Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Вихиловка

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
9,8km
край
Жилінський край
Аерофотознімок водотоку Вихиловка з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Вихиловка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Вихиловка, оцінка вікна 32.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    5006007008009001 0000 км2 км4 км6 км8 км
    Висотний профіль водотоку: від 883 до 549 м н. р. м. на 9,8 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    883 м н. р. м.
    Найнижча точка
    527 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    355 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    36 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,10

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Вихиловка за 2018 рік
    2018знято 14 трав. 2018
    Аерофотознімок водотоку Вихиловка за 2021 рік
    2021знято 19 черв. 2021
    Аерофотознімок водотоку Вихиловка за 2024 рік
    2024знято 24 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Вихиловка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Vychylovka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 210 mg/l, mäkká voda (6,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 182 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    44nGy/h dávkový príkon

    12. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 11,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    9vrtov do 3 km

    309 rozborov vody v okolí

    Z toho 9 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    138plôch do 3 km

    9 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,9m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце67%SR 15 %
    • Гравій33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Kysuce100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,02typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    6,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    210mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа41,7 мг/л29. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3132 мг/л27. percentil
    • НатрійНа4,85 мг/л26. percentil
    • СульфатиSO421,3 мг/л18. percentil
    • ФторидиF0,0541 мг/л10. percentil
    • МагнійМґ4,87 мг/л10. percentil
    • ДраслікK0,921 мг/л9. percentil
    • ХлоридиЦл1,86 мг/л8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,135 мг/л57. percentil
    • НітратиNO32,07 мг/л8. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0189 мг/л8. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,33 мг/л7. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн8,65 μg/l60. percentil
    • АлюмінійАл15,5 μg/l12. percentil
    • ЗалізоФе0,0281 мг/л8. percentil
    • МарганецьМн4,45 μg/l7. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ХромЦр182 мг/кг95. percentil
    • РтутьГґ0,858 мг/кг93. percentil
    • СеленСе0,421 мг/кг80. percentil
    • КобальтЦо10,7 мг/кг78. percentil
    • НікельНі33,0 мг/кг78. percentil
    • МідьЦу25,9 мг/кг59. percentil
    • БізмутБі0,237 мг/кг58. percentil
    • ВанадійV70,3 мг/кг55. percentil
    • ОловоПб15,9 мг/кг52. percentil
    • ЦінСн2,63 мг/кг49. percentil
    • КадмійЦд0,155 мг/кг42. percentil
    • ЦинкЗн85,7 мг/кг38. percentil
    • МолібденМо0,309 мг/кг35. percentil
    • АрсенАс3,82 мг/кг10. percentil
    • АнтимонСб0,208 мг/кг4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа0,919 %60. percentil
    • МарганецьМн789 мг/кг44. percentil
    • ЗалізоФе2,49 %39. percentil
    • АлюмінійАл5,28 %38. percentil
    • ТітанТі4 080 мг/кг35. percentil
    • ДраслікK1,40 %33. percentil
    • МагнійМґ0,713 %27. percentil
    • КальційЦа1,18 %20. percentil
    • ФосфорP432 мг/кг4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB70,6 мг/кг76. percentil
    • ЛітіумЛі34,3 мг/кг73. percentil
    • ҐаліумҐа16,6 мг/кг72. percentil
    • БерилійБе1,77 мг/кг72. percentil
    • ЗірконЗр420 мг/кг56. percentil
    • РубідіумРб88,3 мг/кг50. percentil
    • ИтріумY24,0 мг/кг30. percentil
    • СтронціумСр106 мг/кг20. percentil
    • БаріумБа357 мг/кг19. percentil
    • ЦерЦе49,5 мг/кг17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    44nGy/h vo vzduchu

    rozsah 39 až 46 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,51 ppm20. percentil
    • Калій (K)K1,18 %18. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,10 ppm10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky850mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    pri ihrisku – Nová Bystrica – nijaký (290 m od vody)U Cadríka – Nová Bystrica – občasný (2,1 km od vody)Nová Bystrica – keramické íly (1,1 km od vody)Nová Bystrica – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Nová Bystrica – Rajnohovia – stavebný kameň – pieskovec (3,1 km od vody)Nová Bystrica – stavebný kameň – pieskovec (4,6 km od vody)Riečnica – stavebný kameň – zlepenec, pieskovec (4,6 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (110 m od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (280 m od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (290 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (310 m od vody)RYCIERKY – Zosuvy (320 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (440 m od vody)VYCHYLOVKA – Skalné zrútenia (450 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (510 m od vody)RYCIERKY – Zosuvy (530 m od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (540 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (570 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (640 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (650 m od vody)Nov Bystrica – Zosuvy (700 m od vody)RYCIERKY – Zosuvy (740 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (790 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (810 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (890 m od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (920 m od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (930 m od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (960 m od vody)HARVELKA – Zosuvy (970 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,1 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)RYCIERKY – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,3 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)RYCIERKY – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)RYCIERKY – Zosuvy (1,4 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,5 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,6 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,6 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,6 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,6 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,6 km od vody)Hlúž Vychylovka – Zosuvy (1,6 km od vody)NOVA BYSTRICA – Zosuvy (1,7 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)Hlúž Vychylovka – Zosuvy (1,7 km od vody)Hlúž Vychylovka – Zosuvy (1,7 km od vody)VYCHYLOVKA – Zosuvy (1,7 km od vody)Hlúž Vychylovka – Zosuvy (1,7 km od vody)Hlúž Vychylovka – Zosuvy (1,8 km od vody)Hlúž Vychylovka – Zosuvy (1,8 km od vody)Vychylovka-Podkýčerová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nová Bystrica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 3,00 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 2,95 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vychylovský, potok, 1997, 50 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,05 μg/l8 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: sútok toku Bystrice a Vychylovky, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,35 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 120 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prítok zo Skaličnej doliny, 790 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prítok zo Skaličnej doliny, 1997, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 4,50 μg/l24 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 260 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 мг/лmedián 0,00500 мг/л24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнbežná hodnota
      najvyššie 79,0 μg/lmedián 4,00 μg/l24 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň210,0 Bq/l8,04 Bq/l
    джерело45,04 Bq/l3,49 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    9 vrtov v pásme 3 km, z toho 6 hydrogeologických a 3 ostatných; s číslom archívnej správy 9.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м4×
    • 10–30 м4×
    • 30–100 м1×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    N-1inžiniersko-geologický5,0 м8377980 м
    Вихиловка-Подкичероваúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 м60413 87Cc4.pdf90 м
    Нова Бистріцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,5 м38276 87Cc3.pdf160 м
    Нова Бистріцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 м12273 87Cc1.pdf800 м
    Нова Бистріцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 м74915 87Cc5.pdf1,0 км
    N-2inžiniersko-geologický6,0 м837791,3 км
    Нова Бистріцаširokoprofilový vrt10,0 м34662 87Cc2.pdf1,7 км
    Нова Бистріцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,2 м14318 86Dd1.pdf2,3 км
    N-5inžiniersko-geologický18,0 м837792,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    pri ihrisku – Nová Bystrica300 м²1991–290 м
    У Цадріка – Нова Бистріца–––2,1 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви135×
    • Svahové prúdy2×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални100×
    • Стабілізовани27×
    • Актівни9×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00042×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova36×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick16×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Чадця1 рибальська ділянка · 9,8 км32Вихиловка32

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг