Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Radomka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Radomka, score de la fenêtre 14.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Giraltovce56 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 08:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà.

    1502002503003504000 km10 km20 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 348 à 177 m au-dessus du niveau de la mer sur 28,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    348 m a.s.l.
    Point le plus bas
    171 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    177 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    6,1 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,26

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Radomka de 2019
    2019imagé 23 août 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Radomka de 2022
    2022imagé 4 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Radomka de 2025
    2025imagé 13 août 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Radomka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • RadomkaRadomka · norme non respectée sur 1 des 4 années3 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Radomka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 35 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek86 % čiary vody

    14 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 540 mg/l, tvrdá voda (17,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 166 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    30. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    7vzoriek so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 3 zrná v jednej vzorke (140 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 60,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Radomka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    815vrtov do 3 km

    963 rozborov vody v okolí

    Z toho 815 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    18 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    24lokalít do 3 km

    3 záťaže, 8 skládok, 13 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Soboš – sklad agrochemikálií, 420 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    43záznamov do 5 km

    1 ložisko, 42 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    143plôch do 3 km

    17 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek86%SR 72 %
    • Mladé sedimenty14%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív6×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív80%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty20%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,2m
    • 2 – 583%SR 48 %
    • 5 – 1017%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV89%SR 34 %
    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV11%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 12 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce82%SR 15 %
    • Gravier18%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)82%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)18%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Nízkych Beskýd v povodí Tople100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,11typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    17,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,05 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    540mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,263 mg/l90. percentil
    • SulfatesSO478,4 mg/l81. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3313 mg/l80. percentil
    • SodiumNa19,3 mg/l79. percentil
    • CalciumCa87,8 mg/l77. percentil
    • MagnésiumMg21,0 mg/l69. percentil
    • DraslíkK3,56 mg/l59. percentil
    • ChloruresCl11,6 mg/l56. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO35,97 mg/l47. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,07 mg/l47. percentil
    • FosforečnanyPO40,0698 mg/l35. percentil
    • AmóniumNH40,0677 mg/l34. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn42,4 μg/l58. percentil
    • FerFe0,114 mg/l54. percentil
    • AluminiumAl28,5 μg/l28. percentil
    • ZincZn3,59 μg/l26. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromeCr166 mg/kg95. percentil
    • NickelNi34,1 mg/kg80. percentil
    • MolybdèneMo0,449 mg/kg62. percentil
    • CadmiumCd0,158 mg/kg43. percentil
    • VanadiumV62,2 mg/kg35. percentil
    • CobaltCo7,29 mg/kg31. percentil
    • MercureHg0,0623 mg/kg23. percentil
    • CuivreCu17,8 mg/kg23. percentil
    • SéléniumSe0,145 mg/kg23. percentil
    • AntimoineSb0,380 mg/kg21. percentil
    • BizmutBi0,146 mg/kg21. percentil
    • ArsenicAs4,03 mg/kg12. percentil
    • CínSn1,76 mg/kg12. percentil
    • ZincZn63,6 mg/kg12. percentil
    • PlombPb9,80 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodiumNa0,939 %63. percentil
    • ManganèseMn971 mg/kg62. percentil
    • TitánTi4 476 mg/kg50. percentil
    • DraslíkK1,51 %48. percentil
    • CalciumCa1,47 %32. percentil
    • FerFe2,35 %30. percentil
    • AluminiumAl5,04 %28. percentil
    • PhosphoreP563 mg/kg14. percentil
    • MagnésiumMg0,603 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr542 mg/kg87. percentil
    • BoreB63,6 mg/kg59. percentil
    • YtriumY27,7 mg/kg50. percentil
    • BérylliumBe1,34 mg/kg46. percentil
    • LítiumLi28,2 mg/kg43. percentil
    • CérCe55,1 mg/kg35. percentil
    • RubídiumRb81,6 mg/kg32. percentil
    • GáliumGa9,64 mg/kg18. percentil
    • BáriumBa347 mg/kg16. percentil
    • StronciumSr102 mg/kg15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,30 %52. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,04 ppm37. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,29 ppm19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,4°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma91%SR 33 %
    • kotlinová klíma9,1%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Giraltovce – Zlaté rudy (610 m od vody)Giraltovce – Zlaté rudy (1,5 km od vody)Marhaň – Zlaté rudy (2,7 km od vody)Marhaň – Zlaté rudy (2,9 km od vody)Soboš – sklad agrochemikálií – SK2005700F (420 m od vody)Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb Svid – SK2005700F (750 m od vody)Giraltovce – skládka TKO – SK2005700F (1,0 km od vody)Rakovčík – Beňadikovce – nedá sa odhadnúť (310 m od vody)Radoma – obecná skládka – Radoma – nijaký (760 m od vody)Giraltovce – mestská skládka – Giraltovce – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Lascov – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Marhaň – nijaký (1,8 km od vody)Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb Svid – občasný (2,5 km od vody)Šandal – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Vyšný Kručov – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Hrabovčík – A-1 – údolný (820 m od vody)Hrabovčík – HM-2 – údolný (830 m od vody)Hrabovčík – A-5 – údolný (840 m od vody)Hrabovčík – HM-7 – údolný (840 m od vody)Hrabovčík – B-2 – údolný (860 m od vody)Hrabovčík – B-1 – údolný (860 m od vody)Hrabovčík – B-5 – údolný (910 m od vody)Hrabovčík – B-6 – údolný (950 m od vody)Hrabovčík – B-9 – údolný (960 m od vody)Hrabovčík – B-7 – údolný (1,0 km od vody)Hrabovčík – B-8b – údolný (1,2 km od vody)Hrabovčík – B-8a – údolný (1,2 km od vody)Hrabovčík – B-8c – údolný (1,2 km od vody)a1 (340 m od vody)a1 (380 m od vody)a1 (620 m od vody)a1 (740 m od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,6 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,9 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Šandal – stavebný kameň (2,8 km od vody)Rovné – tehliarske suroviny (30 m od vody)Giraltovce – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (220 m od vody)povodie rieky Topľa (Giraltovce) – Au – rozsypy (360 m od vody)povodie rieky Topľa (Giraltovce) – Au – rozsypy (580 m od vody)Hrabovčík – stavebný kameň – pieskovec (900 m od vody)Mičakovce – Tarbaj – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)povodie rieky Topľa (Giraltovce) – Au – rozsypy (1,7 km od vody)Hrabovčík – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,2 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,3 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (2,5 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (2,6 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,7 km od vody)Brezov – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,8 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (2,9 km od vody)Mičakovce – Tarbaj – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (2,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (3,0 km od vody)Cernina – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Lascov – Lužany pri Topli) – Au – rozsypy (3,1 km od vody)Kučín – tehliarske suroviny (3,3 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,4 km od vody)– tehliarske suroviny (3,5 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,6 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,8 km od vody)Vlača – tehliarske suroviny (3,8 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (3,8 km od vody)Ďurďoš – stavebný piesok – piesky (4,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (4,4 km od vody)Nemcovce – tehliarske suroviny (4,4 km od vody)Porúbka – tehliarske suroviny (4,4 km od vody)Vlača – stavebný kameň – jemnozrnný pieskovec (4,5 km od vody)Ruský Kručov – stavebný kameň (kremito – vápnitý piesko (4,8 km od vody)Kurimka – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Dubinné – Marhaň) – Au – rozsypy (5,0 km od vody)Giraltovce – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)MLYNAROVCE – Zosuvy (130 m od vody)MLYNAROVCE – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)Giraltovce – Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)MATOVCE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)STEFUROV – Zosuvy (200 m od vody)GIRALTOVCE – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)OKRUHLE – Zosuvy (220 m od vody)STEFUROV – Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)FRANCOVCE – Zosuvy (320 m od vody)MLYNAROVCE – Zosuvy (320 m od vody)OKRUHLE – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Svahové prúdy (370 m od vody)RADOMA – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)OKRUHLE – Zosuvy (490 m od vody)BENADIKOVCE – Zosuvy (490 m od vody)ZELEZNIK – Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)MATOVCE – Zosuvy (580 m od vody)MICAKOVCE – Zosuvy (600 m od vody)ROVNE – Zosuvy (600 m od vody)GIRALTOVCE – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)STEFUROV – Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)SOBOS – Zosuvy (700 m od vody)MLYNAROVCE – Zosuvy (760 m od vody)STEFUROV – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)LASCOV – Zosuvy (830 m od vody)STEFUROV – Zosuvy (830 m od vody)VALKOVCE – Zosuvy (840 m od vody)ROVNE – Zosuvy (850 m od vody)MARHAN – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)OKRUHLE – Zosuvy (1,1 km od vody)GIRALTOVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)OKRUHLE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)ZELEZNIK – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)TARBAJ – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)LASCOV – Zosuvy (1,3 km od vody)TARBAJ – Zosuvy (1,3 km od vody)HRABOVCIK – Zosuvy (1,5 km od vody)Lascov – Zosuvy (1,5 km od vody)BREZOV – Zosuvy (1,5 km od vody)ZELEZNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KOBYLNICE – Zosuvy (1,6 km od vody)FIJAS – Zosuvy (1,6 km od vody)Lascov – Zosuvy (1,6 km od vody)MALY BREZOV – Zosuvy (1,6 km od vody)Lascov – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)Lascov – Zosuvy (1,7 km od vody)MARHAN – Svahové prúdy (1,7 km od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Okrúhle – Valkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Rovné-Mlynárovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Giraltovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Giraltovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Giraltovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Radoma – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Šarišský Štiavnik – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Radoma – negatívny vrt (70 m od vody)Rovné-Mlynárovce – negatívny vrt (70 m od vody)Giraltovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Šarišský Štiavnik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Šarišský Štiavnik – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Okrúhle – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Šarišský Štiavnik – monitorovací vrt (110 m od vody)Beňadikovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Šarišský Štiavnik – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (130 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Rovné-Mlynárovce – negatívny vrt (140 m od vody)Giraltovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Giraltovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Giraltovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Šarišský Štiavnik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Okrúhle – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Šarišský Štiavnik – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (210 m od vody)Radomka – Šar.Štiavník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Giraltovce – monitorovací vrt (260 m od vody)Šarišský Štiavnik – negatívny vrt (330 m od vody)Okrúhle – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Giraldovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Šarišský Štiavnik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Šarišský Štiavnik – negatívny vrt (390 m od vody)Šarišský Štiavnik – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (420 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 3 ks – zlato (140 m od vody)zlato 1 ks – zlato (230 m od vody)zlato 1 ks – zlato (550 m od vody)zlato 2 ks – zlato (690 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Radomka, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 2,50 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: TOPĽA, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: TOPĽA, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 71,0 μg/lmedián 50,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Košiarsky potok, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: TOPĽA, 2005, 450 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: TOPĽA, 450 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brezovský potok, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Brezovský potok, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,3 mg/lmedián 11,9 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Valkovský potok, 2009, 700 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)77 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)67 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)65 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)47 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)41 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)38 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)8 vzoriek, najviac 12 zŕn
    • Or (Au)7 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)4 vzorky, najviac 400 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    13191 zrno20 m
    11271 zrno30 m
    9391 zrno50 m
    8083 zrná140 m
    8301 zrno230 m
    8391 zrno550 m
    13182 zrná690 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)101 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)71 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)70 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)38 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)27 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 461 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,6 μg/lmedián 0,250 μg/l75 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 140 μg/lmedián 23,0 μg/l75 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 0,600 μg/l75 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l75 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l75 vzoriek99 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 239 μg/lmedián 21,0 μg/l75 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 910 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l75 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 670 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l75 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l75 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň112,4 Bq/l12,4 Bq/l
    source1940,1 Bq/l8,95 Bq/l
    studňa1323,2 Bq/l3,20 Bq/l
    potok, rieka30,900 Bq/l0,500 Bq/l
    minerálny prameň16,83 Bq/l6,83 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie414,4 Bq/l12,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šandalstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STONEART, s.r.o.2,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    GiraltovceZlaté rudyAumineralogický výskyt610 m
    GiraltovceZlaté rudyAumineralogický výskyt1,5 km
    MarhaňZlaté rudyAumineralogický výskyt2,7 km
    MarhaňZlaté rudyAumineralogický výskyt2,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    815 vrtov v pásme 3 km, z toho 89 hydrogeologických a 726 ostatných; s číslom archívnej správy 815.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m428×
    • 10–30 m332×
    • 30–100 m28×
    • 100–300 m10×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Giraltovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m76837 104Ca34.pdf20 m
    Okrúhle – Valkovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou39,0 m62425 104Ac52.pdf30 m
    Rovné-Mlynárovceširokoprofilový vrt6,5 m34192 104Aa46.pdf30 m
    Giraltovceširokoprofilový vrt10,0 m64514 104Ca25.pdf30 m
    S-1inžiniersko-geologický2,4 m664730 m
    Giraltovceširokoprofilový vrt–64492 104Ca27.pdf40 m
    Giraltovceširokoprofilový vrt11,0 m64514 104Ca23.pdf50 m
    Radomaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m33603 104Ac25.pdf50 m
    J-2bez určenia účelu8,0 m8414250 m
    J-1bez určenia účelu9,0 m8414250 m
    Šarišský Štiavnikvrt s termálnou, minerálnou vodou110,0 m38305 104Ac28.pdf60 m
    Giraltovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,1 m73653 104Ca31.pdf60 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 518340 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Soboš – sklad agrochemikáliíSK2005700F420 m
    Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb SvidníkSK2005700F750 m
    Giraltovce – skládka TKOSK2005700F1,0 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Rakovčík – Beňadikovce50 m²1990–310 m
    Radoma – obecná skládka – Radoma1 000 m²1985–760 m
    Giraltovce – mestská skládka – Giraltovce3 300 m²1982monitorovaná1,1 km
    Lascov100 m²1975–1,6 km
    Marhaň–1988–1,8 km
    Hrabovčík – skládka TKO Technických služieb Svidník – Hrabovčík15 818 m²1986monitorovaná2,5 km
    Šandal100 m²––2,6 km
    Vyšný Kručov–1980–2,9 km

    Antropogénne sedimenty

    LieuUložený odpadOd vody
    Hrabovčík – A-1820 m
    Hrabovčík – HM-2830 m
    Hrabovčík – A-5840 m
    Hrabovčík – HM-7840 m
    Hrabovčík – B-2860 m
    Hrabovčík – B-1860 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy141×
    • Svahové prúdy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny118×
    • Aktívny17×
    • Stabilizovaný8×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova64×
    • Nedostatočne doložené28×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00015×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Giraltovce1 parcours de pêche · 35 km8Radomka8

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád