Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Kubra potok

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
7,3km
región
Región de Trenčín
Imagen aérea del curso de agua Kubra potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Kubra potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad media · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Kubra potok, puntuación de la ventana 39.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    1002003004005006000 km2 km4 km6 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 507 a 216 m s. n. m. en 7,3 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    507 m a.s.l.
    Punto más bajo
    195 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    312 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    43 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,29

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Kubra potok de 2017
    2017fotografiado 18 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Kubra potok de 2020
    2020fotografiado 10 jul 2020
    Imagen aérea del curso de agua Kubra potok de 2023
    2023fotografiado 14 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Kubra potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Kubra potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 537 mg/l, tvrdá voda (17,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,320 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 66. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    23. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 5,12 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Soblahovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    289vrtov do 3 km

    308 rozborov vody v okolí

    Z toho 289 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-2, výdatnosť 1,0 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    4 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    28plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum severozápadnej časti Strážovských vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,09typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    17,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    537mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3333 mg/l84. percentil
    • CalcioCa94,6 mg/l83. percentil
    • FluorurosF0,184 mg/l76. percentil
    • SulfatosSO455,4 mg/l66. percentil
    • MagnesioMg19,6 mg/l65. percentil
    • ClorurosCl10,0 mg/l53. percentil
    • DraslíkK2,77 mg/l46. percentil
    • SodioNa7,79 mg/l44. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,299 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,405 mg/l75. percentil
    • NitratosNO37,82 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,47 mg/l9. percentil

    Metales

    • HierroFe0,0931 mg/l46. percentil
    • AluminioAl46,7 μg/l41. percentil
    • ManganesoMn19,8 μg/l38. percentil
    • CincZn1,84 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenioSe0,320 mg/kg66. percentil
    • AntimonioSb0,790 mg/kg62. percentil
    • MolibdenoMo0,436 mg/kg60. percentil
    • PlomoPb17,4 mg/kg59. percentil
    • NíquelNi26,2 mg/kg57. percentil
    • CobaltoCo8,50 mg/kg50. percentil
    • CincZn96,1 mg/kg50. percentil
    • CromoCr72,0 mg/kg50. percentil
    • CobreCu21,6 mg/kg40. percentil
    • CadmioCd0,116 mg/kg31. percentil
    • BizmutBi0,171 mg/kg31. percentil
    • MercurioHg0,0719 mg/kg30. percentil
    • ArsénicoAs5,19 mg/kg29. percentil
    • VanadioV53,9 mg/kg16. percentil
    • CínSn1,78 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa6,57 %87. percentil
    • MagnesioMg0,953 %56. percentil
    • FósforoP722 mg/kg33. percentil
    • SodioNa0,714 %20. percentil
    • ManganesoMn606 mg/kg19. percentil
    • DraslíkK1,29 %18. percentil
    • TitánTi3503 mg/kg15. percentil
    • HierroFe1,86 %7. percentil
    • AluminioAl4,15 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB63,3 mg/kg58. percentil
    • StronciumSr142 mg/kg55. percentil
    • ZirkónZr399 mg/kg49. percentil
    • YtriumY21,1 mg/kg19. percentil
    • LítiumLi23,9 mg/kg18. percentil
    • GáliumGa9,15 mg/kg15. percentil
    • BerilioBe0,642 mg/kg12. percentil
    • CérCe46,4 mg/kg12. percentil
    • RubídiumRb68,8 mg/kg10. percentil
    • BáriumBa324 mg/kg10. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 43 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,28 %42. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,33 ppm23. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,63 ppm23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,3°C
    • Ročné zrážky750mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Opatová – nijaký (2,0 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (4,3 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)a1 (450 m od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,1 km od vody)d2 (3,4 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,6 km od vody)d1 (3,7 km od vody)d1 (3,8 km od vody)b1 (3,8 km od vody)d2 (4,2 km od vody)a1 (4,2 km od vody)d1 (4,3 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Trenčianske Teplice (3,8 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (5,0 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (5,0 km od vody)Opatová – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Kľúčové – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Soblahov – Mitická dolina – stavebný kameň – vápenec (2,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štrkopiesky (3,0 km od vody)Peťovka – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – vápnitý dolomit (5,0 km od vody)KUBRICA – Zosuvy (50 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (100 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (100 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)SOBLAHOV – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)SOBLAHOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,7 km od vody)ZAMAROVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)NEPORADZA – Blokové polia (2,6 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia + zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)SOBLAHOV – Blokové polia + zosuvy (3,0 km od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (700 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (720 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (730 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (770 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (810 m od vody)Soblahov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (840 m od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,12 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 54,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 960 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,66 mg/lmedián 6,48 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorky, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 38,0 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 902 μg/lmedián 20,0 μg/l24 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 7,50 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň210,7 Bq/l10,3 Bq/l
    upravený prameň221,5 Bq/l16,9 Bq/l
    fuente219,0 Bq/l13,0 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie120,6 Bq/l20,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,10 Bq/l8,10 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Opatováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.1,6 km
    Kľúčovéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.4,8 km
    Trenčianske Mitice – Kostolné Miticestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 km
    Trenčianske Mitice – Kostolné Miticestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    289 vrtov v pásme 3 km, z toho 101 hydrogeologických a 188 ostatných; s číslom archívnej správy 289.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m159×
    • 10–30 m98×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Pb-18inžiniersko-geologický4,5 m8491620 m
    VT-32/5inžiniersko-geologický6,0 m8536030 m
    BT-1hydrogeologický–99674100 m
    VT-32/4inžiniersko-geologický6,0 m85360120 m
    Kubraúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m5574 109Ac31.pdf140 m
    HV-15/3hydrogeologický6,0 m25459200 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m84490200 m
    Kubráúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m25459 109Ac210.pdf210 m
    HV-15/1hydrogeologický6,0 m25459210 m
    HV-15hydrogeologický8,0 m25459210 m
    HV-15/2hydrogeologický6,0 m25459210 m
    VT-32/3inžiniersko-geologický6,0 m85360220 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Trenčianske Teplice – SB-538 °C1,5 l/s200 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,3 km
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527450 m
    kategória d2minerálna voda39-555-1523,4 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 533,7 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––13,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 513,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Opatová450 m²1972–2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy23×
    • Blokové polia + zosuvy2×
    • Blokové polia2×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný16×
    • Potenciálny12×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova11×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S9×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Trenčín1 coto de pesca · 7,3 km39Kubra potok39

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh