Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Čergovský kanál

Flussgebiet DonauKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
15,7km
Region
Region Nitra
Luftbild von Fließgewässer Čergovský kanál mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Čergovský kanál

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Čergovský kanál, Fensterpunktzahl 17.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Sehr langsames Fließgewässer Ein fast stehender Tieflandabschnitt: ruhiges, oft trüberes Wasser; Der Boden ist meist schlammig und sandig. Typisch für Karpfenfischereireviere.

    1061071081091101111120 km5 km10 km15 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 111 bis 107 m ü.d.M. über 15,6 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    110 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    108 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    2,7 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    0,2 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,05

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Čergovský kanál von 2017
    2017abgebildet 1. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer Čergovský kanál von 2020
    2020abgebildet 21. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Čergovský kanál von 2023
    2023abgebildet 20. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Čergovský kanál

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
    • Eisen ab 1 mg/l1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Čergovský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % iné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 534 mg/l, tvrdá voda (17,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 43,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    40. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 70,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Asód-Čergov, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    344vrtov do 3 km

    552 rozborov vody v okolí

    Z toho 344 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    74°C na ústí vrtu

    8 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Topoľníky – FGT-1, výdatnosť 23,0 l/s, 5,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Iné horniny33%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • Wasser33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu53m
    • 40 – 6040%SR 0,7 %
    • 60 – 8040%SR 0,5 %
    • 20 – 3020%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles83%SR 6,8 %
    • malý pokles17%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny100%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénny100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    17,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    534mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3308 mg/l79. percentil
    • MagnesiumMg23,8 mg/l75. percentil
    • KalziumCa85,1 mg/l75. percentil
    • NatriumNa15,9 mg/l72. percentil
    • ChlorideCl22,6 mg/l72. percentil
    • FluorideF0,165 mg/l71. percentil
    • SulfateSO461,8 mg/l70. percentil
    • DraslíkK2,46 mg/l41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,406 mg/l83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,43 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,292 mg/l68. percentil
    • NitrateNO31,84 mg/l6. percentil

    Metalle

    • ManganMn261 μg/l92. percentil
    • ZinkZn12,0 μg/l71. percentil
    • EisenFe0,169 mg/l70. percentil
    • AluminiumAl14,7 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi43,0 mg/kg91. percentil
    • QuecksilberHg0,359 mg/kg86. percentil
    • MolybdänMo0,483 mg/kg67. percentil
    • KupferCu28,3 mg/kg67. percentil
    • SelenSe0,320 mg/kg66. percentil
    • ArsenAs7,73 mg/kg62. percentil
    • ChromCr79,2 mg/kg61. percentil
    • KobaltCo9,08 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,235 mg/kg57. percentil
    • ZinkZn98,4 mg/kg52. percentil
    • FührenPb14,7 mg/kg45. percentil
    • VanadiumV64,3 mg/kg41. percentil
    • CadmiumCd0,135 mg/kg37. percentil
    • AntimonSb0,492 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,11 mg/kg26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesiumMg2,35 %92. percentil
    • KalziumCa7,49 %90. percentil
    • PhosphorP993 mg/kg67. percentil
    • EisenFe2,80 %56. percentil
    • AluminiumAl5,30 %38. percentil
    • ManganMn736 mg/kg37. percentil
    • DraslíkK1,38 %30. percentil
    • NatriumNa0,724 %21. percentil
    • TitánTi3.478 mg/kg14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr185 mg/kg81. percentil
    • LítiumLi27,9 mg/kg41. percentil
    • BáriumBa409 mg/kg40. percentil
    • RubídiumRb84,3 mg/kg38. percentil
    • GáliumGa12,2 mg/kg35. percentil
    • BerylliumBe1,09 mg/kg32. percentil
    • BorB52,3 mg/kg28. percentil
    • CérCe52,9 mg/kg28. percentil
    • YtriumY19,3 mg/kg13. percentil
    • ZirkónZr209 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,62 ppm57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,06 ppm38. percentil
    • Kalium (K)K1,26 %33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)103–191m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek112m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle0,3°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská rovina100%SR 8,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Okoč – nijaký (700 m od vody)Kolárovo – HGK-1 – nekúpeľný (3,0 km od vody)Kolárovo – K-1 – nekúpeľný (3,8 km od vody)Kolárovo – K-2 – nekúpeľný (3,9 km od vody)Topoľníky – FGT-1 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – nekúpeľný (5,7 km od vody)Kolárovo – K-4 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Nesvady – GN-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)Zemné – HGZ-1 – nekúpeľný (8,6 km od vody)FGT-1 – l3 (4,9 km od vody)a1 (4,0 km od vody)e1 (4,7 km od vody)c1 (4,8 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Topoľníky (4,7 km od vody)Kolárovo – kóta 108,7 – stavebný piesok – piesky (920 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – štrkopiesky (1,7 km od vody)Topoľníky – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Kolárovo – vrt pre vodné dielo (90 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kolárovo (180 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Kolárovo – zavlažovací vrt (330 m od vody)Okoč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Kolárovo – pozorovací vrt SHMÚ (470 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Kolárovo – monitorovací vrt (660 m od vody)Kolárovo-Császtamellék – zavlažovací vrt (660 m od vody)Okoč – monitorovací vrt (670 m od vody)Kolárovo – Császtamellék – zavlažovací vrt (690 m od vody)Kolárovo – Farský Dvor – zavlažovací vrt (700 m od vody)Kolárovo – Hlavný dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Botakla pri Kolárove – vrt pre vodné dielo (830 m od vody)Čergov (880 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Kolárovo – Sladký Dvor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Topoľníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kolárovo – Cigánsky jarok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Kolárovo-Čerhov – vrt pre vodné dielo (970 m od vody)Kolárovo – vrt pre vodné dielo (990 m od vody)Topoľníky – Aszód – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Topoľníky – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Kolárovo – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Botakla (osada) pri Kolárove – vrt pre vodné dielo (1,1 km od vody)Kolárovo – Farský dvor – zavlažovací vrt (1,1 km od vody)Opatovský Sokolec – Ollé kert – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Kolárovo-Čerhov I. – zavlažovací vrt (1,2 km od vody)Kolárovo – Farský Dvor – zavlažovací vrt (1,3 km od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (540 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (760 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (990 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)Okoč-Aszob Pusta, 600m SSV od K110 – vrt (340 m od vody)Kolárovo-Csazsta PD, 200m JV od K109 – vrt (400 m od vody)Kolárovo – vrt (540 m od vody)Kolárovo-Csasztamellek, 1000m J od K110 – vrt (550 m od vody)Kolárovo – vrt (660 m od vody)Okoč – vrt (670 m od vody)Okoč – vrt (670 m od vody)Kolárovo [Eger], 3000m S od K109 – studňa (740 m od vody)Kolárovo, Revickeho 4, 2600m SSV od K108 – studňa (780 m od vody)Kolárovo-Botakla, 500m SV od K110 – studňa (810 m od vody)Kolarovo-Botakla,500m SV od K110 – studňa (810 m od vody)Kolárovo-Csazsta, 600m JV od K110 – vrt (810 m od vody)St,Majetok Cergov, 500m ZJZ od K108 – vrt (820 m od vody)Botalka pri Kolárove – vrt (830 m od vody)Hamusad, 1400m V od K108 – vrt (830 m od vody)Kolárovo, Sladký dvor, 1000m S od K108 – vrt (860 m od vody)Kolárovo-Sudcovská sihoť, 1000m S od K108 – drenáž (860 m od vody)Kolárovo, Farský dvor, 1600m SSZ od K108 – vrt (880 m od vody)Kolárovo-Csazsta laz, 400m SZ od K109 – studňa (910 m od vody)Kolárovo, Sladký Dvor – vrt (910 m od vody)Topoľníky-Lapagos, 500m Z od K110 – studňa (930 m od vody)Topolniky-Aszod,500m ZSZ od K114 – vrt (930 m od vody)Topoľníky-Lapagos, 700m JZ od K110 – vrt (1,1 km od vody)Topolniky-Aszod,300m V od K114 – studňa (1,2 km od vody)Opat. Sokolec-V.Kovac, 1200m JV od K110 – studňa (1,2 km od vody)Kolárovo-Panská lúka, 1500m SZ od K109 – studňa (1,2 km od vody)Kolarovo-Panska luka,1500m SZ od K109 – studňa (1,2 km od vody)Opatovský Sokolec – vrt (1,2 km od vody)Szenasirel, 200m Z od K109 – vrt (1,3 km od vody)Kolárovo-Sladký majer, 700m SV od K109 – vrt (1,4 km od vody)Kolárovo – vrt (1,4 km od vody)Kolárovo-Veľký Kováč, 2000m V od K110 – vrt (1,4 km od vody)Topolniky-Aszod,1400m SSZ od K114 – studňa (1,7 km od vody)Neded-Berkas-Kral,zem,1200m Z od K109 – studňa (1,8 km od vody)Kolarovo-Panska luka,700m ZJZ od K110 – studňa (1,8 km od vody)Sokolce-Lúky, 200m J od K110 – studňa (1,9 km od vody)Opatovský Sokolec – vrt (2,0 km od vody)Vrbova nad Vahom, 2800m JZ od K108 – studňa (2,1 km od vody)Neded-Berkas,500m VJV od K114 – studňa (2,1 km od vody)Kolárovo [Bokon],1800m ZJZ od K114 – vrt (2,2 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 32,0 μg/l8 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Asód-Čergov, kanál, 2011, 60 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 53,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Asód-Čergov, kanál, 2011, 50 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 18,3 mg/lmedián 11,9 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO321×
    • Ca-HCO313×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-HCO3-SO45×
    • Ca-SO4-HCO34×
    • Na-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D34×
    • trieda H13×
    • trieda B3×
    • trieda C3×
    • trieda G1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 880 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,0100 mg/l41 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 340 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,30 μg/l41 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,20 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,200 μg/l41 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 689 μg/lmedián 94,0 μg/l41 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,2 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 35,0 μg/lmedián 8,00 μg/l41 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 830 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l41 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa58,61 Bq/l2,05 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie24,55 Bq/l3,71 Bq/l
    vrt s prelivom15,07 Bq/l5,07 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    344 vrtov v pásme 3 km, z toho 86 hydrogeologických a 258 ostatných; s číslom archívnej správy 344.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m210×
    • 10–30 m58×
    • 30–100 m63×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    V-8592inžiniersko-geologický6,2 m1762530 m
    1049hydrogeologický121,0 m1224060 m
    V-8585inžiniersko-geologický8,6 m1762580 m
    Kolárovovrt pre vodné dielo121,0 m8683 12Bd43.pdf90 m
    Kolárovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m93176 1Ac42.pdf90 m
    V-8602inžiniersko-geologický8,0 m17625130 m
    Kolárovo-Čergovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m19724 1Ac11.pdf140 m
    1050hydrogeologický63,7 m12240150 m
    1037hydrogeologický35,0 m12240160 m
    Kolárovo63,7 m8683 1Ac23.pdf180 m
    s.č.187inžiniersko-geologický30,0 m1449180 m
    V-8586inžiniersko-geologický9,3 m17625180 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kolárovo – HGK-170 °C20,9 l/s1506 mNa-HCO3využívaný3,0 km
    Kolárovo – K-142 °C0,8 l/s3125 m3,8 km
    Kolárovo – K-2–1,0 l/s3135 m3,9 km
    Topoľníky – FGT-174 °C23,0 l/s2501 mNa-HCO3-Clvyužívaný5,3 km
    Kolárovo (Nesvady) – K-365 °C1,5 l/s2834 mnevyužívaný5,7 km
    Kolárovo – K-4–0,3 l/s2665 m6,8 km
    Nesvady – GN-160 °C2,7 l/s1505 mNa-HCO3nevyužívaný7,0 km
    Zemné – HGZ-155 °C–1500 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov8,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 524,0 km
    kategória Topoľníkytermálne kúpalisko––14,7 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 514,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 514,8 km
    FGT-1geotermálna voda55 – 8016 – 3014,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Okoč––monitorovaná700 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Kolárovo1 Fischereirevier · 16 km9Čergovský kanál9

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Donau