Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Неслуша

Басейн: ВагКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
0,6km
край
Жилінський край
Аерофотознімок водотоку ВН Неслуша з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Неслуша

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Неслуша, оцінка вікна 17.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:46.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    3603653703753800,0 км0,2 км0,4 км0,6 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 376 до 365 м н. р. м. на 0,6 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    365 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    365 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    376 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Неслуша за 2018 рік
    2018знято 21 трав. 2018
    Аерофотознімок водотоку ВН Неслуша за 2021 рік
    2021знято 10 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку ВН Неслуша за 2024 рік
    2024знято 24 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Неслуша

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Nesluša

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 334 mg/l, stredne tvrdá voda (11,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 119 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 757 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rudinský, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    180vrtov do 3 km

    133 rozborov vody v okolí

    Z toho 179 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    25lokalít do 3 km

    4 záťaže, 21 skládok

    Najbližšia záťaž: Nesluša – skládka PO a KO I, 320 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    1 ložisko, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    79plôch do 3 km

    6 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Kysuce100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,06typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    11,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    334mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа67,6 мг/л55. percentil
    • ДраслікK3,12 мг/л52. percentil
    • НатрійНа8,92 мг/л50. percentil
    • ХлоридиЦл7,87 мг/л47. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3200 мг/л45. percentil
    • СульфатиSO430,3 мг/л35. percentil
    • ФторидиF0,0723 мг/л25. percentil
    • МагнійМґ7,29 мг/л21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO38,64 мг/л67. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,232 мг/л63. percentil
    • АмоніумNH40,123 мг/л54. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,62 мг/л36. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн19,9 μg/l86. percentil
    • МарганецьМн12,6 μg/l26. percentil
    • ЗалізоФе0,0344 мг/л13. percentil
    • АлюмінійАл14,6 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ХромЦр119 мг/кг89. percentil
    • ЦинкЗн162 мг/кг83. percentil
    • СеленСе0,420 мг/кг80. percentil
    • ОловоПб23,4 мг/кг79. percentil
    • НікельНі32,7 мг/кг77. percentil
    • МідьЦу31,9 мг/кг75. percentil
    • РтутьГґ0,187 мг/кг72. percentil
    • КобальтЦо9,53 мг/кг66. percentil
    • БізмутБі0,240 мг/кг59. percentil
    • ЦінСн2,85 мг/кг58. percentil
    • АрсенАс6,10 мг/кг43. percentil
    • ВанадійV64,0 мг/кг40. percentil
    • КадмійЦд0,144 мг/кг39. percentil
    • МолібденМо0,294 мг/кг32. percentil
    • АнтимонСб0,323 мг/кг14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа5,69 %84. percentil
    • ФосфорP1 093 мг/кг76. percentil
    • МарганецьМн835 мг/кг49. percentil
    • ЗалізоФе2,57 %43. percentil
    • МагнійМґ0,823 %43. percentil
    • ДраслікK1,39 %31. percentil
    • АлюмінійАл4,87 %22. percentil
    • НатрійНа0,711 %19. percentil
    • ТітанТі3 566 мг/кг17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр182 мг/кг80. percentil
    • ЛітіумЛі33,9 мг/кг71. percentil
    • БорB67,4 мг/кг70. percentil
    • БаріумБа448 мг/кг54. percentil
    • ҐаліумҐа12,4 мг/кг37. percentil
    • ЦерЦе54,1 мг/кг32. percentil
    • РубідіумРб78,4 мг/кг25. percentil
    • ЗірконЗр321 мг/кг25. percentil
    • БерилійБе0,927 мг/кг24. percentil
    • ИтріумY19,4 мг/кг14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,42 ppm29. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,75 ppm25. percentil
    • Калій (K)K1,20 %20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)337–582m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek393m н. р. м.
    • Середній ухил6,0°
    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky850mm

    Geomorfologické celky

    • Яворніки100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nesluša – skládka PO a KO I – SK2001800F (320 m od vody)Kysucké Nové Mesto – mestská skládka TKO – SK1000500P (1,8 km od vody)Kysucké Nové Mesto – NN Slovakia – SK1000500P (1,8 km od vody)Kysucké Nové Mesto – KINEX-KLF – SK1000500P (2,4 km od vody)Nesluša – nedá sa odhadnúť (360 m od vody)Nesluša – skládka PO a KO – Nesluša – trvalý (500 m od vody)Rudina – trvalý (1,0 km od vody)Rudinka – trvalý (1,2 km od vody)Rudina – trvalý (1,4 km od vody)Rudinka – trvalý (1,5 km od vody)Oškerda – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Kysucké Nové Mesto – Oškerda – trvalý (1,8 km od vody)Nesluša – nijaký (1,8 km od vody)Rudinka – občasný (1,8 km od vody)Nesluša – nijaký (1,8 km od vody)Rudinka – nijaký (1,9 km od vody)Nesluša – trvalý (1,9 km od vody)Nesluša – nijaký (2,0 km od vody)Kysucké Nové Mesto – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Kysucké Nové Mesto – Oškerda – trvalý (2,0 km od vody)Brodno 6 – Brodno – nijaký (2,1 km od vody)Brodno 1 – Brodno – nijaký (2,6 km od vody)Brodno 7 – Brodno – nijaký (2,8 km od vody)Snežnica – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Brodno 3 – Brodno – nijaký (3,0 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (8,1 km od vody)Snežnica – stavebný kameň (3,0 km od vody)Rudina – keramické íly (1,2 km od vody)Nesluša – keramické íly (1,9 km od vody)Divina – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Rudinská – stavebný kameň – pieskovec (5,0 km od vody)Rochovica – všeobecná geológia (2,3 km od vody)Brodno – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Divina – mineralógia (4,4 km od vody)RUDINA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)RUDINA – Zosuvy (650 m od vody)NESLUSA – Zosuvy (670 m od vody)RUDINA – Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)RUDINA – Svahové prúdy (990 m od vody)RUDINA – Zosuvy (1,0 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,3 km od vody)Nesluça – Skalné zrútenia (1,3 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,5 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,7 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,7 km od vody)SULKOV – Zosuvy (1,8 km od vody)RUDINSKÁ – Zosuvy (1,8 km od vody)RUDINSKÁ – Zosuvy (1,9 km od vody)OSKERDA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)RUDINA – Zosuvy (2,1 km od vody)RUDINA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (2,2 km od vody)OSKERDA – Zosuvy (2,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)RUDINKA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,8 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)BUDATINSKA LEHOTA – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Rudina – Neslušenka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (840 m od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kysucké Nové Mesto – negatívny vrt (1,2 km od vody)Rudina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)– monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kysucké Nové Město – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)– monitorovací vrt (1,3 km od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)– monitorovací vrt (1,4 km od vody)Kysucké Nové Mesto – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Rudina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rudina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Město – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Oškerda – negatívny vrt (2,0 km od vody)Rudinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rudinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rudinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 757 μg/lmedián 757 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,10 μg/lmedián 4,40 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Neslušanky, potok, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,40 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Neslušanky, potok, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 980 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,32 μg/lmedián 0,600 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,49 мг/лmedián 9,49 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 420 μg/lmedián 119 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 мг/лmedián 0,0100 мг/л10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 11,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,30 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело38,29 Bq/l4,20 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie11,05 Bq/l1,05 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Снежніцаstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,0 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    180 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 123 ostatných; s číslom archívnej správy 179.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м109×
    • 10–30 м41×
    • 30–100 м0×
    • 100–300 м1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    VN18-1životné prostredie–9644470 м
    VN18-3životné prostredie–96444110 м
    NE-7inžiniersko-geologický16,0 м86297170 м
    Рудіна – Неслушенкаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м52185 98Ba69.pdf200 м
    VN18-4životné prostredie–96444250 м
    VN18-2životné prostredie–96444280 м
    NE-1inžiniersko-geologický6,0 м86297520 м
    DUB-1inžiniersko-geologický3,0 м86297660 м
    Кисуцке Нове Местоúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 м37124 98Ba62.pdf670 м
    RU-3inžiniersko-geologický4,0 м86297770 м
    Рудінаširokoprofilový vrt–26726 98Ab6.pdf840 м
    RU-2inžiniersko-geologický3,5 м86297850 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 552,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Nesluša – skládka PO a KO ISK2001800F320 м
    Кисуцке Нове Место – местска складка ТКОSK1000500P1,8 км
    Кисуцке Нове Место – НН СловакіаSK1000500P1,8 км
    Кисуцке Нове Место – KINEX-KLFSK1000500P2,4 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Неслуша–––360 м
    Nesluša – skládka PO a KO – Nesluša650 м²––500 м
    Рудіна350 м²––1,0 км
    Рудінка210 м²––1,2 км
    Рудіна–––1,4 км
    Рудінка480 м²––1,5 км
    Ошкерда–––1,6 км
    Кисуцке Нове Место – Ошкерда200 м²––1,8 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви77×
    • Svahové prúdy1×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални58×
    • Стабілізовани15×
    • Актівни6×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00032×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Кисуцке Нове Место1 рибальська ділянка · 0,6 км9ВН Неслуша9

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг