Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 15:00–17:00 Radomka, skóre okna 14. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 02:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – BodrogZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 35 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek86 % čiary vody 14 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 540 mg/l, tvrdá voda (17,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 166 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 48nGy/h dávkový príkon 30. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 7vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 3 zrná v jednej vzorke (140 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 z 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 60,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Radomka). 815vrtov do 3 km 963 rozborov vody v okolí Z toho 815 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 18 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 24lokalít do 3 km 3 záťaže, 8 skládok, 13 sedimentov Najbližšia záťaž: Soboš – sklad agrochemikálií, 420 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 43záznamov do 5 km 1 ložisko, 42 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 143plôch do 3 km 17 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 7 z 12 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,11typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 17,1°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,05 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 540mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 48nGy/h vo vzduchu rozsah 41 až 52 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Radomka, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: TOPĽA, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: TOPĽA, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Košiarsky potok, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: TOPĽA, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: TOPĽA, 450 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brezovský potok, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brezovský potok, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Valkovský potok, 2009, 700 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 910 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 670 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 815 vrtov v pásme 3 km, z toho 89 hydrogeologických a 726 ostatných; s číslom archívnej správy 815. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Bodrog a Hornád
Právě u vody
Dnes na toku Radomka
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Giraltovce 56 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Radomka
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Radomka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 6× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny 1× Kvartérny pokryv
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,263 mg/l90. percentil78,4 mg/l81. percentil313 mg/l80. percentil19,3 mg/l79. percentil87,8 mg/l77. percentil21,0 mg/l69. percentil3,56 mg/l59. percentil11,6 mg/l56. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,97 mg/l47. percentil3,07 mg/l47. percentil0,0698 mg/l35. percentil0,0677 mg/l34. percentilKovy
42,4 μg/l58. percentil0,114 mg/l54. percentil28,5 μg/l28. percentil3,59 μg/l26. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
166 mg/kg95. percentil34,1 mg/kg80. percentil0,449 mg/kg62. percentil0,158 mg/kg43. percentil62,2 mg/kg35. percentil7,29 mg/kg31. percentil0,0623 mg/kg23. percentil17,8 mg/kg23. percentil0,145 mg/kg23. percentil0,380 mg/kg21. percentil0,146 mg/kg21. percentil4,03 mg/kg12. percentil1,76 mg/kg12. percentil63,6 mg/kg12. percentil9,80 mg/kg12. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
0,939 %63. percentil971 mg/kg62. percentil4 476 mg/kg50. percentil1,51 %48. percentil1,47 %32. percentil2,35 %30. percentil5,04 %28. percentil563 mg/kg14. percentil0,603 %14. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
542 mg/kg87. percentil63,6 mg/kg59. percentil27,7 mg/kg50. percentil1,34 mg/kg46. percentil28,2 mg/kg43. percentil55,1 mg/kg35. percentil81,6 mg/kg32. percentil9,64 mg/kg18. percentil347 mg/kg16. percentil102 mg/kg15. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,30 %52. percentil7,04 ppm37. percentil2,29 ppm19. percentilMapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 1319 1 zrno 20 m 1127 1 zrno 30 m 939 1 zrno 50 m 808 3 zrná 140 m 830 1 zrno 230 m 839 1 zrno 550 m 1318 2 zrná 690 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 1 12,4 Bq/l 12,4 Bq/l zdroj 19 40,1 Bq/l 8,95 Bq/l studňa 13 23,2 Bq/l 3,20 Bq/l potok, rieka 3 0,900 Bq/l 0,500 Bq/l minerálny prameň 1 6,83 Bq/l 6,83 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 4 14,4 Bq/l 12,4 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Šandal stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STONEART, s.r.o. 2,8 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Giraltovce Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 610 m Giraltovce Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 1,5 km Marhaň Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 2,7 km Marhaň Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 2,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Giraltovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 m 76837 104Ca34.pdf20 m Okrúhle – Valkovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 39,0 m 62425 104Ac52.pdf30 m Rovné-Mlynárovce širokoprofilový vrt 6,5 m 34192 104Aa46.pdf30 m Giraltovce širokoprofilový vrt 10,0 m 64514 104Ca25.pdf30 m S-1 inžiniersko-geologický 2,4 m 664730 m Giraltovce širokoprofilový vrt – 64492 104Ca27.pdf40 m Giraltovce širokoprofilový vrt 11,0 m 64514 104Ca23.pdf50 m Radoma úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 33603 104Ac25.pdf50 m J-2 bez určenia účelu 8,0 m 8414250 m J-1 bez určenia účelu 9,0 m 8414250 m Šarišský Štiavnik vrt s termálnou, minerálnou vodou 110,0 m 38305 104Ac28.pdf60 m Giraltovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 100,1 m 73653 104Ca31.pdf60 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 18 340 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Soboš – sklad agrochemikálií SK2005700F 420 m Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb Svidník SK2005700F 750 m Giraltovce – skládka TKO SK2005700F 1,0 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Rakovčík – Beňadikovce 50 m² 1990 – 310 m Radoma – obecná skládka – Radoma 1 000 m² 1985 – 760 m Giraltovce – mestská skládka – Giraltovce 3 300 m² 1982 monitorovaná 1,1 km Lascov 100 m² 1975 – 1,6 km Marhaň – 1988 – 1,8 km Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb Svidník – Hrabovčík 15 818 m² 1986 monitorovaná 2,5 km Šandal 100 m² – – 2,6 km Vyšný Kručov – 1980 – 2,9 km Antropogénne sedimenty
Lokalita Uložený odpad Od vody Hrabovčík – A-1 820 m Hrabovčík – HM-2 830 m Hrabovčík – A-5 840 m Hrabovčík – HM-7 840 m Hrabovčík – B-2 860 m Hrabovčík – B-1 860 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
8z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 60,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 71,0 μg/lmedián 50,5 μg/l10 vzoriek
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,3 mg/lmedián 11,9 mg/l10 vzoriek
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,6 μg/lmedián 0,250 μg/l75 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 140 μg/lmedián 23,0 μg/l75 vzoriek
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,600 μg/l75 vzoriek
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l75 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l75 vzoriek99 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 239 μg/lmedián 21,0 μg/l75 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
HliníkAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l75 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l75 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


