Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
38з 100
Середня активність · середнє з 7 рибальських ділянок
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Дуже висока0
Висока0
Середня4
Низька3
Коли найкраще вікноскільки рибальських ділянок мають своє найкраще двогодинне вікно в задану годину
00
06
12
18
Найбільше рибальських ділянок мають найкраще вікно близько 06:00.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Стан води на водотоці
Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників
Рівні води на водотоці
Станція
Статус
Зміна
Температура
Ліештяни
58 см
–
Нітріанске Рудно
36 см
6,5 °C
Вельке Біеліце
100 см
–
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Швидкий водотікПередгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.
Висотний профіль водотоку: від 620 до 188 м н. р. м. на 48,1 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
620 м н. р. м.
Найнижча точка
188 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
432 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
9,0 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,26
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Nitrica
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 48 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
38objektov do 3 km
ťažené: Ag
Najbližšie: Halda štôlne Richard (halda), 40 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 з 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 5,50 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Nitrica).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
693vrtov do 3 km
1362 rozborov vody v okolí
Z toho 693 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
59°C na ústí vrtu
24 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Nováky – Laskár – Koš – Š-1-NB II, výdatnosť 22,0 l/s, 5,5 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
41lokalít do 3 km
2 záťaže, 39 skládok
Najbližšia záťaž: Partizánske – ZDA – sklad chemikálií, 610 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
77záznamov do 5 km
10 ložísk, 67 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
79plôch do 3 km
3 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 98,0 μg/lmedián 55,0 μg/l22 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, prítok Nitrice, 2009, 150 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СтронціумСрbežná hodnota
najvyššie 280 μg/lmedián 210 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,8 мг/лmedián 7,43 мг/л22 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nitrica, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Magnetit (Fe₃O₄)44 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)39 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)37 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)37 vzoriek, najviac 315 zŕn
Barit (BaSO₄)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
Арзенопиріт (ФеАсС)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
Цінабаріт (ГґС)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Ґаленіт (ПбС)1 vzorka, najviac 315 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)49 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)47 vzoriek, najviac 815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)34 vzoriek, najviac 315 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)7 vzoriek, najviac 230 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 815 zŕn
Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-Мґ-HCO321×
Ца-HCO313×
Ца-SO4-HCO33×
Ца-Мґ-SO4-HCO31×
Ца-K-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A20×
trieda B5×
trieda F4×
trieda D3×
trieda H2×
trieda E2×
trieda G2×
trieda C1×
Kovy v podzemnej vode
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 91,2 μg/lmedián 0,700 μg/l106 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 360 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 878 μg/lmedián 0,250 μg/l106 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l106 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 131 μg/lmedián 4,00 μg/l106 vzoriek16 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25,9 μg/lmedián 0,500 μg/l106 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l106 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l106 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 270 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,110 мг/лmedián 0,00500 мг/л106 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 300 μg/lmedián 6,00 μg/l106 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,250 μg/l106 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l106 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
studňa
4
21,9 Bq/l
9,08 Bq/l
джерело
18
90,4 Bq/l
13,5 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
7
28,6 Bq/l
15,1 Bq/l
potok, rieka
2
1,22 Bq/l
1,16 Bq/l
upravený prameň
10
92,8 Bq/l
8,47 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Аґ2×
Druhy banských objektov
halda14×
štôlňa14×
pinga, pingový ťah10×
Najbližšie staré banské diela
Назва
Вид
Тяжене
Уконченіе
Od vody
Halda štôlne Richard
halda
nie
1980
40 м
Штуолня Ріхард
štôlňa
nie
1980
40 м
Halda bezmennej štôlne
halda
nie
1980
70 м
Bezmenná štôlňa
štôlňa
nie
1980
80 м
Halda bezmennej štôlne
halda
nie
1980
90 м
Bezmenná štôlňa
štôlňa
nie
1980
110 м
Штуолня Ева
štôlňa
nie
1980
140 м
Halda štôlne Eva
halda
nie
1980
150 м
Bezmenná štôlňa
štôlňa
1980
360 м
Halda bezmennej štôlne
halda
polymetalický typ
1800
370 м
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско
Нераст
Stav a organizácia
Od vody
Градіште
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Koch SK s.r.o.
860 м
Градіште
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Koch SK s.r.o.
860 м
Горне Вестеніце
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VESTKAM, s.r.o.
1,4 км
Горне Вестеніце
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VESTKAM, s.r.o.
1,4 км
Горне Вестеніце
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VESTKAM, s.r.o.
1,6 км
Нітріанске Рудно – Рокош
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Ba B plus s.r.o.
1,8 км
Чавой
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
693 vrtov v pásme 3 km, z toho 140 hydrogeologických a 553 ostatných; s číslom archívnej správy 693.
Hĺbky vrtov
до 10 м461×
10–30 м149×
30–100 м49×
100–300 м16×
nad 300 m12×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
Єшкова Вес
širokoprofilový vrt
7,0 м
14570 109Db8.pdf
20 м
J-3
inžiniersko-geologický
30,0 м
12599
20 м
J-6
inžiniersko-geologický
30,0 м
12599
30 м
Долне Вестеніце
5,2 м
40160 109Dd24.pdf
40 м
Долне Вестеніце
širokoprofilový vrt
6,4 м
34998 109Dd17.pdf
40 м
P-3
inžiniersko-geologický
5,0 м
25726
40 м
Долне Вестеніце
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
72,0 м
63578 109Dd39.pdf
50 м
Єшкова Вес
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
7,0 м
14570 109Db4.pdf
50 м
VK-6
hydrogeologický
8,9 м
11622
50 м
Єшкова Вес
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,9 м
14570 109Db2.pdf
60 м
Долне Вестеніце
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,1 м
4988 109Dd4.pdf
60 м
Єшкова Вес
širokoprofilový vrt
8,2 м
14570 109Db7.pdf
60 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Врт
Температура
Видатность
Глибина
Chemický typ vody
Виужіваніе
Od vody
Партизанске – ФҐТз-2
33 °C
–
998 м
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
410 м
Вельке Біеліце – VB-3
39 °C
–
102 м
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
880 м
Вельке Біеліце – VB-2
39 °C
–
241 м
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
880 м
Мале Біеліце – MB-4
39 °C
–
30 м
využívaný bez nahlasovania údajov
930 м
Мале Біеліце – MB-3
40 °C
8,5 л/с
160 м
Ца-Мґ-HCO3
využívaný
940 м
Партизанске – HGTP-1
20 °C
–
500 м
Ца-Мґ-HCO3
využívaný
1,1 км
Бродзани – HGT-9
32 °C
–
160 м
Ца-Мґ-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,5 км
Опатовце над Нітроу – NB-1
34 °C
–
983,5 м
Ца-Мґ-На-HCO3-SO4
nevyužívaný
4,8 км
Бойніце – BR-2
52 °C
4,0 л/с
281 м
Ца-Мґ-HCO3
využívaný
5,0 км
Бойніце
46 °C
4,5 л/с
–
Ца-Мґ-HCO3
využívaný
5,0 км
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
kategória Malé Bielice
termálne kúpalisko
–
–
1
110 м
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
7
280 м
kategória d2
minerálna voda
39-55
5-15
5
350 м
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
3
730 м
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
4,6 км
kategória Chalmová
termálne kúpalisko
–
–
1
4,7 км
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
2
5,2 км
kategória d4
minerálna voda
39-55
31-50
1
5,8 км
Š-1-NB-II
geotermálna voda
55 – 80
16 – 30
1
6,0 км
kategória Bojnice
termálne kúpalisko
–
–
1
6,5 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Партизанске – ЗДА – склад хемікаліі
SK1000400P
610 м
Zemianske Kostoľany – vojenský areál
SK200140KF
2,4 км
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Ліештяни – Ломніца
10 000 м²
1980
–
50 м
Ліештяни
7 000 м²
1965
–
80 м
Дівіаки над Нітріцоу – Єжкова Вес
–
1965
–
100 м
Pri starom RD – Račice
1 500 м²
1960
–
110 м
Pod chráneným územím – Račice
1 200 м²
1960
–
170 м
Дівіаки над Нітріцоу – Банки
1 500 м²
1985
–
220 м
Ліештяни
600 м²
1980
–
220 м
Ліештяни – Ломніца
500 м²
1980
–
330 м
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви71×
Skalné zrútenia3×
Blokové rozpadliny3×
Blokové polia2×
Stupeň aktivity
Потенціални52×
Стабілізовани24×
Актівни3×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova48×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S14×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick11×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.