Dnes na toku Kanál Stará Gúta

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Kanál Stará Gúta, skóre okna 16.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Velmi pomalý tok Nížinný, téměř stojatý úsek: klidná, často kalnější voda, dno bývá bahnité a písčité. Typické pro kaprové revíry.

    1061071081091101111120 km5 km10 km
    Výškový profil toku: od 111 do 107 m n. m. na 11,2 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    110 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    109 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    0,6 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    0,1 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,10

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Kanál Stará Gúta z roku 2017
    2017snímkováno 18. 7. 2017
    Letecký snímek toku Kanál Stará Gúta z roku 2020
    2020snímkováno 12. 8. 2020
    Letecký snímek toku Kanál Stará Gúta z roku 2023
    2023snímkováno 20. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Kanál Stará Gúta

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Kanál Stará Gúta

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 11 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,6modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 1 063 mg/l, velmi těžké voda (36,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Selen 0,707 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 81 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 95 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    49dávkový příkon nGy/h

    percentil 37 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 0,600 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 93 (Martovský kanál).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    192vrtů do 3 km

    224 rozborů vody v okolí

    Z toho 188 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    70°C u ústí vrtu

    9 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Kolárovo – HGK-1, vydatnost 20,9 l/s, 8,1 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    1místa v okruhu 3 km

    1 skládka

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    7záznamů do 5 km

    3 ložiska, 4 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    Kvartérníholocénříční sedimenty: resedimentované aluviální jemnozrnné písky1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu16m
    • 15 – 2060%SR 1,7 %
    • 10 – 1540%SR 7,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (nízké roviny a pánve, neotektonické prohlubně)100%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velmi malé poklesy60%SR 7,3 %
    • malé poklesy40%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast aluviálních ložisek80%SR 15 %
    • region rašelinišť20%SR 1,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 5 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • čtvrtohor interfluve dunajské pláně100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • D60%SR 15 %
    • H40%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Centrální deprese Dunajské pánve100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,63typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    36,1°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (6,44 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    1 063mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa172 mg/lpercentil97
    • BikarbonátyHCO3569 mg/lpercentil96
    • HořčíkMg52,3 mg/lpercentil95
    • SíranySO4144 mg/lpercentil95
    • SodíkNa38,8 mg/lpercentil94
    • ChloridyCl49,6 mg/lpercentil91
    • DraslíkK7,97 mg/lpercentil88
    • FluoridyF0,186 mg/lpercentil77

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK6,07 mg/lpercentil88
    • DusičnanyNO39,51 mg/lpercentil71
    • FosfátyPO40,286 mg/lpercentil67
    • AmmoniumNH40,143 mg/lpercentil59

    Kovy

    • ManganMn406 μg/lpercentil95
    • ŽelezoFe0,109 mg/lpercentil52
    • ZinekZn5,61 μg/lpercentil42
    • HliníkAl11,9 μg/lpercentil6

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,707 mg/kgpercentil95
    • RtuťHg0,649 mg/kgpercentil91
    • KobaltCo12,4 mg/kgpercentil88
    • ArsenAs16,1 mg/kgpercentil87
    • NiklNi33,0 mg/kgpercentil78
    • MěďCu33,1 mg/kgpercentil77
    • ChromCr88,5 mg/kgpercentil72
    • AntimonSb0,842 mg/kgpercentil64
    • VanadV72,1 mg/kgpercentil59
    • CínSn2,71 mg/kgpercentil52
    • KadmiumCd0,194 mg/kgpercentil52
    • VizmutBi0,191 mg/kgpercentil39
    • VéstPb12,5 mg/kgpercentil30
    • ZinekZn77,6 mg/kgpercentil28
    • MolybdenMo0,251 mg/kgpercentil24

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HořčíkMg1,41 %percentil78
    • VápníkCa3,66 %percentil72
    • HliníkAl6,22 %percentil68
    • ŽelezoFe3,05 %percentil67
    • DraslíkK1,55 %percentil56
    • FosforP782 mg/kgpercentil41
    • SodíkNa0,703 %percentil18
    • TitanTi3 533 mg/kgpercentil16
    • ManganMn553 mg/kgpercentil12
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi42,2 mg/kgpercentil91
    • RubidiumRb106 mg/kgpercentil85
    • BaryumBa482 mg/kgpercentil65
    • BorB64,5 mg/kgpercentil62
    • YttriumY29,7 mg/kgpercentil61
    • StronciumSr146 mg/kgpercentil59
    • BerylliumBe1,48 mg/kgpercentil53
    • GalliumGa13,8 mg/kgpercentil48
    • CeriumCe52,3 mg/kgpercentil26
    • ZirkoniumZr212 mg/kgpercentil9

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    49nGy/h ve vzduchu

    rozsah 48 až 49 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,56 ppm46. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,01 ppm36. percentil
    • Draslík (K)K1,26 %percentil34

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 676 Bq/m²83. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +42nT

    rozsah 34 až 51 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    +3mGal

    zbytkový +6,0 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 95 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 81 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Centrální deprese Dunajské pánve100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)103–119m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek109m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,4°
    • Průměrná lednová teplota-2,5°C
    • Průměrná červencová teplota20,0°C
    • Roční srážky590mm

    Geomorfologické jednotky

    • Dunajská nížina100%SR 8,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Dunajská nížina100%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Nesvady – skládka TKO (bývalá skládka) – Nesvady – příležitostný (1,5 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – mimo SPA (10 m od vody)Nesvady – GN-1 – mimo SPA (1,4 km od vody)Kolárovo – K-4 – mimo SPA (1,6 km od vody)Kolárovo – K-2 – mimo SPA (2,9 km od vody)Želiezovce – HGŽ-3 – mimo SPA (6,4 km od vody)Svätý Peter – PGT-11 – mimo SPA (6,4 km od vody)Zemné – HGZ-1 – mimo SPA (7,0 km od vody)Kolárovo – K-1 – mimo SPA (7,2 km od vody)Kolárovo – HGK-1 – mimo SPA (8,1 km od vody)FGK-1 – k1 (9,5 km od vody)e1 (590 m od vody)c1 (8,0 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Nesvady – štěrkovité písky a písky (1,6 km od vody)Nesvady I – štěrkovité písky a písky (2,0 km od vody)Nesvady – štěrkovité písky a písky (3,6 km od vody)Komárno – Kava – hnědé uhlí (3,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Vlčany – Komoča – štěrkovité písky (4,6 km od vody)Kava – štěrkovité písky (4,8 km od vody)Lándor – štěrkovité písky (4,9 km od vody)Martovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Mácov – monitorování vrtu (220 m od vody)Martovce – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (410 m od vody)Nesvady – Stará Gúta (550 m od vody)Nesvady – monitorování vrtu (780 m od vody)Imeľ – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Nesvady – konstrukční vrt s termální vodou, minerálnou v (1,4 km od vody)Nesvady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Martovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Markovce-Hliník – vrt pro vodárny (1,7 km od vody)Nesvady (1,8 km od vody)Nesvady (2,1 km od vody)Komárno (Kava)-Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Komárno-Kava-Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Nesvady – monitorování vrtu (2,4 km od vody)Martovce-farma Hliník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Vrbová nad Váhom – monitorování vrtu (2,5 km od vody)Nesvady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Andovce – farma Gúg (2,7 km od vody)Nesvady (2,8 km od vody)Andovce – Gug – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Hurbanovo-Malý Vék – zavlažovací vrt (2,9 km od vody)Hurbanovo-Zelený Háj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Hurbanovo-Zelený Háj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nesvady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Imeľ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nesvady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)vrt s termálnou vodou – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umělé hydrogeologicky významné objekty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Nyitrahat, 450m JZ od K108 – dobře (90 m od vody)Guta-stanica,1800m SV od K111 – vrt (490 m od vody)Fuzes, 1400m JV od K110 – vrt (660 m od vody)Martovce, 1250m JZ od K109 – dobře (790 m od vody)Nesvady, 1700m V od K108 – vrt (1,7 km od vody)Gyorgyov dom, 500m SV od K109 – dobře (1,7 km od vody)Tagytanya, 800m JV od K110 – dobře (1,7 km od vody)Dlhe Mocariny, 900m JV od K109 – vrt (1,9 km od vody)Hlinik, 800m JZ od K109 – vrt (2,2 km od vody)Kosikaren, 1800m ZJZ od K112 – vrt (2,4 km od vody)Rozsas, 2100m JV od K109 – dobře (2,5 km od vody)Gomota, 2900m JV od K109 – vrt (2,5 km od vody)Velky Kindes, 500m JZ od K107 – vrt (2,6 km od vody)Zlata osada, 1100m JJZ od K108 – vrt (2,8 km od vody)Novy Gug, 400m J od K110 – vrt (2,9 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,600 μg/lmedián 0,375 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál, 100 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 82,0 μg/lmedián 71,5 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 21,9 mg/lmedián 21,7 mg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Martovský kanál2010, 100 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-SO4-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO34×
    • Na-HCO32×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-Na-HCO31×
    • Mg-Ca-Cl-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída D10×
    • třída H3×
    • třída B2×

    Kovy v podzemních vodách

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,50 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 790 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,40 μg/lmedián 1,10 μg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 450 μg/lmedián 297 μg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky76 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l17 vzorky76 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 790 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 43,0 μg/lmedián 9,00 μg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 790 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l17 vzorky65 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzorky59 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře49,39 Bq/l2,76 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou210,3 Bq/l7,08 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Nesvadyštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Mesto Nesvady1,6 km
    Nesvady Ištěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Agro Building v.o.s.2,0 km
    Nesvadyštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – AGRORENT, a.s.3,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    192 vrtů v pásmu 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 164 ostatních; s číslem archivní zprávy 188.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m110×
    • 10–30 m30×
    • 30–100 m41×
    • 100–300 m4×
    • přes 300 m4×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Kolárovo-3vklad2 834,0 m–10 m
    1514hydrogeologické20,0 m12240100 m
    1075hydrogeologické30,2 m12240150 m
    1516hydrogeologické43,0 m12240170 m
    Martovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou35,0 m16399 1Ac9.pdf180 m
    Mácovmonitorování vrtu6,8 m73299 1Ac38.pdf220 m
    1073hydrogeologické30,4 m12240240 m
    1074hydrogeologické44,0 m12240270 m
    2069inženýrsko-geologické23,0 m12240300 m
    s.č.25inženýrsko-geologické15,0 m1449320 m
    Martovcevrt s termální vodou, minerální voda82,0 m16399 1Ac10.pdf410 m
    s.č.77inženýrsko-geologické27,4 m12240500 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Kolárovo (Nesvady) – K-365 °C1,5 l/s2834 mnepoužitý10 m
    Nesvady – GN-160 °C2,7 l/s1505 mNa-HCO3nepoužitý1,4 km
    Kolárovo – K-4–0,3 l/s2665 m1,6 km
    Kolárovo – K-2–1,0 l/s3135 m2,9 km
    Želiezovce – HGŽ-352 °C–916 mNa-SO4-Clnepoužitý6,4 km
    Svätý Peter – PGT-1150 °C6,0 l/s1856 mNa-Clnepoužitý6,4 km
    Zemné – HGZ-155 °C–1500 mNa-HCO3používá se bez hlášení dat7,0 km
    Kolárovo – K-142 °C0,8 l/s3125 m7,2 km
    Kolárovo – HGK-170 °C20,9 l/s1506 mNa-HCO3při použití8,1 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie e1minerální voda56-80< 51590 m
    kategorie c1minerální voda23-38< 518,0 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 528,0 km
    FGK-1geotermální voda38 – 55< 519,5 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Nesvady – skládka TKO (bývalá skládka) – Nesvady10 000 m²1990–1,5 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Hurbanovo1 revír · 11 km14Kanál Stará Gúta14

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj