Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones Actividad baja · promedio de un coto de pesca 06:00–08:00 Smrečianka, puntuación de la ventana 26. La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04. Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro. Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno. La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden. Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua. Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso. Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca. Cargando el modelo de terreno 3D… Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente. Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima. Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno 0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador. Agua contaminada en Eslovaquia Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 140 mg/l, mäkká voda (4,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 0,867 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 62. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Št. v Žiarskej doline (štôlňa), 660 m od vody. 2vzorky so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 5,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Smrečianka). 290vrtov do 3 km 393 rozborov vody v okolí Z toho 290 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 61°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Liptovský Trnovec – ZGL-2/A, výdatnosť 31,0 l/s, 5,3 km od vody. 19lokalít do 3 km 4 záťaže, 15 skládok Najbližšia záťaž: Liptovský Mikuláš – Velvetex, 660 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 12záznamov do 5 km 1 ložisko, 11 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 82plôch do 3 km 4 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,27typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,7°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,83 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 140mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 40 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 14. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 290 vrtov v pásme 3 km, z toho 115 hydrogeologických a 175 ostatných; s číslom archívnej správy 290. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están Cuenca: Váh
Ahora junto al agua
Hoy en el curso de agua Smrečianka
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
Mejor franja horaria de hoy
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Estado del agua en el curso de agua
Niveles de agua en el curso de agua
Estación Estado Cambio Temperatura valle Žiarska 66 cm 1,2 °C Perfil de elevación del curso de agua
Terreno en 3D
Imágenes históricas



Contaminación del agua en el curso de agua Smrečianka
Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Smrečianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Puntos kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidez del agua
Dureza del agua
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0979 mg/l41. percentil2,95 mg/l18. percentil5,95 mg/l15. percentil85,2 mg/l15. percentil23,6 mg/l13. percentil2,99 mg/l12. percentil0,995 mg/l10. percentil14,7 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,27 mg/l52. percentil0,111 mg/l50. percentil0,111 mg/l45. percentil1,70 mg/l5. percentilMetales
0,188 mg/l73. percentil74,2 μg/l53. percentil6,63 μg/l49. percentil24,9 μg/l45. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,867 mg/kg95. percentil19,6 mg/kg89. percentil0,493 mg/kg86. percentil4,00 mg/kg81. percentil0,617 mg/kg81. percentil0,353 mg/kg81. percentil23,5 mg/kg79. percentil1,43 mg/kg79. percentil28,6 mg/kg67. percentil107 mg/kg60. percentil75,9 mg/kg56. percentil24,2 mg/kg48. percentil66,4 mg/kg46. percentil0,0692 mg/kg28. percentil6,76 mg/kg23. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,86 %89. percentil0,967 %68. percentil6,14 %66. percentil943 mg/kg62. percentil1,00 %60. percentil4341 mg/kg46. percentil2,54 %41. percentil1,43 %30. percentil593 mg/kg17. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
22,4 mg/kg95. percentil2,20 mg/kg90. percentil109 mg/kg87. percentil527 mg/kg76. percentil32,7 mg/kg74. percentil62,2 mg/kg61. percentil29,2 mg/kg48. percentil119 mg/kg34. percentil344 mg/kg30. percentil53,1 mg/kg30. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,51 %85. percentil7,31 ppm50. percentil2,44 ppm32. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 6 1 zrno 60 m 27/Smr 1 zrno 820 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 3 170 Bq/l 118 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 9,31 Bq/l 9,31 Bq/l fuente 12 69,4 Bq/l 10,6 Bq/l studňa 4 37,5 Bq/l 14,4 Bq/l potok, rieka 2 0,280 Bq/l 0,210 Bq/l iné 1 10,2 Bq/l 10,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 7,87 Bq/l 7,87 Bq/l upravený prameň 2 40,3 Bq/l 38,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nombre Especie Ťažené Ukončenie Od vody Št. v Žiarskej doline štôlňa Drahokovová mineralizácia? 1832 660 m Št. v Žiarskej doline štôlňa Au ? 850 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 2,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metales Especie Od vody Smrečianka Železné rudy pyrit, pyrotín mineralogický výskyt 590 m Skala Pyrit pyrit mineralogický výskyt 3,8 km Jalovec Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 4,5 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Ubicación Especie Profundidad Archívna správa Od vody Liptovský Mikuláš – Podbreziny 8,5 m 42017 100Cb13.pdf40 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 10,7 m 42017 100Cd67.pdf50 m Okoličné úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 30411 100Cd102.pdf70 m LK-13 hydrogeologický 10,0 m 3041170 m Liptovský Mikuláš – Okoličné úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,5 m 51359 100Cd73.pdf90 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 6,1 m 42017 100Cb11.pdf120 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,1 m 42017 100Cb8.pdf120 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 11,7 m 42017 100Cd66.pdf120 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 11,7 m 42017 100Cd68.pdf130 m Liptovský Mikuláš úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,5 m 88653 100Cd136.pdf130 m Liptovský Mikuláš širokoprofilový vrt 10,2 m 34507 100Cd56.pdf140 m V-2 ložiskový 11,8 m 3020140 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Profundidad Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 4,1 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 4,2 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 4,3 km Liptovský Trnovec – ZGL-2/A 61 °C 31,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 5,3 km Pavčina Lehota – FGL-1 32 °C – 2129 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,9 km Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 9,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente Especie Temperatura del agua (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 170 m kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 3,3 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 5,3 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 5,5 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 5,7 km FGL-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 5,8 km ZGL-2/A geotermálna voda 55 – 80 31 – 50 1 7,3 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Ubicación Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Liptovský Mikuláš – Velvetex SK1000500P 660 m Liptovský Mikuláš – Kožiarske závody SK1000500P 830 m Veterná Poruba – skládka I. SK2003300F 1,2 km Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s. SK1000500P 2,8 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Žiar – 1992 – 580 m Žiar ( Chraste) – Žiar 75 m² 1990 – 920 m Okoličné pri vodnom areáli – Liptovský Mikuláš – 1988 – 990 m Závažná Poruba – Okoličné 2 500 m² 1992 – 1,2 km Veterná Poruba 35 412 m² 1994 monitorovaná 1,3 km Okoličné – rybníky – Okoličné – – – 1,6 km Trstené – – – 1,8 km Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba 500 m² – – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizaciones y ubicación
Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy
Más cursos de agua cercanos
Salmónido – tramo de la truchaJalovecký potok
1 coto de pescaŠtrkovisko Okoličné
1 coto de pesca
Salmónido – tramo de la truchaPetruška
1 coto de pesca
Salmónido – tramo de la truchaTrnovec
1 coto de pesca
CiprínidoVN Liptovská Mara
1 coto de pesca
Salmónido – tramo de la truchaDemänovka
1 coto de pesca
Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco
26de 100
1445cotos de pesca
Color del mapa
Cargando el mapa…
inferiorsuperior
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
ArsénicoAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,77 μg/l5 vzoriek
CobreCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
AntimonioSbmierne zvýšená
najvyššie 0,760 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 118 μg/lmedián 86,0 μg/l3 vzorky
CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 13,0 μg/lmedián 12,5 μg/l2 vzorky
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,3 mg/lmedián 6,01 mg/l5 vzoriek
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,10 μg/l30 vzoriek
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,6 μg/lmedián 0,530 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,4 μg/lmedián 1,15 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 87,0 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
AluminioAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
MercurioHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
SelenioSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
CincZnmierne zvýšená
najvyššie 216 μg/lmedián 11,5 μg/l30 vzoriek
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia