Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

VN Nesluša

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
0,6km
Region
Region Žilina
Luftbild von Fließgewässer VN Nesluša mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer VN Nesluša

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Nesluša, Fensterpunktzahl 18.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 04:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    3603653703753800,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 376 bis 365 m ü.d.M. über 0,6 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    365 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    365 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    376 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Nesluša von 2018
    2018abgebildet 21. Mai 2018
    Luftbild Fließgewässer VN Nesluša von 2021
    2021abgebildet 10. Sept. 2021
    Luftbild Fließgewässer VN Nesluša von 2024
    2024abgebildet 24. Aug. 2024

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Nesluša

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Nesluša

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 334 mg/l, stredne tvrdá voda (11,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 119 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 757 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rudinský, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    180vrtov do 3 km

    133 rozborov vody v okolí

    Z toho 179 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    25lokalít do 3 km

    4 záťaže, 21 skládok

    Najbližšia záťaž: Nesluša – skládka PO a KO I, 320 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    1 ložisko, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    79plôch do 3 km

    6 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Kysuce100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,06typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    11,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    334mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalziumCa67,6 mg/l55. percentil
    • DraslíkK3,12 mg/l52. percentil
    • NatriumNa8,92 mg/l50. percentil
    • ChlorideCl7,87 mg/l47. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3200 mg/l45. percentil
    • SulfateSO430,3 mg/l35. percentil
    • FluorideF0,0723 mg/l25. percentil
    • MagnesiumMg7,29 mg/l21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO38,64 mg/l67. percentil
    • FosforečnanyPO40,232 mg/l63. percentil
    • AmóniumNH40,123 mg/l54. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,62 mg/l36. percentil

    Metalle

    • ZinkZn19,9 μg/l86. percentil
    • ManganMn12,6 μg/l26. percentil
    • EisenFe0,0344 mg/l13. percentil
    • AluminiumAl14,6 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromCr119 mg/kg89. percentil
    • ZinkZn162 mg/kg83. percentil
    • SelenSe0,420 mg/kg80. percentil
    • FührenPb23,4 mg/kg79. percentil
    • NickelNi32,7 mg/kg77. percentil
    • KupferCu31,9 mg/kg75. percentil
    • QuecksilberHg0,187 mg/kg72. percentil
    • KobaltCo9,53 mg/kg66. percentil
    • BizmutBi0,240 mg/kg59. percentil
    • CínSn2,85 mg/kg58. percentil
    • ArsenAs6,10 mg/kg43. percentil
    • VanadiumV64,0 mg/kg40. percentil
    • CadmiumCd0,144 mg/kg39. percentil
    • MolybdänMo0,294 mg/kg32. percentil
    • AntimonSb0,323 mg/kg14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalziumCa5,69 %84. percentil
    • PhosphorP1.093 mg/kg76. percentil
    • ManganMn835 mg/kg49. percentil
    • EisenFe2,57 %43. percentil
    • MagnesiumMg0,823 %43. percentil
    • DraslíkK1,39 %31. percentil
    • AluminiumAl4,87 %22. percentil
    • NatriumNa0,711 %19. percentil
    • TitánTi3.566 mg/kg17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr182 mg/kg80. percentil
    • LítiumLi33,9 mg/kg71. percentil
    • BorB67,4 mg/kg70. percentil
    • BáriumBa448 mg/kg54. percentil
    • GáliumGa12,4 mg/kg37. percentil
    • CérCe54,1 mg/kg32. percentil
    • RubídiumRb78,4 mg/kg25. percentil
    • ZirkónZr321 mg/kg25. percentil
    • BerylliumBe0,927 mg/kg24. percentil
    • YtriumY19,4 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,42 ppm29. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,75 ppm25. percentil
    • Kalium (K)K1,20 %20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky850mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nesluša – skládka PO a KO I – SK2001800F (320 m od vody)Kysucké Nové Mesto – mestská skládka TKO – SK1000500P (1,8 km od vody)Kysucké Nové Mesto – NN Slovakia – SK1000500P (1,8 km od vody)Kysucké Nové Mesto – KINEX-KLF – SK1000500P (2,4 km od vody)Nesluša – nedá sa odhadnúť (360 m od vody)Nesluša – skládka PO a KO – Nesluša – trvalý (500 m od vody)Rudina – trvalý (1,0 km od vody)Rudinka – trvalý (1,2 km od vody)Rudina – trvalý (1,4 km od vody)Rudinka – trvalý (1,5 km od vody)Oškerda – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Kysucké Nové Mesto – Oškerda – trvalý (1,8 km od vody)Nesluša – nijaký (1,8 km od vody)Rudinka – občasný (1,8 km od vody)Nesluša – nijaký (1,8 km od vody)Rudinka – nijaký (1,9 km od vody)Nesluša – trvalý (1,9 km od vody)Nesluša – nijaký (2,0 km od vody)Kysucké Nové Mesto – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Kysucké Nové Mesto – Oškerda – trvalý (2,0 km od vody)Brodno 6 – Brodno – nijaký (2,1 km od vody)Brodno 1 – Brodno – nijaký (2,6 km od vody)Brodno 7 – Brodno – nijaký (2,8 km od vody)Snežnica – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Brodno 3 – Brodno – nijaký (3,0 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (8,1 km od vody)Snežnica – stavebný kameň (3,0 km od vody)Rudina – keramické íly (1,2 km od vody)Nesluša – keramické íly (1,9 km od vody)Divina – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Rudinská – stavebný kameň – pieskovec (5,0 km od vody)Rochovica – všeobecná geológia (2,3 km od vody)Brodno – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Divina – mineralógia (4,4 km od vody)RUDINA – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)RUDINA – Zosuvy (650 m od vody)NESLUSA – Zosuvy (670 m od vody)RUDINA – Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)RUDINA – Svahové prúdy (990 m od vody)RUDINA – Zosuvy (1,0 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,3 km od vody)Nesluça – Skalné zrútenia (1,3 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,5 km od vody)RUDINA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,7 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (1,7 km od vody)SULKOV – Zosuvy (1,8 km od vody)RUDINSKÁ – Zosuvy (1,8 km od vody)RUDINSKÁ – Zosuvy (1,9 km od vody)OSKERDA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)RUDINA – Zosuvy (2,1 km od vody)RUDINA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (2,2 km od vody)OSKERDA – Zosuvy (2,2 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)RUDINKA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)NESLUSA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,8 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)RUDINSKA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)BUDATINSKA LEHOTA – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Rudina – Neslušenka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (840 m od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kysucké Nové Mesto – negatívny vrt (1,2 km od vody)Rudina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)– monitorovací vrt (1,2 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kysucké Nové Město – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)– monitorovací vrt (1,3 km od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)– monitorovací vrt (1,4 km od vody)Kysucké Nové Mesto – pozorovací vrt SHMÚ (1,4 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Rudina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rudina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Město – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Kysucké Nové Město – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rudina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Oškerda – negatívny vrt (2,0 km od vody)Rudinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kysucké Nové Mesto – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rudinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rudinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 757 μg/lmedián 757 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,10 μg/lmedián 4,40 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Neslušanky, potok, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,40 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Neslušanky, potok, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 980 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,32 μg/lmedián 0,600 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,49 mg/lmedián 9,49 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 420 μg/lmedián 119 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 11,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,30 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    Quelle38,29 Bq/l4,20 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie11,05 Bq/l1,05 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Snežnicastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    180 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 123 ostatných; s číslom archívnej správy 179.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m109×
    • 10–30 m41×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    VN18-1životné prostredie–9644470 m
    VN18-3životné prostredie–96444110 m
    NE-7inžiniersko-geologický16,0 m86297170 m
    Rudina – Neslušenkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m52185 98Ba69.pdf200 m
    VN18-4životné prostredie–96444250 m
    VN18-2životné prostredie–96444280 m
    NE-1inžiniersko-geologický6,0 m86297520 m
    DUB-1inžiniersko-geologický3,0 m86297660 m
    Kysucké Nové Mestoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m37124 98Ba62.pdf670 m
    RU-3inžiniersko-geologický4,0 m86297770 m
    Rudinaširokoprofilový vrt–26726 98Ab6.pdf840 m
    RU-2inžiniersko-geologický3,5 m86297850 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 552,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Nesluša – skládka PO a KO ISK2001800F320 m
    Kysucké Nové Mesto – mestská skládka TKOSK1000500P1,8 km
    Kysucké Nové Mesto – NN SlovakiaSK1000500P1,8 km
    Kysucké Nové Mesto – KINEX-KLFSK1000500P2,4 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nesluša–––360 m
    Nesluša – skládka PO a KO – Nesluša650 m²––500 m
    Rudina350 m²––1,0 km
    Rudinka210 m²––1,2 km
    Rudina–––1,4 km
    Rudinka480 m²––1,5 km
    Oškerda–––1,6 km
    Kysucké Nové Mesto – Oškerda200 m²––1,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy77×
    • Svahové prúdy1×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny58×
    • Stabilizovaný15×
    • Aktívny6×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00032×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Kysucké Nové Mesto1 Fischereirevier · 0,6 km12VN Nesluša12

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag