Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Smrečianka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,3km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Smrečianka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Smrečianka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Smrečianka, ablakpontszám 35.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Žiarska-völgy66 cm2,6 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 14:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    5006007008009000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 867-től 592 m tengerszint feletti magasságig 10,3 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    876 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    581 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    295 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    29 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,13

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Smrečianka vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 12.
    Smrečianka vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 6.
    Smrečianka vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 31.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Smrečianka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Smrečianka

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,3modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 140 mg/l, lágy víz (4,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,867 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    52NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 62 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    2objekty do 3 km

    ťažené: Au

    Legközelebb: Št. v Žiarskej doline (štôlňa), 660 m-re a víztől.

    arany a folyami üledékben

    2vzorky so zlatom

    13 érc ásványi anyag az üledékben

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Ólom 5,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 95. percentilis (Smrečianka).

    fúrások és talajvízelemzések

    290vrtov do 3 km

    393 rozborov vody v okolí

    Közülük 290-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    61°C a kútfejnél

    6 geotermálnych vrtov do 10 km

    legmelegebb: Liptovský Trnovec – ZGL-2/A, hozam 31,0 l/s, 5,3 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    19Telephelyek 3 km-en belül

    4 záťaže, 15 skládok

    Legközelebbi teher: Liptovský Mikuláš – Velvetex, 660 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    12záznamov do 5 km

    1 ložisko, 11 rudných výskytov

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    82plôch do 3 km

    4 aktívnych

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • TATRIKUM100%SR 2,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT80%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT20%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)67%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)33%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • malý pokles67%SR 8,8 %
    • veľmi veľký zdvih33%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Liptovská kotlina100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics50%SR 52 %
    • Pieskovce50%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)50%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • paleogén a kvartér západnej a strednej časti Liptovskej kotliny80%SR 1,1 %
    • kryštalinikum Západných Tatier a kvartér východnej časti Liptovskej kotliny20%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Liptovská kotlina100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,27tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    4,7°dH, lágy

    kalcium és magnézium összege (0,83 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    140mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • fluoridF0,0979 mg/lszázalék 41
    • kloridCl2,95 mg/lszázalék 18
    • MagnéziumMg5,95 mg/lszázalék 15
    • bikarbonátokHCO385,2 mg/lszázalék 15
    • KalciumCa23,6 mg/lszázalék 13
    • NátriumNa2,99 mg/lszázalék 12
    • KáliumK0,995 mg/lszázalék 10
    • szulfátokSO414,7 mg/lszázalék 6

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • kémiai oxigénigényChSK3,27 mg/lszázalék 52
    • AmmóniaNH40,111 mg/lszázalék 50
    • foszfátokPO40,111 mg/lszázalék 45
    • nitrátokNO31,70 mg/lszázalék 5

    Fémek

    • VasalóFe0,188 mg/lszázalék 73
    • AlumíniumAl74,2 μg/lpercentilis 53
    • Cink-Zn6,63 μg/lpercentilis 49
    • MangánMn24,9 μg/lpercentilis 45

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • SzelénSe0,867 mg/kgszázalék 95
    • ArzénAs19,6 mg/kgszázalék 89
    • KadmiumCd0,493 mg/kgszázalék 86
    • Ón-Sn4,00 mg/kgszázalék 81
    • MolibdénMo0,617 mg/kgszázalék 81
    • BizmutBi0,353 mg/kgszázalék 81
    • ÓlomPb23,5 mg/kgszázalék 79
    • AntimonSb1,43 mg/kgszázalék 79
    • RézCu28,6 mg/kgszázalék 67
    • Cink-Zn107 mg/kgszázalék 60
    • KrómCr75,9 mg/kgszázalék 56
    • NikkelNi24,2 mg/kgszázalék 48
    • VanádiumV66,4 mg/kgszázalék 46
    • HiganyHg0,0692 mg/kgszázalék 28
    • KobaltCo6,76 mg/kgszázalék 23

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KáliumK1,86 %Percentilis 89
    • NátriumNa0,967 %Percentilis 68
    • AlumíniumAl6,14 %Percentilis 66
    • FoszforP943 mg/kgszázalék 62
    • MagnéziumMg1,00 %Percentilis 60
    • TitánTi4 341 mg/kgszázalék 46
    • VasalóFe2,54 %Percentilis 41
    • KalciumCa1,43 %Percentilis 30
    • MangánMn593 mg/kgszázalék 17
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • galliumGa22,4 mg/kgszázalék 95
    • BerilliumBe2,20 mg/kgszázalék 90
    • RubídiumRb109 mg/kgszázalék 87
    • BáriumBa527 mg/kgszázalék 76
    • IttriumY32,7 mg/kgszázalék 74
    • CériumCe62,2 mg/kgszázalék 61
    • LítiumLi29,2 mg/kgszázalék 48
    • StronciumSr119 mg/kgszázalék 34
    • cirkóniumZr344 mg/kgszázalék 30
    • BórB53,1 mg/kgszázalék 30

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    52ngy/h a levegőben

    50-61 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,51 %Percentilis 85
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,31 ppm50. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,44 ppm32. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 474 Bq/m²48. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +2nT

    -43-21 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -60mGal

    maradék −13,1 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram –.

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Liptovská kotlina100%SR 3,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)154–1 010m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága708m a.s.l.
    • Átlagos lejtés5,2°
    • januári átlaghőmérséklet-5,2°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,5°C
    • évi csapadék749mm

    geomorfológiai egységek

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %
    • prirodzene kyslé pôdy50%SR 8,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A80%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda20%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Vnútrokarpatský paleogén75%SR 11 %
    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát25%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Št. v Žiarskej doline – 2 – štôlňa (660 m od vody)Št. v Žiarskej doline – 2 – štôlňa (850 m od vody)Smrečianka – Železné rudy (590 m od vody)Skala – Pyrit (3,8 km od vody)Jalovec – Medené rudy (4,5 km od vody)Liptovský Mikuláš – Velvetex – SK1000500P (660 m od vody)Liptovský Mikuláš – Kožiarske závody – SK1000500P (830 m od vody)Veterná Poruba – skládka I. – SK2003300F (1,2 km od vody)Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s. – SK1000500P (2,8 km od vody)Žiar – trvalý (580 m od vody)Žiar ( Chraste) – Žiar – nijaký (920 m od vody)Okoličné pri vodnom areáli – Liptovský Mikuláš – nijaký (990 m od vody)Závažná Poruba – Okoličné – nijaký (1,2 km od vody)Veterná Poruba – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Okoličné – rybníky – Okoličné – trvalý (1,6 km od vody)Trstené – nijaký (1,8 km od vody)Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – nijaký (2,1 km od vody)Mútnik, – Liptovská Ondrašová – občasný (2,1 km od vody)Veterná Poruba (obec Veterná Poruba ) – Veterná – nijaký (2,1 km od vody)Bobrovec – pri Jaloveckom potoku – Bobrovec – nijaký (2,1 km od vody)Jalovec ( Pri moste) (obec Jalovec) – Jalovec – nijaký (2,5 km od vody)Za mlynom – Konská – Konská – nijaký (2,7 km od vody)Jalovec – nijaký (2,7 km od vody)Jalovec – trvalý (2,8 km od vody)Liptovský Ján – B-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Liptovský Ján – B-2 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Liptovský Ján – vrt – nekúpeľný (4,3 km od vody)Liptovský Trnovec – ZGL-2/A – nekúpeľný (5,3 km od vody)Pavčina Lehota – FGL-1 – nekúpeľný (6,9 km od vody)Liptovská Kokava – ZGL-3 – nekúpeľný (9,8 km od vody)FGL-1 – j2 (5,8 km od vody)ZGL-2/A – l4 (7,3 km od vody)a1 (170 m od vody)a1 (410 m od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,8 km od vody)c1 (5,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)c3 (5,5 km od vody)b1 (5,7 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)Liptovský Ján (3,3 km od vody)Liptovský Ján – Luhy nad priehradou – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Smrečianka – Fe rudy – siderit (560 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Okoličné – Lipto – štrkopiesky (1,6 km od vody)Závažná Poruba – stavebný kameň – vápenec, dolomit (2,6 km od vody)Skala – pyrit (3,8 km od vody)Jalovec – Cu rudy (4,5 km od vody)Pavlova Ves – keramické íly (4,6 km od vody)Jakubovany – keramické íly (4,7 km od vody)Jamník – Fe rudy – pelosiderit (5,0 km od vody)Žiarska dolina – všeobecná geológia (630 m od vody)Liptovský Ján, travertínové jazierko – hydrogeológia (4,5 km od vody)Baranec – všeobecná geológia (4,6 km od vody)Podtureň – všeobecná geológia (4,9 km od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)OKOLICNE – Zosuvy (250 m od vody)SMRECANY – Zosuvy (250 m od vody)OKOLICNE – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)LIPTOVSKY MIKULAS – Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)ZAVAZNA PORUBA – Zosuvy (740 m od vody)LIPTOVSKY MIKULAS – Zosuvy (770 m od vody)LIPTOVSKY MIKULAS – Zosuvy (840 m od vody)OKOLICNE – Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)LIPT.MIKULAS – Zosuvy (940 m od vody)LIPTOVSKY MIKULAS – Zosuvy (970 m od vody)SMRECANY – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)ZAVAZNA PORUBA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)OCHODNICA – Zosuvy (1,3 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,4 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)ZAVAZNA PORUBA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,7 km od vody)KONSKA – Zosuvy (1,7 km od vody)JALOVEC – Zosuvy (1,7 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,8 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (1,8 km od vody)STOSICE – Zosuvy (1,8 km od vody)KONSKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)ZAVAZNA PORUBA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,2 km od vody)BENADIKOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)KONSKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)DLHE NAD CIROCHOU – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)KONSKA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Skalné zrútenia (2,6 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,7 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,7 km od vody)LIPT.ONDRASOVA – Zosuvy (2,7 km od vody)LIPTOVSKY ONDREJ – Zosuvy (2,8 km od vody)VETERNA PORUBA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Skalné zrútenia (2,9 km od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (40 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (50 m od vody)Okoličné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Liptovský Mikuláš – Okoličné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (120 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (120 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (130 m od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (150 m od vody)Liptovský Mikuláš (170 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Žiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (190 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (210 m od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (270 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (270 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Okoličné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny (380 m od vody)Liptovský Mikuláš – Podbreziny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (450 m od vody)Závažná Poruba – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (480 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (510 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (530 m od vody)Žiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (820 m od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 2,77 μg/l5 minták

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,760 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Vrbička, potok, 1997, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 118 μg/lmedián 86,0 μg/l3 vzorky

      Legmagasabb érték: Vrbička, potok, 1997, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 12,5 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Smrečianka, 2010, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 14 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      Legmagasabb 12,3 mg/lmedián 6,01 mg/l5 minták

      Legmagasabb érték: Vrbička, potok, 1997, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 56 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)17 minta, legfeljebb 1381 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 minta, legfeljebb 1250 szem
    • Rutil (TiO₂)17 minta, legfeljebb 437 szem
    • Anatas (TiO₂)16 minta, legfeljebb 219 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 minta, legfeljebb 750 szem
    • Barit (BaSO₄)13 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyrit (FeS₂)10 minta, legfeljebb 55 szem
    • Scheelit (CaWO₄)8 minta, legfeljebb 25 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)4 minta, legfeljebb 110 szem
    • Arany (Au)2 minta, legfeljebb 1 szem
    • Realgár (AsS)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    61 zrno60 m
    27/Smr1 zrno820 m

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))17 minta, legfeljebb 187 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)17 minta, legfeljebb 687 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)16 minta, legfeljebb 1437 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))16 minta, legfeljebb 406 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)16 minta, legfeljebb 75 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)16 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)16 minta, legfeljebb 437 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)16 minta, legfeljebb 500 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 minta, legfeljebb 31 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 minta, legfeljebb 12 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)4 minta, legfeljebb 277 szem
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 20,0 μg/lmedián 1,10 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 10,6 μg/lmedián 0,530 μg/l30 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 15,4 μg/lmedián 1,15 μg/l30 minták40 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: štôlňa, 1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 87,0 μg/lmedián 5,00 μg/l30 minták40 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,0900 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: drenáž, 1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 250 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 216 μg/lmedián 11,5 μg/l30 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    minerálny prameň3170 Bq/l118 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie19,31 Bq/l9,31 Bq/l
    prameň1269,4 Bq/l10,6 Bq/l
    studňa437,5 Bq/l14,4 Bq/l
    potok, rieka20,280 Bq/l0,210 Bq/l
    iné110,2 Bq/l10,2 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie17,87 Bq/l7,87 Bq/l
    upravený prameň240,3 Bq/l38,2 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Au1×

    Bányászati tárgyak típusai

    • štôlňa2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Št. v Žiarskej dolineštôlňaDrahokovová mineralizácia?1832660 m
    Št. v Žiarskej dolineštôlňaAu ?850 m

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Liptovský Ján – Luhy nad priehradouštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o.2,7 km

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    SmrečiankaŽelezné rudypyrit, pyrotínmineralogický výskyt590 m
    SkalaPyritpyritmineralogický výskyt3,8 km
    JalovecMedené rudyCu, Femineralogický výskyt4,5 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    290 vrtov v pásme 3 km, z toho 115 hidrogeológiai és 175 egyéb; archív jelentésszámmal 290.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m166×
    • 10–30 m96×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Liptovský Mikuláš – Podbreziny8,5 m42017 100Cb13.pdf40 m
    Liptovský Mikuláš – Podbreziny10,7 m42017 100Cd67.pdf50 m
    Okoličnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m30411 100Cd102.pdf70 m
    LK-13hydrogeologický10,0 m3041170 m
    Liptovský Mikuláš – Okoličnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,5 m51359 100Cd73.pdf90 m
    Liptovský Mikuláš – Podbreziny6,1 m42017 100Cb11.pdf120 m
    Liptovský Mikuláš – Podbrezinyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,1 m42017 100Cb8.pdf120 m
    Liptovský Mikuláš – Podbreziny11,7 m42017 100Cd66.pdf120 m
    Liptovský Mikuláš – Podbreziny11,7 m42017 100Cd68.pdf130 m
    Liptovský Mikulášúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,5 m88653 100Cd136.pdf130 m
    Liptovský Mikulášširokoprofilový vrt10,2 m34507 100Cd56.pdf140 m
    V-2ložiskový11,8 m3020140 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Liptovský Ján – B-128 °C–120 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný4,1 km
    Liptovský Ján – B-229 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný4,2 km
    Liptovský Ján – vrt29 °C30,0 l/s95 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov4,3 km
    Liptovský Trnovec – ZGL-2/A61 °C31,0 l/s2500 mNa-HCO3využívaný5,3 km
    Pavčina Lehota – FGL-132 °C–2129 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný6,9 km
    Liptovská Kokava – ZGL-343 °C–2373 mCa-HCO3nevyužívaný9,8 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 516170 m
    kategória Liptovský Jántermálne kúpalisko––13,3 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 515,3 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3015,5 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 515,7 km
    FGL-1geotermálna voda22 – 385 – 1515,8 km
    ZGL-2/Ageotermálna voda55 – 8031 – 5017,3 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Liptovský Mikuláš – VelvetexSK1000500P660 m
    Liptovský Mikuláš – Kožiarske závodySK1000500P830 m
    Veterná Poruba – skládka I.SK2003300F1,2 km
    Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s.SK1000500P2,8 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Žiar–1992–580 m
    Žiar ( Chraste) – Žiar75 m²1990–920 m
    Okoličné pri vodnom areáli – Liptovský Mikuláš–1988–990 m
    Závažná Poruba – Okoličné2 500 m²1992–1,2 km
    Veterná Poruba35 412 m²1994monitorovaná1,3 km
    Okoličné – rybníky – Okoličné–––1,6 km
    Trstené–––1,8 km
    Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba500 m²––2,1 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy79×
    • Skalné zrútenia3×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny68×
    • Stabilizovaný10×
    • Aktívny4×

    Jelenlegi állapot

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00034×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Lipt. Mikuláš1 horgászvíz · 10 km35Smrečianka35

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág