Vízfolyás

Belujský potok

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,7km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Belujský potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Belujský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Belujský potok, ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    2002503003504004500 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 434-től 261 m tengerszint feletti magasságig 10,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    444 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    261 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    183 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    17 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,08

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Belujský potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 18.
    Belujský potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 8.
    Belujský potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Belujský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Belujský potokBelujský potok · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben3 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Belujský potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (11 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 50%-a

    50% Fiatal üledékek

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,6modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 231 mg/l, lágy víz (6,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    5 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 170 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 96. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km57 °C85 °C

    Láb alatti hőség

    57°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 95 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 85 °C (28 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    47NGY/H dózisteljesítmény

    21. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 1,22 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 96. percentilis (belujský potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    23fúrás 3 km-en belül

    342 vízelemzés a közelben

    Közülük 23-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    46°C a kútfejnél

    1 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Banská Štiavnica – HR-1, 9,8 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    2Telephelyek 3 km-en belül

    2 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    11bejegyzés 5 km-en belül

    6 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    2terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék50%SR 72 %
    • Fiatal üledékek50%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×
    NégytagúPleisztocén – holocéndeluviális-poligenetikai üledékek: agyag-agyag és homokos lejtős agyagok1×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés75%SR 26 %
    • közepes felemelkedés25%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • neovulkáni kőzetek100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • kiömlő sziklák régiója100%SR 3,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • neovulcanic Formáció100%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Alapvető vulkáni kőzetek100%SR 6,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • štiavnické Vrchy és Javoria déli lejtőinek neovulkáni kőzetei100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,58tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    6,5°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,16 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    231mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK5,91 mg/l80. percentilis
    • NátriumNa11,5 mg/l60. percentilis
    • FluoridF0,135 mg/l60. percentilis
    • KloridCl10,2 mg/l53. percentilis
    • SzulfátokSO426,7 mg/l29. percentilis
    • MagnéziumMg8,89 mg/l27. percentilis
    • BikarbonátokHCO3130 mg/l27. percentilis
    • KalciumCa31,9 mg/l21. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,541 mg/l83. percentilis
    • AmmóniaNH40,298 mg/l77. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK4,58 mg/l76. percentilis
    • NitrátokNO33,33 mg/l20. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn35,0 μg/l95. percentilis
    • VasalóFe0,318 mg/l85. percentilis
    • MangánMn90,9 μg/l77. percentilis
    • AlumíniumAl158 μg/l73. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV170 mg/kg96. percentilis
    • ÓlomPb55,1 mg/kg95. percentilis
    • KobaltCo14,3 mg/kg93. percentilis
    • Cink-Zn258 mg/kg93. percentilis
    • KadmiumCd0,950 mg/kg93. percentilis
    • RézCu39,7 mg/kg84. percentilis
    • Ón-Sn3,03 mg/kg64. percentilis
    • HiganyHg0,128 mg/kg60. percentilis
    • MolibdénMo0,368 mg/kg48. percentilis
    • AntimonSb0,617 mg/kg48. percentilis
    • BizmutBi0,195 mg/kg41. percentilis
    • ArzénAs5,60 mg/kg35. percentilis
    • KrómCr52,5 mg/kg20. percentilis
    • SzelénSe0,126 mg/kg17. percentilis
    • NikkelNi12,2 mg/kg7. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi11 234 mg/kg97. percentilis
    • VasalóFe4,78 %95. percentilis
    • MangánMn1 614 mg/kg91. percentilis
    • AlumíniumAl7,10 %88. percentilis
    • NátriumNa0,917 %60. percentilis
    • FoszforP874 mg/kg54. percentilis
    • MagnéziumMg0,885 %50. percentilis
    • KalciumCa1,48 %32. percentilis
    • KáliumK1,25 %14. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • IttriumY32,0 mg/kg71. percentilis
    • StronciumSr154 mg/kg65. percentilis
    • BerilliumBe1,65 mg/kg65. percentilis
    • CirkóniumZr445 mg/kg64. percentilis
    • BáriumBa460 mg/kg58. percentilis
    • GalliumGa14,6 mg/kg55. percentilis
    • CériumCe52,8 mg/kg27. percentilis
    • BórB41,6 mg/kg12. percentilis
    • RubídiumRb66,1 mg/kg8. percentilis
    • LítiumLi18,9 mg/kg5. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    47ngy/h a levegőben

    34-57 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,66 ppm59. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,30 ppm20. percentilis
    • Kálium (K)K1,09 %10. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1372 838 Bq/m²85. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -66nT

    -208-76 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -12mGal

    maradék −0,5 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km57 °C85 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    57 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben

    28 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)192–819m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága453m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,6°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,5°C
    • Évi csapadék700mm

    Geomorfológiai egységek

    • Štiavnica hegyek100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj60%SR 53 %
    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a40%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Hontianske Nemce – Aranyércek (3,3 km-re a víztől)Beluj – alkalmi (640 m-re a víztől)Sebechleby – Kvaka – Sebechleby – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Banská Štiavnica – HR-1 – spanyollal hajó (9,8 km-re a víztől)H-1 – i1 (3,4 km-re a víztől)S-1 – i3 (5,7 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)d3 (7,7 km-re a víztől)Klastava – építőkő (2,9 km-re a víztől)Krnišov – Tepličky – építőkő (4,3 km-re a víztől)Klastava – építőkő (2,9 km-re a víztől)Krnišov – Tepličky – építőkő (4,3 km-re a víztől)Sebechleby – építőkő (500 m-re a víztől)Krnišov – Tepličky – építőkő (4,4 km-re a víztől)Sebechleby – építőkő – andezita (530 m-re a víztől)Počúvadlo – építőkő – tufitok (3,0 km-re a víztől)Hontianske Nemce – Au ércek (3,3 km-re a víztől)Krnišov – építőkő – andezita (4,6 km-re a víztől)Počúvadlo – vulkanikus sziklák (3,0 km-re a víztől)Sitno – vulkanikus sziklák (4,0 km-re a víztől)Domaníky – vulkanikus sziklák (4,6 km-re a víztől)PRENCOV – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Beluj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m-re a víztől)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m-re a víztől)Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)JRD Hontianske Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Hontianske Nemce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km-re a víztől)JRD Sebechleby – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Prenčov – negatív fúrólyuk (2,5 km-re a víztől)Prenčov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km-re a víztől)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,22 μg/lmedián 0,825 μg/l6 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: belujský potok2005, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,42 μg/lmedián 0,830 μg/l6 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Belujský potok2005, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,30 μg/lmedián 2,50 μg/l6 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: belujský potok2005, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,68 μg/lmedián 1,94 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Belujský potok2005, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 1,20 μg/l6 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: belujský potok2005, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,30 μg/lmedián 1,35 μg/l6 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Belujský potok2005, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 73. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 247 μg/lmedián 237 μg/l6 minták

      Legmagasabb érték: Belujský potok2005, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 63. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: belujský potok2005, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: belujský potok, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2extrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 58,1 mg/lmedián 24,7 mg/l6 minták

      Legmagasabb érték: belujský potok2005, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 minta, legfeljebb 815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pirit (FeS₂)10 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)9 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cinabarit (HgS)4 minta, legfeljebb 32 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Rutil (TiO₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Szfalerit (ZnS)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)2 minta, legfeljebb 50 szem
    • Galenit (PbS)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)12 minta, legfeljebb 555 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 minta, legfeljebb 555 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))7 minta, legfeljebb 15 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1994, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l27 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 260 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2 409 μg/lmedián 26,0 μg/l27 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,110 mg/lmedián 0,0300 mg/l27 minták30 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l27 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,50 μg/lmedián 0,700 μg/l27 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l27 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 2,00 μg/l27 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 53. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól27,68 Bq/l4,90 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás13,05 Bq/l3,05 Bq/l
    forrás931,2 Bq/l4,54 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz11,28 Bq/l1,28 Bq/l
    fejlett rugó234,0 Bq/l28,0 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    SebechlebyépítőkőAláaknázott betét – Draft Stone s.r.o.500 m
    KlastavaépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená2,9 km
    KlastavaépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená2,9 km
    Krnišov – TepličkyépítőkőAláaknázott betét – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zólyom4,3 km
    Krnišov – TepličkyépítőkőAláaknázott betét – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zólyom4,3 km
    Krnišov – TepličkyépítőkőAláaknázott betét – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o.4,4 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Hontianske NemceAranyércekAuásványi jelenség3,3 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    23 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 12 hidrogeológiai és 11 egyéb; archív jelentés számával: 23.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m2×
    • 10–30 m4×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m6×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Sebechlebykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel100,0 m46991 134Bb25.pdf80 m
    BB-1térképészet250,0 m8859140 m
    VBE-1/96letét15,0 m82786340 m
    BB-3térképészet30,0 m8859540 m
    Belujszéles átmérőjű fúrólyuk77,0 m31113 122Dd3.pdf590 m
    VBE-2/96letét15,0 m82786810 m
    Sebechlebykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel101,0 m25573 134Bb15.pdf950 m
    BB-2térképészet290,0 m88591,1 km
    VBE-3/96letét15,0 m827861,1 km
    VBE-4/96letét15,0 m827861,2 km
    Hontianske Nemcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel70,0 m43731 134Bb24.pdf1,4 km
    Sebechlebykeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel43,0 m43456 134Bb23.pdf1,5 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Selmecbánya – HR-146 °C–910 mNa-Ca-SO4-HCO3felhasználatlan9,8 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    H-1geotermikus víz15 – 22< 513,4 km
    S-1geotermikus víz15 – 2216 – 3015,7 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 517,4 km
    kategória d3ásványvíz39-5516-3017,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Beluj250 m²1960–640 m
    Sebechleby – Kvaka – Sebechleby2 989 m²1980ellenőrzött2,9 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások2×

    Tevékenységi fok

    • Stabilizovaný1×
    • Potenciálny1×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Korpona1 horgászvíz · 11 km25Belujský potok25

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam