Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Vychylovka, ablakpontszám 33. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 210 mg/l, mäkká voda (6,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 182 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 44nGy/h dávkový príkon 12. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 7 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 11,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom). 9vrtov do 3 km 309 rozborov vody v okolí Z toho 9 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj. 2lokalít do 3 km 2 skládky V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 5záznamov do 5 km 5 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 138plôch do 3 km 9 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,02typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 6,9°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 210mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 44nGy/h vo vzduchu rozsah 39 až 46 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. +80nT rozsah 72 až 84 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -58mGal reziduálna -10,5 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vychylovský, potok, 1997, 50 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: sútok toku Bystrice a Vychylovky, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 120 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prítok zo Skaličnej doliny, 790 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prítok zo Skaličnej doliny, 1997, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 260 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 9 vrtov v pásme 3 km, z toho 6 hydrogeologických a 3 ostatných; s číslom archívnej správy 9. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Vychylovka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Vychylovka vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Vychylovka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
41,7 mg/l29. percentil132 mg/l27. percentil4,85 mg/l26. percentil21,3 mg/l18. percentil0,0541 mg/l10. percentil4,87 mg/l10. percentil0,921 mg/l9. percentil1,86 mg/l8. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,135 mg/l57. percentil2,07 mg/l8. percentil0,0189 mg/l8. percentil1,33 mg/l7. percentilFémek
8,65 μg/l60. percentil15,5 μg/l12. percentil0,0281 mg/l8. percentil4,45 μg/l7. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
182 mg/kg95. percentil0,858 mg/kg93. percentil0,421 mg/kg80. percentil10,7 mg/kg78. percentil33,0 mg/kg78. percentil25,9 mg/kg59. percentil0,237 mg/kg58. percentil70,3 mg/kg55. percentil15,9 mg/kg52. percentil2,63 mg/kg49. percentil0,155 mg/kg42. percentil85,7 mg/kg38. percentil0,309 mg/kg35. percentil3,82 mg/kg10. percentil0,208 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
0,919 %60. percentil789 mg/kg44. percentil2,49 %39. percentil5,28 %38. percentil4 080 mg/kg35. percentil1,40 %33. percentil0,713 %27. percentil1,18 %20. percentil432 mg/kg4. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
70,6 mg/kg76. percentil34,3 mg/kg73. percentil16,6 mg/kg72. percentil1,77 mg/kg72. percentil420 mg/kg56. percentil88,3 mg/kg50. percentil24,0 mg/kg30. percentil106 mg/kg20. percentil357 mg/kg19. percentil49,5 mg/kg17. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
6,51 ppm20. percentil1,18 %18. percentil2,10 ppm10. percentil3 086 Bq/m²87. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 2 10,0 Bq/l 8,04 Bq/l prameň 4 5,04 Bq/l 3,49 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody N-1 inžiniersko-geologický 5,0 m 8377980 m Vychylovka-Podkýčerová úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 60413 87Cc4.pdf90 m Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,5 m 38276 87Cc3.pdf160 m Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 12273 87Cc1.pdf800 m Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 74915 87Cc5.pdf1,0 km N-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 837791,3 km Nová Bystrica širokoprofilový vrt 10,0 m 34662 87Cc2.pdf1,7 km Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,2 m 14318 86Dd1.pdf2,3 km N-5 inžiniersko-geologický 18,0 m 837792,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody pri ihrisku – Nová Bystrica 300 m² 1991 – 290 m U Cadríka – Nová Bystrica – – – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Lazacfélék – pisztrángosVN Nová Bystrica
2 horgászvíz
Lazacfélék – pisztrángosRadôstka
1 horgászvíz
Lazacos – péreces, Lazacos – pisztrángosBystrica
3 horgászvíz
Lazacfélék – pisztrángosOščadnica
1 horgászvíz
Lazacfélék – pisztrángosZázrivka
1 horgászvíz
Lazacfélék – pisztrángosVadičovský potok – prehrádzka
1 horgászvíz
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
25100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 3,00 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 2,95 μg/l8 vzoriek
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,05 μg/l8 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,35 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 24,0 μg/lmedián 4,50 μg/l24 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
KrómCrbežná hodnota
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
CinkZnbežná hodnota
najvyššie 79,0 μg/lmedián 4,00 μg/l24 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia