Dnes na toku Svätojánsky potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Svätojánsky potok, skóre okna 34.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    3703803904004104200,0 km0,5 km1,0 km1,5 km2,0 km
    Výškový profil toku: od 412 do 381 m n. m. na 2,1 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    417 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    375 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    42 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    20 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,07

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Svätojánsky potok z roku 2019
    2019snímkováno 1. 7. 2019
    Letecký snímek toku Svätojánsky potok z roku 2022
    2022snímkováno 8. 10. 2022
    Letecký snímek toku Svätojánsky potok z roku 2025
    2025snímkováno 3. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Svätojánsky potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Svätojánsky potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 2 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 501 mg/l, tvrdá voda (17,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    5 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Rtuť 13,7 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    53dávkový příkon nGy/h

    percentil 67 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    12 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Baryum 210 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (1000m SV od K646 Čertová).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    82vrtů do 3 km

    293 rozborů vody v okolí

    Z toho 82 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    11 zdrojů geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    5místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 4 skládky

    Nejbližší zátěž: Markušovce – okolie – ťažba rúd, 2,4 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    7záznamů do 5 km

    7 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    4ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)50%SR 60 %
    • negativní jednotka (mezihorské pánve)50%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velmi malý zdvih50%SR 6,4 %
    • malé poklesy50%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Spiš–Šariš Paleogén100%SR 5,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Paleogénní Hornádská a část povodí Poprad100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,28typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,1°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    501mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO482,7 mg/lpercentil83
    • HořčíkMg26,6 mg/lpercentil80
    • DraslíkK4,53 mg/lpercentil69
    • BikarbonátyHCO3273 mg/lpercentil69
    • VápníkCa78,6 mg/lpercentil68
    • ChloridyCl16,4 mg/lpercentil64
    • FluoridyF0,120 mg/lpercentil53
    • SodíkNa9,71 mg/lpercentil53

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,482 mg/lpercentil80
    • DusičnanyNO37,61 mg/lpercentil60
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,49 mg/lpercentil57
    • AmmoniumNH40,0273 mg/lpercentil7

    Kovy

    • HliníkAl345 μg/lpercentil90
    • ManganMn59,6 μg/lpercentil67
    • ZinekZn6,53 μg/lpercentil49
    • ŽelezoFe0,0340 mg/lpercentil12

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • RtuťHg13,7 mg/kgpercentil95
    • MěďCu86,7 mg/kgpercentil95
    • VizmutBi0,675 mg/kgpercentil94
    • CínSn6,03 mg/kgpercentil93
    • AntimonSb5,39 mg/kgpercentil91
    • ArsenAs14,9 mg/kgpercentil86
    • SelenSe0,479 mg/kgpercentil85
    • ChromCr93,0 mg/kgpercentil76
    • ZinekZn129 mg/kgpercentil73
    • KadmiumCd0,284 mg/kgpercentil69
    • VéstPb19,2 mg/kgpercentil67
    • MolybdenMo0,471 mg/kgpercentil65
    • NiklNi25,3 mg/kgpercentil53
    • VanadV58,6 mg/kgpercentil26
    • KobaltCo6,88 mg/kgpercentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HořčíkMg1,30 %percentil75
    • ManganMn1 066 mg/kgpercentil70
    • FosforP1 020 mg/kgpercentil70
    • VápníkCa3,30 %percentil69
    • DraslíkK1,59 %percentil62
    • SodíkNa0,893 %percentil55
    • ŽelezoFe2,76 %percentil54
    • HliníkAl5,11 %percentil31
    • TitanTi3 826 mg/kgpercentil25
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BaryumBa1 012 mg/kgpercentil95
    • LithiumLi35,8 mg/kgpercentil78
    • BorB68,9 mg/kgpercentil73
    • YttriumY30,3 mg/kgpercentil64
    • CeriumCe61,4 mg/kgpercentil58
    • ZirkoniumZr421 mg/kgpercentil56
    • RubidiumRb89,3 mg/kgpercentil52
    • StronciumSr120 mg/kgpercentil35
    • BerylliumBe0,885 mg/kgpercentil22
    • GalliumGa8,60 mg/kgpercentil13

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    53nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,45 %percentil80
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,79 ppm72. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,38 ppm52. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137800 Bq/m²10. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -32nT

    rozsah -36 až -29 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -23mGal

    zbytkový +4,8 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)367–502m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek405m a.s.l.
    • Průměrný sklon4,5°
    • Průměrná lednová teplota-3,8°C
    • Průměrná červencová teplota17,8°C
    • Roční srážky700mm

    Geomorfologické jednotky

    • Hornádská pánev100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Spišské Vlachy, výskyty v oblasti Galmusu – Železné rudy (3,4 km od vody)Krompachy – žily Krížová studňa – Železné rudy (3,7 km od vody)Poráč – žila Pod Drobniakmi – Měděné rudy (4,6 km od vody)Krompachy – žila Dolina – Železné rudy (4,6 km od vody)Markušovce – okolie – ťažba rúd – SK2004900F (2,4 km od vody)Spišské Vlachy – nelze odhadnout (1,1 km od vody)Spišské Vlachy – příležitostný (1,4 km od vody)Slatvina – příležitostný (2,3 km od vody)Slatvina – Oľšavka – příležitostný (3,0 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10 km od vody)Spišské Vlachy – Svätojánska dolina – stavební kámen – dolomitický vápenec (2,0 km od vody)Slatvina – stavebný piesok – pískovec (2,7 km od vody)Vojkovce – stavební kámen – migmatit (3,3 km od vody)Kolínovce – obecná geologie (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)SLATIVNA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Spišské Vlachy – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (1,5 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Spišské Vlachy – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (1,7 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kolímovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kolínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kaľava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Olcnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Olcnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (250 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (430 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (580 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (610 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (780 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (790 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (860 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (940 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Prameny podzemní vody (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,5 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)1500m SZ od K 646 – dobře (130 m od vody)Spišské Vlachy, 1000m S od K 646 – zdroj (250 m od vody)Svätojánska dolina, pri "Kolose" – zdroj (780 m od vody)Spišské Vlachy, 400m ZSZ od K 646 – zdroj (790 m od vody)Svätojánska dolina – zdroj (950 m od vody)Spišské Vlachy – vrt (1,0 km od vody)1300m V od K 504 Maličká – zdroj (1,0 km od vody)Spišské Vlachy, 1600m SZ od K 847 – zdroj (1,1 km od vody)J okraj mesta Spišské Vlachy [kamenárstvo] – dobře (1,2 km od vody)Spišské Vlachy č.d.552, 2300m Z od K 510 – dobře (1,2 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (1,5 km od vody)Kolínovce, dolinka Z od doliny Gelenty – zdroj (1,7 km od vody)Svätojánska dolina – zdroj (1,7 km od vody)700m Z od K 656 – zdroj (1,8 km od vody)Kolinovce, 600m VJV od K 639 – zdroj (2,0 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,1 km od vody)Spišské Vlachy, 500m ZSZ od K 847 – zdroj (2,1 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (2,2 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (2,3 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,3 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,3 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (2,3 km od vody)Spišské Vlachy, 1200m SV od K 720 – vrt (2,4 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (2,4 km od vody)Kolinovce – vrt (2,4 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,4 km od vody)Svätojánska dolina – zdroj (2,5 km od vody)Svätojánska dolina – zdroj (2,6 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,6 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,8 km od vody)Blatná dolina – zdroj (2,9 km od vody)Svätojánska dolina – zdroj (2,9 km od vody)Svätojánska dolina – zdroj (3,0 km od vody)Olcnava, Blatná, 1100m SSZ od K 720 – vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • BaryumBavysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 210 μg/lmedián 40,0 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 1000m SV od K646 Čertová1993, 910 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 580 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,40 μg/lmedián 1,50 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 580 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 26,0 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 580 m od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 3,50 μg/lmedián 3,40 μg/l4 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Svätojánsky potok1992, 50 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrmírně zvýšené
      nejvyšší 380 μg/lmedián 150 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 580 m od vody. Srovnání: percentil 81 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,90 μg/lmedián 2,10 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 1000m SV od K646 Čertová1993, 910 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 1000m SV od K646 Čertová, 910 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 1000m SV od K646 Čertová1993, 910 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 1000m SV od K646 Čertová1993, 910 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 10,5 mg/lmedián 6,56 mg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 1000m SV od K646 Čertová1993, 910 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)14 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)11 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Rutil (TiO₂)11 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)10 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Anatas (TiO₂)9 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Cinabarit (HgS)5 vzorků, maximálně 25 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Markazit (FeS₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)11 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)9 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)9 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO313×
    • Ca-Mg-SO4-HCO310×
    • Mg-Ca-HCO34×
    • Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Na-Mg-SO4-HCO3-Cl1×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A18×
    • třída C6×
    • třída E3×
    • třída G3×
    • třída D2×
    • třída B1×
    • třída H1×

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,420 mg/lmedián 0,0850 mg/l22 vzorky18 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 950 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2,90 μg/lmedián 0,150 μg/l22 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzorky36 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 87,0 μg/lmedián 8,50 μg/l22 vzorky9 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 670 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,70 μg/lmedián 1,05 μg/l22 vzorky36 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 130 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,60 μg/lmedián 0,900 μg/l22 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzorky64 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 427 μg/lmedián 9,00 μg/l22 vzorky5 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l22 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    volně tekoucí vrt211,2 Bq/l6,58 Bq/l
    vyvinutá pružina16,68 Bq/l6,68 Bq/l
    zdroj449,8 Bq/l25,5 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování12,25 Bq/l2,25 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování10,900 Bq/l0,900 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    Spišské Vlachy, výskyty v oblasti GalmusuŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,4 km
    Krompachy – žily Krížová studňaŽelezné rudyFe, Cumineralogický výskyt3,7 km
    Poráč – žila Pod DrobniakmiMěděné rudyCumineralogický výskyt4,6 km
    Krompachy – žila DolinaŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    82 vrtů v pásmu 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 42 ostatních; s číslem archivní zprávy 82.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m51×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m12×
    • přes 300 m6×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    R-98inženýrsko-geologické8,0 m8078290 m
    Kolinovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou5,4 m13672 114Ba3.pdf110 m
    R-99inženýrsko-geologické10,0 m80782200 m
    Kolinovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,0 m13672 114Ba15.pdf220 m
    R-92inženýrsko-geologické5,0 m80782280 m
    JV 12-01inženýrsko-geologické4,0 m87654310 m
    JV 16-14inženýrsko-geologické5,3 m87654690 m
    JV 16-15inženýrsko-geologické5,0 m87654760 m
    JV 16-12inženýrsko-geologické5,0 m87654880 m
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou74,0 m26870 114Ba17.pdf1,0 km
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,5 m42003 114Ba46.pdf1,0 km
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,0 m42003 114Ba47.pdf1,0 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 5112,0 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Markušovce – okolí – těžba rudySK2004900F2,4 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Spišské Vlachy3 000 m²1981–1,1 km
    Spišské Vlachy2 400 m²1980–1,4 km
    Slatvina300 m²1989–2,3 km
    Slatvina – Oľšavka3 000 m²1989–3,0 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy4×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný1×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0001×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Spišská Nová Ves1 revír · 2,1 km26Svätojánsky potok26

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád