Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Hlbocké rameno

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Hlbocké rameno, skóre okna 20.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Pomalý tok Nížinná řeka s klidným proudem, při březích plytčiny a v záhybech hlubší jámy.

    1881901921941961980 km2 km4 km6 km
    Výškový profil toku: od 197 do 189 m n. m. na 6,4 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    198 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    188 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    9,4 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    1,5 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,06

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Hlbocké rameno z roku 2017
    2017snímkováno 24. 8. 2017
    Letecký snímek toku Hlbocké rameno z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku Hlbocké rameno z roku 2023
    2023snímkováno 27. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Hlbocké rameno

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Hlbocké rameno

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 18,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Teplica, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    130vrtov do 3 km

    206 rozborov vody v okolí

    Z toho 130 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    12 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    18záznamov do 5 km

    13 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Čáčov – Senica – trvalý (1,4 km od vody)Čáčov – Senica – nijaký (1,8 km od vody)Čáčov – Senica – trvalý (2,0 km od vody)RGL-1 – l3 (9,8 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b1 (7,3 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (4,0 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (4,0 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,6 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,6 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,7 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,5 km od vody)Borský Peter – štrkopiesky a piesky (4,2 km od vody)Jablonica – stavebný piesok – piesky (610 m od vody)Čáčov – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Senica – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Čáčov – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Koválov – keramické íly, tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Cerová-Lieskové – všeobecná geológia (4,5 km od vody)Hlboké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Hlboké – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Senica – monitorovací vrt (760 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Jablonica (1,0 km od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,3 km od vody)Jablonica (1,3 km od vody)Jablonica (1,4 km od vody)Jablonica (1,4 km od vody)Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Čáčov – negatívny vrt (2,2 km od vody)Čáčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Šajdíkove Humence – vrt pre vodné dielo (2,3 km od vody)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)JRD Šajdíkove Humence – negatívny vrt (2,8 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Šajdíkove Humence (2,9 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 2,20 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 83,0 μg/lmedián 52,1 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2004, 940 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2012, 420 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 240 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 30,4 mg/lmedián 19,4 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,4 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 32,5 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,0300 mg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,40 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 350 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 509 μg/lmedián 91,5 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa813,6 Bq/l4,01 Bq/l
    zdroj538,6 Bq/l1,61 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie118,3 Bq/l18,3 Bq/l
    upravený prameň27,89 Bq/l6,67 Bq/l
    vodná nádrž11,86 Bq/l1,86 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,6 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,6 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.4,0 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.4,0 km
    Borský Peterštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND, s.r.o.4,2 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    130 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 91 ostatných; s číslom archívnej správy 130.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m77×
    • 10–30 m46×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    SP-11inžiniersko-geologický6,0 m8717740 m
    SP-10inžiniersko-geologický5,5 m8717750 m
    SP-8inžiniersko-geologický5,5 m87177130 m
    SP-12inžiniersko-geologický4,0 m87177130 m
    SP-9inžiniersko-geologický4,0 m87177140 m
    SP-7inžiniersko-geologický5,5 m87177150 m
    SP-13inžiniersko-geologický4,6 m87177290 m
    SP-14inžiniersko-geologický4,6 m87177320 m
    SP-15inžiniersko-geologický4,0 m87177350 m
    V-7inžiniersko-geologický5,0 m85184370 m
    V-4inžiniersko-geologický5,0 m85184370 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m85184380 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5105,3 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 517,3 km
    RGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Čáčov – Senica120 m²1978–1,4 km
    Čáčov – Senica350 m²1975–1,8 km
    Čáčov – Senica130 m²1980–2,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Senica1 revír · 6,4 km11Hlbocké rameno11

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj