Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Čergovský kanál

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Čergovský kanál, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 08:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Velmi pomalý tok Nížinný, téměř stojatý úsek: klidná, často kalnější voda, dno bývá bahnité a písčité. Typické pro kaprové revíry.

    1061071081091101111120 km5 km10 km15 km
    Výškový profil toku: od 111 do 107 m n. m. na 15,6 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    110 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    108 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    2,7 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    0,2 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,05

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Čergovský kanál z roku 2017
    2017snímkováno 1. 8. 2017
    Letecký snímek toku Čergovský kanál z roku 2020
    2020snímkováno 21. 8. 2020
    Letecký snímek toku Čergovský kanál z roku 2023
    2023snímkováno 20. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Čergovský kanál

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Čergovský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % iné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 534 mg/l, tvrdá voda (17,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 43,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    40. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 70,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Asód-Čergov, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    344vrtov do 3 km

    552 rozborov vody v okolí

    Z toho 344 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    74°C na ústí vrtu

    8 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Topoľníky – FGT-1, výdatnosť 23,0 l/s, 5,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Iné horniny33%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • voda33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu53m
    • 40 – 6040%SR 0,7 %
    • 60 – 8040%SR 0,5 %
    • 20 – 3020%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles83%SR 6,8 %
    • malý pokles17%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny100%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénny100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    17,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    534mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3308 mg/l79. percentil
    • HořčíkMg23,8 mg/l75. percentil
    • VápníkCa85,1 mg/l75. percentil
    • SodíkNa15,9 mg/l72. percentil
    • ChloridyCl22,6 mg/l72. percentil
    • FluoridyF0,165 mg/l71. percentil
    • SíranySO461,8 mg/l70. percentil
    • DraslíkK2,46 mg/l41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,406 mg/l83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,43 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,292 mg/l68. percentil
    • DusičnanyNO31,84 mg/l6. percentil

    Kovy

    • ManganMn261 μg/l92. percentil
    • ZinekZn12,0 μg/l71. percentil
    • ŽelezoFe0,169 mg/l70. percentil
    • HliníkAl14,7 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NiklNi43,0 mg/kg91. percentil
    • RtuťHg0,359 mg/kg86. percentil
    • MolybdenMo0,483 mg/kg67. percentil
    • MěďCu28,3 mg/kg67. percentil
    • SelenSe0,320 mg/kg66. percentil
    • ArsenAs7,73 mg/kg62. percentil
    • ChromCr79,2 mg/kg61. percentil
    • KobaltCo9,08 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,235 mg/kg57. percentil
    • ZinekZn98,4 mg/kg52. percentil
    • OlovoPb14,7 mg/kg45. percentil
    • VanadV64,3 mg/kg41. percentil
    • KadmiumCd0,135 mg/kg37. percentil
    • AntimonSb0,492 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,11 mg/kg26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • HořčíkMg2,35 %92. percentil
    • VápníkCa7,49 %90. percentil
    • FosforP993 mg/kg67. percentil
    • ŽelezoFe2,80 %56. percentil
    • HliníkAl5,30 %38. percentil
    • ManganMn736 mg/kg37. percentil
    • DraslíkK1,38 %30. percentil
    • SodíkNa0,724 %21. percentil
    • TitánTi3 478 mg/kg14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr185 mg/kg81. percentil
    • LítiumLi27,9 mg/kg41. percentil
    • BáriumBa409 mg/kg40. percentil
    • RubídiumRb84,3 mg/kg38. percentil
    • GáliumGa12,2 mg/kg35. percentil
    • BerylliumBe1,09 mg/kg32. percentil
    • BorB52,3 mg/kg28. percentil
    • CérCe52,9 mg/kg28. percentil
    • YtriumY19,3 mg/kg13. percentil
    • ZirkónZr209 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,62 ppm57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,06 ppm38. percentil
    • Draslík (K)K1,26 %33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Okoč – nijaký (700 m od vody)Kolárovo – HGK-1 – nekúpeľný (3,0 km od vody)Kolárovo – K-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Kolárovo – K-2 – nekúpeľný (3,9 km od vody)Topoľníky – FGT-1 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – nekúpeľný (5,7 km od vody)Kolárovo – K-4 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Nesvady – GN-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)Zemné – HGZ-1 – nekúpeľný (8,6 km od vody)FGT-1 – l3 (4,9 km od vody)a1 (4,0 km od vody)e1 (4,7 km od vody)c1 (4,8 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Topoľníky (4,7 km od vody)Kolárovo – kóta 108,7 – stavebný piesok – piesky (920 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – štrkopiesky (1,7 km od vody)Topoľníky – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Kolárovo – vrt pre vodné dielo (90 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kolárovo (180 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Kolárovo – zavlažovací vrt (330 m od vody)Okoč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Kolárovo – pozorovací vrt SHMÚ (470 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Kolárovo – monitorovací vrt (660 m od vody)Kolárovo-Császtamellék – zavlažovací vrt (660 m od vody)Okoč – monitorovací vrt (670 m od vody)Kolárovo – Császtamellék – zavlažovací vrt (690 m od vody)Kolárovo – Farský Dvor – zavlažovací vrt (700 m od vody)Kolárovo – Hlavný dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Botakla pri Kolárove – vrt pre vodné dielo (830 m od vody)Čergov (880 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kolárovo – Cigánsky jarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Kolárovo-Čerhov – vrt pre vodné dielo (970 m od vody)Kolárovo – vrt pre vodné dielo (990 m od vody)Topoľníky – Aszód – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Topoľníky – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Kolárovo – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Botakla (osada) pri Kolárove – vrt pre vodné dielo (1,1 km od vody)Kolárovo – Farský dvor – zavlažovací vrt (1,1 km od vody)Opatovský Sokolec – Ollé kert – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Kolárovo-Čerhov I. – zavlažovací vrt (1,2 km od vody)Kolárovo – Farský Dvor – zavlažovací vrt (1,3 km od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (540 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (760 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (990 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)Okoč-Aszob Pusta, 600m SSV od K110 – vrt (340 m od vody)Kolárovo-Csazsta PD, 200m JV od K109 – vrt (400 m od vody)Kolárovo – vrt (540 m od vody)Kolárovo-Csasztamellek, 1000m J od K110 – vrt (550 m od vody)Kolárovo – vrt (660 m od vody)Okoč – vrt (670 m od vody)Okoč – vrt (670 m od vody)Kolárovo [Eger], 3000m S od K109 – studňa (740 m od vody)Kolárovo, Revickeho 4, 2600m SSV od K108 – studňa (780 m od vody)Kolárovo-Botakla, 500m SV od K110 – studňa (810 m od vody)Kolarovo-Botakla,500m SV od K110 – studňa (810 m od vody)Kolárovo-Csazsta, 600m JV od K110 – vrt (810 m od vody)St,Majetok Cergov, 500m ZJZ od K108 – vrt (820 m od vody)Botalka pri Kolárove – vrt (830 m od vody)Hamusad, 1400m V od K108 – vrt (830 m od vody)Kolárovo, Sladký dvor, 1000m S od K108 – vrt (860 m od vody)Kolárovo-Sudcovská sihoť, 1000m S od K108 – drenáž (860 m od vody)Kolárovo, Farský dvor, 1600m SSZ od K108 – vrt (880 m od vody)Kolárovo-Csazsta laz, 400m SZ od K109 – studňa (910 m od vody)Kolárovo, Sladký Dvor – vrt (910 m od vody)Topoľníky-Lapagos, 500m Z od K110 – studňa (930 m od vody)Topolniky-Aszod,500m ZSZ od K114 – vrt (930 m od vody)Topoľníky-Lapagos, 700m JZ od K110 – vrt (1,1 km od vody)Topolniky-Aszod,300m V od K114 – studňa (1,2 km od vody)Opat. Sokolec-V.Kovac, 1200m JV od K110 – studňa (1,2 km od vody)Kolárovo-Panská lúka, 1500m SZ od K109 – studňa (1,2 km od vody)Kolarovo-Panska luka,1500m SZ od K109 – studňa (1,2 km od vody)Opatovský Sokolec – vrt (1,2 km od vody)Szenasirel, 200m Z od K109 – vrt (1,3 km od vody)Kolárovo-Sladký majer, 700m SV od K109 – vrt (1,4 km od vody)Kolárovo – vrt (1,4 km od vody)Kolárovo-Veľký Kováč, 2000m V od K110 – vrt (1,4 km od vody)Topolniky-Aszod,1400m SSZ od K114 – studňa (1,7 km od vody)Neded-Berkas-Kral,zem,1200m Z od K109 – studňa (1,8 km od vody)Kolarovo-Panska luka,700m ZJZ od K110 – studňa (1,8 km od vody)Sokolce-Lúky, 200m J od K110 – studňa (1,9 km od vody)Opatovský Sokolec – vrt (2,0 km od vody)Vrbova nad Vahom, 2800m JZ od K108 – studňa (2,1 km od vody)Neded-Berkas,500m VJV od K114 – studňa (2,1 km od vody)Kolárovo [Bokon],1800m ZJZ od K114 – vrt (2,2 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 32,0 μg/l8 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Asód-Čergov, kanál, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 53,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Asód-Čergov, kanál, 2011, 50 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 18,3 mg/lmedián 11,9 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO321×
    • Ca-HCO313×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-HCO3-SO45×
    • Ca-SO4-HCO34×
    • Na-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D34×
    • trieda H13×
    • trieda B3×
    • trieda C3×
    • trieda G1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 880 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,0100 mg/l41 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 340 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,30 μg/l41 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,20 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,200 μg/l41 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 689 μg/lmedián 94,0 μg/l41 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,2 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 35,0 μg/lmedián 8,00 μg/l41 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l41 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa58,61 Bq/l2,05 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie24,55 Bq/l3,71 Bq/l
    vrt s prelivom15,07 Bq/l5,07 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    344 vrtov v pásme 3 km, z toho 86 hydrogeologických a 258 ostatných; s číslom archívnej správy 344.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m210×
    • 10–30 m58×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    V-8592inžiniersko-geologický6,2 m1762530 m
    1049hydrogeologický121,0 m1224060 m
    V-8585inžiniersko-geologický8,6 m1762580 m
    Kolárovovrt pre vodné dielo121,0 m8683 12Bd43.pdf90 m
    Kolárovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m93176 1Ac42.pdf90 m
    V-8602inžiniersko-geologický8,0 m17625130 m
    Kolárovo-Čergovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m19724 1Ac11.pdf140 m
    1050hydrogeologický63,7 m12240150 m
    1037hydrogeologický35,0 m12240160 m
    Kolárovo63,7 m8683 1Ac23.pdf180 m
    s.č.187inžiniersko-geologický30,0 m1449180 m
    V-8586inžiniersko-geologický9,3 m17625180 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kolárovo – HGK-170 °C20,9 l/s1506 mNa-HCO3využívaný3,0 km
    Kolárovo – K-142 °C0,8 l/s3125 m3,8 km
    Kolárovo – K-2–1,0 l/s3135 m3,9 km
    Topoľníky – FGT-174 °C23,0 l/s2501 mNa-HCO3-Clvyužívaný5,3 km
    Kolárovo (Nesvady) – K-365 °C1,5 l/s2834 mnevyužívaný5,7 km
    Kolárovo – K-4–0,3 l/s2665 m6,8 km
    Nesvady – GN-160 °C2,7 l/s1505 mNa-HCO3nevyužívaný7,0 km
    Zemné – HGZ-155 °C–1500 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov8,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 524,0 km
    kategória Topoľníkytermálne kúpalisko––14,7 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 514,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,8 km
    FGT-1geotermálna voda55 – 8016 – 3014,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Okoč––monitorovaná700 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Kolárovo1 revír · 16 km9Čergovský kanál9

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj