Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 VN Nesluša, ablakpontszám 23. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. pH 8,1modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃ Mineralizáció 334 mg/l, közepesen kemény víz (11,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Króm 119 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 89. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 55 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 46NGY/H dózisteljesítmény 21. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 0objektum 3 km-en belül A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel. 0aranyat tartalmazó minta A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 2 9 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Stroncium 757 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 96. percentilis (Rudinský, potok). 180fúrás 3 km-en belül 133 vízelemzés a közelben Közülük 179-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 5 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül. 25Telephelyek 3 km-en belül 4 környezeti terhelés, 21 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Nesluša – skládka PO a KO I, 320 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 6bejegyzés 5 km-en belül 1 telep, 5 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 79terület 3 km-en belül 6 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 1 pontjából 0-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,06tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 11,1°dH, közepesen kemény Kalcium és magnézium összege (1,99 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 334mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 46ngy/h a levegőben Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. +50nT 50-50 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -59mGal maradék −14,8 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben 20 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m². A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Rudinský, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Neslušanky, potok1997, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Neslušanky, potok1997, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Rudinský, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 58. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine1997, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine1997, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine1997, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Rudinský, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Rudinský, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 180 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 57 hidrogeológiai és 123 egyéb; archív jelentés számával: 179. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) VN Nesluša vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: víztározó
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Nesluša vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) VN Nesluša vízfolyás geológiája és geokémiája
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
Kvaterneri fedezet
Tekonikus egységek
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Fő hidrogénező régió
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
67,6 mg/l55. percentilis3,12 mg/l52. percentilis8,92 mg/l50. percentilis7,87 mg/l47. percentilis200 mg/l45. percentilis30,3 mg/l35. percentilis0,0723 mg/l25. percentilis7,29 mg/l21. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
8,64 mg/l67. percentilis0,232 mg/l63. percentilis0,123 mg/l54. percentilis2,62 mg/l36. percentilisFémek
19,9 μg/l86. percentilis12,6 μg/l26. percentilis0,0344 mg/l13. percentilis14,6 μg/l11. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
119 mg/kg89. percentilis162 mg/kg83. percentilis0,420 mg/kg80. percentilis23,4 mg/kg79. percentilis32,7 mg/kg77. percentilis31,9 mg/kg75. percentilis0,187 mg/kg72. percentilis9,53 mg/kg66. percentilis0,240 mg/kg59. percentilis2,85 mg/kg58. percentilis6,10 mg/kg43. percentilis64,0 mg/kg40. percentilis0,144 mg/kg39. percentilis0,294 mg/kg32. percentilis0,323 mg/kg14. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
5,69 %84. percentilis1 093 mg/kg76. percentilis835 mg/kg49. percentilis2,57 %43. percentilis0,823 %43. percentilis1,39 %31. percentilis4,87 %22. percentilis0,711 %19. percentilis3 566 mg/kg17. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
182 mg/kg80. percentilis33,9 mg/kg71. percentilis67,4 mg/kg70. percentilis448 mg/kg54. percentilis12,4 mg/kg37. percentilis54,1 mg/kg32. percentilis78,4 mg/kg25. percentilis321 mg/kg25. percentilis0,927 mg/kg24. percentilis19,4 mg/kg14. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
2,42 ppm29. percentilis6,75 ppm25. percentilis1,20 %20. percentilis1 851 Bq/m²65. percentilisGeofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső forrás 3 8,29 Bq/l 4,20 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 1,05 Bq/l 1,05 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Snežnica építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie 3,0 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből VN18-1 környezet – 9644470 m VN18-3 környezet – 96444110 m NE-7 mérnök-geológiai 16,0 m 86297170 m Rudina – Neslušenka keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 8,0 m 52185 98Ba69.pdf200 m VN18-4 környezet – 96444250 m VN18-2 környezet – 96444280 m NE-1 mérnök-geológiai 6,0 m 86297520 m Tölgy-1 mérnök-geológiai 3,0 m 86297660 m Kisucaújhely keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 7,0 m 37124 98Ba62.pdf670 m RU-3 mérnök-geológiai 4,0 m 86297770 m Rudina széles átmérőjű fúrólyuk – 26726 98Ab6.pdf840 m RU-2 mérnök-geológiai 3,5 m 86297850 m Geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 5 2,8 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Nesluša – hulladéklerakó PO a KO I SK2001800F 320 m Kisucaújhely – mestská skládka TKO SK1000500P 1,8 km Kisucaújhely – NN Slovakia SK1000500P 1,8 km Kisucaújhely – KINEX-KLF SK1000500P 2,4 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Nesluša – – – 360 m Nesluša – hulladéklerakó PO a KO – Nesluša 650 m² – – 500 m Rudina 350 m² – – 1,0 km Rudinka 210 m² – – 1,2 km Rudina – – – 1,4 km Rudinka 480 m² – – 1,5 km Oškerda – – – 1,6 km Kisucaújhely – Oškerda 200 m² – – 1,8 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
11100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
StronciumSrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 757 μg/lmedián 757 μg/l1 minta
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,10 μg/lmedián 4,40 μg/l3 minta
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 7,40 μg/lmedián 1,20 μg/l3 minta
KadmiumCdenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsszokásos érték
Legmagasabb 1,32 μg/lmedián 0,600 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 9,49 mg/lmedián 9,49 mg/l1 minta
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4 420 μg/lmedián 119 μg/l10 minták
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 minták30 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 11,5 μg/l10 minták
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,60 μg/lmedián 1,30 μg/l10 minták
KrómCrszokásos érték
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt


