Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Belujský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Belujský potok, skóre okna 35.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2002503003504004500 km5 km10 km
    Výškový profil toku: od 434 do 261 m n. m. na 10,7 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    444 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    261 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    183 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    17 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,08

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Belujský potok z roku 2018
    2018snímkováno 18. 9. 2018
    Letecký snímek toku Belujský potok z roku 2021
    2021snímkováno 8. 7. 2021
    Letecký snímek toku Belujský potok z roku 2024
    2024snímkováno 27. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Belujský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 3 a více ukazatelů1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Belujský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,22 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (belujský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    23vrtov do 3 km

    342 rozborov vody v okolí

    Z toho 23 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    46°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 9,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    6 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hontianske Nemce – Zlaté rudy (3,3 km od vody)Beluj – občasný (640 m od vody)Sebechleby – Kvaka – Sebechleby – nijaký (2,9 km od vody)Banská Štiavnica – HR-1 – nekúpeľný (9,8 km od vody)H-1 – i1 (3,4 km od vody)S-1 – i3 (5,7 km od vody)a1 (7,4 km od vody)d3 (7,7 km od vody)Klastava – stavebný kameň (2,9 km od vody)Krnišov – Tepličky – stavebný kameň (4,3 km od vody)Klastava – stavebný kameň (2,9 km od vody)Krnišov – Tepličky – stavebný kameň (4,3 km od vody)Sebechleby – stavebný kameň (500 m od vody)Krnišov – Tepličky – stavebný kameň (4,4 km od vody)Sebechleby – stavebný kameň – andezit (530 m od vody)Počúvadlo – stavebný kameň – tufity (3,0 km od vody)Hontianske Nemce – Au rudy (3,3 km od vody)Krnišov – stavebný kameň – andezit (4,6 km od vody)Počúvadlo – vulkanity (3,0 km od vody)Sitno – vulkanity (4,0 km od vody)Domaníky – vulkanity (4,6 km od vody)PRENCOV – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Beluj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)JRD Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Hontianske Nemce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)JRD Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Prenčov – negatívny vrt (2,5 km od vody)Prenčov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,22 μg/lmedián 0,825 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: belujský potok, 2005, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,42 μg/lmedián 0,830 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Belujský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: belujský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,68 μg/lmedián 1,94 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Belujský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 1,20 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: belujský potok, 2005, 110 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,35 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Belujský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 247 μg/lmedián 237 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Belujský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: belujský potok, 2005, 110 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: belujský potok, 110 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 58,1 mg/lmedián 24,7 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: belujský potok, 2005, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)4 vzorky, najviac 32 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))7 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • OlovoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 409 μg/lmedián 26,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0300 mg/l27 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,700 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,00 μg/l27 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa27,68 Bq/l4,90 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie13,05 Bq/l3,05 Bq/l
    zdroj931,2 Bq/l4,54 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,28 Bq/l1,28 Bq/l
    upravený prameň234,0 Bq/l28,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Sebechlebystavebný kameňŤažené ložisko – Draft Stone s.r.o.500 m
    Klastavastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,9 km
    Klastavastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,9 km
    Krnišov – Tepličkystavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen4,3 km
    Krnišov – Tepličkystavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen4,3 km
    Krnišov – Tepličkystavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o.4,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyKovyDruhOd vody
    Hontianske NemceZlaté rudyAumineralogický výskyt3,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    23 vrtov v pásme 3 km, z toho 12 hydrogeologických a 11 ostatných; s číslom archívnej správy 23.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m2×
    • 10–30 m4×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Sebechlebyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m46991 134Bb25.pdf80 m
    BB-1mapovací250,0 m8859140 m
    VBE-1/96ložiskový15,0 m82786340 m
    BB-3mapovací30,0 m8859540 m
    Belujširokoprofilový vrt77,0 m31113 122Dd3.pdf590 m
    VBE-2/96ložiskový15,0 m82786810 m
    Sebechlebyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou101,0 m25573 134Bb15.pdf950 m
    BB-2mapovací290,0 m88591,1 km
    VBE-3/96ložiskový15,0 m827861,1 km
    VBE-4/96ložiskový15,0 m827861,2 km
    Hontianske Nemceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou70,0 m43731 134Bb24.pdf1,4 km
    Sebechlebyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou43,0 m43456 134Bb23.pdf1,5 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Banská Štiavnica – HR-146 °C–910 mNa-Ca-SO4-HCO3nevyužívaný9,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    H-1geotermálna voda15 – 22< 513,4 km
    S-1geotermálna voda15 – 2216 – 3015,7 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 517,4 km
    kategória d3minerálna voda39-5516-3017,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Beluj250 m²1960–640 m
    Sebechleby – Kvaka – Sebechleby2 989 m²1980monitorovaná2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×
    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Krupina1 revír · 11 km29Belujský potok29

    Další toky v okolí

    Povodí Hron