Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Klčov

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Klčov, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 14:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Klčov z roku 2019
    2019snímkováno 30. 6. 2019
    Letecký snímek toku VN Klčov z roku 2022
    2022snímkováno 17. 10. 2022
    Letecký snímek toku VN Klčov z roku 2025
    2025snímkováno 7. 8. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Geológia a geochémia toku VN Klčov

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Mladé sedimenty100 % vodní hladiny

    Mladé nezpevněné sedimenty; jemný materiál se při dešti snadno smyje do potoka. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 528 mg/l, tvrdá voda (19,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Chrom 105 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 84. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    45dávkový příkon nGy/h

    percentil 15 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektov do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Lithium 17,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 81 (600m S od obce Klčov).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    56vrtov do 3 km

    148 rozborov vody v okolí

    Z toho 56 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    1 geotermálny vrt do 10 km

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    5místa v okruhu 3 km

    5 skládok

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    11záznamov do 5 km

    1 ložisko, 10 rudných výskytov

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérní pokryv

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • spišsko-šarišský paleogén100%SR 5,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón potenciálne nestabilných území100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová100%SR 12 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogén Levočských vrchov100%SR 1,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,31typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    19,1°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    528mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • DraslíkK6,26 mg/lpercentil82
    • VápníkCa92,0 mg/lpercentil81
    • HořčíkMg26,9 mg/lpercentil81
    • SíranySO477,8 mg/lpercentil80
    • BikarbonátyHCO3289 mg/lpercentil74
    • ChloridyCl19,2 mg/lpercentil68
    • SodíkNa10,7 mg/lpercentil57
    • FluoridyF0,107 mg/lpercentil46

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,31 mg/lpercentil53
    • FosfátyPO40,0588 mg/lpercentil31
    • DusičnanyNO34,36 mg/lpercentil31
    • AmmoniumNH40,0426 mg/lpercentil21

    Kovy

    • HliníkAl963 μg/lpercentil95
    • ManganMn47,4 μg/lpercentil61
    • ZinekZn6,59 μg/lpercentil49
    • ŽelezoFe0,0525 mg/lpercentil24

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ChromCr105 mg/kgpercentil84
    • MolybdenMo0,509 mg/kgpercentil71
    • RtuťHg0,139 mg/kgpercentil63
    • SelenSe0,285 mg/kgpercentil59
    • ArsenAs7,01 mg/kgpercentil55
    • CínSn2,77 mg/kgpercentil54
    • AntimonSb0,671 mg/kgpercentil53
    • KadmiumCd0,188 mg/kgpercentil50
    • VizmutBi0,188 mg/kgpercentil38
    • NiklNi21,9 mg/kgpercentil37
    • MěďCu18,1 mg/kgpercentil24
    • VéstPb10,3 mg/kgpercentil14
    • VanadV53,0 mg/kgpercentil14
    • KobaltCo4,57 mg/kgpercentil5
    • ZinekZn53,0 mg/kgpercentil5

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa1,12 %percentil82
    • VápníkCa3,14 %percentil67
    • ManganMn764 mg/kgpercentil41
    • TitanTi3 952 mg/kgpercentil30
    • DraslíkK1,38 %percentil29
    • FosforP607 mg/kgpercentil19
    • HliníkAl4,74 %percentil18
    • HořčíkMg0,531 %percentil6
    • ŽelezoFe1,82 %percentil6
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • CeriumCe65,9 mg/kgpercentil71
    • ZirkoniumZr430 mg/kgpercentil59
    • BorB59,8 mg/kgpercentil47
    • LithiumLi28,5 mg/kgpercentil44
    • StronciumSr117 mg/kgpercentil32
    • RubidiumRb80,6 mg/kgpercentil29
    • YttriumY22,6 mg/kgpercentil24
    • BerylliumBe0,816 mg/kgpercentil19
    • BaryumBa343 mg/kgpercentil14
    • GalliumGa7,56 mg/kgpercentil9

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    45nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Draslík (K)K1,31 %percentil55
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,21 ppm15. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,03 ppm10. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 361 Bq/m²42. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -33nT

    rozsah -33 až -33 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -31mGal

    zbytkový +2,7 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)470–987m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek736m a.s.l.
    • Průměrný sklon13,0°
    • Průměrná lednová teplota-5,0°C
    • Průměrná červencová teplota16,5°C
    • Roční srážky850mm

    Geomorfologické jednotky

    • Levočské vrchy100%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť100%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Spišský Hrhov – nijaký (2,3 km od vody)Uloža – – (2,8 km od vody)Nemešany – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Uloža – Levoča – – (2,9 km od vody)Jablonov – občasný (3,0 km od vody)Danišovce – DH-1 – nekúpeľný (6,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (8,4 km od vody)Spišský Hrhov – stavebný kameň (2,6 km od vody)Nemešany I – stavebný kameň – pieskovec (800 m od vody)Nemešany II – stavebný kameň – pieskovec (1,5 km od vody)Spišský Hrhov III – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Spišský Hrhov I – stavebný piesok – pieskovec (2,6 km od vody)Spišský Hrhov II. – stavebný piesok – pieskovec (2,6 km od vody)Uloža I – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Jablonov II – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Uloža II – stavebný kameň – pieskovec (3,2 km od vody)Odorica – stavebný kameň – pieskovec (4,3 km od vody)Vyšné Repaše II – stavebný kameň – pieskovec (4,3 km od vody)Sivá brada (Spišské Podhradie) – hydrogeológia (2,7 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,6 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,6 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,8 km od vody)Klčov – monitorovací vrt (40 m od vody)Klčov – monitorovací vrt (50 m od vody)Klčov – monitorovací vrt (90 m od vody)Kĺčov – negatívny vrt (400 m od vody)Klčov (990 m od vody)Klčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nemešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Klčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Nemešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Spišský Hrhov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,8 km od vody)Spišský Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Baldovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 17,0 μg/lmedián 17,0 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 81 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 560 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.

    • StronciumSrbežná hodnota
      nejvyšší 250 μg/lmedián 250 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 63 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBabežná hodnota
      nejvyšší 40,0 μg/lmedián 40,0 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCupod polovinou Slovensko
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 1,20 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 48 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSepod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAspod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků v Slovensko.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid kremičitýSiO2pod polovinou Slovensko
      nejvyšší 7,18 mg/lmedián 7,18 mg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: 600m S od obce Klčov, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 27 všech vzorků v Slovensko.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Barit (BaSO₄)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorku, maximálně 3 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorku, maximálně 55 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 71,0 μg/lmedián 49,5 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l12 vzorky42 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drenáž, 1992, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzorky58 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 209 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzorky8 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,96 Bq/l1,96 Bq/l
    prameň310,1 Bq/l4,58 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie10,700 Bq/l0,700 Bq/l
    studňa110,8 Bq/l10,8 Bq/l
    upravený prameň10,300 Bq/l0,300 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Spišský Hrhovstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o.2,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    56 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologické a 37 ostatní; s číslem archivní zprávy 56.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m22×
    • 10–30 m23×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m2×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Klčovmonitorovací vrt10,0 m73592 102Cd30.pdf40 m
    Klčovmonitorovací vrt7,0 m73592 102Cd31.pdf50 m
    Klčovmonitorovací vrt7,0 m73592 102Cd32.pdf90 m
    Kĺčovnegatívny vrt76,0 m35858 102Cd11.pdf400 m
    I-34bez určenia účelu15,0 m84640830 m
    I-35bez určenia účelu15,0 m84640850 m
    Klčov37,0 m62983 102Cd13.pdf990 m
    I-33bez určenia účelu15,0 m846401,0 km
    I-36bez určenia účelu8,0 m846401,2 km
    I-32bez určenia účelu10,0 m846401,4 km
    I-37bez určenia účelu10,0 m846401,4 km
    Klčovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou27,0 m20103 102Cd6.pdf1,6 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Danišovce – DH-1–0,1 l/s1000 m–nevyužívaný6,6 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 563,7 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Spišský Hrhov250 m²1989–2,3 km
    Uloža360 m²1990–2,8 km
    Nemešany300 m²1988–2,8 km
    Uloža – Levoča120 m²1988–2,9 km
    Jablonov12 000 m²1988–3,0 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Současný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Levoča1 revír · 0,2 km12VN Klčov12

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád