Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
BystrinaHorský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.
Výškový profil toku: od 990 do 522 m n. m. na 12,8 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
990 m a.s.l.
Nejnižší bod
492 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
498 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
39 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,16
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geologie a geochemie toku Tichá voda
Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka
Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 13 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.
Skála pod vodou
Říční naplaveniny100 % vodní hladiny
Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.
Voda podle atlasu
pH 7,9modelovaný odhad
typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizace 77,8 mg/l, měkká voda (2,6 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.
Prvky v říčních sedimentech
9 z 15prvky v horních 10 %
nejvyšší: Vizmut 6,54 mg/kg
Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohama
35°C v hloubce 1000 m
tepelný tok 55 mW/m²
V hloubce 2 000 m asi 50 °C (nárůst o 15 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.
Přirozené gama záření
71dávkový příkon nGy/h
percentil 95 na Slovensku
Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.
Stará důlní díla
171objektů do 3 km
těženo: Fe, Cu, Ag, Sb, Ni
Nejbližší: Horná Dávid štôlňa (štôlňa), 20 m od vody.
Zlato v říčních sedimentech
0vzorků se zlatem
16 rudných minerálů v sedimentu
Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.
Stopové prvky v potoční vodě
4 z 10ukazatele v horních 5 %
nejvyšší: Antimon 16,4 μg/l
Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 97 (200m V od obce Tichá Voda).
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Rozbory vrtů a podzemních vod
88vrtů do 3 km
636 rozborů vody v okolí
Z toho 88 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.
Geotermální energie
–
3 zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km.
Ekologické zátěže a skládky
6místa v okruhu 3 km
6 skládek
V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.
Ložiska a výskyty rud
86záznamů do 5 km
5 ložisek, 81 rudných výskytů
Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.
Sesuvy půdy a svahové deformace
2ploch do 3 km
Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.
Geologická stavba pod vodou
Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.
Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.
Říční naplaveniny100%SR 72 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Říční naplaveniny:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Geologické stáří hornin
kvartér100%
Nejběžnější horninové jednotky
Systém
Stáří
Jednotka
Body
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
1×
Kvartérní pokryv
fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
deluviálne sedimenty50%SR 16 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
2 – 5100%SR 48 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Tektonické jednotky
GEMERIKUM100%SR 13 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Tektonické dělení
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Směr neotektonických pohybů
veľký zdvih100%SR 26 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Regionálně geologické členění
gemerské pásmo100%SR 5,9 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Regionálně geologické členění (podcelky)
Spišsko-gemerské rudohorie100%SR 2,9 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Inženýrsko-geologické revíry
rajón nízkometamorfovaných hornín100%SR 1,7 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Inženýrsko-geologické útvary
formácia epimetamorfovaných hornín100%SR 2,2 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost území ke svahovým deformacím
Rajón stabilných území100%SR 95 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa pokrývá 1 z 5 bodů na vodní linii.
Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody
Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.
Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Štěrk50%SR 52 %
Bázické vulkanity50%SR 6,6 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ vodonosné vrstvy
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)50%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)50%SR 6,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)
medzizrnová80%SR 86 %
puklinová20%SR 12 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hydrogeologická funkce
kolektor100%SR 95 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hlavní hydrogeologická oblast
paleozoikum slovenského rudohoria v povodí Hornádu100%SR 2,1 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Genetický typ podzemní vody
silikátogénne, menej silikátovo-sulfidogénne75%SR 1,4 %
fluviogénne25%SR 6,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Třída kvality podzemní vody
B100%SR 18 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Chemie povrchových vod dle atlasu
Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.
Kyselost vody
pH 7,91typický rozsah
Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.
Tvrdost vody
2,6°dH, měkká
Součet vápníku a hořčíku (0,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.
měkká
střední
tvrdá
velmi těžké
Rozpuštěné látky
77,8mg/l mineralizace
Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iontové složení vody
Kationty (kladné ionty)
Ca 61Mg 30Na+K 9
Anionty (záporné ionty)
SO₄ 46HCO₃ 45
Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.
Hlavní ionty
SíranySO421,1 mg/lpercentil18
ChloridyCl2,81 mg/lpercentil17
FluoridyF0,0602 mg/lpercentil16
HořčíkMg3,71 mg/lpercentil5
SodíkNa1,91 mg/lpercentil5
VápníkCa12,5 mg/lpercentil4
DraslíkK0,457 mg/lpercentil3
BikarbonátyHCO326,4 mg/lpercentil3
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Živiny a organické znečištění
DusičnanyNO38,35 mg/lpercentil65
AmmoniumNH40,0421 mg/lpercentil21
FosfátyPO40,0317 mg/lpercentil18
Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,32 mg/lpercentil7
Kovy
HliníkAl190 μg/lpercentil78
ZinekZn6,63 μg/lpercentil49
ŽelezoFe0,0548 mg/lpercentil25
ManganMn9,76 μg/lpercentil20
Prvky v říčních sedimentech
Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.
Potenciálně toxické a stopové prvky
VizmutBi6,54 mg/kgpercentil95
ArsenAs68,7 mg/kgpercentil95
MěďCu241 mg/kgpercentil95
CínSn8,51 mg/kgpercentil95
VéstPb51,0 mg/kgpercentil95
AntimonSb14,7 mg/kgpercentil95
KadmiumCd0,958 mg/kgpercentil93
RtuťHg0,740 mg/kgpercentil92
MolybdenMo0,797 mg/kgpercentil90
KobaltCo12,5 mg/kgpercentil88
ZinekZn145 mg/kgpercentil79
NiklNi30,9 mg/kgpercentil73
VanadV78,8 mg/kgpercentil71
ChromCr59,1 mg/kgpercentil29
SelenSe0,109 mg/kgpercentil12
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
DraslíkK2,08 %percentil95
HliníkAl7,53 %percentil93
TitanTi6 305 mg/kgpercentil88
ŽelezoFe3,65 %percentil85
ManganMn1 331 mg/kgpercentil84
SodíkNa1,03 %percentil75
FosforP1 064 mg/kgpercentil74
HořčíkMg0,767 %percentil36
VápníkCa0,485 %percentil3
Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
YttriumY56,5 mg/kgpercentil97
RubidiumRb130 mg/kgpercentil96
BerylliumBe2,95 mg/kgpercentil95
ZirkoniumZr637 mg/kgpercentil95
BorB89,6 mg/kgpercentil92
LithiumLi41,3 mg/kgpercentil90
CeriumCe74,1 mg/kgpercentil86
GalliumGa17,1 mg/kgpercentil76
BaryumBa484 mg/kgpercentil65
StronciumSr73,7 mg/kgpercentil3
Přírodní radioaktivita a radon
Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.
Dávkový příkon gama záření
71nGy/h ve vzduchu
rozsah 62 až 79 nGy/h
Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Radonové riziko podloží
střední
Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geofyzikální pole: magnetika a gravitace
Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.
Magnetická anomálie
-16nT
rozsah -24 až -2 nT
Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.
negativnípozitivní
Bouguerova gravitační anomálie
-24mGal
zbytkový −0,6 mGal
Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.
Geotermální potenciál
Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.
Teplota horniny s hloubkou
35 / 50 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m
nárůst o 15 °C na km
Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².
Reliéf, klima a půdy
Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.
Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)294–1 319m a.s.l.
Průměrná nadmořská výška jednotek767m a.s.l.
Průměrný sklon17,7°
Průměrná lednová teplota-5,5°C
Průměrná červencová teplota15,2°C
Roční srážky967mm
Geomorfologické jednotky
Volovské vrchy100%SR 2,8 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geomorfologické oblasti
Slovenské rudohorie100%SR 10 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Klimaticko-geografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost půd k acidifikaci
pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %
prirodzene kyslé pôdy50%SR 8,5 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)
kontaminovaná pôda, obsah rizikových prvkov je vyšší ako limitné hodnoty C50%SR 0,9 %
nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A50%SR 45 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Litogeochemické typy
Staršie paleozoikum gemerika100%SR 1,7 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa chodby
Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.
Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.
AntimonSbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 16,4 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzorky21 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 200m V od obce Tichá Voda, 1992, 530 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.
ChromCrvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 10,8 μg/lmedián 4,20 μg/l14 vzorky14 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Tichá voda, potok, 1992, 100 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.
ArsenAsvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 9,20 μg/lmedián 1,05 μg/l14 vzorky36 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 200m V od obce Tichá Voda, 1992, 530 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.
MěďCuvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 11,0 μg/lmedián 2,30 μg/l14 vzorky14 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Zahajnica, 2000, 10 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.
KadmiumCdmírně zvýšené
nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzorky14 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Tichá voda, potok, 70 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.
SelenSepod polovinou Slovensko
nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Tichá voda, potok, 1992, 70 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.
VéstPbpod polovinou Slovensko
nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Tichá voda, potok, 1992, 70 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků v Slovensko.
LithiumLipod polovinou Slovensko
nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Tichá voda, potok, 1992, 70 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků v Slovensko.
BaryumBapod polovinou Slovensko
nejvyšší 20,0 μg/lmedián 10,0 μg/l14 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Nálepkovo, 2000, 620 m od vody. Srovnání: percentil 23 všech vzorků v Slovensko.
StronciumSrpod polovinou Slovensko
nejvyšší 70,0 μg/lmedián 30,0 μg/l14 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Nálepkovo, 2000, 620 m od vody. Srovnání: percentil 19 všech vzorků v Slovensko.
Hlavní ionty, mineralizace a pH
Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.
Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovensko
nejvyšší 8,67 mg/lmedián 7,20 mg/l14 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1500m JZ od K539, 1992, 490 m od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků v Slovensko.
Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech
Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.
Magnetit (Fe₃O₄)48 vzorků, maximálně 1815 zrn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)44 vzorků, maximálně 315 zrn
Anatas (TiO₂)42 vzorků, maximálně 55 zrn
Rutil (TiO₂)40 vzorků, maximálně 55 zrn
Ilmenit (FeTiO₃)32 vzorků, maximálně 4115 zrn
Pyrit (FeS₂)18 vzorků, maximálně 815 zrn
Chalkopyrit (CuFeS₂)12 vzorků, maximálně 50 zrn
Hematit (Fe₂O₃)11 vzorků, maximálně 315 zrn
Barit (BaSO₄)8 vzorků, maximálně 5 zrn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)8 vzorků, maximálně 5 zrn
Arzenopyrit (FeAsS)6 vzorků, maximálně 400 zrn
Scheelit (CaWO₄)5 vzorků, maximálně 50 zrn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
Cinabarit (HgS)3 vzorků, maximálně 5 zrn
Antimonit (Sb₂S₃)2 vzorků, maximálně 5 zrn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
Hornotvorné a akcesorické minerály
Zirkonium (ZrSiO₄)47 vzorků, maximálně 1815 zrn
Turmalíny (komplexný borosilikát)32 vzorků, maximálně 55 zrn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzorků, maximálně 55 zrn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzorků, maximálně 55 zrn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorků, maximálně 5 zrn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorků, maximálně 5 zrn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorků, maximálně 5 zrn
Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn
Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita
Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.
Chemické druhy vody v okolí
Ca-Mg-HCO314×
Mg-Ca-HCO3-SO46×
Ca-SO4-HCO35×
Ca-Mg-SO4-HCO35×
Ca-Mg-HCO3-SO45×
Mg-Ca-SO43×
Ca-Na-SO4-HCO32×
Ca-HCO3-SO42×
Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy
trieda B46×
trieda F8×
trieda D3×
trieda H3×
trieda E1×
trieda A1×
Kovy v podzemních vodách
MěďCuextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 20,1 μg/lmedián 0,600 μg/l44 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.
HliníkAlextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 1,22 mg/lmedián 0,0100 mg/l44 vzorky48 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.
ArsenAsextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 80,0 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzorky68 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.
ZinekZnvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 2 980 μg/lmedián 2,50 μg/l44 vzorky41 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.
ChromCrvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 7,40 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzorky68 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.
AntimonSbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,200 μg/l44 vzorky48 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.
RtuťHgvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzorky98 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.
KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzorky91 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.
VéstPbzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzorky77 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 890 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.
SelenSemírně zvýšené
nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzorky93 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 890 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků v Slovensko.
LithiumLimírně zvýšené
nejvyšší 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l44 vzorky64 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.
ŽelezoFeběžná hodnota
nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.
Radon ve vodách
Typ webu
Ukázky
Nejvyšší radon
Medián
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
244 Bq/l
244 Bq/l
upravený prameň
3
26,7 Bq/l
19,0 Bq/l
prameň
13
68,1 Bq/l
15,7 Bq/l
potok, rieka
1
1,16 Bq/l
1,16 Bq/l
výtok z banského diela
1
3,44 Bq/l
3,44 Bq/l
Důlní díla, ložiska a výskyty rud
Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.
Co se zde těžilo (podle evidence starých důlních děl)
Fe106×
Cu50×
Ag28×
Sb20×
Ni6×
Co6×
Au6×
Kr1×
Druhy těžebních objektů
štôlňa77×
halda63×
pinga, pingový ťah17×
iný druh objektu8×
šachta6×
Nejbližší stará důlní díla
Název
Druh
Vytěženo
Skončilo
Z vody
Horná Dávid štôlňa
štôlňa
Cu,Ni,Co,tetraedrit,Ag
20 m
Halda Hornej Dávid štôlne
halda
Cu,Ni,Co,tetraedrit,Ag
20 m
Stredná Dávid štôlňa
štôlňa
Cu,Ni,Co,tetraedrit,Ag
20 m
Halda Stednej Dávid štôlne
halda
Cu,Ni,Co,tetraedrit,Ag
30 m
Spodná Dávid štôlňa
štôlňa
Cu,Ni,Co,tetraedrit,Ag
60 m
Halda Spodnej Dávid štôlne
halda
Cu,Ni,Co,tetraedrit,Ag
70 m
Štôlňa Cikánka
štôlňa
Cu
80 m
Halda štôlne Cikánka
halda
Cu
90 m
Halda kutacej štôlne 3.Küribara
halda
Cu
110 m
Kutacia štôlňa 3.Küribara
štôlňa
Cu
130 m
Ložiska a dobývací prostory
Vklad
Minerální
Stav a organizace
Z vody
Gemerská Poloma
mastenec – talk
Ťažené ložisko – EUROTALC s. r. o.
2,3 km
Gemerská Poloma
mastenec – talk
Ťažené ložisko – EUROTALC s. r. o.
2,3 km
Čučma
vzácne zeminy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – URANPRES, spol. s r.o.
4,2 km
Závadka
kremeň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
4,4 km
Závadka
kremeň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
4,5 km
Výskyty rud v metalogenní mapě
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Z vody
Henclová, žily Dávid, Cigánka a Breziny
Medené rudy
mineralogický výskyt
70 m
Henclová, žila Červené bane
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb, Au
mineralogický výskyt
190 m
Nálepkovo – žila Krečeň
Kremeň žilný
kremeň
ložiskový výskyt
540 m
Nálepkovo – žila Chajzárka
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,3 km
Švedlár, žily Pater Noster a Leonidas
Medené rudy
Cu
ložiskový výskyt
1,5 km
Závadka – žily Šajkán a Šárika
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,7 km
Nálepkovo – žila Xantipa (Z úsek žily Amália)
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1,7 km
Nálepkovo, žily Gustáv, Gábor a Max
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
2,2 km
Gemerská Poloma
Mastenec
mastenec
veľké ložisko
2,2 km
Gemerská Poloma, Balochova hoľa
Magnezit
magnezit
mineralogický výskyt
2,7 km
Vrty a archivní zprávy Geofondu
Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.
88 vrtů v pásmu 3 km, z toho 15 hydrogeologických a 73 ostatních; s číslem archivní zprávy 88.
Hloubky vrtů
do 10 m29×
10–30 m22×
30–100 m26×
100–300 m4×
nad 300 m7×
Nejbližší vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archivní zpráva
Z vody
V – 5
inžiniersko-geologický
8,5 m
74575
30 m
V – 7
inžiniersko-geologický
8,5 m
74575
60 m
V – 20
inžiniersko-geologický
8,5 m
74575
70 m
Nálepkovo
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
6,0 m
78956 114Cb15.pdf
90 m
J – 2
inžiniersko-geologický
60,0 m
74575
90 m
VT – 3
inžiniersko-geologický
12,5 m
74575
90 m
Ša – 4
inžiniersko-geologický
3,6 m
74575
90 m
V – 8
inžiniersko-geologický
10,5 m
74575
90 m
V – 10
inžiniersko-geologický
6,0 m
74575
100 m
VT – 6
inžiniersko-geologický
9,5 m
74575
100 m
VT – 1
inžiniersko-geologický
13,0 m
74575
100 m
J – 3
inžiniersko-geologický
70,0 m
74575
110 m
Geotermální energie a minerální vody
Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.
Zdroje geotermálních a minerálních vod
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výtěžnost (l/s)
Počítat
Nejblíže od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
5,4 km
RS-1
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
7,6 km
kategória Čučma
termálne kúpalisko
–
–
1
7,9 km
Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty
Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.
Skládky odpadu
Skládka
Plocha
Rok založení
Sledování
Z vody
Nálepkovo
4 800 m²
1985
–
60 m
Henclová
125 m²
1989
–
100 m
Nálepkovo
800 m²
1990
–
1,0 km
Nálepkovo
600 m²
1989
–
1,4 km
Nálepkovo
200 m²
1985
–
1,8 km
Nálepkovo
–
–
–
2,1 km
Sesuvy půdy a svahové deformace
Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.
Typy deformací
Zosuvy2×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný2×
Současný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
Jak číst tyto údaje
Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.