Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 Смречіанка, оцінка вікна 26. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 140 mg/l, mäkká voda (4,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 0,867 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 62. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Št. v Žiarskej doline (štôlňa), 660 m od vody. 2vzorky so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 5,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Smrečianka). 290vrtov do 3 km 393 rozborov vody v okolí Z toho 290 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 61°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Liptovský Trnovec – ZGL-2/A, výdatnosť 31,0 l/s, 5,3 km od vody. 19lokalít do 3 km 4 záťaže, 15 skládok Najbližšia záťaž: Liptovský Mikuláš – Velvetex, 660 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 12záznamov do 5 km 1 ložisko, 11 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 82plôch do 3 km 4 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,27typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,7°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,83 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 140mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 40 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 14. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 290 vrtov v pásme 3 km, z toho 115 hydrogeologických a 175 ostatných; s číslom archívnej správy 290. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Ваг
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Смречіанка
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Стан води на водотоці
Рівні води на водотоці
Станція Статус Зміна Температура долина Жіарска 66 см 1,2 °C Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Смречіанка
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku Smrečianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0979 мг/л41. percentil2,95 мг/л18. percentil5,95 мг/л15. percentil85,2 мг/л15. percentil23,6 мг/л13. percentil2,99 мг/л12. percentil0,995 мг/л10. percentil14,7 мг/л6. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,27 мг/л52. percentil0,111 мг/л50. percentil0,111 мг/л45. percentil1,70 мг/л5. percentilМетали
0,188 мг/л73. percentil74,2 μg/l53. percentil6,63 μg/l49. percentil24,9 μg/l45. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,867 мг/кг95. percentil19,6 мг/кг89. percentil0,493 мг/кг86. percentil4,00 мг/кг81. percentil0,617 мг/кг81. percentil0,353 мг/кг81. percentil23,5 мг/кг79. percentil1,43 мг/кг79. percentil28,6 мг/кг67. percentil107 мг/кг60. percentil75,9 мг/кг56. percentil24,2 мг/кг48. percentil66,4 мг/кг46. percentil0,0692 мг/кг28. percentil6,76 мг/кг23. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,86 %89. percentil0,967 %68. percentil6,14 %66. percentil943 мг/кг62. percentil1,00 %60. percentil4 341 мг/кг46. percentil2,54 %41. percentil1,43 %30. percentil593 мг/кг17. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
22,4 мг/кг95. percentil2,20 мг/кг90. percentil109 мг/кг87. percentil527 мг/кг76. percentil32,7 мг/кг74. percentil62,2 мг/кг61. percentil29,2 мг/кг48. percentil119 мг/кг34. percentil344 мг/кг30. percentil53,1 мг/кг30. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,51 %85. percentil7,31 ppm50. percentil2,44 ppm32. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка Zlato vo vzorke Od vody 6 1 zrno 60 м 27/Смр 1 zrno 820 м Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан minerálny prameň 3 170 Bq/l 118 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 9,31 Bq/l 9,31 Bq/l джерело 12 69,4 Bq/l 10,6 Bq/l studňa 4 37,5 Bq/l 14,4 Bq/l potok, rieka 2 0,280 Bq/l 0,210 Bq/l iné 1 10,2 Bq/l 10,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 7,87 Bq/l 7,87 Bq/l upravený prameň 2 40,3 Bq/l 38,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Št. v Žiarskej doline štôlňa Drahokovová mineralizácia? 1832 660 м Št. v Žiarskej doline štôlňa Au ? 850 м Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 2,7 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Смречіанка Železné rudy pyrit, pyrotín mineralogický výskyt 590 м Скала Пиріт pyrit mineralogický výskyt 3,8 км Яловец Medené rudy Цу, Фе mineralogický výskyt 4,5 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Липтовски Мікулаш – Подбрезіни 8,5 м 42017 100Cb13.pdf40 м Липтовски Мікулаш – Подбрезіни 10,7 м 42017 100Cd67.pdf50 м Околічне úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 м 30411 100Cd102.pdf70 м LK-13 hydrogeologický 10,0 м 3041170 м Липтовски Мікулаш – Околічне úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,5 м 51359 100Cd73.pdf90 м Липтовски Мікулаш – Подбрезіни 6,1 м 42017 100Cb11.pdf120 м Липтовски Мікулаш – Подбрезіни úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,1 м 42017 100Cb8.pdf120 м Липтовски Мікулаш – Подбрезіни 11,7 м 42017 100Cd66.pdf120 м Липтовски Мікулаш – Подбрезіни 11,7 м 42017 100Cd68.pdf130 м Липтовски Мікулаш úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,5 м 88653 100Cd136.pdf130 м Липтовски Мікулаш širokoprofilový vrt 10,2 м 34507 100Cd56.pdf140 м V-2 ložiskový 11,8 м 3020140 м Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Ліптовски Ян – B-1 28 °C – 120 м Ца-Мґ-SO4-HCO3 nevyužívaný 4,1 км Ліптовски Ян – B-2 29 °C – 65 м Ца-Мґ-HCO3-SO4 nevyužívaný 4,2 км Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 л/с 95 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 4,3 км Ліптовски Трновец – ZGL-2/A 61 °C 31,0 л/с 2500 м На-HCO3 využívaný 5,3 км Павчіна Легота – FGL-1 32 °C – 2129 м Ца-Мґ-HCO3 nevyužívaný 6,9 км Ліптовска Кокава – ZGL-3 43 °C – 2373 м Ца-HCO3 nevyužívaný 9,8 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 170 м kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 3,3 км kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 5,3 км kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 5,5 км kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 5,7 км FGL-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 5,8 км ZGL-2/A geotermálna voda 55 – 80 31 – 50 1 7,3 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Липтовски Мікулаш – Велветекс SK1000500P 660 м Липтовски Мікулаш – Кожіарске заводи SK1000500P 830 м Veterná Poruba – skládka I. SK2003300F 1,2 км Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s. SK1000500P 2,8 км Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Жіар – 1992 – 580 м Жіар ( Храсте) – Жіар 75 м² 1990 – 920 м Okoličné pri vodnom areáli – Liptovský Mikuláš – 1988 – 990 м Заважна Поруба – Околічне 2 500 м² 1992 – 1,2 км Ветерна Поруба 35 412 м² 1994 monitorovaná 1,3 км Okoličné – rybníky – Okoličné – – – 1,6 км Трстене – – – 1,8 км Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba 500 м² – – 2,1 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
26з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,77 μg/l5 vzoriek
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,760 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 118 μg/lmedián 86,0 μg/l3 vzorky
ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 13,0 μg/lmedián 12,5 μg/l2 vzorky
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,3 мг/лmedián 6,01 мг/л5 vzoriek
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,10 μg/l30 vzoriek
ХромЦрextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,6 μg/lmedián 0,530 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,4 μg/lmedián 1,15 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 87,0 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0900 мг/лmedián 0,00500 мг/л30 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнmierne zvýšená
najvyššie 216 μg/lmedián 11,5 μg/l30 vzoriek
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




