Ma a(z) Čergovský kanál vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Čergovský kanál, ablakpontszám 18.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1061071081091101111120 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 111-től 107 m tengerszint feletti magasságig 15,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    110 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    108 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    2,7 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,2 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,05

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Čergovský kanál vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 1.
    Čergovský kanál vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 21.
    Čergovský kanál vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Čergovský kanál vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Čergovský kanál vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (16 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 67%-a

    33% Egyéb sziklák

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 534 mg/l, kemény víz (17,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Nikkel 43,0 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 91. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Láb alatti hőség

    55°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 85 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 95 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    49NGY/H dózisteljesítmény

    40. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    2 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Lítium 70,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 98. percentilis (Asód-Čergov, kanál).

    Fúrások és talajvízelemzések

    344fúrás 3 km-en belül

    552 vízelemzés a közelben

    Közülük 344-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    74°C a kútfejnél

    8 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Topoľníky – FGT-1, hozam 23,0 l/s, 5,3 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    3bejegyzés 5 km-en belül

    3 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék67%SR 72 %
    • Egyéb sziklák33%SR 4,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú67%
    • víz33%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága53m
    • 40 – 6040%SR 0,7 %
    • 60 – 8040%SR 0,5 %
    • 20 – 3020%SR 1,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)100%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes süllyedés83%SR 6,8 %
    • kis süllyedés17%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Duna100%SR 23 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hordalékos-síkságos lerakódások régiója100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 3-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A Duna-síkság délnyugati részének negyedidőszaka100%SR 5,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • fluviogén100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • D100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • A Duna-medence központi mélyedése100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,93tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    17,4°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (3,10 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    534mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • BikarbonátokHCO3308 mg/l79. percentilis
    • MagnéziumMg23,8 mg/l75. percentilis
    • KalciumCa85,1 mg/l75. percentilis
    • NátriumNa15,9 mg/l72. percentilis
    • KloridCl22,6 mg/l72. percentilis
    • FluoridF0,165 mg/l71. percentilis
    • SzulfátokSO461,8 mg/l70. percentilis
    • KáliumK2,46 mg/l41. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,406 mg/l83. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK4,43 mg/l74. percentilis
    • FoszfátokPO40,292 mg/l68. percentilis
    • NitrátokNO31,84 mg/l6. percentilis

    Fémek

    • MangánMn261 μg/l92. percentilis
    • Cink-Zn12,0 μg/l71. percentilis
    • VasalóFe0,169 mg/l70. percentilis
    • AlumíniumAl14,7 μg/l11. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • NikkelNi43,0 mg/kg91. percentilis
    • HiganyHg0,359 mg/kg86. percentilis
    • MolibdénMo0,483 mg/kg67. percentilis
    • RézCu28,3 mg/kg67. percentilis
    • SzelénSe0,320 mg/kg66. percentilis
    • ArzénAs7,73 mg/kg62. percentilis
    • KrómCr79,2 mg/kg61. percentilis
    • KobaltCo9,08 mg/kg60. percentilis
    • BizmutBi0,235 mg/kg57. percentilis
    • Cink-Zn98,4 mg/kg52. percentilis
    • ÓlomPb14,7 mg/kg45. percentilis
    • VanádiumV64,3 mg/kg41. percentilis
    • KadmiumCd0,135 mg/kg37. percentilis
    • AntimonSb0,492 mg/kg35. percentilis
    • Ón-Sn2,11 mg/kg26. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MagnéziumMg2,35 %92. percentilis
    • KalciumCa7,49 %90. percentilis
    • FoszforP993 mg/kg67. percentilis
    • VasalóFe2,80 %56. percentilis
    • AlumíniumAl5,30 %38. percentilis
    • MangánMn736 mg/kg37. percentilis
    • KáliumK1,38 %30. percentilis
    • NátriumNa0,724 %21. percentilis
    • TitánTi3 478 mg/kg14. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr185 mg/kg81. percentilis
    • LítiumLi27,9 mg/kg41. percentilis
    • BáriumBa409 mg/kg40. percentilis
    • RubídiumRb84,3 mg/kg38. percentilis
    • GalliumGa12,2 mg/kg35. percentilis
    • BerilliumBe1,09 mg/kg32. percentilis
    • BórB52,3 mg/kg28. percentilis
    • CériumCe52,9 mg/kg28. percentilis
    • IttriumY19,3 mg/kg13. percentilis
    • CirkóniumZr209 mg/kg8. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    49ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,62 ppm57. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,06 ppm38. percentilis
    • Kálium (K)K1,26 %33. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1372 782 Bq/m²84. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +33nT

    19-43 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -2mGal

    Maradék +4,0 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    55 / 95 °C1000 és 2000 m mélységben

    40 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 85 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • A Duna-medence központi mélyedése100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)103–191m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága112m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,3°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • Évi csapadék590mm

    Geomorfológiai egységek

    • Dunai síkság100%SR 8,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Dunai alföld100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj67%SR 53 %
    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a33%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Okoč – egyik sem (700 m-re a víztől)Kolárovo – HGK-1 – spanyollal hajó (3,0 km-re a víztől)Kolárovo – K-1 – spanyollal hajó (3,8 km-re a víztől)Kolárovo – K-2 – spanyollal hajó (3,9 km-re a víztől)Topoľníky – FGT-1 – spanyollal hajó (5,3 km-re a víztől)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – spanyollal hajó (5,7 km-re a víztől)Kolárovo – K-4 – spanyollal hajó (6,8 km-re a víztől)Nesvady – GN-1 – spanyollal hajó (7,0 km-re a víztől)Zemné – HGZ-1 – spanyollal hajó (8,6 km-re a víztől)FGT-1 – l3 (4,9 km-re a víztől)a1 (4,0 km-re a víztől)e1 (4,7 km-re a víztől)c1 (4,8 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)Topoľníky (4,7 km-re a víztől)Kolárovo – kóta 108,7 – stavebný piesok – homok (920 m-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – kavicsos homok (1,7 km-re a víztől)Topoľníky – téglalap (3,5 km-re a víztől)Kolárovo – fúrólyuk egy vízműhöz (90 m-re a víztől)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m-re a víztől)Kolárovo (180 m-re a víztől)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m-re a víztől)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m-re a víztől)Kolárovo – öntözőbeömlő (330 m-re a víztől)Okoč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m-re a víztől)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m-re a víztől)Kolárovo – shmú megfigyelő fúrás (470 m-re a víztől)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m-re a víztől)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m-re a víztől)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m-re a víztől)Kolárovo – fúrás megfigyelése (660 m-re a víztől)Kolárovo-Császtamellék – öntözőbeömlő (660 m-re a víztől)Okoč – fúrás megfigyelése (670 m-re a víztől)Kolárovo – Császtamellék – öntözőbeömlő (690 m-re a víztől)Kolárovo – Farský Dvor – öntözőbeömlő (700 m-re a víztől)Kolárovo – Hlavný dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m-re a víztől)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m-re a víztől)Botakla pri Kolárove – fúrólyuk egy vízműhöz (830 m-re a víztől)Čergov (880 m-re a víztől)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m-re a víztől)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m-re a víztől)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m-re a víztől)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m-re a víztől)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m-re a víztől)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m-re a víztől)Kolárovo – Cigánsky jarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m-re a víztől)Kolárovo-Čerhov – fúrólyuk egy vízműhöz (970 m-re a víztől)Kolárovo – fúrólyuk egy vízműhöz (990 m-re a víztől)Topoľníky – Aszód – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Topoľníky – shmú megfigyelő fúrás (1,0 km-re a víztől)Kolárovo – shmú megfigyelő fúrás (1,0 km-re a víztől)Botakla (osada) pri Kolárove – fúrólyuk egy vízműhöz (1,1 km-re a víztől)Kolárovo – Farský dvor – öntözőbeömlő (1,1 km-re a víztől)Opatovský Sokolec – Ollé kert – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km-re a víztől)Kolárovo-Čerhov I. – öntözőbeömlő (1,2 km-re a víztől)Kolárovo – Farský Dvor – öntözőbeömlő (1,3 km-re a víztől)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (90 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (100 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (120 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (140 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (170 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (180 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (320 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (330 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (330 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (430 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (440 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (510 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (540 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (590 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (640 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (660 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (660 m-re a víztől)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hidrogeológiai fúrások (670 m-re a víztől)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hidrogeológiai fúrások (690 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (690 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (700 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (760 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (790 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (810 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (830 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (880 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (890 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (890 m-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (910 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (940 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (940 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (950 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (960 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (970 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (970 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (990 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,0 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)Okoč-Aszob Pusta, 600m SSV od K110 – fúrás (340 m-re a víztől)Kolárovo-Csazsta PD, 200m JV od K109 – fúrás (400 m-re a víztől)Kolárovo – fúrás (540 m-re a víztől)Kolárovo-Csasztamellek, 1000m J od K110 – fúrás (550 m-re a víztől)Kolárovo – fúrás (660 m-re a víztől)Okoč – fúrás (670 m-re a víztől)Okoč – fúrás (670 m-re a víztől)Kolárovo [Eger], 3000m S od K109 – jól (740 m-re a víztől)Kolárovo, Revickeho 4, 2600m SSV od K108 – jól (780 m-re a víztől)Kolárovo-Botakla, 500m SV od K110 – jól (810 m-re a víztől)Kolarovo-Botakla,500m SV od K110 – jól (810 m-re a víztől)Kolárovo-Csazsta, 600m JV od K110 – fúrás (810 m-re a víztől)St,Majetok Cergov, 500m ZJZ od K108 – fúrás (820 m-re a víztől)Botalka pri Kolárove – fúrás (830 m-re a víztől)Hamusad, 1400m V od K108 – fúrás (830 m-re a víztől)Kolárovo, Sladký dvor, 1000m S od K108 – fúrás (860 m-re a víztől)Kolárovo-Sudcovská sihoť, 1000m S od K108 – csatornázás (860 m-re a víztől)Kolárovo, Farský dvor, 1600m SSZ od K108 – fúrás (880 m-re a víztől)Kolárovo-Csazsta laz, 400m SZ od K109 – jól (910 m-re a víztől)Kolárovo, Sladký Dvor – fúrás (910 m-re a víztől)Topoľníky-Lapagos, 500m Z od K110 – jól (930 m-re a víztől)Topolniky-Aszod,500m ZSZ od K114 – fúrás (930 m-re a víztől)Topoľníky-Lapagos, 700m JZ od K110 – fúrás (1,1 km-re a víztől)Topolniky-Aszod,300m V od K114 – jól (1,2 km-re a víztől)Opat. Sokolec-V.Kovac, 1200m JV od K110 – jól (1,2 km-re a víztől)Kolárovo-Panská lúka, 1500m SZ od K109 – jól (1,2 km-re a víztől)Kolarovo-Panska luka,1500m SZ od K109 – jól (1,2 km-re a víztől)Opatovský Sokolec – fúrás (1,2 km-re a víztől)Szenasirel, 200m Z od K109 – fúrás (1,3 km-re a víztől)Kolárovo-Sladký majer, 700m SV od K109 – fúrás (1,4 km-re a víztől)Kolárovo – fúrás (1,4 km-re a víztől)Kolárovo-Veľký Kováč, 2000m V od K110 – fúrás (1,4 km-re a víztől)Topolniky-Aszod,1400m SSZ od K114 – jól (1,7 km-re a víztől)Neded-Berkas-Kral,zem,1200m Z od K109 – jól (1,8 km-re a víztől)Kolarovo-Panska luka,700m ZJZ od K110 – jól (1,8 km-re a víztől)Sokolce-Lúky, 200m J od K110 – jól (1,9 km-re a víztől)Opatovský Sokolec – fúrás (2,0 km-re a víztől)Vrbova nad Vahom, 2800m JZ od K108 – jól (2,1 km-re a víztől)Neded-Berkas,500m VJV od K114 – jól (2,1 km-re a víztől)Kolárovo [Bokon],1800m ZJZ od K114 – fúrás (2,2 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 32,0 μg/l8 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Asód-Čergov, kanál2011, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l8 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 80,0 μg/lmedián 53,0 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: Asód-Čergov, kanál2011, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 18,3 mg/lmedián 11,9 mg/l8 minták

      Legmagasabb érték: bez mena2010, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO321×
    • Ca-HCO313×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-HCO3-SO45×
    • Ca-SO4-HCO34×
    • Na-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Mg-SO4-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály D34×
    • osztály H13×
    • osztály B3×
    • osztály C3×
    • osztály G1×
    • osztály F1×

    Fémek a talajvízben

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l41 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 23,0 μg/lmedián 0,500 μg/l41 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l41 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 880 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l41 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,140 mg/lmedián 0,0100 mg/l41 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,70 μg/lmedián 1,30 μg/l41 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,20 μg/lmedián 0,500 μg/l41 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: drenáž1994, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,200 μg/l41 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: drenáž1994, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 689 μg/lmedián 94,0 μg/l41 minták7 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 35,0 μg/lmedián 8,00 μg/l41 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l41 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól58,61 Bq/l2,05 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz24,55 Bq/l3,71 Bq/l
    szabadon folyó fúrólyuk15,07 Bq/l5,07 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    344 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 86 hidrogeológiai és 258 egyéb; archív jelentés számával: 344.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m210×
    • 10–30 m58×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m13×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    V-8592mérnök-geológiai6,2 m1762530 m
    1049hidrogeológiai121,0 m1224060 m
    V-8585mérnök-geológiai8,6 m1762580 m
    Gútafúrólyuk egy vízműhöz121,0 m8683 12Bd43.pdf90 m
    Gútakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel40,0 m93176 1Ac42.pdf90 m
    V-8602mérnök-geológiai8,0 m17625130 m
    Gúta-Čergovkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel40,0 m19724 1Ac11.pdf140 m
    1050hidrogeológiai63,7 m12240150 m
    1037hidrogeológiai35,0 m12240160 m
    Gúta63,7 m8683 1Ac23.pdf180 m
    s.č.187mérnök-geológiai30,0 m1449180 m
    V-8586mérnök-geológiai9,3 m17625180 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Gúta – HGK-170 °C20,9 l/s1506 mNa-HCO3használatban3,0 km
    Gúta – K-142 °C0,8 l/s3125 m3,8 km
    Gúta – K-2–1,0 l/s3135 m3,9 km
    Topoľníky – FGT-174 °C23,0 l/s2501 mNa-HCO3-Clhasználatban5,3 km
    Gúta (Nesvady) – K-365 °C1,5 l/s2834 mfelhasználatlan5,7 km
    Gúta – K-4–0,3 l/s2665 m6,8 km
    Nesvady – GN-160 °C2,7 l/s1505 mNa-HCO3felhasználatlan7,0 km
    Zemné – HGZ-155 °C–1500 mNa-HCO3adatjelentés nélkül használatban8,6 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 524,0 km
    kategória Topoľníkytermálfürdő––14,7 km
    kategória e1ásványvíz56-80< 514,7 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 514,8 km
    FGT-1geotermikus víz55 – 8016 – 3014,9 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Okoč––ellenőrzött700 m

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Gúta1 horgászvíz · 16 km10Čergovský kanál10

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna