Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 VN Nesluša, skóre okna 17. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Výška terénu podél revíru a přibližná hladina. Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů). Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 2 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 757 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Rudinský, potok). 180vrtov do 3 km 133 rozborov vody v okolí Z toho 179 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 25lokalít do 3 km 4 záťaže, 21 skládok Najbližšia záťaž: Nesluša – skládka PO a KO I, 320 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 6záznamov do 5 km 1 ložisko, 5 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 79plôch do 3 km 6 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Neslušanky, potok, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Neslušanky, potok, 1997, 750 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 980 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok do Rudinského potoka v Rudine, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Rudinský, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 180 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 123 ostatných; s číslom archívnej správy 179. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku VN Nesluša
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: vodní nádrž
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku VN Nesluša
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Nesluša
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 3 8,29 Bq/l 4,20 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 1,05 Bq/l 1,05 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Snežnica stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 3,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody VN18-1 životné prostredie – 9644470 m VN18-3 životné prostredie – 96444110 m NE-7 inžiniersko-geologický 16,0 m 86297170 m Rudina – Neslušenka úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,0 m 52185 98Ba69.pdf200 m VN18-4 životné prostredie – 96444250 m VN18-2 životné prostredie – 96444280 m NE-1 inžiniersko-geologický 6,0 m 86297520 m DUB-1 inžiniersko-geologický 3,0 m 86297660 m Kysucké Nové Mesto úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,0 m 37124 98Ba62.pdf670 m RU-3 inžiniersko-geologický 4,0 m 86297770 m Rudina širokoprofilový vrt – 26726 98Ab6.pdf840 m RU-2 inžiniersko-geologický 3,5 m 86297850 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 5 2,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Nesluša – skládka PO a KO I SK2001800F 320 m Kysucké Nové Mesto – mestská skládka TKO SK1000500P 1,8 km Kysucké Nové Mesto – NN Slovakia SK1000500P 1,8 km Kysucké Nové Mesto – KINEX-KLF SK1000500P 2,4 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Nesluša – – – 360 m Nesluša – skládka PO a KO – Nesluša 650 m² – – 500 m Rudina 350 m² – – 1,0 km Rudinka 210 m² – – 1,2 km Rudina – – – 1,4 km Rudinka 480 m² – – 1,5 km Oškerda – – – 1,6 km Kysucké Nové Mesto – Oškerda 200 m² – – 1,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
11z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 757 μg/lmedián 757 μg/l1 vzorka
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,10 μg/lmedián 4,40 μg/l3 vzorky
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,40 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,32 μg/lmedián 0,600 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,49 mg/lmedián 9,49 mg/l1 vzorka
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 420 μg/lmedián 119 μg/l10 vzoriek
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
HliníkAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 24,0 μg/lmedián 11,5 μg/l10 vzoriek
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,30 μg/l10 vzoriek
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


