Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Hlbocké rameno

Flussgebiet DonauKarpfengewässer
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
6,4km
Region
Region Trnava
Luftbild von Fließgewässer Hlbocké rameno mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Hlbocké rameno

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Hlbocké rameno, Fensterpunktzahl 19.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 03:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Langsames Fließgewässer Ein Tieflandfluss mit ruhiger Strömung, Untiefen an den Ufern und tieferen Tümpeln in den Kurven.

    1881901921941961980 km2 km4 km6 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 197 bis 189 m ü.d.M. über 6,4 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    198 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    188 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    9,4 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    1,5 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,06

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Hlbocké rameno von 2017
    2017abgebildet 24. Aug. 2017
    Luftbild Fließgewässer Hlbocké rameno von 2020
    2020abgebildet 22. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Hlbocké rameno von 2023
    2023abgebildet 27. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Hlbocké rameno

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
    • Eisen ab 1 mg/l1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Hlbocké rameno

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 460 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,715 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    52. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 18,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Teplica, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    130vrtov do 3 km

    206 rozborov vody v okolí

    Z toho 130 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    12 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    18záznamov do 5 km

    13 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sand100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Eolické)100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Myjavy100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,57typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    15,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    460mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfateSO494,7 mg/l87. percentil
    • ChlorideCl22,3 mg/l72. percentil
    • DraslíkK4,74 mg/l71. percentil
    • MagnesiumMg20,5 mg/l67. percentil
    • KalziumCa77,3 mg/l66. percentil
    • NatriumNa12,1 mg/l62. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3210 mg/l49. percentil
    • FluorideF0,0931 mg/l38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,71 mg/l91. percentil
    • AmóniumNH40,466 mg/l85. percentil
    • FosforečnanyPO40,524 mg/l82. percentil
    • NitrateNO311,6 mg/l78. percentil

    Metalle

    • ManganMn918 μg/l96. percentil
    • ZinkZn16,4 μg/l81. percentil
    • EisenFe0,123 mg/l57. percentil
    • AluminiumAl31,0 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,715 mg/kg95. percentil
    • KobaltCo13,5 mg/kg91. percentil
    • CadmiumCd0,584 mg/kg88. percentil
    • ZinkZn137 mg/kg76. percentil
    • NickelNi31,5 mg/kg74. percentil
    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentil
    • ArsenAs7,59 mg/kg61. percentil
    • KupferCu24,1 mg/kg52. percentil
    • AntimonSb0,634 mg/kg50. percentil
    • QuecksilberHg0,0928 mg/kg45. percentil
    • ChromCr68,4 mg/kg43. percentil
    • MolybdänMo0,333 mg/kg41. percentil
    • FührenPb13,4 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,11 mg/kg26. percentil
    • VanadiumV49,8 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1.594 mg/kg91. percentil
    • PhosphorP1.250 mg/kg86. percentil
    • KalziumCa2,15 %52. percentil
    • EisenFe2,61 %45. percentil
    • MagnesiumMg0,801 %41. percentil
    • DraslíkK1,41 %34. percentil
    • AluminiumAl4,24 %8. percentil
    • NatriumNa0,566 %7. percentil
    • TitánTi2.981 mg/kg6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa20,0 mg/kg91. percentil
    • BerylliumBe1,85 mg/kg75. percentil
    • BáriumBa431 mg/kg48. percentil
    • BorB57,8 mg/kg41. percentil
    • RubídiumRb80,2 mg/kg29. percentil
    • YtriumY23,4 mg/kg28. percentil
    • StronciumSr110 mg/kg25. percentil
    • ZirkónZr268 mg/kg15. percentil
    • LítiumLi22,2 mg/kg11. percentil
    • CérCe45,9 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,45 ppm76. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,51 ppm41. percentil
    • Kalium (K)K1,14 %15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Čáčov – Senica – trvalý (1,4 km od vody)Čáčov – Senica – nijaký (1,8 km od vody)Čáčov – Senica – trvalý (2,0 km od vody)RGL-1 – l3 (9,8 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b1 (7,3 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (4,0 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (4,0 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,6 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,6 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,7 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (3,5 km od vody)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,5 km od vody)Borský Peter – štrkopiesky a piesky (4,2 km od vody)Jablonica – stavebný piesok – piesky (610 m od vody)Čáčov – stavebný piesok – piesky (2,1 km od vody)Senica – ropa, zemný plyn (3,5 km od vody)Čáčov – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Koválov – keramické íly, tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Cerová-Lieskové – všeobecná geológia (4,5 km od vody)Hlboké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Hlboké – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Senica – monitorovací vrt (760 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Jablonica (1,0 km od vody)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,2 km od vody)Jablonica (1,3 km od vody)Jablonica (1,3 km od vody)Jablonica (1,4 km od vody)Jablonica (1,4 km od vody)Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Senica – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Čáčov – negatívny vrt (2,2 km od vody)Čáčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Šajdíkove Humence – vrt pre vodné dielo (2,3 km od vody)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)JRD Šajdíkove Humence – negatívny vrt (2,8 km od vody)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Šajdíkove Humence (2,9 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 2,20 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 83,0 μg/lmedián 52,1 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Teplica, potok, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2004, 940 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2012, 420 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 240 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 30,4 mg/lmedián 19,4 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,4 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 360 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 32,5 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,0300 mg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,40 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 350 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 509 μg/lmedián 91,5 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 680 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa813,6 Bq/l4,01 Bq/l
    Quelle538,6 Bq/l1,61 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie118,3 Bq/l18,3 Bq/l
    upravený prameň27,89 Bq/l6,67 Bq/l
    vodná nádrž11,86 Bq/l1,86 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,6 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,6 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.4,0 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.4,0 km
    Borský Peterštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND, s.r.o.4,2 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    130 vrtov v pásme 3 km, z toho 39 hydrogeologických a 91 ostatných; s číslom archívnej správy 130.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m77×
    • 10–30 m46×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    SP-11inžiniersko-geologický6,0 m8717740 m
    SP-10inžiniersko-geologický5,5 m8717750 m
    SP-8inžiniersko-geologický5,5 m87177130 m
    SP-12inžiniersko-geologický4,0 m87177130 m
    SP-9inžiniersko-geologický4,0 m87177140 m
    SP-7inžiniersko-geologický5,5 m87177150 m
    SP-13inžiniersko-geologický4,6 m87177290 m
    SP-14inžiniersko-geologický4,6 m87177320 m
    SP-15inžiniersko-geologický4,0 m87177350 m
    V-7inžiniersko-geologický5,0 m85184370 m
    V-4inžiniersko-geologický5,0 m85184370 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m85184380 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5105,3 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 517,3 km
    RGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Čáčov – Senica120 m²1978–1,4 km
    Čáčov – Senica350 m²1975–1,8 km
    Čáčov – Senica130 m²1980–2,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Senica1 Fischereirevier · 6,4 km11Hlbocké rameno11

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Donau