Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
33з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
06:00–08:00
Нецпалски поток, оцінка вікна 44.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 14:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Стан води на водотоці
Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників
Рівні води на водотоці
Станція
Статус
Зміна
Температура
Нецпали
9 см
3,4 °C
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Швидкий водотікПодгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.
Висотний профіль водотоку: від 875 до 410 м н. р. м. на 20,2 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
875 м н. р. м.
Найнижча точка
383 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
492 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
24 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,12
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Necpalský potok
Метали та золото в річкових відкладеннях і воді, старі шахти та родовища, свердловини з архівними звітами, геотермальна енергія, екологічні навантаження та зсуви навколо потоку
Огляд базується на державних реєстрах та атласах Державного геологічного інституту Діоніз Štúr. Пошук охоплює зону навколо води всіх рибальських ділянок потоку (всього 38 км лінії): проби потоку в межах 1 км, свердловини, шахти та вантажі в межах 3 км, руди в межах 5 км, геотермальні джерела в межах 10 км.
Скеля під водою
річковий алювій57% водопроводу
43% вапняки та доломіти
гравійно-піщане дно і заплави; Вода поповнюється з підземних вод в алювію. Геологічна карта Словаччини 1:50 000.
Вода за атласом
pH 8,0Змодельована оцінка
Тип води Ca–Mg–HCO₃
Мінералізація 348 мг/л, помірно жорстка води (12,5 °dH). Інтерполяція вимірювань з геохімічного атласу Словаччини, а не вимірювання в потоці.
Елементи в річкових осадах
0 з 15Елементи у верхніх 10%
Найвищий: Селен 0,497 мг/кг
Положення елемента найвищого рангу серед точок вибірки на потоках у Словаччині: процентиль 86. Інтерполяція геохімічного атласу річкових відкладень.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Heat underfoot
28°C на глибині 1000 м
тепловий потік 55 мВт/м²
на глибині 2 000 м близько 65 °C (збільшення 38 °C на кілометр). Атлас геотермальної енергії Словаччини.
Природне гамма-випромінювання
47Потужність дози Ngy/H
Процентиль 21 у Словаччині
Природний фон з гірських порід і ґрунту (калій, уран, торій), а не значення, виміряне у воді. Повітряна гамма-спектрометрія Šgúdš.
Старі шахтні виробки
0objektov do 3 km
У межах 3 км від води не зафіксовано жодної роботи зі старої шахти.
Золото в річкових осадах
0vzoriek so zlatom
10 рудних мінералів в осаді
У пробах річкових відкладів у радіусі 1 км від водойми золота не виявлено. Зразки не охоплюють кожен потік, тому це не означає, що тут немає золота.
Мікроелементи у воді струмка
1 з 10Показники в 5%
Найвищий: Вести 6,00 мкг/л
Положення найвищого виміряного значення в розподілі всіх проб поверхневих вод у Словаччина: процентиль 96 (Necpalský potok).
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Аналіз свердловин та підземних вод
181vrtov do 3 km
898 rozborov vody v okolí
З них 181 мають архівний звіт від Geofond. Свердловини є гідрогеологічними, геологічними, інженерно-геологічними та іншими.
Геотермальна енергія
–
1 geotermálny vrt do 10 km
11 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Екологічні тягарі та полігони
48Ділянки в межах 3 км
48 skládok
У межах 3 км не реєструється екологічне навантаження; Звалища лише реєструються.
Поклади та руди
35záznamov do 5 km
2 ložiská, 33 rudných výskytov
Регістри Geofond, металогенетична карта та карта мінеральних ресурсів.
Зсуви та деформації схилів
53plôch do 3 km
1 aktívnych
Задокументовані зсуви в реєстрі Geofond. Зсув у потік може затьмарити воду і змінити ліжко.
Геологічна будова під водою
Яка порода лежить під ватерлінією (геологічна карта Словаччини 1:50 000), скільки їй років, наскільки товстий четвертинний покрив і в якій тектонічній одиниці тече вода. Основа визначає жорсткість води, дно, каламутність після дощу і велику кількість джерел.
Точки слідують за ватерлінією (для струмка і басейну, рибальської ділянки після рибальської ділянки). Смуга являє собою поперечний переріз за відстанню, а не карту; Ширина секції відповідає кількості точок.
річковий алювій57%SR 72 %
Вапняки та доломіти43%SR 2,7 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
річковий алювій:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Геологічний вік гірських порід
kvartér57%
krieda29%
trias14%
Найпоширеніші породи
система
старість
одиниця
пункти
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
4×
krieda
staršia krieda
lučivnianske súvrstvie
2×
trias
mladší trias
fatranské súvrstvie
1×
четвертинний покрив
fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Типова товщина четвертинного покриву5,2m
2 – 557%SR 48 %
5 – 1043%SR 20 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тектонічні одиниці
FATRIKUM100%SR 14 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тектонічний поділ
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT57%SR 16 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Сприйнятливість території до деформацій схилу
Rajón stabilných území92%SR 95 %
Rajón potenciálne nestabilných území8,3%SR 4,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Карта охоплює 7 з 12 точок на ватерлінії.
Гідрогеологія: водоносні горизонти та підземні води
Потоки та річки живляться підземними водами. Гідрогеологічні карти показують, в яких породах зберігається вода, наскільки вони проникні і яка в них вода. Дані отримані з карт Šgúdš, а не з вимірювань на певній воді.
Породи водоносних горизонтів (Гідрологічна карта 1:200,000)
Гравій38%SR 52 %
Доломіти25%SR 1,8 %
Вапенце25%SR 3,1 %
Піесковце13%SR 15 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тип водоносного горизонту
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)25%SR 1,8 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)25%SR 1,9 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)13%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)13%SR 15 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тип проникності (основна гідрогеологічна карта 1:50 000)
medzizrnová100%SR 86 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Гідрогеологічна функція
kolektor100%SR 95 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Головна гідрогеологічна область
mezozoikum Veľkej Fatry v oblasti medzi Smrekovicou a Ploskou63%SR 0,0 %
paleogén, neogén a kvartér Turčianskej kotliny38%SR 1,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Хімічний тип підземних вод
Ca-HCO3 typ44%SR 5,1 %
Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ33%SR 4,2 %
Ca-Mg-HCO3 typ22%SR 5,5 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Клас якості підземних вод
A100%SR 36 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Геотермальні підземні водойми
Turčianska kotlina100%SR 3,3 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Хімія поверхневих вод згідно атласу
Змодельований склад води в районі, через який проходить рибальська розтяжка. Растри геохімічного атласу Словаччини (поверхневих вод) є інтерполяцією вимірювань у відібраних потоках, тому вони показують типовий фон місцевості, а не вимірювання в конкретному потоці.
Кислотність води
pH 7,98Типовий діапазон
Більшість річок і струмків у Словаччині мають рН від 6,5 до 8,5. Більш кисла вода зустрічається в потоках на кислих породах (граніти, кварцити), більше лужної води біля вапняків.
Жорсткість води
12,5°dH, помірно жорстка
сума кальцію і магнію (2,23 ммоль/л). Жорстка вода буферна, а її рН змінюється повільніше; М'яка вода більш чутлива до кислотних дощів.
м'яка
середня
жорстка
дуже тяжко
розчинені речовини
348Мінералізація мг/л
Загальна кількість розчинених мінералів. Чиста гірська вода має десятки мг/л, низовини та вапнякові води сотні.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Іонний склад води
катіони (позитивні іони)
Ца 68Мґ 29
аніони (негативні іони)
HCO₃ 83SO₄ 14
Тип води за домінуючими іонами: Ca–Mg–HCO₃
Частки в еквівалентах, звичайний спосіб порівняння складу вод.
Основні іони
фторидиF0,250 мг/лпроцентиль 89
МагнійМґ16,3 мг/лпроцентиль 54
бікарбонатиHCO3222 мг/лпроцентиль 53
кальційЦа62,6 мг/лпроцентиль 50
сульфатиSO430,2 мг/лпроцентиль 34
хлоридиЦл3,74 мг/лпроцентиль 25
калійK0,784 мг/лпроцентиль 7
НатрійНа2,06 мг/лпроцентиль 6
DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)
Поживні речовини та органічне забруднення
нітратиNO37,13 мг/лпроцентиль 57
фосфатиPO40,101 мг/лпроцентиль 43
амонійNH40,0598 мг/лпроцентиль 30
Chemical oxygen demandХСК1,25 мг/лпроцентиль 5
Метали
праскаФе0,172 мг/лпроцентиль 70
цинкЗн5,56 мкг/лпроцентиль 42
АлюмінійАл42,9 мкг/лпроцентиль 39
марганецьМн8,01 мкг/лпроцентиль 16
Елементи в річкових відкладеннях
Геохімічний атлас Словаччини (річкові відкладення) описує те, що річка несе в тонкому матеріалі на своєму руслі. Осад збирає метали з гірських порід, рудних залягань, минулої видобутку та промисловості. Це не юридична межа чи оцінка ризику для здоров’я: вона показує, як елемент у цьому потоці займає місце серед потоків у Словаччині.
Потенційно токсичні та мікроелементи
СеленСе0,497 мг/кгпроцентиль 86
МолібденМо0,582 мг/кгпроцентиль 78
нікеельНі29,9 мг/кгпроцентиль 70
ВестиПб18,4 мг/кгпроцентиль 64
АнтимонСб0,697 мг/кгпроцентиль 55
вісмутБі0,213 мг/кгпроцентиль 49
кадмійЦд0,153 мг/кгпроцентиль 42
ртутьГґ0,0846 мг/кгпроцентиль 40
миш'якАс5,84 мг/кгпроцентиль 39
КобальтЦо7,65 мг/кгпроцентиль 37
мідьЦу19,7 мг/кгпроцентиль 32
цинкЗн75,9 мг/кгпроцентиль 26
хромЦр48,0 мг/кгпроцентиль 14
ВанадійV51,9 мг/кгпроцентиль 12
жерстьСн1,18 мг/кгпроцентиль 3
DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)
Основні елементи (залізо, алюміній, кальцій, магній, калій, натрій, титан, марганець, фосфор)
Повітряна гамма-спектрометрія Šgúdš вимірює випромінювання калію, урану та торію в породах і ґрунті. Граніти та деякі кислі вулканічні породи мають найвищі значення, найнижчі – вапняки та заплави. Цезій-137 є залишком наслідків Чорнобильської аварії та випробувань ядерної зброї.
Потужність дози гама-випромінювання
47Ngy/год в повітрі
Діапазон від 43 до 55 нГр/год
природний фон з гірських порід і ґрунтів; вище над гранітами та деякими кислими вулканічними породами, нижче вапняків і заплав.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Радоновий ризик підґрунтя
середнє
Радон - це природний газ з гірських порід. Ризик стосується будівель і підвалів, а не води в потоці; Це показує, що таке основа.
DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Геофізичні поля: магніти і гравітація
Карти магнітного поля та гравітації (Šgúdš) показують, що лежить під відкладеннями та поверхнею: вулканічні тіла, розломи та товщина земної кори. Для рибалки вони цікаві опосередковано: вони показують, де змінюється скеля, а разом з нею і вода.
Магнітна аномалія
+18нТл
Діапазон від -5 до 51 нТл
Відхилення магнітного поля Землі від її оточення. Позитивні та негативні аномалії виявляють породи з магнетитом (базальтами, основними вулканічними породами) та кордонами в кореневій породі.
негативпозитивний
Бугер гравітаційна аномалія
-46mGal
Залишковий -6,4 мг
Негативні значення лежать над товстими відкладеннями і під горами (світла кора), позитивними над густими скелями і тоншою корою. На ньому зображено будову земної кори, а не води.
Геотермальний потенціал
Атлас геотермальної енергії Словаччини фіксує температуру гірських порід і тепловий потік з надр Землі. Це потенціал місцевості, а не фактичне тепло води в потоці. Специфічні геотермальні свердловини та джерела поблизу цієї води знаходяться в розділі геотермальної енергії нижче.
Rock temperature with depth
28 / 65 °Cна глибині 1000 і 2000 м
Збільшення на 38 °C на км
Лінія показує температуру породи; Пунктирна частина є лише розширенням поверхні. тепловий потік 55 мВт/м².
Геотермальні підземні водойми під ватерлінією
Turčianska kotlina100%SR 3,3 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Рельєф, клімат і ґрунти
Басейн - це не просто вода: схил і висота визначають швидкість стоку, клімат, температуру і кількість води, а також ґрунти, які вмиваються в потік. Дані отримані з геоморфологічного поділу, кліматично-географічних типів та ґрунтових карт Šgúdš.
Висота геоморфологічних одиниць (від–до)52–1 595m н. р. м.
Середня висота одиниць695m н. р. м.
Середній ухил11,5°
Середня температура січня-6,4°C
Середня температура липня12,7°C
Річні опади1 188mm
Геоморфологічні одиниці
Turčianska kotlina60%SR 1,7 %
Велика Фатра40%SR 1,7 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Геоморфологічні регіони
Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Клімато-географічні типи
horská klíma67%SR 33 %
kotlinová klíma33%SR 29 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Сприйнятливість ґрунтів до підкислення
pôdy slabo náchylné na acidifikáciu58%SR 5,2 %
pôdy nenáchylné na acidifikáciu42%SR 27 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Забруднення ґрунту (карта 1:500 000)
nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A83%SR 45 %
relatívne čistá pôda8,3%SR 53 %
kontaminovaná pôda, obsah rizikových prvkov je vyšší ako limitné hodnoty B8,3%SR 1,3 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Літогеохімічні види
Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát50%SR 10 %
Vnútrokarpatský paleogén38%SR 11 %
неоген13%SR 48 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Карта коридору
де найближчі шахтні виробки, родовища, вантажі, геотермальні свердловини та знахідки золота. Групи можна вимкнути.
Лінія - це вода рибальської ділянки, світлова смуга - це 3-кілометрова зона, в якій шукали свердловини, шахти та вантажі. На карті зображені найближчі об’єкти (не більше кількох десятків з кожного реєстру), не всі. точки відповідають позиції в реєстрі; Об'єкти площі позначені їх центром.
Мікроелементи в поверхневих водах
Миш'як, сурма, кадмій, свинець, мідь, цинк та інші елементи в зразках річок і струмків (геохімічний атлас Словаччини, поверхневі води, 2015). Смужка показує, де найвище значення серед усіх вибірок у Словаччина; Світловий маркер є медіаною зразків у цій воді.
ВестиПбВисокий (5%)
Найвища 6,00 мкг/лМедіана 2,50 мкг/л17 зразки94% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Necpalský potok, 2010, 60 м від води. Порівняння: процентиль 96 усіх вибірок у Словаччина.
барійБаПідвищений (10 %)
Найвища 120 мкг/лМедіана 50,0 мкг/л17 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Žabokrecký potok, 1993, 590 м від води. Порівняння: процентиль 94 усіх вибірок у Словаччина.
літійЛіТрохи піднесений
Найвища 20,0 мкг/лМедіана 10,0 мкг/л17 зразки41% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Necpalský potok, 2010, 110 м від води. Порівняння: процентиль 84 усіх вибірок у Словаччина.
стронційСрТрохи піднесений
Найвища 410 мкг/лМедіана 380 мкг/л6 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Žabokreky, č.d.31, 850m SZ od K447, 1993, 300 м від води. Порівняння: процентиль 83 усіх вибірок у Словаччина.
кадмійЦдТрохи піднесений
Найвища 0,250 мкг/лМедіана 0,150 мкг/л17 зразки65% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: potok, vetva Čierneho potok 1150m SSZ od K543, 850 м від води. Порівняння: процентиль 75 усіх вибірок у Словаччина.
мідьЦуbežná hodnota
Найвища 1,80 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л17 зразки94% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Žabokreky, č.d.31, 850m SZ od K447, 1993, 300 м від води. Порівняння: процентиль 61 усіх вибірок у Словаччина.
СеленСенижче половини Словаччина
Найвища 0,500 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л17 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Necpalský potok, 2010, 110 м від води. Порівняння: процентиль 46 усіх вибірок у Словаччина.
АнтимонСбнижче половини Словаччина
Найвища 0,500 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л6 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: potok, vetva Čierneho potok 1150m SSZ od K543, 1993, 850 м від води. Порівняння: процентиль 37 усіх вибірок у Словаччина.
хромЦрнижче половини Словаччина
Найвища 1,00 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л17 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Necpalský potok, 2010, 110 м від води. Порівняння: процентиль 32 усіх вибірок у Словаччина.
миш'якАснижче половини Словаччина
Найвища 0,500 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л17 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Necpalský potok, 2010, 110 м від води. Порівняння: процентиль 22 усіх вибірок у Словаччина.
Основні іони, мінералізація і рН
Основний хімічний склад води: з яких породи мінерали в ньому походять.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
Найвища 13,1 мг/лМедіана 3,39 мг/л17 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Bystrička-Pod obcou, 1300m SV od K474, 1993, 930 м від води. Порівняння: процентиль 59 усіх вибірок у Словаччина.
Золоті та рудні мінерали в річкових відкладеннях
Регіональна розвідка: важка фракція була вимита з річкового гравію та підраховано мінеральні зерна в ньому. Карта знахідок позитивна: зразок без золота в атласі не вказано, тому відсутність знахідки не є доказом того, що немає золота.
Hematit (Fe₂O₃)15 зразків, не більше 1600 зерен
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 зразків, не більше 1750 зерен
Magnetit (Fe₃O₄)14 зразків, не більше 1815 зерен
Barit (BaSO₄)13 зразків, не більше 315 зерен
Pyrit (FeS₂)10 зразків, не більше 155 зерен
Ilmenit (FeTiO₃)8 зразків, не більше 815 зерен
Rutil (TiO₂)7 зразків, не більше 5 зерен
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 зразків, не більше 5 зерен
Anatas (TiO₂)1 зразків, не більше 5 зерен
Арзенопиріт (ФеАсС)1 зразків, не більше 5 зерен
Породоутворюючі та допоміжні мінерали
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 зразків, не більше 155 зерен
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)14 зразків, не більше 315 зерен
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 зразків, не більше 15 зерен
Zirkón (ZrSiO₄)5 зразків, не більше 5 зерен
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 зразків, не більше 5 зерен
Turmalíny (komplexný borosilikát)4 зразків, не більше 5 зерен
Korund (Al₂O₃)3 зразків, не більше 5 зерен
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 зразків, не більше 5 зерен
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 зразків, не більше 5 зерен
Підземні води: хімія, типи води та радіоактивність
Гідрогеохімічні об'єкти (аналіз джерел і свердловин), геохімічний атлас підземних вод (1996) та радіогідрохімічний відбір проб. Підземні води живлять потоки, тому її склад також впливає на воду в потоці.
Види хімічної води поблизу
Ца-HCO353×
Ца-Мґ-HCO346×
Ца-(Мґ)-HCO36×
Ца-Мґ-SO4-HCO33×
Мґ-Ца-HCO31×
Ца-SO4-HCO31×
K-Ца-HCO31×
Ца-NO3-HCO31×
Клас якості води за гідрогеохімічною картою
trieda A81×
trieda E9×
trieda B5×
trieda D5×
trieda C4×
trieda F3×
trieda G3×
trieda H2×
Метали в підземних водах
мідьЦуекстремальний (1%)
Найвища 20,0 мкг/лМедіана 1,90 мкг/л63 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: studňa, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
кадмійЦдекстремальний (1%)
Найвища 63,3 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л63 зразки97% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 1,4 км від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
АлюмінійАлекстремальний (1%)
Найвища 0,230 мг/лМедіана 0,00500 мг/л63 зразки57% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: studňa, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
ВестиПбекстремальний (1%)
Найвища 8,00 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л63 зразки48% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 110 м від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
АнтимонСбВисокий (5%)
Найвища 2,00 мкг/лМедіана 0,100 мкг/л63 зразки78% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 2,9 км від води. Порівняння: процентиль 97 усіх вибірок у Словаччина.
літійЛіВисокий (5%)
Найвища 78,0 мкг/лМедіана 3,00 мкг/л63 зразки24% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: studňa, 1991, 2,3 км від води. Порівняння: процентиль 96 усіх вибірок у Словаччина.
хромЦрВисокий (5%)
Найвища 5,80 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л63 зразки67% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: studňa, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 96 усіх вибірок у Словаччина.
цинкЗнПідвищений (10 %)
Найвища 855 мкг/лМедіана 12,0 мкг/л63 зразки25% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: studňa, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 93 усіх вибірок у Словаччина.
миш'якАсПідвищений (10 %)
Найвища 3,20 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л63 зразки92% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: studňa, 1991, 2,4 км від води. Порівняння: процентиль 93 усіх вибірок у Словаччина.
СеленСеПідвищений (10 %)
Найвища 2,00 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л63 зразки87% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: vrt, 1992, 1,6 км від води. Порівняння: процентиль 92 усіх вибірок у Словаччина.
праскаФеbežná hodnota
Найвища 0,00500 мг/лМедіана 0,00500 мг/л13 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 2,9 км від води. Порівняння: процентиль 50 усіх вибірок у Словаччина.
ртутьГґнижче половини Словаччина
Найвища 0,100 мкг/лМедіана 0,100 мкг/л63 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 2,9 км від води. Порівняння: процентиль 46 усіх вибірок у Словаччина.
Радон у водах
Тип сайту
зразки
Найвищий радон
медіана
upravený prameň
5
14,4 Bq/l
10,8 Bq/l
prameň
6
30,0 Bq/l
13,3 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
16,0 Bq/l
9,78 Bq/l
Виробки шахт, родовищ і руд
Старі шахтні виробки за межами гірничодобувних територій (Geofond Register), родовищ і гірничих територій, а також металогенетична карта. Золото, срібло та інші метали поблизу потоків можуть потрапити в осад і воду.
Депозити та гірничодобувні зони
депозит
мінерал
Статус і організація
З води
Martin
tehliarske suroviny
Ťažené ložisko – Brantner Fatra s.r.o.
2,9 км
Martin
tehliarske suroviny
Ťažené ložisko – Brantner Fatra s.r.o.
2,9 км
Випадки руди на металогенній карті
поява
Тип руди
Метали
Вид
З води
Trebostovo – Bánske
Pyrit
pyrit
mineralogický výskyt
4,3 км
Свердловини та архівні звіти GeoFond
Реєстр гідрогеологічних свердловин, інших свердловин та геотермальних свердловин. Кожна свердловина має звіт в архіві GEOFOND (геологічні профілі, насосні випробування, хімічний аналіз води); Номер звіту в таблиці.
181 vrtov v pásme 3 km, z toho 84 гідрогеологічний і 97 інший; з номером архівного звіту 181.
Глибина свердловини
до 10 м120×
10–30 м49×
30–100 м9×
100–300 м0×
nad 300 m2×
Найближчі свердловини
Локація
Вид
Глибина
Архівний звіт
З води
Necpaly-Lazce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
27,0 м
75021 111Aa8.pdf
40 м
459
hydrogeologický
4,4 м
18205
70 м
Martin-Lazce
širokoprofilový vrt
4,4 м
51357 111Aa4.pdf
80 м
Martin-Lazce
širokoprofilový vrt
4,3 м
51357 111Aa5.pdf
80 м
Martin-Necpaly
širokoprofilový vrt
4,0 м
51330 111Aa2.pdf
80 м
Martin-Lazce
širokoprofilový vrt
4,7 м
51357 111Aa6.pdf
90 м
Turčianska Belá
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
13,0 м
7167 98Dd8.pdf
120 м
Necpaly-Lazce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
72,0 м
75021 111Aa7.pdf
120 м
Martin-Lazce
širokoprofilový vrt
4,5 м
51357 111Aa3.pdf
120 м
Martin-Necpaly
širokoprofilový vrt
4,0 м
51330 111Aa1.pdf
170 м
Turčianska Belá
negatívny vrt
22,0 м
7167 98Dd7.pdf
200 м
Necpaly – Žabokreky
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
9,0 м
33167 98Dd39.pdf
210 м
Геотермальна енергія та мінеральні води
Геотермальні свердловини (температура води на гирлі свердловини, вихід, хімічний тип) та джерела геотермальних і мінеральних вод у межах 10 км. Дані про використання та існування свердловини надходять із реєстру Geofond.
свердловина
Температура
урожай
Глибина
Хімічний тип води
оперувати
З води
Martin – ZGT-3
–
–
2461 м
–
nevyužívaný
1,1 км
Джерела геотермальних і мінеральних вод
Джерело
Вид
Температура води (°C)
врожайність (л/с)
Рахувати
Найближчий від води
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
9
1,4 км
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
2
8,7 км
Екологічні тягарі, полігони та антропогенні відкладення
Зафіксовані екологічні навантаження (промислові ділянки, полігони, видобуток), реєстр відходів відходів та моніторинг антропогенних відкладень (промисловий осад). Це список місць, а не вимірювання забруднення води.
Відходи сміттєзвалища
полігон
площа
Рік встановлений
моніторинг
З води
horáreň – Necpaly
–
–
–
10 м
smer Žabokreky – potok – Košťany nad Turcom
400 м²
1990
–
10 м
JZ, za potokom – Necpaly
40 м²
–
–
20 м
poľná odbočka na juh – Necpaly
400 м²
–
–
20 м
pod Skalou, lom – Necpaly
100 м²
–
–
20 м
pri bytovkách PD – píla – Košťany nad Turcom
–
–
–
40 м
západne od PD, potok – Žabokreky
90 м²
1985
–
50 м
juh obce, odpočívadlo – Žabokreky
600 м²
–
–
60 м
Зсуви та деформації схилів
Реєстр документованих деформацій схилів (Geofond). Зсуви біля струмка можуть принести дрібний матеріал у воду, змінити русло і перегородити канал.
Види деформацій
Зосуви48×
Blokové rozpadliny3×
Blokové polia + zosuvy2×
ступінь активності
Потенціални42×
Стабілізовани9×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
Актівни1×
Поточний стан
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova28×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00011×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Як читати ці дані
Зона і відстань. Відстань вимірюється від лінії води до точки в регістрі (до центру для площ), з точністю до десятків метрів. Підрахунки стосуються лише зони, а не всього водозбору.
Процентиль. Для хімії найвище значення порівнюється з усіма зразками атласу в Словаччина. Це не юридична межа чи оцінка ризику для здоров’я; Атласи історичні (опубліковано: поверхневі води 2015, підземні води 1996, річкові відкладення 1999).
Межа кількісного визначення. Багато зразків мають значення на найнижчому рівні, який може визначити лабораторія; Такі результати означають «нижче ліміту». Для них позиція в розподілі є оцінкою.
Шліхи. записуються лише зразки з знахідкою. Кількість зерен у концентраті не є вмістом золота в грамах на тонну.
відношення до води. Обробка шахти, сміттєзвалище або тягар поблизу нічого не доводять про якість води в потоці. Це служить підказкою для уваги та відправною точкою для подальшого дослідження.
Зразок балів. Площа та растрові карти Шгудша не можна завантажувати як точки, тому вздовж лінії кожної рибальської ділянки значення шукається в точках приблизно кожні 3 км. Це зразок рядка, а не безперервний запис; Дуже короткий розділ може мати одну точку.
Атлас растров. Хімія води та відкладень є інтерполяцією вимірювань у мережі відбору проб (геохімічний атлас Словаччини). Значення в точці є змодельованою оцінкою для навколишнього середовища, а не вимірюванням у воді. Процентиль порівнює середнє значення цього потоку з усіма точками вибірки на потоках у Словаччині.
Позиції та ваги. Карти мають різні масштаби (від 1:50 000 до 1:1 000 000), тому рівень деталізації відрізняється між розділами. Карта за межами її покриття означає, що на цьому етапі немає області, не те, що там нічого немає.