Ma a(z) Hlbocké rameno vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Hlbocké rameno, ablakpontszám 20.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel.

    1881901921941961980 km2 km4 km6 km
    A vízfolyás magassági profilja: 197-től 189 m tengerszint feletti magasságig 6,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    198 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    188 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    9,4 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    1,5 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,06

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Hlbocké rameno vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Hlbocké rameno vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Hlbocké rameno vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Hlbocké rameno vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Hlbocké rameno vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (6 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,6modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    mineralizáció 460 mg/l, kemény víz (15,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,715 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km38 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    38°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (27 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    50NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 52 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 18,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (Teplica, potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    130fúrás 3 km-en belül

    206 vízelemzés a közelben

    Közülük 130-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    12 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    3Telephelyek 3 km-en belül

    3 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    18bejegyzés 5 km-en belül

    13 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    négytagúholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľmi veľký zdvih100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Viedenská panva100%SR 4,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 3 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homok100%SR 3,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Homok; Eolické)100%SR 0,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér Myjavy100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,57tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    15,5°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (2,77 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    460mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • szulfátokSO494,7 mg/lszázalék 87
    • kloridCl22,3 mg/lszázalék 72
    • KáliumK4,74 mg/lszázalék 71
    • MagnéziumMg20,5 mg/lszázalék 67
    • KalciumCa77,3 mg/lszázalék 66
    • NátriumNa12,1 mg/lszázalék 62
    • bikarbonátokHCO3210 mg/lszázalék 49
    • fluoridF0,0931 mg/lszázalék 38

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • kémiai oxigénigényChSK6,71 mg/lszázalék 91
    • AmmóniaNH40,466 mg/lszázalék 85
    • foszfátokPO40,524 mg/lszázalék 82
    • nitrátokNO311,6 mg/lszázalék 78

    Fémek

    • MangánMn918 μg/lpercentilis 96
    • Cink-Zn16,4 μg/lpercentilis 81
    • VasalóFe0,123 mg/lszázalék 57
    • AlumíniumAl31,0 μg/lpercentilis 30

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • SzelénSe0,715 mg/kgszázalék 95
    • KobaltCo13,5 mg/kgszázalék 91
    • KadmiumCd0,584 mg/kgszázalék 88
    • Cink-Zn137 mg/kgszázalék 76
    • NikkelNi31,5 mg/kgszázalék 74
    • BizmutBi0,255 mg/kgszázalék 63
    • ArzénAs7,59 mg/kgszázalék 61
    • RézCu24,1 mg/kgszázalék 52
    • AntimonSb0,634 mg/kgszázalék 50
    • HiganyHg0,0928 mg/kgszázalék 45
    • KrómCr68,4 mg/kgszázalék 43
    • MolibdénMo0,333 mg/kgszázalék 41
    • ÓlomPb13,4 mg/kgszázalék 36
    • Ón-Sn2,11 mg/kgszázalék 26
    • VanádiumV49,8 mg/kgszázalék 9

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn1 594 mg/kgszázalék 91
    • FoszforP1 250 mg/kgszázalék 86
    • KalciumCa2,15 %Percentilis 52
    • VasalóFe2,61 %Percentilis 45
    • MagnéziumMg0,801 %Percentilis 41
    • KáliumK1,41 %Percentilis 34
    • AlumíniumAl4,24 %Percentilis 8
    • NátriumNa0,566 %Percentilis 7
    • TitánTi2 981 mg/kgszázalék 6
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • galliumGa20,0 mg/kgszázalék 91
    • BerilliumBe1,85 mg/kgszázalék 75
    • BáriumBa431 mg/kgszázalék 48
    • BórB57,8 mg/kgszázalék 41
    • RubídiumRb80,2 mg/kgszázalék 29
    • IttriumY23,4 mg/kgszázalék 28
    • StronciumSr110 mg/kgszázalék 25
    • cirkóniumZr268 mg/kgszázalék 15
    • LítiumLi22,2 mg/kgszázalék 11
    • CériumCe45,9 mg/kgszázalék 11

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    50ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,45 ppm76. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,51 ppm41. percentilis
    • Kálium (K)K1,14 %Percentilis 15

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 149 Bq/m²27. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +16nT

    8-26 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -27mGal

    Maradék +7,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km38 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    38 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    27 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)154–200m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága174m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,4°

    geomorfológiai egységek

    • Borská nížina100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Záhorská nížina100%SR 2,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Čáčov – Senica – trvalý (1,4 km-re a víztől)Čáčov – Senica – nijaký (1,8 km-re a víztől)Čáčov – Senica – trvalý (2,0 km-re a víztől)RGL-1 – l3 (9,8 km-re a víztől)a1 (5,3 km-re a víztől)a1 (5,3 km-re a víztől)b1 (7,3 km-re a víztől)a1 (7,7 km-re a víztől)a1 (8,1 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (8,6 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (4,0 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (4,0 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,4 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (2,4 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,6 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,6 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (4,7 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter I – sklárske piesky (3,5 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence – zlievarenské piesky (3,5 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Borský Peter – sklárske piesky (3,5 km-re a víztől)Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence I – zlievarenské piesky (3,5 km-re a víztől)Borský Peter – štrkopiesky és homok (4,2 km-re a víztől)Jablonica – stavebný piesok – homok (610 m-re a víztől)Čáčov – stavebný piesok – homok (2,1 km-re a víztől)Senica – ropa, zemný plyn (3,5 km-re a víztől)Čáčov – tehliarske suroviny (3,6 km-re a víztől)Koválov – keramické íly, tehliarske suroviny (5,0 km-re a víztől)Cerová-Lieskové – všeobecná geológia (4,5 km-re a víztől)Hlboké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m-re a víztől)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m-re a víztől)Hlboké – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m-re a víztől)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m-re a víztől)Senica – monitorovací vrt (760 m-re a víztől)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m-re a víztől)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m-re a víztől)Jablonica (1,0 km-re a víztől)Cerová-Lieskové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Jablonica (1,2 km-re a víztől)Jablonica (1,2 km-re a víztől)Jablonica (1,2 km-re a víztől)Jablonica (1,2 km-re a víztől)Jablonica (1,3 km-re a víztől)Jablonica (1,3 km-re a víztől)Jablonica (1,4 km-re a víztől)Jablonica (1,4 km-re a víztől)Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km-re a víztől)Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Senica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)Senica – monitorovací vrt (1,9 km-re a víztől)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km-re a víztől)Senica – monitorovací vrt (1,9 km-re a víztől)Senica – monitorovací vrt (1,9 km-re a víztől)Dubník-Šajdíkove Humence – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km-re a víztől)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Čáčov – negatívny vrt (2,2 km-re a víztől)Čáčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Šajdíkove Humence – vrt pre vodné dielo (2,3 km-re a víztől)Senica nad Myjavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)JRD Šajdíkove Humence – negatívny vrt (2,8 km-re a víztől)Šajdíkove Humence – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Šajdíkove Humence (2,9 km-re a víztől)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (680 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (800 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km-re a víztől)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 2,20 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Teplica, potok2002, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 5,00 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Teplica, potok2002, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 85 százalékos értéke Szlovákiában.

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 83,0 μg/lmedián 52,1 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Teplica, potok2002, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bez mena2004, 940 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l6 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2012, 420 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bez mena2003, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bez mena2003, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bez mena2003, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bez mena, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke Szlovákiában.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 30,4 mg/lmedián 19,4 mg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Bez mena2003, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 89 százalékos értéke Szlovákiában.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 11,4 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 360 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 32,5 μg/l16 minták6 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0700 mg/lmedián 0,0300 mg/l16 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 1,40 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1994, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 1,05 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke Szlovákiában.

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 509 μg/lmedián 91,5 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke Szlovákiában.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke Szlovákiában.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa813,6 Bq/l4,01 Bq/l
    forrás538,6 Bq/l1,61 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie118,3 Bq/l18,3 Bq/l
    upravený prameň27,89 Bq/l6,67 Bq/l
    víztározó11,86 Bq/l1,86 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.2,4 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humencezlievarenské pieskyŤažené ložisko – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,5 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.3,6 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.3,6 km
    Šajdíkove Humence, časť Šajdíkove Humence Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – KERKOSAND spol. s r.o.4,0 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Peter Isklárske pieskyŤažené ložisko – LESSAND a.s.4,0 km
    Borský Peterštrkopiesky és homokŤažené ložisko – SAND, s.r.o.4,2 km
    Šajdíkove Humence, časť Borský Petersklárske pieskyŤažené ložisko – NAJPI a.s.4,4 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    130 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 39 hidrogeológiai és 91 egyéb; archív jelentés számával: 130.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m77×
    • 10–30 m46×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    SP-11inžiniersko-geologický6,0 m8717740 m
    SP-10inžiniersko-geologický5,5 m8717750 m
    SP-8inžiniersko-geologický5,5 m87177130 m
    SP-12inžiniersko-geologický4,0 m87177130 m
    SP-9inžiniersko-geologický4,0 m87177140 m
    SP-7inžiniersko-geologický5,5 m87177150 m
    SP-13inžiniersko-geologický4,6 m87177290 m
    SP-14inžiniersko-geologický4,6 m87177320 m
    SP-15inžiniersko-geologický4,0 m87177350 m
    V-7inžiniersko-geologický5,0 m85184370 m
    V-4inžiniersko-geologický5,0 m85184370 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m85184380 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 5105,3 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 517,3 km
    RGL-1geotermikus víz55 – 8016 – 3019,8 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Čáčov – Szenice120 m²1978–1,4 km
    Čáčov – Szenice350 m²1975–1,8 km
    Čáčov – Szenice130 m²1980–2,0 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szenice1 horgászvíz · 6,4 km18Hlbocké rameno18

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna