Dnes na toku Žehrica

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Žehrica, skóre okna 28.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 21:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    3004005006007008000 km5 km10 km15 km
    Výškový profil toku: od 677 do 382 m n. m. na 15,8 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    677 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    362 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    315 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    20 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,35

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Žehrica z roku 2019
    2019snímkováno 1. 7. 2019
    Letecký snímek toku Žehrica z roku 2022
    2022snímkováno 8. 10. 2022
    Letecký snímek toku Žehrica z roku 2025
    2025snímkováno 3. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Žehrica

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Žehrica

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 16 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny67 % vodní hladiny

    33% flyš

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 521 mg/l, tvrdá voda (17,5 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    3 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Rtuť 2,74 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    52dávkový příkon nGy/h

    percentil 60 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    2objekty do 3 km

    Nejbližší: Halda (zkazit hromadu), 1,2 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    1vzorek se zlatem

    13 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 1 zrno v jednom vzorku (250 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    3 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Selen 2,90 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Branisko, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    95vrtů do 3 km

    603 rozborů vody v okolí

    Z toho 95 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    20 zdrojů geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    21místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 20 skládek

    Nejbližší zátěž: Markušovce – okolie – ťažba rúd, 2,5 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    18záznamů do 5 km

    8 ložisek, 10 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    16ploch do 3 km

    3 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny67%SR 72 %
    • Flyš33%SR 4,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní67%
    • Paleogenní33%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    Paleogenníoligocén – miocénFormace Bielopotok1×

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty60%SR 16 %
    • říční sedimenty záplavových oblastí40%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,1m
    • 2 – 583%SR 48 %
    • 0 – 217%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)60%SR 60 %
    • negativní jednotka (mezihorské pánve)40%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velmi malý zdvih60%SR 6,4 %
    • malé poklesy40%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Spiš–Šariš Paleogén100%SR 5,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků67%SR 21 %
    • oblast pískovcových konglomerátních hornin33%SR 3,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů67%SR 71 %
    • flysch Formation33%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí83%SR 95 %
    • Oblast potenciálně nestabilních oblastí17%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 6 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pískovce83%SR 15 %
    • Štěrk17%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)83%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)17%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné75%SR 86 %
    • štěrbina25%SR 12 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Paleogénní Hornádská a část povodí Poprad100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • fluviogenní100%SR 6,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-Mg-Na-HCO3-SO4100%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • E100%SR 6,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,29typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,5°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,13 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    521mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • DraslíkK6,08 mg/lpercentil81
    • HořčíkMg25,7 mg/lpercentil79
    • BikarbonátyHCO3302 mg/lpercentil77
    • VápníkCa83,0 mg/lpercentil73
    • SíranySO463,9 mg/lpercentil72
    • ChloridyCl20,0 mg/lpercentil69
    • SodíkNa11,3 mg/lpercentil59
    • FluoridyF0,128 mg/lpercentil57

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,223 mg/lpercentil62
    • DusičnanyNO37,44 mg/lpercentil59
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,12 mg/lpercentil48
    • AmmoniumNH40,0296 mg/lpercentil10

    Kovy

    • HliníkAl462 μg/lpercentil94
    • ManganMn48,3 μg/lpercentil61
    • ZinekZn8,46 μg/lpercentil59
    • ŽelezoFe0,0468 mg/lpercentil20

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • RtuťHg2,74 mg/kgpercentil95
    • CínSn6,37 mg/kgpercentil95
    • MěďCu53,3 mg/kgpercentil90
    • ChromCr117 mg/kgpercentil88
    • AntimonSb3,23 mg/kgpercentil87
    • SelenSe0,392 mg/kgpercentil76
    • NiklNi30,9 mg/kgpercentil73
    • ArsenAs9,23 mg/kgpercentil72
    • VizmutBi0,276 mg/kgpercentil68
    • ZinekZn118 mg/kgpercentil68
    • MolybdenMo0,455 mg/kgpercentil63
    • KadmiumCd0,176 mg/kgpercentil48
    • VéstPb14,7 mg/kgpercentil45
    • VanadV61,2 mg/kgpercentil32
    • KobaltCo6,61 mg/kgpercentil21

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • DraslíkK1,70 %percentil77
    • SodíkNa1,04 %percentil76
    • VápníkCa2,60 %percentil60
    • HořčíkMg0,987 %percentil59
    • FosforP894 mg/kgpercentil56
    • HliníkAl5,57 %percentil48
    • ŽelezoFe2,53 %percentil41
    • ManganMn705 mg/kgpercentil33
    • TitanTi3 855 mg/kgpercentil26
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BaryumBa725 mg/kgpercentil93
    • LithiumLi35,1 mg/kgpercentil75
    • RubidiumRb98,2 mg/kgpercentil73
    • CeriumCe64,5 mg/kgpercentil67
    • BorB64,9 mg/kgpercentil63
    • YttriumY29,4 mg/kgpercentil60
    • ZirkoniumZr417 mg/kgpercentil55
    • StronciumSr127 mg/kgpercentil41
    • GalliumGa10,9 mg/kgpercentil26
    • BerylliumBe0,920 mg/kgpercentil23

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    52nGy/h ve vzduchu

    rozsah 49 až 53 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,42 %percentil75
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,64 ppm58. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,12 ppm41. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 170 Bq/m²29. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -18nT

    rozsah -31 až -11 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -27mGal

    zbytkový +2,9 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)367–987m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek569m a.s.l.
    • Průměrný sklon9,0°
    • Průměrná lednová teplota-4,5°C
    • Průměrná červencová teplota16,8°C
    • Roční srážky719mm

    Geomorfologické jednotky

    • Hornádská pánev67%SR 0,0 %
    • Levoča Hills33%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra67%SR 21 %
    • Oblast Podhôľne–Magura33%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní80%SR 11 %
    • Neogenní20%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda – 5 – zkazit hromadu (1,2 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (1,7 km od vody)Spišské Vlachy, výskyty v oblasti Galmusu – Železné rudy (4,8 km od vody)Markušovce – okolie – ťažba rúd – SK2004900F (2,5 km od vody)Žehra – trvalý (10 m od vody)Polanovce – Poľanovce – příležitostný (60 m od vody)Poľanovce – žádný (90 m od vody)Polanovce – Korytné – Poľanovce – příležitostný (90 m od vody)Behárovce – Betlanovce – příležitostný (100 m od vody)Žehra – příležitostný (120 m od vody)Žehra – příležitostný (280 m od vody)Spišské Vlachy – nelze odhadnout (300 m od vody)Spišské Vlachy – příležitostný (360 m od vody)Pongrácovce – příležitostný (720 m od vody)Žehra – žádný (1,1 km od vody)Bystrany – příležitostný (1,6 km od vody)Bystrany – trvalý (1,7 km od vody)Harakovce – žádný (2,1 km od vody)Harakovce – žádný (2,1 km od vody)Slatvina – Oľšavka – příležitostný (2,3 km od vody)Spišské Podhradie – Pod mestom – Spišské Podhrad – příležitostný (2,4 km od vody)Bijacovce – nelze odhadnout (2,8 km od vody)Dúbrava – žádný (2,9 km od vody)Slatvina – příležitostný (2,9 km od vody)a1 (60 m od vody)a1 (140 m od vody)a1 (320 m od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a2 (7,1 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,2 km od vody)b1 (7,5 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Žehra – dekorativní kámen (1,2 km od vody)Spišské Podhradie – dekorativní kámen (2,0 km od vody)Spišské Podhradie – cihlové suroviny (4,4 km od vody)Žehra – dekorativní kámen (1,2 km od vody)Spišské Podhradie – dekorativní kámen (2,0 km od vody)Spišské Podhradie – cihlové suroviny (4,4 km od vody)Poľanovce – stavební kámen (1,6 km od vody)Medziskálie – stavební kámen (3,0 km od vody)Poľanovce – stavební kámen – granodiorit (70 m od vody)Harakovce – stavební kámen – vápenec, dolomitický vá (870 m od vody)Spišské Podhradie – drahé a ozdobné kamene – aragonit (1,1 km od vody)Dúbrava – stavební kámen – dolomit (2,1 km od vody)Slatvina – stavebný piesok – pískovec (3,3 km od vody)Spišské Vlachy – Svätojánska dolina – stavební kámen – dolomitický vápenec (3,5 km od vody)Vyšný Slavkov – stavební kámen – vápenec (4,3 km od vody)Víťaz – U rudy (4,4 km od vody)Vojkovce – stavební kámen – migmatit (4,5 km od vody)Diaľničný tunel Branisko, východný portál – obecná geologie (420 m od vody)Dreveník – geomorfologie (1,4 km od vody)Spišský hradný vrch – geomorfologie (2,3 km od vody)Vyšný Slavkov – hydrogeologie (3,6 km od vody)Kolínovce – obecná geologie (3,9 km od vody)Branisko – obecná geologie (4,4 km od vody)Spišské Vlachy – Sesuvy půdy (50 m od vody)– Sesuvy půdy (70 m od vody)Spišské Vlachy – Sesuvy půdy (80 m od vody)– Sesuvy půdy (220 m od vody)– Sesuvy půdy (260 m od vody)– Sesuvy půdy (860 m od vody)– Trhání a uvolnění skalního masivu (1,2 km od vody)– Bloková pole (1,3 km od vody)– Bloková pole (1,3 km od vody)– Trhání a uvolnění skalního masivu (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Bloková pole (2,3 km od vody)– Trhání a uvolnění skalního masivu (2,4 km od vody)OLSAVKA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Poľanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Žehra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Žehra – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Žehra – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (130 m od vody)Žehra – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (130 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Dobrá Vôľa-Žehra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Beharovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Spišské Vlachy – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (400 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kolinovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Olšavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Bystrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Harakovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Bijacovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bystrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Branisko-Motorest – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Olšavka (2,5 km od vody)Olcnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Ordzovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)prameň minerálnej vody – Prameny podzemní vody (120 m od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Prameny podzemní vody (130 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (240 m od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Prameny podzemní vody (250 m od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Prameny podzemní vody (290 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (350 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (360 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (380 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (430 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (460 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (470 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (480 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (500 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (530 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (570 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (620 m od vody)vyvieračka – výstup vôd po predchádzajúcom ponor – Bodové krasové prvky (750 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (750 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (790 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)vyvieračka – výstup vôd po predchádzajúcom ponor – Bodové krasové prvky (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (850 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (950 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (960 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (970 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (980 m od vody)ponor, úplná strata prietoku povrchového toku – Bodové krasové prvky (990 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,2 km od vody)Spišské Vlachy č.d.552, 2300m Z od K 510 – dobře (380 m od vody)Spišské Vlachy – vrt (380 m od vody)Spišské Vlachy – vrt (420 m od vody)J okraj mesta Spišské Vlachy [kamenárstvo] – dobře (600 m od vody)1500m SZ od K 646 – dobře (1,4 km od vody)Spišské Vlachy, 1000m S od K 646 – zdroj (1,6 km od vody)1300m V od K 504 Maličká – zdroj (2,0 km od vody)Svätojánska dolina, pri "Kolose" – zdroj (2,2 km od vody)Spišské Vlachy, 400m ZSZ od K 646 – zdroj (2,2 km od vody)Svätojánska dolina – zdroj (2,5 km od vody)Spišské Vlachy, 1600m SZ od K 847 – zdroj (2,6 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (2,9 km od vody)Spišské Vlachy – vrt (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (250 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Branisko, potok1992, 70 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLiextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 93,0 μg/lmedián 17,5 μg/l18 vzorky11 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Branisko, potok1992, 30 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,80 μg/lmedián 4,50 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Branisko, potok1992, 150 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 110 μg/lmedián 80,0 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Branisko, potok1992, 150 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 550 μg/lmedián 280 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Branisko, potok1992, 30 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,50 μg/lmedián 1,40 μg/l18 vzorky39 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,20 μg/l18 vzorky39 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 200m J od obce Polanovce1993, 90 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hornád, 400 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hornád1992, 400 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 15,4 mg/lmedián 11,8 mg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Branisko, potok1992, 140 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)31 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Pyrit (FeS₂)25 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Cinabarit (HgS)7 vzorků, maximálně 50 zrn
    • Anatas (TiO₂)6 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Rutil (TiO₂)6 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zlato (Au)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorku, maximálně 315 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    TP-34411 zrno250 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzorků, maximálně 1115 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)6 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)6 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorků, maximálně 55 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Mg-Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Na-Mg-SO4-HCO3-Cl1×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A5×
    • třída C2×
    • třída G2×
    • třída E2×
    • třída H1×
    • třída D1×

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 190 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,420 mg/lmedián 0,0100 mg/l49 vzorky39 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l49 vzorky24 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 690 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 87,0 μg/lmedián 24,0 μg/l49 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 190 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzorky65 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,70 μg/lmedián 0,600 μg/l49 vzorky45 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,2 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,90 μg/lmedián 0,900 μg/l49 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 640 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 526 μg/lmedián 17,0 μg/l49 vzorky16 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj1649,8 Bq/l7,64 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování12,25 Bq/l2,25 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování26,97 Bq/l3,93 Bq/l
    minerální pružina16,66 Bq/l6,66 Bq/l
    vyvinutá pružina23,80 Bq/l3,30 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • zkazit hromadu2×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Zkazit hromaduzkazit hromadutravertin1,2 km
    Zkazit hromaduzkazit hromadu1,7 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Žehradekorativní kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,2 km
    Žehradekorativní kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,2 km
    Poľanovcestavební kámenVytěžené ložisko – Lomy MTD s.r.o.1,6 km
    Spišské Podhradiedekorativní kámenVytěžené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o.2,0 km
    Spišské Podhradiedekorativní kámenVytěžené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o.2,0 km
    Medziskáliestavební kámenVytěžené ložisko – VS Stones, s.r.o.3,0 km
    Spišské Podhradiecihlové surovinyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená4,4 km
    Spišské Podhradiecihlové surovinyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená4,4 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    Spišské Vlachy, výskyty v oblasti GalmusuŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,8 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    95 vrtů v pásmu 3 km, z toho 48 hydrogeologických a 47 ostatních; s číslem archivní zprávy 95.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m52×
    • 10–30 m17×
    • 30–100 m17×
    • 100–300 m7×
    • přes 300 m1×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,0 m28683 114Ba28.pdf60 m
    Poľanovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou50,0 m41344 102Dc7.pdf70 m
    Žehravrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou40,0 m24860 114Ba19.pdf90 m
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,6 m13672 114Ba7.pdf90 m
    Žehravrt s širokým průměrem11,0 m42297 114Ba49.pdf100 m
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,0 m75621 114Ba59.pdf120 m
    Žehrakonstrukční vrt s běžnou vodou626,0 m80562 114Ba67.pdf130 m
    Žehravrt s termální vodou, minerální voda40,0 m27542 114Ba18.pdf130 m
    BŠ-4hydrogeologické–99675130 m
    Spišské Vlachyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,0 m58253 114Ba51.pdf150 m
    Dobrá Vôľa-Žehravrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,0 m68902 114Ba55.pdf180 m
    Beharovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou60,0 m68903 102Dc8.pdf190 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 51860 m
    kategorie a2minerální voda< 155-1517,1 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 517,5 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Markušovce – okolí – těžba rudySK2004900F2,5 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Žehra600 m²1988–10 m
    Polanovce – Poľanovce100 m²1990–60 m
    Poľanovce800 m²1990–90 m
    Polanovce – Korytné – Poľanovce210 m²1987–90 m
    Behárovce – Betlanovce300 m²1990–100 m
    Žehra120 m²1990–120 m
    Žehra100 m²1991–280 m
    Spišské Vlachy3 000 m²1981–300 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy10×
    • Trhání a uvolnění skalního masivu3×
    • Bloková pole3×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný8×
    • Potenciálny5×
    • Aktívny3×

    Současný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Spišská Nová Ves1 revír · 16 km21Žehrica21

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád