Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Кубра поток

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
7,3km
край
Тренчинський край
Аерофотознімок водотоку Кубра поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Кубра поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Середня активність · середнє з однієї рибальської ділянки

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Кубра поток, оцінка вікна 41.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 07:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    1002003004005006000 км2 км4 км6 км
    Висотний профіль водотоку: від 507 до 216 м н. р. м. на 7,3 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    507 м н. р. м.
    Найнижча точка
    195 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    312 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    43 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,29

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Кубра поток за 2017 рік
    2017знято 18 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Кубра поток за 2020 рік
    2020знято 10 лип. 2020
    Аерофотознімок водотоку Кубра поток за 2023 рік
    2023знято 14 серп. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Кубра поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Kubra potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 537 mg/l, tvrdá voda (17,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,320 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 66. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    23. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 5,12 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Soblahovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    289vrtov do 3 km

    308 rozborov vody v okolí

    Z toho 289 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-2, výdatnosť 1,0 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    4 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    28plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum severozápadnej časti Strážovských vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,09typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    17,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    537mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ГидроґенуглічітаниHCO3333 мг/л84. percentil
    • КальційЦа94,6 мг/л83. percentil
    • ФторидиF0,184 мг/л76. percentil
    • СульфатиSO455,4 мг/л66. percentil
    • МагнійМґ19,6 мг/л65. percentil
    • ХлоридиЦл10,0 мг/л53. percentil
    • ДраслікK2,77 мг/л46. percentil
    • НатрійНа7,79 мг/л44. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,299 мг/л78. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,405 мг/л75. percentil
    • НітратиNO37,82 мг/л62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,47 мг/л9. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,0931 мг/л46. percentil
    • АлюмінійАл46,7 μg/l41. percentil
    • МарганецьМн19,8 μg/l38. percentil
    • ЦинкЗн1,84 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе0,320 мг/кг66. percentil
    • АнтимонСб0,790 мг/кг62. percentil
    • МолібденМо0,436 мг/кг60. percentil
    • ОловоПб17,4 мг/кг59. percentil
    • НікельНі26,2 мг/кг57. percentil
    • КобальтЦо8,50 мг/кг50. percentil
    • ЦинкЗн96,1 мг/кг50. percentil
    • ХромЦр72,0 мг/кг50. percentil
    • МідьЦу21,6 мг/кг40. percentil
    • КадмійЦд0,116 мг/кг31. percentil
    • БізмутБі0,171 мг/кг31. percentil
    • РтутьГґ0,0719 мг/кг30. percentil
    • АрсенАс5,19 мг/кг29. percentil
    • ВанадійV53,9 мг/кг16. percentil
    • ЦінСн1,78 мг/кг13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа6,57 %87. percentil
    • МагнійМґ0,953 %56. percentil
    • ФосфорP722 мг/кг33. percentil
    • НатрійНа0,714 %20. percentil
    • МарганецьМн606 мг/кг19. percentil
    • ДраслікK1,29 %18. percentil
    • ТітанТі3 503 мг/кг15. percentil
    • ЗалізоФе1,86 %7. percentil
    • АлюмінійАл4,15 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB63,3 мг/кг58. percentil
    • СтронціумСр142 мг/кг55. percentil
    • ЗірконЗр399 мг/кг49. percentil
    • ИтріумY21,1 мг/кг19. percentil
    • ЛітіумЛі23,9 мг/кг18. percentil
    • ҐаліумҐа9,15 мг/кг15. percentil
    • БерилійБе0,642 мг/кг12. percentil
    • ЦерЦе46,4 мг/кг12. percentil
    • РубідіумРб68,8 мг/кг10. percentil
    • БаріумБа324 мг/кг10. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 43 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,28 %42. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,33 ppm23. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,63 ppm23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,3°C
    • Ročné zrážky750mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Opatová – nijaký (2,0 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (4,3 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)a1 (450 m od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,1 km od vody)d2 (3,4 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,6 km od vody)d1 (3,7 km od vody)d1 (3,8 km od vody)b1 (3,8 km od vody)d2 (4,2 km od vody)a1 (4,2 km od vody)d1 (4,3 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Trenčianske Teplice (3,8 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (5,0 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (5,0 km od vody)Opatová – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Kľúčové – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Soblahov – Mitická dolina – stavebný kameň – vápenec (2,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štrkopiesky (3,0 km od vody)Peťovka – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – vápnitý dolomit (5,0 km od vody)KUBRICA – Zosuvy (50 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (100 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (100 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)SOBLAHOV – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)SOBLAHOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,7 km od vody)ZAMAROVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)NEPORADZA – Blokové polia (2,6 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia + zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)SOBLAHOV – Blokové polia + zosuvy (3,0 km od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (700 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (720 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (730 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (770 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (810 m od vody)Soblahov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (840 m od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,6 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,12 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 54,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 960 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,66 мг/лmedián 6,48 мг/л3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorky, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 38,0 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,230 мг/лmedián 0,00500 мг/л24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 902 μg/lmedián 20,0 μg/l24 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 7,50 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    minerálny prameň210,7 Bq/l10,3 Bq/l
    upravený prameň221,5 Bq/l16,9 Bq/l
    джерело219,0 Bq/l13,0 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie120,6 Bq/l20,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,10 Bq/l8,10 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Опатоваštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.1,6 км
    Ключовеštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.4,8 км
    Тренчіанске Мітіце – Костолне Мітіцеstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 км
    Тренчіанске Мітіце – Костолне Мітіцеstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    289 vrtov v pásme 3 km, z toho 101 hydrogeologických a 188 ostatných; s číslom archívnej správy 289.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м159×
    • 10–30 м98×
    • 30–100 м2×
    • 100–300 м5×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Пб-18inžiniersko-geologický4,5 м8491620 м
    VT-32/5inžiniersko-geologický6,0 м8536030 м
    BT-1hydrogeologický–99674100 м
    VT-32/4inžiniersko-geologický6,0 м85360120 м
    Кубраúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 м5574 109Ac31.pdf140 м
    HV-15/3hydrogeologický6,0 м25459200 м
    V-1inžiniersko-geologický8,0 м84490200 м
    Кубраúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м25459 109Ac210.pdf210 м
    HV-15/1hydrogeologický6,0 м25459210 м
    HV-15hydrogeologický8,0 м25459210 м
    HV-15/2hydrogeologický6,0 м25459210 м
    VT-32/3inžiniersko-geologický6,0 м85360220 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Тренчіанске Тепліце – SB-538 °C1,5 л/с200 мЦа-Мґ-SO4nevyužívaný4,3 км
    Тренчіанске Тепліце – TT-139 °C1,9 л/с55 мЦа-Мґ-SO4nevyužívaný4,4 км
    Тренчіанске Тепліце – SB-5A21 °C2,0 л/с90 мЦа-Мґ-SO4využívaný4,4 км
    Тренчіанске Тепліце – P-138 °C4,8 л/с29,7 мЦа-Мґ-SO4využívaný4,4 км
    Тренчіанске Тепліце – SB-4A32 °C6,0 л/с55,4 мЦа-Мґ-SO4nevyužívaný4,4 км
    Тренчіанске Тепліце – SB-1–2,0 л/с122,43 мЦа-Мґ-SO4nevyužívaný4,5 км
    Тренчіанске Тепліце – TT-239 °C–81,4 мЦа-Мґ-SO4využívaný4,5 км
    Тренчіанске Тепліце – SB-1A37 °C2,1 л/с130 мЦа-Мґ-SO4nevyužívaný4,5 км
    Тренчіанске Тепліце – SB-338 °C–60 мЦа-Мґ-SO4využívaný4,5 км
    Тренчіанске Тепліце – V-240 °C1,0 л/с39,15 мЦа-Мґ-SO4využívaný4,5 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527450 м
    kategória d2minerálna voda39-555-1523,4 км
    kategória d1minerálna voda39-55< 533,7 км
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––13,8 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 513,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Опатова450 м²1972–2,0 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви23×
    • Blokové polia + zosuvy2×
    • Blokové polia2×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Стабілізовани16×
    • Потенціални12×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova11×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S9×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Тренчин1 рибальська ділянка · 7,3 км39Кубра поток39

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг