Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Smrečianka, score de la fenêtre 26. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 140 mg/l, mäkká voda (4,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 0,867 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 62. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Št. v Žiarskej doline (štôlňa), 660 m od vody. 2vzorky so zlatom 13 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 5,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Smrečianka). 290vrtov do 3 km 393 rozborov vody v okolí Z toho 290 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 61°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Liptovský Trnovec – ZGL-2/A, výdatnosť 31,0 l/s, 5,3 km od vody. 19lokalít do 3 km 4 záťaže, 15 skládok Najbližšia záťaž: Liptovský Mikuláš – Velvetex, 660 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 12záznamov do 5 km 1 ložisko, 11 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 82plôch do 3 km 4 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,27typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,7°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,83 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 140mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 40 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Smrečianka, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 14. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Vrbička, potok, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 290 vrtov v pásme 3 km, z toho 115 hydrogeologických a 175 ostatných; s číslom archívnej správy 290. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Váh
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Smrečianka
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température vallée Žiarska 66 cm 1,2 °C Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Smrečianka
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Smrečianka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0979 mg/l41. percentil2,95 mg/l18. percentil5,95 mg/l15. percentil85,2 mg/l15. percentil23,6 mg/l13. percentil2,99 mg/l12. percentil0,995 mg/l10. percentil14,7 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,27 mg/l52. percentil0,111 mg/l50. percentil0,111 mg/l45. percentil1,70 mg/l5. percentilMétaux
0,188 mg/l73. percentil74,2 μg/l53. percentil6,63 μg/l49. percentil24,9 μg/l45. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,867 mg/kg95. percentil19,6 mg/kg89. percentil0,493 mg/kg86. percentil4,00 mg/kg81. percentil0,617 mg/kg81. percentil0,353 mg/kg81. percentil23,5 mg/kg79. percentil1,43 mg/kg79. percentil28,6 mg/kg67. percentil107 mg/kg60. percentil75,9 mg/kg56. percentil24,2 mg/kg48. percentil66,4 mg/kg46. percentil0,0692 mg/kg28. percentil6,76 mg/kg23. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,86 %89. percentil0,967 %68. percentil6,14 %66. percentil943 mg/kg62. percentil1,00 %60. percentil4 341 mg/kg46. percentil2,54 %41. percentil1,43 %30. percentil593 mg/kg17. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
22,4 mg/kg95. percentil2,20 mg/kg90. percentil109 mg/kg87. percentil527 mg/kg76. percentil32,7 mg/kg74. percentil62,2 mg/kg61. percentil29,2 mg/kg48. percentil119 mg/kg34. percentil344 mg/kg30. percentil53,1 mg/kg30. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,51 %85. percentil7,31 ppm50. percentil2,44 ppm32. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 6 1 zrno 60 m 27/Smr 1 zrno 820 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 3 170 Bq/l 118 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 9,31 Bq/l 9,31 Bq/l source 12 69,4 Bq/l 10,6 Bq/l studňa 4 37,5 Bq/l 14,4 Bq/l potok, rieka 2 0,280 Bq/l 0,210 Bq/l iné 1 10,2 Bq/l 10,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 7,87 Bq/l 7,87 Bq/l upravený prameň 2 40,3 Bq/l 38,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Št. v Žiarskej doline štôlňa Drahokovová mineralizácia? 1832 660 m Št. v Žiarskej doline štôlňa Au ? 850 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 2,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Smrečianka Železné rudy pyrit, pyrotín mineralogický výskyt 590 m Skala Pyrit pyrit mineralogický výskyt 3,8 km Jalovec Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 4,5 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Liptovský Mikuláš – Podbreziny 8,5 m 42017 100Cb13.pdf40 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 10,7 m 42017 100Cd67.pdf50 m Okoličné úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 30411 100Cd102.pdf70 m LK-13 hydrogeologický 10,0 m 3041170 m Liptovský Mikuláš – Okoličné úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,5 m 51359 100Cd73.pdf90 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 6,1 m 42017 100Cb11.pdf120 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,1 m 42017 100Cb8.pdf120 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 11,7 m 42017 100Cd66.pdf120 m Liptovský Mikuláš – Podbreziny 11,7 m 42017 100Cd68.pdf130 m Liptovský Mikuláš úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,5 m 88653 100Cd136.pdf130 m Liptovský Mikuláš širokoprofilový vrt 10,2 m 34507 100Cd56.pdf140 m V-2 ložiskový 11,8 m 3020140 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 4,1 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 4,2 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 4,3 km Liptovský Trnovec – ZGL-2/A 61 °C 31,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 5,3 km Pavčina Lehota – FGL-1 32 °C – 2129 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 6,9 km Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 9,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 170 m kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 3,3 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 5,3 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 5,5 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 5,7 km FGL-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 5,8 km ZGL-2/A geotermálna voda 55 – 80 31 – 50 1 7,3 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Liptovský Mikuláš – Velvetex SK1000500P 660 m Liptovský Mikuláš – Kožiarske závody SK1000500P 830 m Veterná Poruba – skládka I. SK2003300F 1,2 km Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s. SK1000500P 2,8 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Žiar – 1992 – 580 m Žiar ( Chraste) – Žiar 75 m² 1990 – 920 m Okoličné pri vodnom areáli – Liptovský Mikuláš – 1988 – 990 m Závažná Poruba – Okoličné 2 500 m² 1992 – 1,2 km Veterná Poruba 35 412 m² 1994 monitorovaná 1,3 km Okoličné – rybníky – Okoličné – – – 1,6 km Trstené – – – 1,8 km Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba 500 m² – – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteJalovecký potok
1 parcours de pêcheŠtrkovisko Okoličné
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truitePetruška
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteTrnovec
1 parcours de pêche
CyprinidésVN Liptovská Mara
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteDemänovka
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
26de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,77 μg/l5 vzoriek
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 0,760 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 118 μg/lmedián 86,0 μg/l3 vzorky
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 13,0 μg/lmedián 12,5 μg/l2 vzorky
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,3 mg/lmedián 6,01 mg/l5 vzoriek
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
CuivreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,10 μg/l30 vzoriek
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,6 μg/lmedián 0,530 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,4 μg/lmedián 1,15 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 87,0 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ZincZnmierne zvýšená
najvyššie 216 μg/lmedián 11,5 μg/l30 vzoriek
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia