Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Kubra potok

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
7,3km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Kubra potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Kubra potok, score de la fenêtre 41.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    1002003004005006000 km2 km4 km6 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 507 à 216 m au-dessus du niveau de la mer sur 7,3 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    507 m a.s.l.
    Point le plus bas
    195 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    312 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    43 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,29

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Kubra potok de 2017
    2017imagé 18 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Kubra potok de 2020
    2020imagé 10 juil. 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Kubra potok de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Kubra potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Kubra potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 7 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 537 mg/l, tvrdá voda (17,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,320 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 66. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    23. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 5,12 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Soblahovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    289vrtov do 3 km

    308 rozborov vody v okolí

    Z toho 289 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-2, výdatnosť 1,0 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    4 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    28plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum severozápadnej časti Strážovských vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,09typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    17,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    537mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3333 mg/l84. percentil
    • CalciumCa94,6 mg/l83. percentil
    • FluoruresF0,184 mg/l76. percentil
    • SulfatesSO455,4 mg/l66. percentil
    • MagnésiumMg19,6 mg/l65. percentil
    • ChloruresCl10,0 mg/l53. percentil
    • DraslíkK2,77 mg/l46. percentil
    • SodiumNa7,79 mg/l44. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,299 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,405 mg/l75. percentil
    • NitratesNO37,82 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,47 mg/l9. percentil

    Métaux

    • FerFe0,0931 mg/l46. percentil
    • AluminiumAl46,7 μg/l41. percentil
    • ManganèseMn19,8 μg/l38. percentil
    • ZincZn1,84 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SéléniumSe0,320 mg/kg66. percentil
    • AntimoineSb0,790 mg/kg62. percentil
    • MolybdèneMo0,436 mg/kg60. percentil
    • PlombPb17,4 mg/kg59. percentil
    • NickelNi26,2 mg/kg57. percentil
    • CobaltCo8,50 mg/kg50. percentil
    • ZincZn96,1 mg/kg50. percentil
    • ChromeCr72,0 mg/kg50. percentil
    • CuivreCu21,6 mg/kg40. percentil
    • CadmiumCd0,116 mg/kg31. percentil
    • BizmutBi0,171 mg/kg31. percentil
    • MercureHg0,0719 mg/kg30. percentil
    • ArsenicAs5,19 mg/kg29. percentil
    • VanadiumV53,9 mg/kg16. percentil
    • CínSn1,78 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa6,57 %87. percentil
    • MagnésiumMg0,953 %56. percentil
    • PhosphoreP722 mg/kg33. percentil
    • SodiumNa0,714 %20. percentil
    • ManganèseMn606 mg/kg19. percentil
    • DraslíkK1,29 %18. percentil
    • TitánTi3 503 mg/kg15. percentil
    • FerFe1,86 %7. percentil
    • AluminiumAl4,15 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB63,3 mg/kg58. percentil
    • StronciumSr142 mg/kg55. percentil
    • ZirkónZr399 mg/kg49. percentil
    • YtriumY21,1 mg/kg19. percentil
    • LítiumLi23,9 mg/kg18. percentil
    • GáliumGa9,15 mg/kg15. percentil
    • BérylliumBe0,642 mg/kg12. percentil
    • CérCe46,4 mg/kg12. percentil
    • RubídiumRb68,8 mg/kg10. percentil
    • BáriumBa324 mg/kg10. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 43 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,28 %42. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,33 ppm23. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,63 ppm23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,3°C
    • Ročné zrážky750mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Opatová – nijaký (2,0 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (4,3 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (4,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)a1 (450 m od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,1 km od vody)d2 (3,4 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,6 km od vody)d1 (3,7 km od vody)d1 (3,8 km od vody)b1 (3,8 km od vody)d2 (4,2 km od vody)a1 (4,2 km od vody)d1 (4,3 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Trenčianske Teplice (3,8 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (5,0 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (5,0 km od vody)Opatová – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Kľúčové – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Soblahov – Mitická dolina – stavebný kameň – vápenec (2,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štrkopiesky (3,0 km od vody)Peťovka – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – vápnitý dolomit (5,0 km od vody)KUBRICA – Zosuvy (50 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (100 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (100 m od vody)KUBRICA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)SOBLAHOV – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)SOBLAHOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,7 km od vody)ZAMAROVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)NEPORADZA – Blokové polia (2,6 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia + zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)SOBLAHOV – Blokové polia + zosuvy (3,0 km od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (700 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (720 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (730 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (770 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (810 m od vody)Soblahov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (840 m od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín-Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Trenčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Trenčín – monitorovací vrt (1,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,12 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 54,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 960 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,66 mg/lmedián 6,48 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Soblahovský potok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorky, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 38,0 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 902 μg/lmedián 20,0 μg/l24 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 7,50 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň210,7 Bq/l10,3 Bq/l
    upravený prameň221,5 Bq/l16,9 Bq/l
    source219,0 Bq/l13,0 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie120,6 Bq/l20,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,10 Bq/l8,10 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Opatováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.1,6 km
    Kľúčovéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.4,8 km
    Trenčianske Mitice – Kostolné Miticestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 km
    Trenčianske Mitice – Kostolné Miticestavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    289 vrtov v pásme 3 km, z toho 101 hydrogeologických a 188 ostatných; s číslom archívnej správy 289.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m159×
    • 10–30 m98×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Pb-18inžiniersko-geologický4,5 m8491620 m
    VT-32/5inžiniersko-geologický6,0 m8536030 m
    BT-1hydrogeologický–99674100 m
    VT-32/4inžiniersko-geologický6,0 m85360120 m
    Kubraúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m5574 109Ac31.pdf140 m
    HV-15/3hydrogeologický6,0 m25459200 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m84490200 m
    Kubráúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m25459 109Ac210.pdf210 m
    HV-15/1hydrogeologický6,0 m25459210 m
    HV-15hydrogeologický8,0 m25459210 m
    HV-15/2hydrogeologický6,0 m25459210 m
    VT-32/3inžiniersko-geologický6,0 m85360220 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Trenčianske Teplice – SB-538 °C1,5 l/s200 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,3 km
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,4 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527450 m
    kategória d2minerálna voda39-555-1523,4 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 533,7 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––13,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 513,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Opatová450 m²1972–2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy23×
    • Blokové polia + zosuvy2×
    • Blokové polia2×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný16×
    • Potenciálny12×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova11×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S9×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Trenčín1 parcours de pêche · 7,3 km33Kubra potok33

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh