 m V-3 inžiniersko-geologický 5,0 m 8403880 m V-4 inžiniersko-geologický 5,0 m 8403880 m V-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 8403880 m V-1 inžiniersko-geologický 5,0 m 8403890 m Súľov-Čierny potok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 m 36408 98Ac42.pdf110 m V-7 inžiniersko-geologický 5,0 m 84038110 m V-6 inžiniersko-geologický 5,0 m 84038110 m Bytča-Predmier úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,5 m 42938 98Ac56.pdf120 m Predmier monitorovací vrt 12,0 m 73581 98Ac80.pdf120 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Rajec – Rk-22 26 °C 22,0 l/s 1308 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 5,0 km Rajecké Teplice – BJ-20 29 °C 1,0 l/s 136 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Rajecké Teplice – BJ-14 – – 10 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Rajecké Teplice – BJ-21 34 °C 15,5 l/s 121 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Rajecké Teplice – BJ-21A 34 °C 5,5 l/s 30 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,6 km Rajecké Teplice – BJ-19 34 °C 1,3 l/s 161 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,6 km Rajecké Teplice – B-1 38 °C 2,4 l/s 27,3 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,7 km Rajecké Teplice – B-2 38 °C 2,5 l/s 22,1 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,7 km Rajecké Teplice – B-3 38 °C – 30,1 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,7 km Rajecké Teplice – BJ-22 36 °C 2,3 l/s 105 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 6,7 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a5 minerálna voda < 15 > 50 1 5,0 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 5,2 km kategória Rajec termálne kúpalisko – – 1 5,3 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 5 5,9 km kategória Rajecké Teplice termálne kúpalisko – – 1 6,6 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 8,2 km RTŠ-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 8,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové SK1000500P 2,0 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Súľov – Hradná 30 m² – – 80 m Súľov – pri sútoku Č.potoka – Súľov – Hradná – – – 120 m Predmier – pri potoku – Predmier – – – 240 m Súľov – Hradná – – – 390 m Predmier – 1989 – 470 m Predmier – za cintorínom – Predmier – – – 510 m Predmier – parkovisko – Malá Bytča – – – 610 m Súľov – Hradná – nad PD – Súľov – Hradná 700 m² – – 640 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
29de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 830 μg/lmedián 245 μg/l18 vzoriek
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,30 μg/lmedián 1,30 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 130 μg/lmedián 70,0 μg/l10 vzoriek
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,60 μg/lmedián 1,15 μg/l18 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 0,660 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsbežná hodnota
najvyššie 1,67 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,3 mg/lmedián 7,93 mg/l18 vzoriek
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 780 μg/lmedián 7,00 μg/l31 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
SéléniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 19,0 μg/lmedián 8,00 μg/l31 vzoriek6 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


