Dnes na toku Ižianský kanál

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Ižianský kanál č. 1, skóre okna 14.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 15:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1061081101121140 km5 km10 kmč. 1č. 2
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 113 do 107 m n. m. na 10,1 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    109 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    107 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    113 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Ižianský kanál z roku 2017
    2017snímkováno 18. 7. 2017
    Letecký snímek toku Ižianský kanál z roku 2020
    2020snímkováno 12. 8. 2020
    Letecký snímek toku Ižianský kanál z roku 2023
    2023snímkováno 20. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Ižianský kanál

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 3 a více ukazatelů2

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    2 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)2
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici2

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Ižianský kanál

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 14 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny67 % vodní hladiny

    33% jiné skály

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,8modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃

    Mineralizace 1 470 mg/l, velmi těžké voda (44,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Chrom 71,8 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 50. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km48 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    48°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 27 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    49dávkový příkon nGy/h

    percentil 42 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektov do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzoriek so zlatom

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Stroncium 3 200 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 99 (VAH).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    402vrtov do 3 km

    270 rozborov vody v okolí

    Z toho 401 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    64°C u ústí vrtu

    15 geotermálnych vrtov do 10 km

    Nejteplejší: Komárno – Nová Stráž – FGK-1, vydatnost 3,3 l/s, 5,9 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    10místa v okruhu 3 km

    5 záťaží, 5 skládok

    Nejbližší zátěž: Komárno – Harčáš, 410 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    9záznamov do 5 km

    9 výskyty rud

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny67%SR 72 %
    • Jiné skály33%SR 4,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér67%
    • voda33%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×

    Kvartérní pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)80%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)20%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • veľmi malý zdvih60%SR 6,4 %
    • malý zdvih20%SR 7,7 %
    • malý pokles20%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • vodná plocha50%SR 4,8 %
    • rajón náplavov aluviálnych rovín50%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 7 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartér Dunaja v úseku Komárno – Chľaba86%SR 0,0 %
    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny14%SR 5,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • fluviogénny100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-SO4-HCO3100%SR 3,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • D100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Komárňanská vysoká kryha83%SR 1,3 %
    • Komárňanská okrajová kryha17%SR 0,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,80typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    44,1°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (7,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    1 470mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–SO₄–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa184 mg/lpercentil98
    • SíranySO4428 mg/lpercentil98
    • HořčíkMg80,1 mg/lpercentil97
    • ChloridyCl135 mg/lpercentil95
    • BikarbonátyHCO3519 mg/lpercentil95
    • SodíkNa96,4 mg/lpercentil95
    • FluoridyF0,245 mg/lpercentil88
    • DraslíkK7,35 mg/lpercentil86

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK6,09 mg/lpercentil88
    • FosfátyPO40,466 mg/lpercentil79
    • DusičnanyNO311,9 mg/lpercentil79
    • AmmoniumNH40,125 mg/lpercentil54

    Kovy

    • ManganMn266 μg/lpercentil92
    • ŽelezoFe0,161 mg/lpercentil68
    • ZinekZn4,78 μg/lpercentil35
    • HliníkAl17,8 μg/lpercentil16

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ChromCr71,8 mg/kgpercentil50
    • RtuťHg0,0944 mg/kgpercentil46
    • ArsenAs6,22 mg/kgpercentil45
    • MěďCu20,9 mg/kgpercentil37
    • VéstPb13,5 mg/kgpercentil37
    • KadmiumCd0,0875 mg/kgpercentil21
    • CínSn1,97 mg/kgpercentil20
    • NiklNi17,1 mg/kgpercentil18
    • KobaltCo6,19 mg/kgpercentil17
    • VizmutBi0,130 mg/kgpercentil15
    • ZinekZn66,1 mg/kgpercentil14
    • AntimonSb0,327 mg/kgpercentil14
    • MolybdenMo0,149 mg/kgpercentil9
    • VanadV44,2 mg/kgpercentil5
    • SelenSe0,0748 mg/kgpercentil4

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HořčíkMg2,19 %percentil90
    • VápníkCa7,24 %percentil89
    • SodíkNa0,882 %percentil53
    • TitanTi4 056 mg/kgpercentil34
    • ManganMn697 mg/kgpercentil32
    • FosforP701 mg/kgpercentil30
    • ŽelezoFe2,20 %percentil21
    • HliníkAl4,09 %percentil6
    • DraslíkK1,08 %percentil5
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr185 mg/kgpercentil81
    • CeriumCe62,3 mg/kgpercentil61
    • ZirkoniumZr365 mg/kgpercentil37
    • BerylliumBe0,966 mg/kgpercentil26
    • YttriumY18,5 mg/kgpercentil11
    • BorB38,9 mg/kgpercentil10
    • GalliumGa6,35 mg/kgpercentil5
    • RubidiumRb59,0 mg/kgpercentil5
    • BaryumBa279 mg/kgpercentil5
    • LithiumLi18,3 mg/kgpercentil4

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    49nGy/h ve vzduchu

    rozsah 49 až 49 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,60 ppm55. percentil
    • Draslík (K)K1,28 %percentil40
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,09 ppm39. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 606 Bq/m²82. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -14nT

    rozsah -38 až 23 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    +9mGal

    zbytkový +4,8 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km48 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    48 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 27 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Komárňanská vysoká kryha83%SR 1,3 %
    • Komárňanská okrajová kryha17%SR 0,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)103–191m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek119m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,4°
    • Průměrná lednová teplota-2,5°C
    • Průměrná červencová teplota20,0°C
    • Roční srážky590mm

    Geomorfologické jednotky

    • Podunajská rovina100%SR 8,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Komárno – Harčáš – SK1000600P (410 m od vody)Komárno – Madzagoš – SK1000600P (1,1 km od vody)Komárno – areál po Sovietskej armáde – SK1000200P (1,2 km od vody)Komárno – SPP Bratislava – SK1000200P (1,8 km od vody)Komárno – rušňové depo, CARGO a.s. – SK1000300P (2,1 km od vody)Skládka odpadu REKO Iža – Bokroš – Iža – nijaký (210 m od vody)Skládka TKO – Harčáš (bývalá skládka)) – Komárno – nijaký (410 m od vody)Nová Novozámocká cesta, skládka TKO (bývalá sklá – nijaký (1,2 km od vody)Komárno – SV, za Váhom – hrádza/žel. – Komárno – nijaký (1,5 km od vody)1,5 km za Váhom – Komárno – nijaký (1,8 km od vody)Virt – HVB-1 – nekúpeľný (500 m od vody)Patince – SB-1 – nekúpeľný (540 m od vody)Virt – JRD – nekúpeľný (550 m od vody)Patince – SB-2 – nekúpeľný (550 m od vody)Patince – SB-3 – nekúpeľný (560 m od vody)Virt – vrt VŠE – nekúpeľný (800 m od vody)Komárno – M-2 – nekúpeľný (1,1 km od vody)Komárno – M-3 – nekúpeľný (1,1 km od vody)Komárno – M-3 – nekúpeľný (1,1 km od vody)Komárno – M-1 – nekúpeľný (1,1 km od vody)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)Marcelová – GTM-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Želiezovce – HGŽ-3 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Svätý Peter – PGT-11 – nekúpeľný (7,2 km od vody)JRD, VŠE – j3 (400 m od vody)M-1,2,3 – k1 (1,1 km od vody)HVB-1 – j3 (1,4 km od vody)GTM-1 – l2 (5,0 km od vody)FGK-1 – k1 (7,2 km od vody)d2 (1,6 km od vody)d3 (1,7 km od vody)c1 (1,9 km od vody)c2 (2,0 km od vody)c3 (2,1 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (5,9 km od vody)Komárno (1,7 km od vody)Patince (2,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kameničná – Komá – štrkopiesky (980 m od vody)Komárno – štrkopiesky (1,3 km od vody)Radvaň nad Dunajom – Žitava (štrkopiesok I.) – štrkopiesky (1,3 km od vody)Iža – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Radvaň nad Dunajom – Žitava (štrkopiesok II.) – štrkopiesky (1,6 km od vody)Radvaň nad Dunajom – Žitava (štrkopiesok III.) – štrkopiesky (2,3 km od vody)Marcelová – piesok III. – stavebný piesok – piesky (2,4 km od vody)Radvaň nad Dunajom – štrkopiesky (2,5 km od vody)Radvaň nad Dunajom – Žitava (štrkopiesok IV.) – štrkopiesky (2,5 km od vody)Iža-Patince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Patince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Patince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Iža-Patince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Patince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Patince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Patince – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)– zavlažovací vrt (120 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Iža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Patince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Iža – negatívny vrt (200 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Komárno – pozorovací vrt SHMÚ (290 m od vody)Komárno-bitúnok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Patince – zavlažovací vrt (410 m od vody)Patince – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Patince – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Patince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Komárno – pozorovací vrt SHMÚ (590 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Iža – monitorovací vrt (690 m od vody)Iža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Iža – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (700 m od vody)Iža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Iža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Patince – zavlažovací vrt (760 m od vody)Ižq – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (770 m od vody)Komárno – monitorovací vrt (810 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Komárno-Bokroš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (870 m od vody)Komárno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Komárno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)SA Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Komárno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Iža-Bokroš – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Iža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (850 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (890 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,9 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Komárno – vrt (2,6 km od vody)Komárno – vrt (3,0 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • StronciumSrextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 3 200 μg/lmedián 3 200 μg/l1 vzorka

      Nejvyšší hodnota: VAH, 2006, 500 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 73,0 μg/lmedián 64,0 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSepod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLipod polovinou Slovensko
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 40 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCupod polovinou Slovensko
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ižiansky kanál, 2010, 40 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků v Slovensko.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      nejvyšší 15,0 mg/lmedián 14,4 mg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: bez mena, prítok Ižianskeho kanála, 2010, 80 m od vody. Srovnání: percentil 65 všech vzorků v Slovensko.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO31×
    • Mg-Ca-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • trieda D1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 21,0 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzorky41 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 15 600 μg/lmedián 282 μg/l22 vzorky5 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 730 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 16,0 μg/lmedián 1,95 μg/l22 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,70 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzorky68 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,50 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzorky68 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 75,0 μg/lmedián 13,0 μg/l22 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l22 vzorky64 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 730 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,30 μg/lmedián 0,900 μg/l22 vzorky27 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l22 vzorky68 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 360 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l22 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    studňa364,6 Bq/l14,2 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody13,60 Bq/l3,60 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    402 vrtov v pásme 3 km, z toho 94 hydrogeologické a 308 ostatní; s číslem archivní zprávy 401.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m97×
    • 10–30 m235×
    • 30–100 m26×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m13×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Iž-125ložiskový–1487940 m
    Iža-Patinceširokoprofilový vrt14,5 m36957 1Dc12.pdf50 m
    1204hydrogeologický14,0 m1224050 m
    Patinceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou70,0 m75667 1Dc22.pdf60 m
    79-4inžiniersko-geologický14,5 m1892360 m
    89-8inžiniersko-geologický3,2 m1892360 m
    Patinceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 m15770 1Dc8.pdf70 m
    Iža-Patinceširokoprofilový vrt13,0 m36957 1Dc14.pdf70 m
    92-8inžiniersko-geologický5,6 m1892370 m
    Patinceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou65,0 m67036 1Dc21.pdf80 m
    87-2inžiniersko-geologický3,3 m1892380 m
    Patinceširokoprofilový vrt12,0 m36957 1Dc13.pdf90 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Virt – HVB-126 °C–241 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov500 m
    Patince – SB-126 °C29,1 l/s226 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný540 m
    Virt – JRD26 °C6,6 l/s260 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný550 m
    Patince – SB-227 °C45,0 l/s160 mCa-Mg-HCO3využívaný550 m
    Patince – SB-326 °C29,4 l/s170 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný560 m
    Virt – vrt VŠE24 °C–280 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov800 m
    Komárno – M-242 °C–1060 mNa-HCO3-Clvyužívaný bez nahlasovania údajov1,1 km
    Komárno – M-351 °C5,0 l/s1184 mCa-Na-Mg-SO4-Cl-HCO31,1 km
    Komárno – M-336 °C0,9 l/s806 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov1,1 km
    Komárno – M-142 °C1,6 l/s1221 mNa-Ca-Mg-SO4-HCO3-Clnevyužívaný1,1 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    JRD, VŠEgeotermálna voda22 – 3816 – 301400 m
    M-1,2,3geotermálna voda38 – 55< 511,1 km
    HVB-1geotermálna voda22 – 3816 – 3011,4 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1511,6 km
    kategória d3minerálna voda39-5516-3011,7 km
    kategória Komárnotermálne kúpalisko––11,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 511,9 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1512,0 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3012,1 km
    kategória Patincetermálne kúpalisko––12,1 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Komárno – HarčášSK1000600P410 m
    Komárno – MadzagošSK1000600P1,1 km
    Komárno – areál po Sovietskej armádeSK1000200P1,2 km
    Komárno – SPP BratislavaSK1000200P1,8 km
    Komárno – rušňové depo, CARGO a.s.SK1000300P2,1 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Skládka odpadu REKO Iža – Bokroš – Iža470 000 m²1994monitorovaná210 m
    Skládka TKO – Harčáš (bývalá skládka)) – Komárno25 000 m²–monitorovaná410 m
    Nová Novozámocká cesta, skládka TKO (bývalá skládka) – Komárno8 424 m²1994monitorovaná1,2 km
    Komárno – SV, za Váhom – hrádza/žel. – Komárno1 155 m²––1,5 km
    1,5 km za Váhom – Komárno2 230 m²––1,8 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Marcelová1 revír · 4,3 km12Ižianský kanál č. 112
    2. Komárno1 revír · 10 km10Ižianský kanál č. 210

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj